Články k tématu: Dřevo

Kůrovce jsou ve všech lese, nejen v našich, brání se odvolaný ředitel Lesů ČR

14.05. 16:53

Hradec Králové - Odvolaný generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád odmítl, že by kvůli jeho řízení státní podnik nezvládal likvidaci kůrovcové kalamity. Problém se se podle něj netýká pouze lesů ve správě Lesů ČR, ale všech vlastníků lesů hospodařících v obdobných podmínkách, a to i v sousedních…

Dřeva po říjnové vichřici je přebytek, firmy budou materiál zpracovávat až do března

31.12. 15:04

Rumburk (Děčínsko) - Zpracovávání dřeva po říjnové kalamitě potrvá až do března příštího roku. Kvůli jeho přebytku na trhu počítá Uniles se ztrátovým hospodařením.

Kdo má dominantní postavení na českém trhu? IKEA tvrdí, že privilegia nemá

14.12. 16:32

Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že IKEA požadavkem na certifikaci FSC (Forest Stewardship Council) u dřeva zneužívá své dominantní postavení na trhu Evropské unie. Firma to dnes odmítla a uvádí, že odebírá méně než dvě procenta celkové roční těžby dřeva v Česku.

reklama

Majitelé lesů nesouhlasí s paušálním zákazem těžby dřeva, který zavedlo ministerstvo zemědělství

15.09. 16:25

Pelhřimov - Proti zákazu úmyslné těžby smrku a borovice protestují soukromí vlastníci lesů. Opatření, kterí zavedlo ministerstvo zemědělství, prý může ekonomicky uškodit v regionech, které nejsou kůrovcovou kalamitou zasaženy.

Ministerstvo zemědělství zakázalo vlastníkům lesů v celé ČR těžbu dřeva

14.09. 14:24

Praha - Ministerstvo zemědělství dočasně zakázalo všem vlastníkům lesů v zemi těžbu dřeva. Je podle něj třeba zpracovat dříví z větrných kalamit a dřevo napadené kůrovcem. Kůrovcovou kalamitou je nejvíce postižena severní Morava a Slezsko, kde byly loni dvě třetiny republikové kůrovcové těžby.…

Národní park Šumava spočítal rozsah polomu po srpnové bouři

29.08. 16:06

Praha - Národní park (NP) Šumava spočítal polomy po bouři z 19. srpna na 120.000 metrů krychlových dřeva., což je trojnásobek proti orkánu Niklas z roku 2015. NP předpokládá, že vzniknou ztráty. Část dříví je polámaná, stromy tak půjdou na "nejhorší materiál".

Lesům ČR za leden až duben klesl zisk o dvě procenta

06.07. 12:24

Hradec Králové - Lesům České republiky (LČR) za letošní leden až duben klesl hrubý zisk o dvě procenta na 1,92 miliardy korun z 1,95 miliardy korun ve stejném období loni. Nyní státní podnik chystá na druhou polovinu července vypsání pětiletého tendru 2018+ na lesní práce a prodej dřeva od 1. ledna…

Obchodní válka? USA uvalily na dovoz dřeva z Kanady další cla

27.06. 10:59

Washington - Mezi USA a Kanadou eskaluje dlouhodobý obchodní spor. Spojené státy uvalily na dovoz dřeva z Kanady další cla, tentokrát kvůli údajnému kanadskému dumpingu této komodity. Očekávané oznámení Washingtonu vyvolalo v Ottawě bouřlivou reakci.

Lesům ČR klesá zisk, cena dřeva je stále nižší

13.11. 11:56

Praha - Státnímu podniku Lesy České republiky (LČR) podle průběžného výsledku hospodaření za prvních devět měsíců letošního roku klesl hrubý zisk meziročně o 29 procent na 3,9 miliardy korun z 5,46 miliardy korun. Jedním z důvodů je pokles ceny dřeva na trhu.

Schváleno: Úředníci budou moci kontrolovat, čím doma topíte

19.10. 19:57

Praha – Senátoři i přes námitky pravice rozhodli, že úřady budou moci kontrolovat, čím lidé topí v domácích kotlích, a udělovat za to pokuty. Kritici poukazují, že tato pravomoc způsobí omezování domovní svobody. Chce se kvůli tomu obrátit i na Ústavní soud. 

Palivového dřeva je na trhu stále víc, zájem o něj ale stagnuje

02.10. 13:38

Praha - Loni bylo na trh v Česku oficiálně dodáno 4,2 milionu prostorových metrů palivového dřeva vytěženého v Česku. Meziročně to je o devět procent více. Zhruba dvě třetiny z toho množství tvoří dříví jehličnaté, zbytek je listnaté.

Kvalita dřeva klesá: Lesy ČR letos vydělaly o 1,3 miliardy meziročně méně

08.09. 11:59

Praha - Hrubý zisk Lesů ČR do konce července činil tři miliardy korun, o 1,3 miliardy korun meziročně méně. Na konci roku by měl hrubý zisk podniku činit 3,77 miliardy korun. Dnes to na tiskové konferenci řekl generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád. Důvodem poklesu je horší kvalita dřeva, která…

Víte co si můžete odnést z lesa? Za nedodržení zákonů jsou tučné pokuty

Aktualizovali jsme 14.8.2016, 22:10, 14.08. 10:23

Praha - V létě to hodně lidí táhne do přírody a lesy nejsou výjimkou. Právě v těchto dnech jsou totiž plné hub a dozrávajících lesních plodů. Jenže ne všechno, co v lese najdete, si můžete odnést domů jen tak.

Lesnické firmy patřící pod Agrofert vylepšily hospodaření. Nestačí brát zakázky

20.07. 10:12

Rumburk - Lesnická firma Uniles z Rumburka na Děčínsku a společnost Wotan Forest výrazně zlepšily hospodaření. Obě firmy patří do holdingu Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Rarita v Londýně? Architekti chtějí postavit 80 patrový mrakodrap ze dřeva

Aktualizovali jsme 28.4.2016, 13:28, 28.04. 09:36

Londýn - Britská metropole by už brzy mohla mít novou dominantu. Nový mrakodrap má být sice nižší než Shard, jenž se tyčí do výšky 310 metrů, bude ale celý postaven ze dřeva.

Kov už netáhne. Zloději se vrhli na dřevo

07.03. 08:22

Ostrava - Krást kovy už se zlodějům nevyplácí. Místo toho se vrhli na dřevo. Na Karvinsku se v poslední době množí případy drancování lesů. Zloději si kusy poražených stromů odvážejí na kolečkách nebo na přívěsných vozících.

reklama
Fotogalerie