Články k tématu: Ekonomika

Agrofert ruší 1665 míst v německém gigantu Lieken

dnes 12:08

Praha - Agrofert ruší 1665 míst v německé pekárenské skupině Lieken, která má nyní zhruba 2800 zaměstnanců. Když ji Agrofert v roce 2013 koupil, měla asi 4000 zaměstnanců. V Česku Agrofert vlastní pekárny Penam, které působí i v Německu.

Řecko opouští záchranný program eurozóny

dnes 08:37

Atény - Řecko dnes oficiálně opouští třetí a zároveň poslední záchranný program. V jeho rámci od věřitelů získalo 86 miliard eur. Ode dneška se má země sama financovat na mezinárodních dluhopisových trzích, jak to činí i jiné státy.

Češi mění platební zvyky. Dobírka se pomalu ale jistě stává minulostí

13.08. 18:59

Praha - Dobírka byla dlouhá léta nejvyužívanějším způsobem, kterým Češi platili za objednané zboží z e-shopů. Nyní se situace změnila ve prospěch plateb kartou.

reklama

Musk si svými výroky o převzetí Tesly a stažení akcií zavařil? Čelí žalobě investorů

11.08. 16:52

San Francisco - Elon Musk před časem na twitteru napsal, že uvažuje o převzetí firmy Tesla a stažení jejích akcií z veřejného obchodování. Za jeho vyjádření ho teď žalují dva investoři, informuje BBC.

Brexit bez dohody by byl smrtí britského sendviče, obávají se potravináři

11.08. 12:46

Londýn - Brexit může mít negativní dopad na dodávky sendvičů do britských supermarketů. Většina ingrediencí tradičního sendviče se totiž dovážejí ze Španělska, Irska, Nizozemska či Dánska. Obnovení cel nebo hraničních kontrol by znamenalo obrovské problémy.

Nejbohatší Brit všemi silami bojoval za brexit, teď prchá do Monaka

10.08. 16:19

Londýn - Britský miliardář Jim Ratcliffe, který byl vášnivým zastáncem brexitu, se rozhodl žít v Monaku. Neušel tak uštěpačným poznámkám od uživatelů sociálních sítí. Informoval o tom deník The Daily Telegraph.

WTO varuje: Růst globálního obchodu se zpomalí. Důvod?

09.08. 19:07

Ženeva - Podle Světové obchodní organizace (WTO) ve třetím čtvrtletí pravděpodobně zpomalí růst globálního obchodu. Důvodem jsou obchodní spory, které mají negativní dopad na exportní zakázky a na výrobu i prodej automobilů.

ČNB znovu zvýšila úrokové sazby. Výrazně rostou mzdy, koruna je slabší než očekávání

02.08. 16:29

Praha - Česká národní banka (ČNB) dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 1,25 procenta. Důvodem je podle analytiků tuzemský ekonomický vývoj. Výrazně rostou mzdy, koruna je slabší než očekávání a inflace je…

Důvěra v českou ekonomiku se snížila. Firmám ubližuje nedostatek zaměstnanců

24.07. 12:21

Praha - Celková důvěra v ekonomiku se meziměsíčně snížila. Souhrnný indikátor důvěry oproti červnu poklesl o 1,3 bodu na hodnotu 98,7. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně snížil také o 1,3 bodu na hodnotu 96,1. Indikátor důvěry spotřebitelů se…

Ryanair v létě očekává propad příjmů z letenek, problémy mu dělá konkurence, stávky i vysoké teploty

23.07. 11:20

Dublin - Irská společnost Ryanair Holdings hospodařila v prvním fiskální čtvrtletí (do konce června) s výrazně nižším ziskem. Kvůli vysoké konkurenci, mimořádně teplému počasí v severní Evropě a nejistotě způsobené řadou stávek aerolinky očekávají pokles příjmů z letenek v letním období.

Summit G20: Obchodní napětí zůstává vysoké a hrozí jeho další eskalace

23.07. 09:38

Buenos Aires - Eurokomisař pro hospodářské záležitosti Pierre Moscovici po včerejší konferenci G20 v Buenos Aires řekl, že dopady protekcionismu na ekonomiku jsou prozatím omezené. Vystupňovat by je ale mohly nové spory v mezinárodním obchodu.

Ekonomika na zcestí? G20 se obává budoucnosti

Aktualizovali jsme 22.7.2018, 22:07, 22.07. 16:35

Buenos Aires - Globální hospodářský růst je méně synchronizovaný a čelí rostoucím hrozbám, mezi které patří obchodní napětí.

Jak mít více peněz? Češi nepřemýšlí, ročně vyhodí z okna desetitisíce

Aktualizovali jsme 22.7.2018, 22:07, 22.07. 10:41

Čechy trápí ekonomická situace, nad důsledky svých činů ale přitom mnohdy nepřemýšlí. Ačkoli například o plýtvání potravinami bylo řečeno mnoho, neexistují přesná čísla o tom, jak moc a kterými potravinami nejvíce plýtváme. Máme k dispozici pouze odhady ekonomů, které ale mluví za vše. Cena…

Státní dluh roste, každý Čech dluží 161 500 korun

20.07. 18:11

Praha - Státní dluh v pololetí vzrostl proti konci roku 2017 o zhruba 89 miliard korun na 1,714 bilionu Kč. Na každého Čecha tak připadá hypoteticky dluh 161.500 Kč.

KLDR ničí sankce a sucho. Ekonomika je na tom zle - a bude ještě hůř

20.07. 11:45

Soul - Ekonomiku KLDR tvrdě zasáhly mezinárodní sankce a sucho. Hrubý domácí produkt (HDP) země se loni snížil o 3,5 procenta, což je nejhlubší propad za 20 let. Letošní rok bude podle jihokorejského profesora ekonomie ze Soulské národní univerzity ještě mnohem horší.

Češi si připlatí: Ceny ovoce výrazně rostou, zdražují i výrobci v průmyslu

19.07. 11:35

Praha - Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 0,3 %, ceny průmyslových výrobců o 0,6 % a stavebních prací o 0,5 %, ceny tržních služeb pro podniky klesly o 0,1 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 4,2 %. Ceny průmyslových výrobců byly vyšší o 2,9 %, ceny stavebních prací o…

Čína směřuje své investice výrazně více do Evropě než USA

18.07. 09:20

New York - Čína směřuje své investice (FDI) mnohem více do Evropy než do Ameriky. V Evropě dokonce investuje asi devětkrát více.

EU a Japonsko podepsaly dohodu o volném obchodu

17.07. 15:45

Tokio - Lídři EU dnes podepsali s Japonskem dohodu o volném obchodu. Odstraní téměř všechna cla, pokrývá zhruba třetinu globálního HDP a 600 milionů lidí. Cílem je podpořit hospodářský růst a tvorbu pracovních míst. Kritici se však obávají, že dohoda povede k oslabení norem pro ochranu životního…

Budou další protesty? Vypněte aplikace Uber a Taxify, vzkazují taxikáři vládě

13.07. 11:17

Praha - Závazek evidovat tržby řidičů v EET, který společnost Uber ve čtvrtek podepsala s ministerstvem financí, taxikářům nestačí. Požadují, aby vláda nařídila vypnutí aplikací firem Uber a Taxify. Nevylučují další protesty.

Ekonomický program vlády? Analytici nejsou nadšení

12.07. 13:55

Praha - Ekonomický program druhé vlády Andreje Babiše (ANO) je podle analytiků spíše populistický, nepočítá s poklesem růstu české ekonomiky během jejího vládnutí. Za racionální lze pokládat jen oddělení důchodového účtu od státního rozpočtu a podpora inovací malých a středních firem.

Ruská ratingová agentura varuje. Další západní sankce by byly pohromou

10.07. 15:14

Moskva - Podle ruské ratingové agentury AKRA by případné nové západní sankce vůči Moskvě významně ohrozily ruskou ekonomiku. Už platné sankce zasáhly více než 20 procent ruského firemního sektoru.

Kdo Čechy sdírá z kůže? Za tyto věci platíme víc než zbytek Evropy

Aktualizovali jsme 4.7.2018, 22:06, 04.07. 08:38

Praha - Máte pocit, že v Česku platíte za spoustu věcí více než v zahraničí? V mnoha případech tomu tak není. Podle statistik Eurostatu je Česko dokonce sedmou nejlevnější zemí v rámci Evropské unie. Za některé položky ale zaplatíme mnohem víc, než jinde. Které to jsou?

Trump stupňuje tlak na WTO:Pokud se k USA nebudete chovat dobře, tak uvidíte

03.07. 11:29

Washington - Washington je podle amerického prezidenta Donalda Trumpapřipraven podniknout odpovídající kroky, pokud se Světová obchodní organizace (WTO) nebude k USA dobře chovat. Ministr obchodu Wilbur Ross nicméně televizi CNBC řekl, že hovořit o vystoupení Spojených států z WTO je předčasné.

Trump nechce pustit operátora China Mobile na americký trh, je prý hrozbou pro bezpečnost

03.07. 10:16

Washington - Americký prezident Donald Trump přišel s dalším návrhem, který může ještě víc zhoršit napětí v obchodních vztazích mezi Washingtonem a Pekingem. Chce zablokovat vstup čínského mobilního operátora China Mobile na americký trh. Federální komisi pro spoje (FCC) proto doporučila zamítnout…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie