Články k tématu: elektromobily

Škoda Auto se pochlubila novými modely Octavia, budou ve čtyřech elektrických verzích

03.03. 10:12

Škoda Auto bude nabízet čtyři varianty nové generace modelu Octavia na elektrický pohon. Vrcholem nabídky bude sportovní Octavia RS iV s výkonem 245 koní. Tu bude pohánět benzinový motor 1,4 TSI kombinovaný s elektromotorem. K zákazníkům dorazí v druhé polovině roku. Uvedli to dnes zástupci…

Spalovací motor jako luxus? Volkswagen bude zdražovat

21.03. 13:47

Pokud Česko nepodpoří koncové uživatele při rozvoji elektromobility, zůstane jediným racionálním argumentem pro nákup elektroauta místo klasického vozu se spalovacím motorem cena za ujetý kilometr. Infrastruktura se nyní rychle zlepšuje a nejpozději za dva roky by měla být v takovém stavu, aby pro…

Vyplatí se v Česku elektromobil? Podle odborníka má jedinou výhodu

20.03. 17:50

Pokud Česko nepodpoří koncové uživatele při rozvoji elektromobility, zůstane jediným racionálním argumentem pro nákup elektroauta místo klasického vozu se spalovacím motorem cena za ujetý kilometr. Infrastruktura se nyní rychle zlepšuje a nejpozději za dva roky by měla být v takovém stavu, aby pro…

reklama

Škoda Vision iV a první skica zcela nového interiéru: Škodovky budou jezdit na elektřinu už v roce 2022

20.02. 09:46

Zatím největší česká automobilka nenabízí žádný vůz na elektrický nebo hybridní pohon. V budoucnosti má však jiné plány a chce se držet světových trendů, které směřují k elektromobilitě.

Elektromobily mohou přispět k ochraně klimatu. Ale jen pokud budou jezdit na „čistou“ elektřinu

20.12. 09:23

Evropa zažívá masivní růst počtu elektromobilů a hybridních aut, která kombinují elektrický a benzínový motor. Letos v srpnu jich na kontinentu jezdil milion, koncem roku by to mohlo být přes 1,3 milionu. Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) odhaduje, že pokud by do roku 2050 vzrostl podíl…

Prosazování elektromobilů je hrubá politická chyba, burcuje šéf autopůjčovny Sixt

29.05. 17:00

Mnichov - Politické úsilí o prosazení elektromobilů je drahá politická chyba. Řekl to dnes generální ředitel a hlavní akcionář velké německé autopůjčovny Sixt Erich Sixt. Poukázal přitom na skutečnost, že stěžejní suroviny včetně kobaltu jsou už dnes pod kontrolou asijských společností.

Automobily na benzín nebo naftu podle Čechů nemají budoucnost

26.04. 17:48

Praha - Více než dvě pětiny Čechů vidí budoucnost automobilové dopravy za 30 let v elektrických vozech a 28 procent věří autonomním autům. Naopak vozy na benzín nebo naftu budou ještě za 30 let tvořit hlavní dopravní proud jen podle desetiny populace. Vyplývá to z průzkumu VW Financial Services.

Řidičáky už nebudou třeba? Expert nastínil budoucnost

27.02. 15:23

Praha - Jaká bude budoucnost automobilového průmyslu? Současný trend napovídá, že nás čeká plně automatizovaný vůz, který nás sveze kamkoli budeme chtít, aniž bychom se dotkli volantu. Nahradí tedy čistě automatizované automobily klasické taxikáře?

Kamion Semi od Tesly bude elektrický, na trh přijde i se sportovním kabrioletem

17.11. 19:23

Hawthorne (USA)- Prototyp elektrického tahače Tesla Semi a nový sportovní kabriolet Roadster představil ve čtvrtek americký výrobce elektrických vozů Tesla. Ačkoliv není známa cena, vozy lze už nyní objednat.

Škoda chce v roce 2018 vyrobit 100 tisíc vozů Karoq, chystá i první elektromobil

12.10. 10:51

Mladá Boleslav - Škoda Auto plánuje příští rok vyrobit až sto tisíc nových vozů Karoq. Jeho výroba začala na konci července. Automobilka zatím na vůz v Česku přijala přes 3000 předobjednávek, oficiální prodej začne 18. října.

Čína v budoucnu omezí auta se spalovacími motory, teď stanovuje kvóty na ekologické vozy

28.09. 18:37

Peking - Čína, která je největším automobilovým trhem na světě, chce výhledově úplně zakázat prodej automobilů s tradičními spalovacími motory. Prozatím stanovila jen kvóty na ekologické vozy.

Mazda a Toyota se společně podílí na vývoji elektromobilů

28.09. 12:03

Tokio - Japonské automobilky Toyota Motor a Mazda Motor se dohodly na vytvoření společného podniku s názvem EV Common Architecture Spirit, který bude vyvíjet technologie pro elektromobily.

Mazda bude po roce 2030 bude vyrábět už jen elektromobily

15.09. 14:16

Tokio - Mazda bude po roce 2030 vyrábět jen modely na elektrický pohon, uvedla agentura Kjódó. Mluvčí japonské automobilky ale zprávu odmítla komentovat. Podobné plány už dříve oznámilo Volvo.

Elektromobily jako nositel pokroku? Ropné korporace s nimi mají problém

09.09. 11:58

New York - Když ve Spojených státech koncem 19. století odstartovala těžba ropy, benzin byl považován za zbytečný vedlejší produkt petroleje. Změnu přinesla hromadná výroba automobilů. Symbióza mezi ropou a auty, která přetvářela společnost, začíná o sto let později drhnout, píše list Financial…

Jak realistické jsou plány na zákaz aut na benzin a naftu?

21.08. 11:26

Frankfurt nad Mohanem - Téma postupné eliminace motorů spalujících tradiční paliva z trhu se dostalo do popředí kvůli emisnímu skandálu Dieselgate a stále více vlád navrhuje zákaz prodeje automobilů s benzinovým či naftovým motorem. Agentura AP rozebírá, jak moc jsou tyto plány reálné.

Vláda chce podpořit elektromobily. Navrhuje, aby nemusely platit dálniční známky

14.08. 13:53

Praha - Vláda by měla v průběhu září schvalovat sérii opatření na podporu elektromobilů. Navrhuje, aby nemusely platit dálniční známky či registrační poplatky a měly bezplatný vjezd do center měst. Uvažuje se také o možnosti zrychleného odepisování pro podnikatele nebo možnost kombinace dotace na…

Kvóty pro elektromobily v Evropě? Kandidát na německého kancléře žádá velké změny

11.08. 11:33

Berlín - Martin Schulz, bývalý předseda Evropského parlamentu a současný kandidát německé sociální demokracie na kancléře, chce prosadit závazné kvóty pro elektromobily v Evropě. Požaduje také přísnější kontroly automobilového průmyslu.

Tesla představila světu nový elektromobil Model 3

10.07. 11:11

Washington - První sedan elektromobilu Model 3 americké automobilky Tesla sjel o víkendu z výrobní linky. Čtyřdveřový vůz bude prodáván od 35.000 USD (800.000 Kč), což je téměř polovina ceny nejlevnějšího modelu Tesly. Prvním 30 zákazníkům bude dodán koncem července. Na jedno nabití ujede asi 350…

Innogy bude v USA provozovat dobíjecí stanice pro auta

08.07. 11:08

Frankfurt - Největší německá energetická firma Innogy zřídila ve Spojených státech dceřinou společnost Innogy E-Mobility USA. Ta bude v Kalifornii zřizovat a provozovat dobíjecí stanice pro elektrická auta.

Francie má v plánu do roku 2040 ukončit prodej aut na benzin i naftu

06.07. 19:32

Paříž - Francouzský ministr životního prostředí Nicolas Hulot dnes představil ambiciózní plán, podle kterého by se ve Francii do roku 2040 měly přestat prodávat benzinové i naftové automobily.

Svět ovládnou elektrická auta? Brzy můžou být levnější než benzinová

Aktualizovali jsme 27.5.2017, 11:51, 26.05. 21:02

Londýn – Již v blízké budoucnosti by mohla být auta poháněná bateriemi levnější než ta, která jezdí na benzín. To by zároveň mohlo podle analytiků způsobit větší rozšíření této technologie.

Jak bojovat se smogem? Sobotka má plán

25.01. 12:15

Praha - Česko v těchto dnech trápí smog, jehož hlavním viníkem je automobilová doprava. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) by mohlo jako prevence znečištění ovzduší působit mimo jiné větší rozšíření používání elektromobilů v Česku.

VW rozjel plán Transform 2025+, chce být jedničkou v elektromobilech

22.11. 16:32

Wolfsburg - Při dnešní prezentaci dlouhodobé strategie s označením Transform 2025+ zazněl plán, podle nějž Volkswagen hodlá ze své hlavní značky VW do roku 2025 učinit světovou jedničku v oblasti elektrického pohonu aut.

Poslanci podpořili zákony, aby dobíjecí stanice pro elektromobily byly v centrální evidenci

16.09. 14:57

Praha - Poslanci dnes v úvodním kole podpořili zákony, aby veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily byly v centrální evidenci, kterou vede ministerstvo průmyslu a obchodu.

reklama
Fotogalerie