Články k tématu: volby 2017

Osobnosti bez skandálů a schopnost hledat kompromis: Lidovci spustili ostrou kampaň

05.09. 12:07

Praha - KDU-ČSL dnes v centru Prahy zahájila závěrečnou část kampaně pro říjnové volby do Sněmovny. Lidovci chtějí voličům nabídnout program slibující prosperitu země, silné osobnosti bez skandálů a také schopnost hledat kompromis.

O hlasy pražských voličů se utká 29 stran a hnutí,nejvíce v celé republice

01.09. 15:04

Praha - V Praze bude o hlasy občanů ve sněmovních volbách usilovat celkem 29 politických stran a hnutí, tedy o osm více než před čtyřmi lety. Magistrát vyzval několik uskupení k drobným opravám. Žádnou kandidátku ale neodmítl, stejně tak nikoho z kandidátů.

Do sněmovních voleb bude asi kandidovat všech 31 uskupení

31.08. 19:07

Praha Říjnových sněmovních voleb by se mohlo zúčastnit všech 31 stran a hnutí, které podaly kandidátní listiny. Úřady zatím žádné uskupení nevyřadily.

reklama

Nejvíce Čechů stále preferuje hnutí ANO, vzmáhá se i ČSSD

Aktualizovali jsme 30.8.2017, 22:12, 30.08. 12:48

Praha - Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu, který ukazuje procento rozhodnutých voličů a maximální hypotetický volební zisk v případě příklonu všech váhajících voličů k dané politické straně či hnutí se nadále ukazuje jako nejpreferovanější strana hnutí ANO, následována ČSSD. Informuje o…

Hnutí ANO by vyhrálo volby, dobře si vede i Okamura. Jak jsou na tom ostatní strany?

27.08. 17:37

Praha - Volby by podle dnes zveřejněných výsledků volebního modelu Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26,5 procenta hlasů. Druzí sociální demokraté by dostali hlas od 14,5 procenta voličů.

Na konci prázdnin odstartuje většina stran předvolební kampaň

26.08. 12:55

Praha - Nadcházející poslední prázdninový týden si vybrala pro začátek horké části předvolební kampaně řada stran. Ve všech čtrnácti krajích odstartuje během úterního odpoledne hlavní fázi oslovování voličů vládní ČSSD.

KDU-ČSL v programu klade důraz rodinu či školství. chce také zvýhodněné hypotéky

26.08. 11:09

Praha - Klíčovými tématy KDU-ČSL v programu pro letošní sněmovní volby jsou lepší podmínky pro rodinu, kvalitnější školství a podpora inovací nebo péče o krajinu a zemědělskou půdu. Lidovci už na začátku srpna představili volební heslo Zodpovědně.

Češi budou volit i v cizině. S voličským průkazem můžete odevzdat hlas na 109 místech

25.08. 10:35

Praha - Češi v cizině si budou moci v říjnových volbách vybírat poslance na 109 místech ve světě. Pokud míříte za hranice, o voličský průkaz můžete požádat na domovské radnici, a to písemně do 13. října nebo osobně do 18. října.

Ve volbách do Sněmovny bude letos soupeřit 31 politických stran

15.08. 20:08

Praha - Do voleb do Poslanecké sněmovny, které se uskuteční letos v říjnu, se přihlásilo 31 volebních uskupení. Je jich o sedm více než při minulých, předčasných volbách v roce 2013.

Strany mají už jen jeden den. Do úterka musí být podány přihlášky ke sněmovním volbám

14.08. 14:00

Praha - Už jen den zbývá stranám a hnutím na to, aby se přihlásily do sněmovních voleb, které se uskuteční 20. a 21. října.. Lhůta pro předložení kandidátních listin skončí v úterý v 16:00. Dle dosavadních průzkumů by volby vyhrálo ANO. Poslance budou mít zřejmě i ČSSD, KSČM, ODS, TOP 09 a lidovci.…

Úřad pro dohled nad hospodařením politikům zahájil kvůli řáhnovým volbám dvě řízení se stranami

11.08. 13:09

Brno - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zahájil první správní řízení se dvěma subjekty. Týkají se říjnových voleb do Poslanecké sněmovny.

Ringo Čech se vrací do politiky? Má být lídrem SPO ve sněmovních volbách

09.08. 18:48

Praha – Svého lídra pro sněmovní volby ve čtvrtek představí Strana práv občanů (SPO). Podle médií se jím stane hudebník a výtvarník František Ringo Čech. Předseda strany a senátor Jan Veleba ČTK řekl, že on takzvaným superlídrem nebude.

Strany lákají voliče. Slibují růst minimální mzdy a vyšší výdělky

07.08. 17:49

Praha - S pravidelným zvyšováním minimální mzdy počítá většina z desítky stran a hnutí, které mají podle průzkumů z posledních týdnů aspoň tříprocentní podporu. Výrazné zvednutí výdělku slibují učitelům.

Češi mohou poslance volit i ze zahraničí. Kde všude může odevzdat svůj hlas?

03.08. 17:08

Praha - Před čtyřmi lety volilo poslance v zahraničí 10.000 českých občanů. Letos budou registrovaní voliči moct nově hlasovat o složení Sněmovny také z Barmy, Senegalu nebo Lucemburska.

Nový průzkum: ODS se dostala na druhé místo, ČSSD dál ztrácí

02.07. 13:56

Praha - Podle aktuálního průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi by volby do Sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenty hlasů. ČSSD se propadla na čtvrté místo a koalice lidovců se STAN by v poslaneckých lavicích neusedla. Pro vstup do dolní komory potřebuje alespoň 10 procent, má…

Dostanou se do Sněmovny Piráti, Realisté a SPD? Mnoho voličů zvažuje netradiční stranu

01.07. 12:43

Praha - Největší volební potenciál má hnutí ANO, voliči však nemají zcela jasno a významně zvažují vedle tradičních stran i SPD, Realisty a Piráty. Ukázal to nový průzkum agentury Sanep.

Programové priority hnutí ANO? Zrušení superhrubé mzdy, změny v EET i levnější pivo

29.06. 13:18

Praha - Hnutí ANO dnes zveřejnilo programové priority pro podzimní volby do Sněmovny. Chce zrušit superhrubou mzdu a pro pro lidi s příjmem do 113.000 korun měsíčně zavést daňovou sazbu 19 procent. Navrhuje také snížení DPH na základní potraviny na deset procent. Hnutí také navrhuje úlevy z EET.

Faltýnek bude volební lídr ANO na Vysočině, Maxová na jihu Čech

26.06. 22:53

Praha - Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek povede hnutí do sněmovních voleb na Vysočině. Nahradil ministra financí Ivana Pilného, který se rozhodl mandát poslance neobhajovat.

ANO válcuje ostatní strany. ČSSD a ODS jsou na tom skoro stejně

26.06. 14:57

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do dolní sněmovny by se momentálně probojovalo šest stran. Průzkum nepočítá s dvojkoalicí lidovců se STAN.

ČSSD se nadále propadá, nově i komunisté, ukázal průzkum

24.06. 13:41

Praha - Největší podpoře voličů se čtyři měsíce před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než jedenáct procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v červnu těsně překročila nutnou desetiprocentní hranici…

ČSSD se propadla za KSČM, ANO naopak dosáhlo vůbec nejlepšího výsledku

19.06. 15:26

Praha - V červnu by se do Sněmovny dostalo šest politických stran. Dopad vládní krize je i s měsíčním odstupem pro ČSSD a ANO dost dramatický, informuje agentura STEM. ANO posílilo a získává svůj vůbec nejlepší výsledek. ČSSD naopak oslabila a vykazuje výsledek dosud nejhorší. Na levici zatím…

O přízeň voličů se na podzim bude ucházet nejméně 16 stran a hnutí

15.06. 20:27

Praha -  Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zveřejnil seznam partají, které se zapojí do letošních voleb do Poslanecké sněmovny. O přízeň voličů se bude ucházet nejméně 16 stran a hnutí.

Zeman prozradil, koho pověří sestavením vlády po podzimních volbách

12.06. 15:41

České Budějovice - Vítěz podzimních voleb do Poslanecké sněmovny dostane první šanci na sestavení vlády, oznámil dnes prezident Miloš Zeman, který je nyní na návštěvě Jihočeského kraje. Podle průzkumů volby zřejmě vyhraje hnutí ANO Andreje Babiše.

Termín sněmovních voleb byl vyhlášen ve Sbírce zákonů

02.05. 13:45

Praha - Termín letošních sněmovních voleb, které prezident Miloš Zeman stanovil na 20. a 21. října, byl dnes vyhlášen ve Sbírce zákonů. Oficiálně tak začala volební kampaň s přísnějšími pravidly pro kandidující strany a hnutí i jejich podporovatele. Kampaň pro sněmovní volby skončí až vyhlášením…

reklama
Fotogalerie