Články k tématu: Ekonomika

Byznys v Česku: Počet nově vzniklých i zaniklých firem bude letos rekordní

včera 12:29

Praha - Počet nově založených obchodních společností letos poprvé v historii ČR přesáhne počet 30.000. Počet zaniklých firem bude také rekordní a zřejmě poprvé překročí hranici 10.000. Přibude tak asi 20.000 nových společností. V Česku nyní je přes 490.000 obchodních společností. Celkový počet…

Rozpočtový deficit USA v uplynulém fiskálním roce stoupl

20.10. 21:11

Washington - Rozpočtový deficit Spojených států v uplynulém fiskálním roce vzrostl na 666 miliard dolarů (14,5 bilionu Kč) z 586 miliard USD v předchozím roce. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí.

Svět denně přichází o stamiliardy dolarů. Jaké škody může napáchat naprosto banální věc?

20.10. 12:03

Spánek považuje každý z nás za samozřejmost a i když se vědci dosud nedokázali přesně shodnout, k čemu vlastně slouží, jisté je jen jedno - potřebujeme ho. Výzkumníci však nyní zjistili, že kvůli němu přichází ekonomika o stamiliardy dolarů.

reklama

Ekonomika USA i přes silné hurikány roste

18.10. 21:34

Washington - Ekonomika Spojených států na začátku podzimu pokračovala v mírném růstu, ačkoli některé části země zasáhly hurikány.

Španělsko zhoršilo po krizi v Katalánsku hospodářský výhled

17.10. 22:05

Madrid - Španělská vláda kvůli nejistotě kolem budoucnosti Katalánska zhoršila odhad růstu španělské ekonomiky pro příští rok. V nové prognóze předpokládá, že hrubý domácí produkt Španělska se napřesrok zvýší pouze o 2,3 procenta.

Řecká ekonomika se loni ocitla v recesi

17.10. 19:35

Atény - Řecká ekonomika byla loni proti očekávání v recesi. Statistický úřad ELSTAT dnes zveřejnil revidovanou zprávu, podle které se hrubý domácí produkt snížil o 0,2 procenta.

Rakousko bude po volbách v EU víc slyšet. Pomůže to i nám, shodují se čeští ekonomové

16.10. 13:46

Praha - Výsledek rakouských parlamentních voleb ovlivní ekonomické vztahy Rakouska a Česka minimálně. Podle některých analytiků lze očekávat posun Rakouska v politice vůči EU tak, že se více přiblíží stanovisku zemí visegrádské čtyřky.

Rusnok dostal prestižní cenu za hladké ukončení intervencí

15.10. 10:42

Praha - Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok získal ocenění Guvernér centrální banky pro střední a východní Evropu pro rok 2017. Hodnotíci komise magazínu GlobalMarkets vyzdvihla hladké ukončení kurzového závazku, včetně jeho důkladné přípravy a efektivní komunikace.

Kuchaři přijdou o práci? Do restaurací vtrhli roboti, připraví pizzu či hamburger

15.10. 10:41

New York - Nejběžnějším obrázkem toho, jak automatika mění každodenní život, jsou patrně vozidla bez řidiče. Roboti si ale v rámci čtvrté průmyslové revoluce už nacházejí cestu také do restaurací. Píše o tom list The Wall Street Journal.

Pivovar Samson chce proniknout na italský trh

14.10. 17:23

České Budějovice - Pivovar Samson prodá letos v Česku o 12 procent piva víc než loni. Pivovar, který bere vodu z 274 metrů hluboké artézské studny, vyváží do 27 zemí včetně Brazílie, nejvíc do Evropy. Nově chce proniknout na italský trh.

Trh práce se mění kvůli umělé inteligenci, vznikají nové profese

13.10. 16:53

Praha - Takzvaná čtvrtá průmyslová revoluce mění trh práce. Česká centra hledají například pracovníky na pozice, jejichž popisem práce je návrh komunikačního stromu chatbotů, trénink robotického softwaru či propojování technologií a lidí.

Elektronický gigant Samsung má problémy, šéf oznámil rezignaci

13.10. 11:24

Soul - Šéf jihokorejské společnosti Samsung Electronics Kwon O-hjon (64) dnes nečekaně nabídl rezignaci. Učinil tak přitom ve stejný den, kdy firma informovala, že čeká rekordní zisk. V srpnu byl za korupci a úplatkářství odsouzen k pětiletému trestu vězení dědic skupiny Samsung Group I Če-jong.

České ekonomice by podle člena rady ČNB prospěl růst úrokových sazeb

13.10. 08:39

Praha - Podle člena bankovní rady České národní banky (ČNB) Vojtěcha Bendy ve české ekonomice prospělo zvýšení úrokových sazeb do konce letošního roku až o 0,75 bodu. Rada letos v srpnu poprvé od února 2008 zvýšila základní sazbu, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, a to o 0,2 procentního…

Kyrgyzstán oficiálně vypověděl smlouvu s českou firmou Liglass Trading

11.10. 15:04

Biškek - Kyrgyzstán jednostranně vypověděl smlouvu s firmou Liglass Trading na výstavbu kaskády vodních elektráren na řece Naryn. Česká společnost přitom v minulých dnech oznámila, že chce s kyrgyzskou vládou dál jednat a připravuje ke smlouvě dodatek.

O počítače není zájem? Jejich prodej ve světě klesl, nejhorší je situace v USA

11.10. 10:32

New York - Celosvětový prodej počítačů ve třetím čtvrtletí pokračoval v poklesu. Trh v Japonsku, Latinské Americe, Evropě, na Blízkém východě a v Africe sice vykázal známky stabilizace, prodej v Americe se však popadl o 10,3 procenta na 14,7 milionu kusů a pokles zaznamenal již čtvrté čtvrtletí za…

Civilizace se řítí do vážných problémů, hrozí konflikty a nestabilita, varuje šéf Světové banky

11.10. 09:07

Washington - Prezident Světové banky (SB) Jim Yong Kim se domnívá, že civilizace bude muset řešit vážné potíže, až automatizace vezme pracovní místa lidí. Hrozí podle něj konflikty a nestabilita.

Počet dolarových milionářů v Česku roste rychleji než jinde ve světě

10.10. 16:38

Praha - Počet dolarových milionářů v ČR roste rychleji, než je celosvětový průměr. V minulém roce jich přibylo 2200, čímž se počet zvýšil o 9,5 procenta na rekordních 25.400.

Jedním z mála rizik ekonomiky ČR je závislost na exportu, ukázala studie

10.10. 09:45

Praha - Studie úvěrové pojišťovny Atradius upozorňuje na výraznou závislost české ekonomiky na exportu. Prognóza vývoje nicméně předpokládá pozitivní vývoj především u automobilového průmyslu a v dopravě.

Nobelovu cenu za ekonomii získal Američan Richard Thaler

09.10. 15:33

Stockholm - Letošní Nobelovu cenu za ekonomii získal Američan Richard Thaler. Zkoumal psychologické faktory, které stojí za rozhodováním lidí v ekonomice.

Kauza lithium. Firma Geomet se distancuje od předvolebních debat, zveřejnil zajímavá čísla

09.10. 12:35

Cínovec - Ke kauze lithium se v minulých dnech vyjádřila řada politiků. Firma Geomet, která plánuje těžbu lithia na Cínovci, se distancovala od předvolebních debat na toto téma. Diskusi chce udržet v odborné rovině.

Mléčné bary se vrací, Madeta chce oživit v minulosti oblíbené podniky

09.10. 09:34

České Budějovice - Jihočeská firma Madeta chce navázat na tradici mléčných barů, které byly v minulosti velmi populární. Prodejny a bistra ponesou název Madetka.

Maloobchodní tržby rostou, Češi utrácí i za méně potřebné zboží

06.10. 12:21

Praha - Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v srpnu reálně meziměsíčně o 0,4 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,8 %, stejně jako bez očištění. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

MMF varuje: Globální ekonomika sice zrychluje, prohlubuje se ale rozdíl mezi bohatými a chudými

06.10. 10:21

Boston - Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová v projevu na Harvardově univerzitě naznačila, že by fond mohl zlepšit výhled růstu globální ekonomiky. Zhruba tři čtvrtiny světa nyní zažívají nejsilnější hospodářský vzestup od začátku desetiletí.

Proč stát nezakáže lidem kouření, když ničí zdraví?

Aktualizovali jsme 6.10.2017, 08:01, 05.10. 15:49

O tom, že jsou cigarety pro lidské tělo škodlivé, dnes již nikdo nepochybuje. Masáže lobbistů, které veřejnost v osmdesátých letech přesvědčovaly o tom, jak je kouření "in", byly postupně zregulovány a zakázány. Přesto miliony lidí po celém světě kouří dál, a lékaři z toho nemají velkou radost.…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací