Články k tématu: cenzura

Putin je Hublot? Ruská TV nestrávila vtip v ukrajinském seriálu, vystřihla ho

13.12. 11:13

Ruská televize TNT odvysílala první tři díly ukrajinského seriálu Sluha národa s Volodymyrem Zelenským v roli poctivého a zásadového učitele, který se jako bojovník proti korupci nečekaně stane hlavou státu. Ale z části, která se ve středu večer dostala na ruské obrazovky, TNT vystřihla vtip o…

Největší přešlapy historie? Když se šílený cenzor utrhne ze řetězu, zůstává rozum stát!

Aktualizovali jsme 27.10.2019, 14:06, 25.10. 09:27

Cenzura se ráda skrývala za morálními zájmy společnosti. Jenže cenzoři často sklouzli k hledání problémů tam, kde je nikdo neviděl a dodnes nevidí. Přinášíme vám pět příkladů, kdy cenzor ujel více než je zdrávo.

Muslimy pobouřil seriál od Netflix. Neuvěříte proč

21.06. 07:56

Jordánští teenageři na školním výletě do skalního města Petra se v noci vykradou ven, aby mohli pít pivo, kouřit marihuanu a povídat si u ohně. Jedna dívka přitom požádá svého rozvášněného přítele, aby na ni nenaléhal. Pětidílná série Džin je prvním původním arabským seriálem od amerického…

reklama

Elton John si stěžuje na cenzuru: Rusové sestříhali film Rocketman, žádné gay scény

01.06. 19:26

Britský hudebník Elton John a tvůrci životopisného filmu Rocketman o jeho umělecké dráze odsoudili krok ruského distributora, který hodlá v Rusku promítat cenzurovanou verzi snímku. Napsali to v prohlášení, které se v pátek objevilo na sociálních sítích. Ve filmové biografii bude podle ruských…

Bohemian Rhapsody v Číně: Scény, kde Freddie "není normální", cenzor vystříhal

27.03. 13:15

V Číně se v kinech promítá cenzurovaná verze úspěšného oscarového filmu Bohemian Rhapsody. Informovala o tom agentura AP, podle níž se ale tamním návštěvníkům kin nelíbí, že ze snímku, který je vyprávěním o životě zemřelého frontmana skupiny Queen Freddieho Mercuryho, jsou vynechány zmínky o jeho…

"Cenzura internetu"? V celé Evropě se dnes bude protestovat proti směrnici o autorských právech

23.03. 08:56

V desítkách evropských měst se dnes uskuteční demonstrace proti chystané celoevropské reformě autorského práva na internetu.

Existují fake news a dezinformace, které zabíjí. Doslova! A nikdo s nimi nic nedělá…

07.03. 11:11

Komentář Petra Šulky – To, že je internet rejdištěm různých ezoteriků, pavlačových mystiků a milovníků konspiračních teorii, není žádná novinka. Mnohé z internetových nápadů a doporučení stojí pouze za zasmání. Bohužel přibývá nápadů a případů, kdy skutečně jde o život.

EU objevila Ameriku? Její boj s fake news nikam nevede

Aktualizovali jsme 15.2.2019, 13:47, 14.02. 08:54

Komentář Petra Šulky – Fake news a dezinformace jsou témata, která je pro mnohé politiky doslova noční můrou. Není tedy divu, že se jím zabývá i Evropská unie. Zpráva Evropské komise Boj proti dezinformacím na internetu: evropský přístup je velmi zajímavé čtení. I přesto že se pokouší být EU v…

Klausovi se to nebude líbit, ale... Pirátský poslanec kritizuje kontroverzní návrh o Facebooku

29.01. 11:22

Facebook má obrovský vliv na způsob, jakým se dnes šíří informace, v důsledku má i obrovský vliv na výsledek voleb a nemůžeme přijmout, že si může dělat úplně co chce, uznává pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík. přesto se domnívá, že návrh Václava Klause mladšího (ODS), který chce mazání příspěvků…

Pohled za oponu čínské cenzury: Proč režim nezakázal Orwellovu 1984?

19.01. 14:54

1984 od britského spisovatele George Orwella patří mezi literární klasiku. Systolický román popsal v celé zrůdné nahotě praktiky totalitních režimů. Kritici komunistické Číny na ní častokráte upozorňují jako na varování před hrozbou vševidoucího státu, v jehož čele je jedna politická strana…

Cenzura se vrací? Média píšící hezky mají dostávat dotace, i když je nikdo nebude číst

02.10. 10:24

Komentář - První, kdo na našem území zrušil cenzuru byl Josef II v 80. letech 18. století. Brzy však přišel na to, že lidé se místo rozjímání o „velkých věcech a Bohu“ pustili do drbů, kritiky vlády ba dokonce jeho samotného. Cenzuru opět rychle zavedl. Jako dobrý nápad toto řešení přijde i…

Ředitel slovenské RTVS odmítá kritiku, práce novinářů je prý svobodná

03.05. 14:47

Bratislava - Generální ředitel slovenského veřejnoprávního rozhlasu a televize RTVS Jaroslav Rezník dnes odmítl výtky slovenských novinářů, kteří v otevřeném dopisu kritizovali poměry v RTVS včetně odchodu redaktorů a vedení tohoto média obvinili z normalizace.

V Turecku probíhají demonstrace na podporu svobodných médií

26.04. 18:57

Istanbul - Po více než 500 dnech ve vazbě se dnes Akin Atalay, předseda správní rady opozičního deníku Cumhuriyet, zúčastnil v Istanbulu demonstrace za svobodu tisku.

Ruským úřadům se nelíbí populární sociální síť, Telegram ale zatím odolává

18.04. 17:56

Moskva - Navzdory masivním zákrokům ruské internetové cenzury se ani po třech dnech nepodařilo zablokovat provoz ruské komunikační sítě Telegram, kterou moskevský soud obvinil z porušování zákona.

Tureckým parlamentem prošel zákon o regulaci obsahu internetu, opozice mluví o cenzuře

22.03. 17:24

Ankara - V Turecku podle opozice hrozí cenzura internetu. Tamní parlament dnes přijal zákon, který dává Státní radě pro kontrolu rozhlasu a televize (RTÜK) právo blokovat weby. Místní i mezinárodní organizace, které chtějí šířit obsah prostřednictvím internetu, musí požádat o povolení RTÜK. Na…

Duo Těžkej Pokondr skončilo na Frekvenci 1, stěžuje si na cenzuru. Vedení rádia dostalo ostrý vzkaz + VIDEO

11.10. 10:51

Praha -  Duo Miloš Pokorný a Roman Ondráček, které vystupuje pod jménem Těžkej Pokondr, skončilo na Frekvenci 1. Tam měli až do dneška svůj pořad názvem Den začíná v osm. Svůj konec odůvodnili tím, že jim vedení rádia mluvilo do toho, jaké hosty si smí a nesmí zvát.

Tvrdá cenzura? Rusko chce zakázat prodej neschváleného tisku

04.08. 15:43

Moskva - Ruské ministerstvo spojů navrhuje trestat šíření zahraničního tisku na území Ruské federace bez zvláštního povolení. Vyplývá to z informace, kterou úřad zveřejnil na vládním webu.

Ruská cenzura je podobná té za SSSR, míní aktivisté

18.07. 16:51

Moskva - Míra cenzury v Rusku je podle organizace Human Rights Watch (HRW) nejpřísnější od rozpadu Sovětského svazu. Moskva od protivládních protestů mezi lety 2011 a 2012 novými zákony postupně omezuje svobodu slova.

Čína odmítá vypustit informace o umírajícím disidentovi

12.07. 17:59

Peking - Čína čelí stále většímu tlaku, aby umožnila politickému vězni Liou Siao-poovi opustit zemi a svěřit se do péče zahraničních lékařů. Komunistická vláda se brání svou obvyklou taktikou - přísě kontroluje informace.

Čína čistí kyberprostor: Přikázala třem webům, aby zrušily službu streamování

23.06. 10:10

Peking - Čínský úřad spravující média odebral webům Weibo, iFeng.com a AcFun patřičná oprávnění k poskytování audiovizuálního streamování. Jako důvod uvedl "negativními projevy", k nimž během streamování dochází.

Cenzura v Turecku: Přístup k Wikipedii byl dnes zablokován

Aktualizovali jsme 29.4.2017, 17:01, 29.04. 15:36

Ankara - Turecko zablokovalo přístup k Wikipedii. Informace přestaly být dostupné od dnešního rána, kdy o tom rozhodl turecký telekomunikační úřad.

Boj proti dezinformaci? Česko zavádí cenzuru, varuje bývalý diplomat

02.01. 13:48

Praha - Ministerstvo vnitra zahájilo 1. ledna provoz centra, které by se mělo věnovat dezinformacím a globální informační válce. Bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta ale tvrdí, že způsob, jakým se resort vydal, se více blíží cenzuře.

Další cenzura v Rusku? Speciální oddíly kozáků budou hlídat nevhodný obsah

13.11. 10:08

Moskva - Do cenzury v Rusku se mají zapojit také tamní kozáci. Podle agentury Interfax chystají vznik specializovaných oddílů, které budou potírat "nebezpečné informace" šířící se v globální síti.

Umělci zuří. Nelíbí se jim praktiky Kremlu a cenzura

Aktualizovali jsme 27.10.2016, 23:24, 27.10. 08:42

Moskva - Na sjezdu svazu ruských divadelníků zazněla ostrá kritika kremelské cenzury. Její praktiky prý omezováním svobody tvorby připomínají éru diktátora Josifa Stalina. Kreml taková slova rázně odmítl, umělce tím ale neumlčel.

reklama
Fotogalerie