Články k tématu: Berlín

Berlínem projde demonstrace proti rasismu, zúčastní se 40 tisíc lidí

13.10. 15:35

Pod heslem Solidarita místo vyloučení se dnes v Berlíně koná demonstrace proti rasismu a xenofobii. Organizátoři očekávají až 40.000 účastníků. Po poledni, kdy akce začala, bylo na místě podle agentury DPA několik tisíc protestujících.

Komunisty měli po revoluci zakázat, prohlásil Babiš

05.09. 19:05

Berlín - Premiér Andrej Babiš dnes v německé metropoli uctil památku obětí berlínské zdi, když k jejímu památníku položil věnec. Období, v němž Berlín v letech 1961-89 dělila, označil za velice temné. Zároveň později českým novinářům řekl, že po revoluci měla být zakázána komunistická strana.

Braniborsko bojuje s lesními požáry, možná jde o žhářství

27.08. 12:54

Berlín - V neděli večer vzplál les na někdejším cvičišti pro střelbu u německého městečka Jüterbog. Přes 300 hasičů dnes bojuje také s požárem nedaleko města Treuenbrietzen, který podle vyšetřovatelů mohli založit žháři. Obě města leží u Berlína.

reklama

Nedaleko Berlína hoří les, kouř zahalil silniční tahy

24.08. 16:28

Berlín - Jihovýchodně od Berlína hoří les. Kouř zahalil silniční tahy a byl patrný i v metropoli. Ze tří vesnic bylo evakuováno 540 lidí. Hasiči se mimo jiné pokoušejí vykácet pruhy lesa, aby zabránili šíření plamenů, a do hašení se zapojily vrtulníky.

V Berlíně zatkli teroristu, který chystal útok

22.08. 13:51

Berlín - Policie zadržela v Berlíně 31letého Čečence, chystal teroristický útok. V jeho bytě se našlo velké množství výbušnin. Čin chtěl údajně spáchat ve spolupráci s jiným mužem, který byl zadržen ve Francii.

Berlínská gay pride je v plném proudu. V průvodu jdou desítky tisíc lidí

28.07. 18:17

Berlín - V Berlíně se dnes koná 40. ročník akce známé jako Christopher Street Day. Desetitisíce lidí jsou v duhovém průvodu na podporu sexuálních menšin. Řada mužů zvolila ženské oblečení s vysokými podpatky nebo naopak jen krátké trenýrky.

Berlín je ráj pro gaye, městem dnes projde pochod hrdosti

28.07. 12:27

Berlín - Berlínem dnes projde pochod hrdosti, kterého se má zúčastnit až půl milionu lidí. Významné místo pro komunitu LGBT má ale německá metropole i v jiném ohledu. Už 33 let zde působí nejstarší světové muzeum věnující se homosexualitě.

Jak to vlastně vypadá v Berlíně? Návštěva prý může turisty vyléčit ze stereotypů

26.07. 14:20

Berlín - Návštěva Berlína může zahraniční turisty vyléčit ze stereotypů o Německu. Památky sice také navštíví, ale hlavním lákadlem je zdejší genius loci. Uvedl to Burghard Kieker, šéf marketingové agentury VisitBerlin.

Berlínem otřásl výbuch, tři lidé byli těžce zranění

26.07. 10:49

Berlín - V komerční budově na jihozápadě Berlína došlo dnes k ničivému výbuchu, tři lidé utrpěli těžká zranění.

Brutální napadení: Neznámý pachatel na berlínském nádraží zapálil dva bezdomovce

23.07. 10:44

Berlín - Na nádraží městské dráhy v Berlíně zatím neznámý pachatel polil dva bezdomovce hořlavou kapalinou a zapálil je. Muži ve věku 47 a 62 let utrpěli těžké popáleniny. V německé metropoli žije odhadem až 10 tisíc bezdomovců.

V Berlíně došlo k dalšímu antisemitskému útoku, policie zatkla osm Syřanů

08.07. 09:10

Berlín - V německé metropoli zřejmě došlo k dalšími antisemitskému útoku. Žida ze Sýrie zbili v noci na sobotu jeho krajané, policie následně zadržela osm mužů.

Teroristu z Berlína Amriho řídil člen IS ze zahraničím domnívají se vyšetřovatelé

06.07. 09:05

Berlín - Tunisan Anis Amri, který v prosinci 2016 najel s kamionem do lidí na vánočním trhu v Berlíně, zřejmě nejednal z vlastní iniciativy. Podle německých vyšetřovatelů ho údajně řídil starší Tunisan, který patřil k teroristické organizaci Islámský stát (IS) a na něhož byl dnes v Německu vydán…

Před německým soudem stojí Syřan, který napadl mladíka s jarmulkou

19.06. 13:14

Berlín - V Berlíně začal soud s 19letým Syřanem, který v dubnu v městské části Prenzlauer Berg napadl dva mladíky s jarmulkou na hlavě. Případ, který na mobilní telefon natočil jeden z napadených, vzbudil pozdvižení v celé zemi.

Berlínem táhnou tisíce příznivců i odpůrců AfD

27.05. 15:18

Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD). Pochod několika tisíc stoupenců AfD začal před hlavním nádražím a zamířil k Braniborské bráně, tisíce odpůrců této strany se pak sešly před budovou Spolkového sněmu,…

Dobrý základ, tvrdí Berlín o návrhu rozpočtu EU

Aktualizovali jsme 2.5.2018, 19:38, 02.05. 17:50

Berlín - Podle německé vlády poskytuje návrh unijního rozpočtu dobrý základ pro zahájení jednání o budoucnosti přerozdělování peněz v Evropské unii. Ve společném prohlášení to dnes uvedli němečtí ministři zahraničí Heiko Maas a financí Olaf Scholz (oba ze Sociálnědemokratické strany Německa, SPD).…

Dodával zbraně neonacistům, podle obhajoby měl vyváznout bez trestu

02.05. 18:04

Berlín - Zproštění viny požadují obhájci pro Carstena S., který podle vyšetřovatelů německé neonacistické skupině Národněsocialistické podzemí (NSU) obstaral zbraň české výroby, s níž v letech 2000 až 2006 zavraždila devět mužů tureckého a řeckého původu. Obžaloba pro osmatřicetiletého muže…

Německé divadlo nabízí lístky zdarma za připnutí hákového kříže, experiment vyvolal poprask

20.04. 08:58

Berlín - Pokud si během představení připnete na šaty hákový kříž, dostanete vstupenku zdarma. Takovou nabídku učinilo divadlo v jihoněmecké Kostnici zájemcům o zhlédnutí inscenace hry George Taboriho Můj boj. Sociální experiment, který vymyslel režisér Serdar Somuncu, vyvolal v Německu značné…

Berlínské policii se přihlásil útočník, který napadl muže s jarmulkami

19.04. 21:34

Berlín - Berlínské kriminální policii se dnes přihlásil jeden z útočníků, kteří v úterý v německé metropoli napadli dvojici mužů s jarmulkami na hlavě. Devatenáctiletý mladík, který pochází ze Sýrie a v Německu žije od roku 2015, přišel na zemský kriminální úřad v doprovodu advokátky. Nyní je ve…

Trojice útočníků v Berlíně napadla mladíky s jarmulkami, křičela na ně arabsky + VIDEO

18.04. 10:55

Berlín - Trojice neznámých útočníků napadla v Berlíně dva mladíky, kteří měli na hlavě jarmulky, tradiční židovské pokrývky hlavy. Jedním z napadených byl Izraelec, který incident natočil, napsala dnes agentura DPA.

V Berlíně se přejmenovávají ulice, z názvů zmizí jména kolonizátorů Afriky

13.04. 13:14

Berlín - Několik ulic berlínské čtvrti Wedding, které připomínají osobnosti spojené s německou kolonizací Afriky v 19. století, se brzy přejmenuje. Debata o tomto problému zabrala celých deset let. Nově se ulice ve čtvrti, ve které nyní žije řada lidí s kořeny v cizině, budou jmenovat po lidech,…

Izraelský stánek na berlínském veletrhu ohrožovali Arabové, musela zasáhnout policie

09.03. 12:25

Berlín - Izraelský stánek na berlínském veletrhu cestovního ruchu ITB obléhala skupina demonstrujících pracovníků bezpečnostní služby. Muži byli zřejmě arabského původu.

Sálih Muslim po propuštění odjel z ČR, byl na protestu v Berlíně

04.03. 16:53

Berlín - Kurdský politik Sálih Muslim, kterého krtáce po zatčení v ČR pražský soud propustil na svobodu, se objevil na veřejnosti v Berlíně. V sobotu se tam zúčastnil demonstrace proti turecké vojenské ofenzivě na severozápadě Sýrie.

KLDR údajně využívala ambasádu v Berlíně k nákupu součástek pro své rakety

03.02. 17:32

Berlín - Severní Korea využívá všemožné způsoby, aby mohl její zbrojní program pokračovat. Využívala bapříklad své velvyslanectví v Berlíně k tomu, aby si obstarávala součástky, které potřebuje pro rakety.

Unikátní nález? Amatérský historik tvrdí, že objevil kus původní Berlínské zdi

26.01. 09:23

Berlín - Amatérský historik Christian Bormann (37) tvrdí, že v lesíku ve čtvrti Pankow na severním okraji Berlína našel 80 metrů dlouhý úsek zdi, který je zřejmě posledním existujícím kusem původní bariéry obepínající někdejší Západní Berlín.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie