Články k tématu: Berlín

Německo se otřásá. Statisíce lidí demonstrují za radikálnější ochranu klimatu

Aktualizovali jsme 20.9.2019, 17:07, 20.09. 14:57

Po celém Německu dnes demonstrují stovky tisíc lidí za důslednější ochranu klimatu. Jen u Braniborské brány v centru Berlína se po poledni podle pořadatelů sešlo 80.000 lidí, desítky tisíc protestujících jsou také v Hamburku nebo Mnichově. V německé metropoli i Frankfurtu nad Mohanem od brzkého…

Vraždil v Berlíně ruský agent? Nové důkazy proti Moskvě jsou velmi závažné

30.08. 17:04

Přibývá indicií, že za vraždou Gruzína v centru německé metropole z minulého týdne stojí Moskva. Podle magazínu Der Spiegel má ruský občan Vadim Andrejevič Sokolov, který je podezřelý z vraždy, číslo pasu, které ukazuje na napojení na ruskou vojenskou tajnou službu GRU. Podezřelé jsou i další…

Poprava v Berlíně za bílého dne. Mají ve vraždě prsty ruské tajné služby?

25.08. 21:17

Ruské tajné služby mohly podle německého magazínu Der Spiegel stát za páteční vraždou gruzínského občana v Berlíně. Je to jedna z vyšetřovacích verzí. Oběť totiž měla blízko ke gruzínským tajným službám a už v minulosti se někdo pokoušel o její život.

reklama

BERLÍN roku 1945 barevně! Běžný život, jak ho Němci neznali

19.08. 10:59

Podíveje se, jak se Berlín změnil po okupaci vítěznými mocnostmi v červenci roku 1945. Tohle je cena za válku!

BERLÍN roku 1936 barevně! Zachovalé záběry běžného života

Aktualizovali jsme 19.8.2019, 06:54, 19.08. 06:48

Berlín roku 1936 to nebyly jen XI. letní olympijské hry. Roku 1936 se konaly v německém Berlíně od 1. srpna do 16. srpna. Většina soutěží se konala na říšském sportovišti s olympijským stadionem v centru. Zúčastnilo se 3 961 sportovců ze 49 zemí, což byl nový rekord v historii olympijských her.

Pink zveřejnila kontroverzní fotku svých dětí, hned se stala terčem kritiky

15.07. 15:41

Americká zpěvačka Pink na instagramu zveřejnila fotografii obou svých dětí skotačících v labyrintu památníku holokaustu v Berlíně. Předem přitom odmítla očekávanou kritiku, která se v podobných případech snáší na turisty, které architektonické pojetí památníku k hrám na honěnou nebo schovávanou…

Hitlerovy nejděsivější bestie: jednotka zločinců se neštítila ničeho!

Aktualizovali jsme 25.5.2019, 00:32, 24.05. 10:30

Nacisté dali šanci mnoha šílencům a perverzním vrahům. Jedním z nejhorších byl Oscar Dirlewanger. Toho Heinrich Himmler pověřil vytvořením jednotky, která neměla obdoby. Jméno jejího velitele se stalo synonymem pro bestiálního, ničeho se neštítícího vraha.

Němci už toho mají dost. V Berlíně se demonstrovalo proti rostoucím nájmům

Aktualizovali jsme 6.4.2019, 18:20, 06.04. 14:57

Kolem 20.000 lidí dnes v Berlíně protestovalo proti rostoucím nájmům. Podobné, i když výrazně menší demonstrace se uskutečnily i v dalších německých městech. Ve spolkové metropoli zároveň začala sbírat podpisy kontroverzní iniciativa, která požaduje vyvlastnění asi čtvrt milionu bytů, jež patří…

Tragický stav německé armády? Kritika přichází ze všech stran

15.02. 09:20

Německá armáda se potýká s hlubokými problémy. Nemá dostatek lidí ani materiálu, a její technika je často v nepoužitelném stavu. Stav Bundeswehru v nedávné kontrolní zprávě kritizovali i němečtí poslanci.

Obří mrakodrapy, žádné semafory. Hitler chtěl Berlín přestavět k nepoznání

13.01. 11:56

Po staletí známe německé hlavní město pod jménem Berlín, s názvem Germania však mělo naplnit ambici stát se hlavním městem celého světa. Za megalomanskými plány nestál nikdo jiný než nacisté, především Adolf Hitler a jeho dvorní architekt Albert Speer. S odkazem svých předchůdců se potýká i dnešní…

Muž v Berlíně najel na chodník, srazil pět lidí

29.12. 11:41

Několik chodců dnes časně ráno v Berlíně porazil a zranil podnapilý řidič. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na sdělení policie, podle níž šlo podle všeho o dopravní přestupek řízení pod vlivem alkoholu.

Němci zvažují zavedení "mešitové daně" pro muslimy

27.12. 16:12

Někteří němečtí zákonodárci uvažují o zavedení daně pro praktikující muslimy. Díky tomuto opatření by se podle představ navrhovatelů měly mešity stát nezávislé na cizích donorech. U praktikujících křesťanů v zemi funguje tento princip už od roku 1919.

Policie provedla razii v německé mešitě, imám tajně podporoval teroristy

18.12. 19:51

Německá policie dnes od časného rána provádí razie v jedné z mešit v Berlíně a v dalších objektech. Jedná se o vyšetřování možného financování terorismu, informovalo podle agentury DPA státní zastupitelství.

Macron řečnil v Bundestagu: Německo přemohlo démony nacionalismu

18.11. 15:40

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes ve Spolkovém sněmu vyzval Německo, aby v době nového nacionalismu udělalo Evropu odolnější vůči krizím. Poděkoval za to, že v německém parlamentu může promluvit v den, kdy si Německo, kdysi úhlavní nepřítel Francie, připomíná památku obětí válek a diktatur…

Berlínem projde demonstrace proti rasismu, zúčastní se 40 tisíc lidí

13.10. 15:35

Pod heslem Solidarita místo vyloučení se dnes v Berlíně koná demonstrace proti rasismu a xenofobii. Organizátoři očekávají až 40.000 účastníků. Po poledni, kdy akce začala, bylo na místě podle agentury DPA několik tisíc protestujících.

Komunisty měli po revoluci zakázat, prohlásil Babiš

05.09. 19:05

Berlín - Premiér Andrej Babiš dnes v německé metropoli uctil památku obětí berlínské zdi, když k jejímu památníku položil věnec. Období, v němž Berlín v letech 1961-89 dělila, označil za velice temné. Zároveň později českým novinářům řekl, že po revoluci měla být zakázána komunistická strana.

Braniborsko bojuje s lesními požáry, možná jde o žhářství

27.08. 12:54

Berlín - V neděli večer vzplál les na někdejším cvičišti pro střelbu u německého městečka Jüterbog. Přes 300 hasičů dnes bojuje také s požárem nedaleko města Treuenbrietzen, který podle vyšetřovatelů mohli založit žháři. Obě města leží u Berlína.

Nedaleko Berlína hoří les, kouř zahalil silniční tahy

24.08. 16:28

Berlín - Jihovýchodně od Berlína hoří les. Kouř zahalil silniční tahy a byl patrný i v metropoli. Ze tří vesnic bylo evakuováno 540 lidí. Hasiči se mimo jiné pokoušejí vykácet pruhy lesa, aby zabránili šíření plamenů, a do hašení se zapojily vrtulníky.

V Berlíně zatkli teroristu, který chystal útok

22.08. 13:51

Berlín - Policie zadržela v Berlíně 31letého Čečence, chystal teroristický útok. V jeho bytě se našlo velké množství výbušnin. Čin chtěl údajně spáchat ve spolupráci s jiným mužem, který byl zadržen ve Francii.

Berlínská gay pride je v plném proudu. V průvodu jdou desítky tisíc lidí

28.07. 18:17

Berlín - V Berlíně se dnes koná 40. ročník akce známé jako Christopher Street Day. Desetitisíce lidí jsou v duhovém průvodu na podporu sexuálních menšin. Řada mužů zvolila ženské oblečení s vysokými podpatky nebo naopak jen krátké trenýrky.

Berlín je ráj pro gaye, městem dnes projde pochod hrdosti

28.07. 12:27

Berlín - Berlínem dnes projde pochod hrdosti, kterého se má zúčastnit až půl milionu lidí. Významné místo pro komunitu LGBT má ale německá metropole i v jiném ohledu. Už 33 let zde působí nejstarší světové muzeum věnující se homosexualitě.

Jak to vlastně vypadá v Berlíně? Návštěva prý může turisty vyléčit ze stereotypů

26.07. 14:20

Berlín - Návštěva Berlína může zahraniční turisty vyléčit ze stereotypů o Německu. Památky sice také navštíví, ale hlavním lákadlem je zdejší genius loci. Uvedl to Burghard Kieker, šéf marketingové agentury VisitBerlin.

Berlínem otřásl výbuch, tři lidé byli těžce zranění

26.07. 10:49

Berlín - V komerční budově na jihozápadě Berlína došlo dnes k ničivému výbuchu, tři lidé utrpěli těžká zranění.

Brutální napadení: Neznámý pachatel na berlínském nádraží zapálil dva bezdomovce

23.07. 10:44

Berlín - Na nádraží městské dráhy v Berlíně zatím neznámý pachatel polil dva bezdomovce hořlavou kapalinou a zapálil je. Muži ve věku 47 a 62 let utrpěli těžké popáleniny. V německé metropoli žije odhadem až 10 tisíc bezdomovců.

reklama
Fotogalerie