Články k tématu: Červený kříž

Německo bude hledat pohřešované z války až do roku 2025. Osud 1,3 milionu osob neznámý

26.08. 15:04

Německý červený kříž (DRK) bude pokračovat v pátrání po pohřešovaných z druhé světové války až do roku 2025, tedy o dva roky déle, než bylo původně stanoveno. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně oznámila předsedkyně DRK Gerda Hasselfeldtová, která se na prodloužení práce pátrací služby dohodla…

Tisíce migrantů v Bosně potřebují pomoc, Červený kříž na ně vyhlásil sbirku

10.12. 22:13

Tisíce migrantů na bosensko-chorvatské hranici podle dnešního prohlášení Mezinárodního výboru Červeného kříže zoufale potřebují humanitární pomoc. Organizace vyhlásila sbírku, aby byla schopna migranty dostatečně vybavit na příchod mrazů, které v dané oblasti dosahují až minus 15 stupňů Celsia.

IS může do 24 hodin popravit humanitární pracovnici

14.10. 19:48

Teroristická organizace Islámský stát v západní Africe (ISWA) by mohla do 24 hodin zabít další humanitární pracovnici, varoval dnes Mezinárodního výbor Červeného kříže (MVČK). Veřejně apeloval na nigerijskou vládu, subjekty i jednotlivce zapojené do vyjednávání s ISWA, aby se zasadili o propuštění…

reklama

Pobřežní stráž bije uprchlíky? Červený kříž varoval kvůli alarmujícím zprávám

19.07. 16:08

Záhřeb/Ženeva - V poslední době se množí zprávy, že pohraniční stráž v Chorvatsku bije migranty, kteří se pokoušejí dostat do země ze sousední Bosny. Červený kříž o možném problému ví, nicméně uvedl, že informace nebylo možné věrohodně ověřit.

Červený kříž kvůli bezpečnosti stáhl z Jemenu 71 zaměstnanců

07.06. 19:42

Ženeva - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) dnes oznámil, že stáhl z Jemenu 71 svých zaměstnanců. Učinil tak kvůli bezpečnosti.

Keňa hlásí nejméně 10 mrtvých po protržení přehrady

10.05. 09:46

Nairobi - Nejméně deset lidí zemřelo a desítky dalších jsou pohřešovány poté, co se kvůli vytrvalým dešťům ve středu večer protrhla přehrada na západě Keni. Voda z nádrže zničila mnoho budov v přilehlých vesnicích, informoval dnes místní Červený kříž, jemuž se podařilo zachránit na čtyři desítky…

V somálské metropoli unesli pracovnici Červeného kříže, údajně šlo o Němku

03.05. 08:11

Mogadišo - Neznámí ozbrojenci unesli v somálském hlavním městě Mogadišu pracovnici Červeného kříže. S odvoláním na Mezinárodní výbor Červeného kříže o tom dnes informovala agentura AP.

Červený kříž je zavalen žádostmi, tisíce Syřanů hledají své příbuzné

26.04. 13:53

Damašek - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) je zavalen žádostmi Syřanů, kteří potřebují pomoc při hledání svých blízkých. Novinářům to řekl šéf této organizace Peter Maurer. Podle něj MVČK dostal v minulém půlroce 13.000 takových žádostí. Syrská válka trvá od roku 2011 a podle bilance OSN má…

Ozbrojenci zabili v Jemenu pracovnici Červeného kříže

21.04. 14:14

Saná - Při útoku ozbrojenců na humanitární vůz ve válkou zmítaném Jemenu dnes zemřela libanonská pracovnice Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK). S odkazem na nejmenované bezpečnostní zdroje a sdělení MVČK o tom informovala agentura AP.

Červený kříž opustilo kvůli placenému sexu 21 zaměstnanců

24.02. 20:26

Ženeva - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) od roku 2015 opustilo celkem 21 zaměstnanců, kteří se provinili proti interním pravidlům a navzdory zákazu platili za sexuální služby.

Alarmující audit: Část peněz na ebolu od Červeného kříže byla v Africe rozkradena

04.11. 10:01

Ženeva – Více než pět milionů dolarů (110,5 milionu Kč) z peněz Červeného kříže určených na boj s ebolou bylo se v západoafrických státech rozkradeno. Vyplývá to z auditu této mezinárodní humanitární organizace, o kterém informuje server BBC.

Červený kříž žádá lepší ochranu desítek tisíc muslimských migrantů

20.03. 23:43

Dháka - Desetitisíce muslimských uprchlíků, kteří utekli před násilím v severní Barmě, žijí v sousedním Bangladéši v nelidských podmínkách. Podle Červeného kříže potřebují lepší ochranu.

Děsivé následky bombardování uprchlíků v Nigérii: V táboře je stále 46 zraněných

19.01. 13:54

Abuja - V uprchlickém táboře v Rannu, který v úterý omylem bombardovala nigerijská armáda, nadále zůstává 46 zraněných osob. Nálet si podle Červeného kříže vyžádal životy 70 běženců a nejméně šesti humanitárních pracovníků.

Ozbrojenci propustili Španěla, kterého před měsícem unesli v Afghánistánu

15.01. 21:14

Ženeva/Kábul - Španělský zaměstnanec Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK) byl propuštěn na svobodu. Před necelým měsícem ho unesli ozbrojenci na severu Afghánistánu.

Krize britského zdravotnictví: Nemocnice odmírají pacienty, ti umírají v čekárnách

08.01. 15:54

Londýn - Pracovníci Červeného kříže byli v Británii v tomto týdnu nasazeni, aby pomohli vyřešit krizovou situaci, kdy nemocnice kvůli přeplněným čekárnám odmítaly pacienty. Premiérka Theresay Mayová na to dnes reagovala slovy, že zdravotnictví v zemi je sice pod velkým tlakem, nejde ale o…

Z obléhaných oblastí Aleppa dnes odjely poslední konvoje, město zcela kontroluje armáda

Aktualizovali jsme 22.12.2016, 20:10, 22.12. 10:06

Damašek - Čtyři roky trvající nadvláda povstalců nad některými částmi města dnes definitivně skončila. Druhé největší syrské město Halab (Aleppo) je opět celé pod kontrolou vlády, oznámila dnes syrská armáda.

Na evakuaci z Halabu čeká 40 tisíc lidí. Červený kříž doufá, že začne dnes

18.12. 11:34

Damašek - Evakuace východní části syrského města Halab (Aleppo) by mohla pokračovat dnes. Tvrdí to Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK).

Evakuace Halabu je zdlouhavá, Červený kříž a OSN chtějí zakročit

17.12. 18:21

Damašek/Ženeva - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) dnes vyzval strany bojující v Sýrii, aby umožnily evakuaci obyvatel z Halabu (Aleppa).

Ze Halabu bylo v noci evakuováno 150 osob

08.12. 10:11

Damašek - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) oznámil, že z nemocnice v centru syrského Halabu bylo v noci na dnešek evakuováno téměř 150 lidí. Oponenti Damašku ve středu požádali o pětidenní příměří, které by umožnilo evakuaci 500 osob, jež potřebují naléhavou lékařskou pomoc.

Mučení a vraždy civilistů? Zvykáme si, tvrdí lidé

06.12. 15:59

Ženeva - Mučení zajatců a týrání vězňů. Ačkoliv jsou tyto praktiky zakázány, stále více lidí je považuje za běžnou součást války. Ukázal to průzkum Mezinárodního výboru Červeného kříže.

Červený kříž žádá o přístup k lidem prchajícím z Halabu, syrská vláda je zavírá do detencí

01.12. 15:47

Damašek - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) jedná se syrskou vládou o získání přístupu k lidem prchajícím z Halabu. Tyto osoby jsou prověřovány či byly zadrženy. Do východní části města nemá organizace přístup od dubna.

Francouzi se bojí, absolvují kurzy o terorismu

11.11. 09:11

Paříž - Francouzi se po sérii atentátů obávají, že jim hrozí něco vážného. Mnozí se proto chystají absolvovat kurz první pomoci. Průzkum Červeného kříže také ukázal, že většina lidí neví, jak se v případě únosu či výbuchu správně zachovat.

Pomoc pro Sýrii končí? Červený kříž se po náletech bojí

20.09. 12:28

Ženeva/Damašek - Po pondělním útoku na kamiony s humanitární pomocí, při kterém u Halabu zahynulo 12 lidí, musí Červený kříž přehodnotit bezpečnostní situaci v oblasti. Pozastavuje proto konvoje do čtyř syrských měst.

Kamiony přivezly humanitární pomoc pro tisíce Syřanů

29.08. 17:31

Homs – Teprve podruhé od roku 2015 se do oblasti severně od syrského města Homs dostala humanitární pomoc. Informoval o tom Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK).

reklama
Fotogalerie