Články k tématu: Berlín

Německá policie zasahovala proti islamistům v Berlíně, prý plánovali útok

14.12. 15:32

Berlín - Německá policie dnes zasahovala na několika místech Berlína a ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko. V případu jde o čtyři obviněné ve věku 18 až 21 let, které prokuratura vyšetřuje pro podezření z přípravy teroristického útoku a z členství v řádách Islámského státu (IS).

Poplach v Německu: V Berlíně poblíž vánočního trhu a mešity se našlo střelivo

11.12. 08:18

Berlín - Poblíž vánočního trhu a mešity v Berlíně bylo v pátek nalezeno 200 nábojů. Na místo ihned vyrazila policie. Dle jejího pozdějšího vyjádření incident nemá souvislost s terorismem.

Nové informace o útoku v Berlíně, při kterém zemřela Češka: Vyšetřování přineslo šokující závěry

Aktualizovali jsme 9.12.2017, 22:16, 30.11. 15:49

Berlín - Téměř přesně před jedním rokem se to stalo. Terorista Anis Amri najel na berlínském náměstí kamionem do lidí, kteří se přišli podívat vánoční trhy. Zabil při tom 11 lidí, další desítky byly zraněny. A právě v tomto období, kdy se bude připomínat výročí tragédie, přišli vyšetřovatelé na…

reklama

Povody při hazardu: Falešní hráči používali radioaktivní karty

29.11. 08:13

Berlín - Neobvyklý způsob, jak podvádět při hazardu, vymyslela podle policie majitelka jedné berlínské restaurace. Karty označila radioaktivním jódem 125, při hře pak k jejich odhalení podvodníci užívali skrytý detektor.

V Berlíně byly dopoledne otevřeny vánoční trhy, loni je poznamenal teroristický útok

27.11. 16:10

Berlín - V německé metropoli se dnes dopoledne otevřely vánoční trhy. Celkem jich je kolem 90. Největší pozornost z nich na sebe poutá trh na náměstí Breitscheidplatz, kde se loni odehrál teroristický útok.

Parky v Berlíně se mění v tábory bezdomovců, lidé už tam raději nechodí

Aktualizovali jsme 13.11.2017, 22:16, 13.11. 12:16

Berlín - Berlínské parky v centru města se pomalu mění ve stanová města pro bezdomovce, mnoho z nich přitom přišlo z východní Evropy a ze zemí bývalého Sovětského bloku, tvrdí německé úřady. Politici o problému ví a hledají řešení, kromě radikálního vystěhování je však nic nenapadá.

Na zastávce v Berlíně najelo auto do lidí, policie po řidiči pátrá

11.11. 15:00

Berlín - Neznámý řidič najel v pátek večer v Berlíně vozidlem do lidí čekajících na zastávce autobusu, těm se ale podařilo včas uskočit. Podle policejní mluvčí Valesky Jakubowské si auto značky Mercedes pronajal 35letý Maročan. V průběhu noci jeho byt policie prohledala.

Arabská mafie v Německu? Snaží se infiltrovat policii v Berlíně, tvrdí odbory

08.11. 15:31

Berlín - Předseda Německých policejních odborů (DPG) prohlásil, že arabské zločinecké klany se snaží dostat své členy mezi příslušníky berlínské policie. Berlínský policejní prezident Klaus Kandt jeho slova ale záhy odmítl.

Propagace islámu? Dětské hřiště v Berlíně vyvolalo debatu. Je to orientální hrad, ne mešita, říká starostka

06.11. 08:45

Berlín - Nové hřiště, které bude sloužit dětem v berlínské čtvrti Neukölln, vyvolalo debatu o náboženských symbolech ve veřejném prostoru. Podoba hradu se nazamlouvá Křesťanskodemokratické unii (CSU), naopak sociální demokraté (SPD) jsou smířlivější.

Vichr v Berlíně strhal lešení, bouře komplikuje železniční dopravu

29.10. 11:42

Berlín - Společnost Deutsche Bahn (DB) zastavila dnes ráno kvůli bouři regionální vlakovou dopravu v částech Německa a omezila i dálkové spoje. Je zastaven také provoz vlaků na lince z Prahy do Hamburku, a to v úseku Drážďany - Hamburk. Z ČR nejedou vlaky ani z Děčína do Drážďan.

Divočina v Berlíně? Lidé se stále častěji střetávají s liškami, mývaly či kanci

28.10. 11:05

Berlín - Obyvatelé Berlína si musejí zvykat na život s mývaly, liškami nebo divokými prasaty. I když při setkání s nimi v drtivé většině případů žádné nebezpečí nehrozí, má z nich řada lidí strach.

"Pryč s rasismem. Vítáme uprchlíky." V Berlíně proti AfD v parlamentu demonstrovaly tisíce lidí

23.10. 08:45

Berlín - V neděli se v centru Berlína konala demonstrace pod názvem "Proti nenávisti a rasismu ve Spolkovém sněmu". Někteří lidé nesli transparenty proti spolupráci se stranou Alternativa pro Německo (AfD), která v úterý zasedne poprvé ve Spolkovém sněmu.

Německo je zachráněno? Černý scénář se nedostaví, demografická prognóza se změnila

04.10. 09:25

Berlín - Podle studie Institutu německého hospodářství (IW) bude v roce 2035 v Německu žít o milion lidí více než nyní. Důvodem je přistěhovalectví, ale i vyšší porodnost. Původně se přitom předpokládal černý scénář, že počet obyvatel značne poklesne.

Kvůli nálezu bomby z války musí být evakuováno 10.000 obyvatel Berlína

02.10. 19:08

Berlín - Z bezpečnostních důvodů muselo své domovy opustit asi 10.000 obyvatel jižní části Berlína. Důvodem byl nález bomby z druhé světové války.

USA zřejmě vyšlou do Německa prvního homosexuálního velvyslance

02.09. 13:40

Washington/Berlín - Americký prezident Donald Trump jmenuje novým velvyslancem USA v Německu Richarda Grenella. Za někdejšího republikánského prezidenta George Bushe mladšího pracoval jako mluvčí amerického zastoupení při OSN.

Rekonstrukce české ambasády v Berlíně vyjde na víc než půl miliardy

01.09. 12:39

Praha/Berlín - Ještě do konce září by mohla česká vláda rozhodnout o budoucnosti ambasády ČR v Berlíně. Samotná rekonstrukce již nevyhovující budovy by se měla uskutečnit v letech 2021 až 2023. Práce bude odhadem stát přes půl miliardy korun.

Neonacisté si připomněli výročí úmrtí Rodolfa Hesse, do Berlína měli přijet i extremisté z Česka

19.08. 16:42

Berlín - Na manifestaci v berlínské čtvrti Špandavě (Spandau) se dnes sešli neonacisté, aby si připomněli výročí úmrtí Rudolfa Hesse. Podle listu Potsdamer Neuste Nachrichten dorazilo několik stovek lidí, mezi nimi také pravicoví extremisté z Česka a Maďarska.

Vietnamské velvyslanectví v Berlíně prý drželo svého uneseného občana, tvrdí žalobci

10.08. 20:01

Berlín - Vietnamec byl unesen v Berlíně, následně měl být podle německých žalobců držen na vietnamském velvyslanectví a poté převezen do vlasti. Bývalého obchodníka a poslance Trinh Xuan Thanha unesli za bílého dne autem, které mělo údajně českou státní poznávací značku.

Německo zasáhly prudké bouře, v Berlíně vyhlásili mimořádný stav

23.07. 19:29

Berlín - Německo zažilo v noci ze soboty na neděli perné chvíle. Bouřky a silné poryvy větru způsobili smrt řidiče v Dolním Sasku, Berlín musel vyhlásit mimořádný stav. Hasiči tam zasahovali ve 435 případech.

V Berlíně došlo ke krádeži stokilové zlaté mince, za činem prý stojí arabské klany

12.07. 14:54

Berlín - V souvislosti s březnovou krádeží stokilogramové zlaté mince z berlínského Bodeho muzea bylo dnes zadrženo několik lidí. Zda se podařilo najít i minci v nominální hodnotě milionu kanadských dolarů (17,6 milionu Kč), nebo část z ní, jasné zatím není.

Hrdinka boje proti kolonialismu a otrokářka? V Berlíně se přou o přejmenování ulic

03.07. 12:30

Berlín - Bojovala proti portugalským vetřelcům a přivydělávala si jako otrokářka: V Berlíně se v současnosti vede spor o africkou královnu ze 17. století. Pokud místní politici schválí předložený návrh, mohla by jedna z ulic v takzvané Africké čtvrti v městské části Wedding nést jméno královny…

V Berlíně byla nalezena plynová láhev s dráty, do akce byli povolání pyrotechnici

29.06. 14:53

Berlín - V pobočce restaurace McDonald's v berlínské čtvrti Kreuzberg našli dnes lidé plynovou láhev, z niž trčely dráty. Na místo dorazila policie s pyrotechniky.

Uprchlíci se pokusili upálit bezdomovce, berlínský soud je poslal do vězení

13.06. 18:46

Berlín - Vůdce bandy mladíků, kteří se loni pokusili zapálit spícího bezdomovce v berlínském metru, dostal dva roky a devt měsíců vězení. Mladíci, kteří do Německa přišli ze Sýrie a Libye, u soudu tvrdili, že muže nechtěli zabít.

Obama jako popová hvězda? V Berlíně jej vítal jásající dav

25.05. 15:01

Berlín - Bývalý americký prezident Barack Obama je nyní v Německu. V debatě s kancléřkou Angelou Merkelovou před Braniborskou bránou v centru Berlína řekl, že by lidé měli bojovat za své hodnoty a postavit se proti těm, kdo chtějí omezovat svobody.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací