Články k tématu: uprchlické tábory

Na francouzského Dunkerku likvidují uprchlický tábor, žily v něm stovky iráckých Kurdů

06.09. 16:47

Paříž - V severofrancouzském přímořském městě Grande-Synthe nedaleko Dunkerku dnes úřady zahájily evakuaci tábora migrantů. Podle místních představitelů v něm žilo ve špatných podmínkách 500 až 800 uprchlíků, převážně iráckých Kurdů, kteří doufali, že se jim podaří dostat do Británie.

Statisíce uprchlíků čekají na hranicích Evropy. A mají nové způsoby, jak se dostat dovnitř

Aktualizovali jsme 13.7.2018, 22:00, 13.07. 19:07

Libye - Nelegální pokusy o překročení hranic pokračují, tento týden v moři zemřelo zhruba 300 migrantů. Lidé údajně nacházejí nové způsoby, jak se dostat do evropských států. Migranti se skrývají ve speciálních prostorech velikostí rakví, přičemž za přepravu těchto předmětů platí až 2 000 za jednu…

Drsné svědectví uprchlíka: Volání smrti je stále hlasitější. Zdá se, že svět je příliš unavený na to, aby něco dělal

23.06. 13:42

"Jsme zapomenutí lidé, odložení na zapomenutých ostrovech," tvrdí úvodem svého komentáře pro server CNN kurdský uprchlík a lidskoprávní aktivista z Íránu Behrouz Boochani. Článek napsal na ostrově Manus, severně od Papui Nové Guineje, kde je australskou vládou držen již pět let proti své vůli,…

reklama

Policie v Paříži likviduje další tábory migrantů

04.06. 09:15

Paříž - Francouzské hlavní město čelí přívalu migrantů poslední tři roky a policie dostala příkaz likvidovat nelegální tábory uprchlíků. Dnešní zásah se týká dalších dvou. Vůbec největší tábor Millénaire, kde přebývalo na 1000 lidí, byl evakuován minulou středu.

Situace s migranty je katastrofální, Paříž začala likvidovat tábory

Aktualizovali jsme 23.5.2018, 22:07, 23.05. 17:04

Paříž - Francouzský ministr vnitra nařídil dnes policii, aby připravila vyklizení nelegálních stanových táborů v Paříži, v nichž žije zhruba 2300 migrantů. Gérard Collomb to dnes oznámil po několika týdnech trvajícím sporu s radnicí hlavního města, která žádá systémové řešení problému, informovala…

Syrská vláda chce získat Jarmúk. Islamisté okolo uprchlického tábora dostali ultimátum

19.04. 13:17

Damašek - Islámští radikálové, kteří ovládají oblast u uprchlického tábora Jarmúk u Damašku, dostali 48 hodin na to, aby se stáhli. Informoval o tom dnes syrský provládní deník Al-Vatan. "Jestliže odmítnou, armáda a další jednotky, které ji podporují, jsou připraveny zahájit vojenskou operaci s…

Tisíce vězněných utečenců se brzy dostanou z područí radikálů. Syrská armáda se blíží k Jarmúku

18.04. 21:47

Damašek - Humanitární situace v uprchlickém táboře Jarmúk u Damašku se rychle zhoršuje. Chybí tam pitná voda i jídlo a nejsou k dispozici lékaři.

V táboře Moria na Lesbosu se vzbouřili uprchlíci. Při potyčkách s policií jich bylo 11 zraněno

15.03. 08:14

Atény - V uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos se ve středu vzbouřili uprchlíci. Při potyčkách s policií jich 11 utrpělo zranění. Asi 200 žen a dětí bylo z tábora evakuováno do nedalekého skladu.

Policisté v dodávce u Brna objevili dvě rodiny uprchlíků z Iráku

04.03. 18:26

Brno - Policie odhalila v dodávce na benzince u dálnici D1 v Brně 11 Iráčanů bez cestovních dokladů a potřebných víz. Vezl je další Iráčan s povoleným pobytem v Německu, kam auto mířilo.

Uprchlíci protestovali proti snížení přídělů jídla. Pět jich zemřelo, další jsou zraněni

23.02. 10:32

Kigali - Při čtvrtečních protestech v uprchlickém táboře ve Rwandě přišlo o život nejméně pět uprchlíků. Dalších 20 jich bylo zraněno. Během střetů utrpělo zranění také sedm policistů.

Řidiči kamionů převáželi migranty, soudy v pondělí rozhodnou o vazbě

18.02. 18:12

Plzeň - Pro dva řidiče kamionů s migranty a jejich spolujezdce navrhli policisté vazbu. Budou o ní v pondělí rozhodovat soudy v Plzni a Tachově. Vozy směřovaly k přechodu do Německa. Mezi 35 uprchlíky je 11 dětí.

Krize v Calais: Kvůli rvačce migrantů tam míří policejní posily

02.02. 13:56

Paříž - Francouzská policie dnes vyslala posily do Calais, kde ve čtvrtek došlo k hromadné rvačce migrantů. V nemocnici skončilo se střelným zraněním celkem pět lidí. V kritickém stavu zůstávají čtyři Eritrejci ve věku 16 až 18 let. Policie nyní pátrá po 37letém muži z Afghánistánu, kterého…

Nedopustím obnovení uprchlické Džungle v Calais, slíbil Macron

16.01. 16:36

Calais - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes navštívil přístav Calais. Prohlásil, že v žádném případě nepřipustí obnovu divokého tábořiště migrantů. V takzvané Džungli dříve pobývalo zhruba 8000 migrantů, kteří se z města pokoušeli dostat do Británie.

Uprchlíci chtějí zpátky domů. Stěžují si na evropské tábory

30.12. 11:42

Lesbos (Řecko) - V uprchlických táborech se nedá žít a evropské vlády s tím nechtějí nic dělat, tvrdí neziskové organizace. Podle nich za tím stojí oficiální taktika, která má mezi uprchlíky šířit zoufalství a dalším ukázat, že cesta do Evropy nestojí za to.

Řecký ministr odsoudil Evropu: Nepomáháte nám s nezletilými migranty, zlobí se

26.12. 19:41

Atény - Řecký ministr pro migraci odsoudil "pokrytectví" Evropy, která podle něho odmítá sdílet břemeno stovek nezletilých migrantů bez doprovodu žijících v přeplněném táboře Moria na ostrově Lesbos.

V táboře na Lesbosu se poprali uprchlíci, mezi zraněnými jsou těhotné ženy

20.12. 12:44

Atény - V přeplněném uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos vypukly v noci na dnešek potyčky, zranění utrpělo několik lidí. Není přesně jasné, kdo se do koho pustil. Buď Kurdové a Arabové, nebo Syřané a Afghánci.

Vzniká nová "Džungle"? Uprchlíci se jen o pár kilometrů přestěhovali

13.12. 09:11

Ouistreham (Francie) - Rok od rozpuštění nechvalně proslulého neoficiálního uprchlického tábora v Calais má Francie další problém - uprchlíky se nepodařilo dostat z ulic, naopak přesídlili jen o pár kilometrů dál do malého rybářského přístavu Ouistreham. Ten má běžně jen kolem 9 tisíc obyvatel,…

Počet obětí bude narůstat? Uprchlíky čeká dlouhá a krutá zima

09.12. 11:08

Athény – Nadcházející měsíce budou kritické, bije řecká vláda na poplach. Bez mezinárodní pomoci totiž hrozí, že v uprchlických táborech zemřou další běženci na nepříznivé teplotní podmínky. Letošní zima by měla být obzvlášť mrazivá.

Může EU za utrpení migrantů v Libyi? Pozorovatelé byli zděšeni tím, co viděli

14.11. 16:04

Ženeva - Vysoký komisař OSN pro lidská práva označil spolupráci EU a Libye na omezení přílivu migrantů za nehumánní. Poukázal hlavně na údajné zhoršování podmínek migrantů v libyjských zadržovacích centrech.

Na ostrově Manus se zabarikádovali lidi, hrozí střet s policií

11.11. 10:43

Sydney - Úřady Papuy-Nové Guineje prodloužily o nejméně 24 hodin ultimátum na vyklizení detenčního centra pro uprchlíky na ostrově Manus. Zařízení bylo uzavřeno již 31. října, zabarikádovalo se v něm ale stovky lidí.

Psycholožka strávila půl roku mezi uprchlíky, poměry v táborech ji vyděsily

07.11. 13:27

Dodoma - Slovenská psycholožka Alexandra Topolská v rámci mise Lékařů bez hranic (MSF) půl roku pracovala v uprchlických táborech v Tanzanii. Upozornila na skutečnost, že běženci nemohou odejít do nejbližšího města hledat si práci. Jejich život je proto v podstatě jen nekonečné vysedávání a…

Uprchlíci se zabarikádovali v táboře na ostrově Manus. Místní obyvatelé vzali mačety a rabují

31.10. 14:05

Sydney - Na 600 uprchlíků se zabarikádovalo v detenčním centru v Papui-Nové Guineji. Tábor byl dnes oficiálně uzavřen poté, co soud Papuy-Nové Guineje rozhodl, že zařízení je nelegální. Migranty do něj umísťovala Austrálie.

Násilí v Calais? Policisté prý mlátí uprchlíky, používají slzný plyn a zabavují majetek

31.10. 12:07

Calais – Dětští uprchlíci jsou často obětí obtěžování ze strany policistů a místních lidí, tvrdí zpráva organizace pro práva uprchlíků. Podle studie jsou někdy útoky až tak vážné, že ohrožují i na životě. Výzkum se zabýval hlavně narůstajícím počtem nezletilých uprchlíků, kteří do země dorazili bez…

Nová zařízení pro uprchlíky? Austrálie vyčlení miliony dolarů na internační centrum v Papui-Nové Guinei

23.10. 10:31

Sydney - Austrálie v následujících 12 měsících investuje až 250 milionů australských dolarů (přibližně 4,2 miliardy Kč) do nových zařízení pro 800 běženců a žadatelů o azyl v novém australském internačním centru v Papui-Nové Guinei.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie