Články k tématu: Charlie Hebdo

Útok v Paříži si převzal protiteroristický úřad. Pachatel byl patrně vyzbrojen sekáčkem

Aktualizovali jsme 25.9.2020, 16:44, 25.09. 14:00

Muž a žena dnes byli zraněni v Paříži při útoku, jehož vyšetřování převzal protiteroristický úřad prokuratury. Útočník vyzbrojený patrně sečnou nebo bodnou zbraní oba lidi vážně zranil na ulici před jejich pracovištěm. Informoval o tom list Le Figaro. Místo je v sousedství někdejší redakce…

"Nikdy si nedáme pokoj." Charlie Hebdo znovu otiskne 12 karikatur Mohameda

01.09. 15:26

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo ve svém nejnovějším vydání znovu otiskne karikatury proroka Mohameda, které jako první zveřejnil v roce 2005 dánský deník Jyllands-Posten. Oznámil to dnes vedoucí redakce francouzského časopisu, na jehož kanceláře v lednu 2015 zaútočili islamisté.

Obchod se strachem není nic nového, mají ho rádi i tradiční politici

Aktualizovali jsme 15.9.2018, 22:20, 15.09. 07:50

Komentář – Novým a populistickým stranám často bývá ze strany tradičních politiků vyčítáno, že zneužívají strach ve společnosti. Nejsou ovšem sami. I tradiční politici mají ve zneužívání strachu značnou zkušenost. Dokáží na něm nahnat značné množství politických bodů. Výsledky jsou však často velmi…

reklama

Charlie Hebdo opět provokuje drsnou karikaturou. "Postaveno Italy, uklizeno migranty."

23.08. 16:32

Paříž - Týdeník Charlie Hebdo otiskl karikaturu s nedávno zříceným Morandiho mostem v Janově, v jehož troskách zemřelo 43 lidí. Tématem satiry je práce italských stavařů i protiimigrační politika současné italské vlády.

Francie si připomíná třetí výročí útoku na Charlie Hebdo

07.01. 16:52

Paříž - Francouzi si dnes připomínají třetí výročí teroristických útoků na Charlie Hebdo. Řádění islamistů nepřežilo 12 lidí, mezi nimi nejznámější kreslíři časopisu. Během vzpomínkové akce byla přečtena jména těch, které teroristé zavraždili, její účastníci na místo položili květiny.

Německá verze časopisu Charlie Hebdo pro nezájem čtenářů končí, poslední číslo se trefuje do Merkelové

30.11. 11:13

Berlín - Agentura DPA oznámila, že přestane vycházet německá verze francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo. Důvodem je nezájem čtenářů. Poslední číslo v němčině se na stáncích objevuje dnes.

Charlie Hebdo opět pobuřuje, odborníka na islám znázornil nepříliš korektně

02.11. 13:24

Paříž - Obálka nejnovějšího vydání satirického týdeníku Charlie Hebdo znázorňuje jednoho z nejznámějších odborníků na islám Tariqa Ramadana. Za to si časopis opět vysloužil kritiku.

Útočící IS a Mayová bez hlavy? Charlie Hebdo Británii nešetřil

11.06. 12:38

Paříž – Francouzský satirický politický časopis Charlie Hebdo opět silně čeří vody. Na titulní straně zveřejnil karikaturu britské premiérky Theresy Mayové, která drží svou vlastní useknutou hlavu. Kromě toho magazín zveřejnil řadu dalších kreseb, které satiricky reagují na britskou odpověď na…

Ve francii se konaly pietní akce k připomínce druhého výročí atentátů, Charlie Hebdo je stále útočnější

05.01. 16:16

Paříž - K výročí povraždění celkem 17 lidí v redakci časopisu Charlie Hebdo i jinde v Paříži se dnes ve francouzské metropoli konaly pietní akce za účasti starostky Anne Hidalgové a ministra vnitra Bruna Le Rouxe.

Charlie Hebdo si dělá srandu z pádu letadla s Alexandrovci, Rusko zuří

30.12. 11:24

Moskva – Francouzský časopis Charlie Hebdo se stal symbolem svobody slova. V lednu loňského roku na redakci zaútočili islamisté a povraždili v ní 11 lidí. Před redakcí ještě zabili policistu. Podle mnohých hlasů ale satirický magazín zachází často až příliš daleko. Naposledy se ozvalo Rusko,…

Krutý žert z redakce Charlie Hebdo: Zesměšnil bezpečnostní opatření po útoku v Berlíně

22.12. 16:22

Berlín - Německá verze francouzského týdeníku Charlie Hebdo, který je znám svou nevybíravou ironií, dnes vyšla s kresbou, která zesměšňuje bezpečnostní opatření po pondělním útoku na vánoční trhy v Berlíně.

Charlie Hebdo začne nově vydávat v Německu

24.11. 14:59

Paříž - Satirický časopis Charlie Hebdo se téměř dva roky po útoku na redakci postavil na nohy. Nově začne vydávat v Německu, které se potýká s přívalem muslimských uprchlíků.

V Charlie Hebdo si vzali na mušku zemětřesení v Itálii. Čeká je žaloba?

12.09. 16:28

Řím - Francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo si ve dvou karikaturách drsně utahoval z nedávného ničivého zemětřesení v Itálii, při němž zemřelo 230 lidí. Italské městečko Amatrice chce podat žalobu.

Francouzský magazín Charlie Hebdo satirickým obrázkem rozzlobil Italy

02.09. 20:53

Řím – Od satirického obrázku francouzského časopisu Charlie Hebdo, který ve svém posledním vydání karikoval nedávné zemětřesení v Itálii, se dle agentury ANSA distancovalo francouzské velvyslanectví v Římě. Četné kritické reakce na sociálních sítích vyvolal obrázek, na němž jsou oběti katastrofy…

Proti švagrovi útočníka na redakci Charlie Hebdo začalo ve Francii vyšetřování

27.08. 20:01

Paříž - Proti švagrovi jednoho z útočníků na satirický časopis Charlie Hebdo dnes ve Francii začalo formální vyšetřování kvůli vazbám na islamisty.

Časopis Charlie Hebdo čelí opět výhružkám smrtí

12.08. 22:56

Paříž - Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo dnes sdělil, že opět dostává anonymní vzkazy, jejichž autoři opět hrozí zaměstnancům časopisu smrtí.

Švagr teroristy z útoku na Charlie Hebdo chce vydat do Francie

10.08. 18:56

Sofia - Švagr jednoho z teroristů, kteří loni zaútočili na satirický časopis Charlie Hebdo chce, aby ho Bulharsko vydalo do Francie.

Redakce Charlie Hebdo obdržela další anonymní vzkazy s výhružkami smrti

29.06. 19:19

Paříž - Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo, jehož redakce se loni stala terčem útoku islámských radikálů, opět dostává anonymní vzkazy, jejichž autoři hrozí jeho zaměstnancům dalším zabíjením.

Peníze po zesnulém z redakce Charlie Hebdo neodešly tam, kam měly. Vdova si stěžuje

21.06. 09:58

Paříž - Vdova po oběti loňského teroristického útoku na redakci francouzského magazínu Charlie Hebdo v Paříži si stěžuje na vedení satirického týdeníku kvůli odškodnění.

Charlie Hebdo si utahuje z boháčů a celebrit z aféry Panama Papers

06.04. 09:58

Paříž - Aféra Panama Papers, v níž figuruje řada politiků a celebrit, se stala tématem číslo jedna pro známý satiritický časopis Charlie Hehdo.

reklama
Fotogalerie