Články k tématu: extremismus

Průšvih v Chemnitzu: Krajní pravice se dostala k zatykači na údajného vraha a zveřejnila ho

29.08. 14:03

Chemnitz - Krajní pravice zveřejnila na internetu zatykač na jednoho z mužů podezřelých ze zavraždění 35letého Němce, které vyvolalo rozsáhlé demonstrace ve městě Chemnitz (Saská Kamenice). Jak se k němu mohly dostat, nejsou úřady schopné vysvětlit.

Německá média jsou zděšena děním v Chemnitz: Rasistická štvanice a barbarství

Aktualizovali jsme 28.8.2018, 22:26, 28.08. 14:19

Berlín - Německá média s vervou komentují poslední události v saském městě Chemnitz, kde po vraždě 35letého Němce došlo k útokům proti přistěhovalcům.

Policie obvinila mladé extremisty, kteří napadli skupinu Indů

28.08. 19:24

Písek - Policie obvinila z výtržnictví, násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a z ublížení na zdraví tři muže, kteří v Písku napadli skupinu cizinců.

reklama

Demonstrace v Chemnitzu přerostly v nepokoje. 18 zraněných, hajlování, vzduchem létaly lahve

28.08. 16:58

Chemnitz/Berlín - Při demonstracích v Saské Kamenici (Chemnitz) v pondělí utrpělo zranění 18 protestujících a dva policisté. Bylo také podáno 43 trestních oznámení, z nichž deset se týká hajlování a používání symbolů zakázaných organizací. Toho se dopouštěli účastníci protestu Pro Chemnitz, na…

Štvanice na cizince? Německá vláda rázně odsoudila útoky v Chemnitz

27.08. 16:13

Berlín - Německá vláda dnes odsoudila dění ve městě Chemnitz (Saské Kamenici), kde po nedělní násilné smrti 35letého muže vyšli lidé do ulic. Část z nich přitom útočila na cizince.

Osamělí vlci už netáhnou? Novou tváří terorismu jsou rodiny

Aktualizovali jsme 17.8.2018, 16:47, 17.08. 08:02

Káhira - Ačkoliv v posledních měsících výbušné téma terorismu poněkud zmizelo z titulních stránek deníků, které dominovalo poslední tři roky, jeho hrozba zůstává stále vysoká. Je proto nutné znát současné trendy terorismu, aby bylo možné zabránit potencionálním útokům. Podle výzkumu Observatoře pro…

Důležité věcí, které byste měli vědět o muslimech v Evropě

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 19:19, 13.08. 16:37

Muslimové jsou v Evropě navzdory veškerým dosavadním obavám o budoucnost nejstaršího kontinentu stále v menšině. Tvoří pouhých 5 % evropského obyvatelstva. Nicméně v některých zemích, jako je třeba Francie nebo Švédsko je podíl muslimů větší, přičemž se odhaduje, že se bude v nadcházejícím…

V Oděse zrušili besedu s nositelkou Nobelovy ceny. Jde jí o život za slova o "ukrajinských katech"

09.08. 20:48

Oděsa - V ukrajinské Oděse byla dnes zrušena beseda s běloruskou spisovatelkou Světlanou Alexijevičovou, nositelkou Nobelovy ceny za literaturu z roku 2015. Organizátoři akce se kvůli nenávistným výrokům na internetu obávali o její bezpečnost.

Seznam smrti? Německá policie našla 25 tisíc lidí, kteří měli zemřít

31.07. 20:13

Berlín - Německá policie našla loni při razii seznam se jmény 25.000 politických nepřátel pravicových extremistů. Zda lidem uvedeným na seznamu hrozilo reálné nebezpečí, ale není jasné.

Marián Kotleba má problémy. Čelí obvinění z extremismu

28.07. 09:39

Bratislava - Představitel slovenské krajní pravice Marián Kotleba byl dnes slovenskou prokuraturou obžalován z extremismu. Podle médií mu hrozí až tři roky vězení.

V Německu může dojít k teroristickému útoku

24.07. 18:15

Berlín - Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) momentálně registruje 774 nebezpečných islamistů. Kontrarozvědka varuje, že v Německu může v budoucnu kdykoli dojít k teroristickému útoku. Hrozbu představují ale i pravicoví a levicoví extremisté.

V Německu ubývá útoků neonacistů, soudy je přísné trestají

06.07. 14:05

Berlín - Oproti roku 2016 se v Německu loni stalo zhruba o 30 procent méně případů napadení, ze kterých jsou viněni pravicoví extremisté. V roce 2017 se také událo o 60 procent méně žhářských útoků motivovaných pravicovým extremismem a o 70 procent méně násilností proti ubytovnám pro azylanty.

Ve Francii vyšetřují 10 extremistů, kteří chtěli útočit na muslimy. Vedl je expolicista

28.06. 14:00

Paříž - Ve Francii začali vyšetřovat několik osob, které jsou podezřelé z plánování útoků proti muslimům. Je mezi nimi i 65letý bývalý policista, který byl nejspíš vůdcem skupiny, a jeho manželka.

Francouzská policie pozatýkala členy ultrapravicové skupiny, plánovali útoky na muslimy

25.06. 08:46

Paříž - V noci ze soboty na neděli proběhly v okolí Paříže, ve městě Vienne jižně od Lyonu i na Korsice rozsáhlé policejní razie proti pravicovým extremistům. Podle úřadů chystali útoky na muslimy.

Slovenský parlament odsoudil extremismus a xenofobii. Kotlebovec připomněl útoky "cikánů"

20.06. 15:11

Bratislava - Slovenský parlament vyjádřil znepokojení nad rostoucími projevy extremismu, nesnášenlivosti a nenávisti. Dnes přijaté usnesení je reakcí na vraždu Filipínce v centru Bratislavy. Rozprava byla bouřlivá. Člen kotlebovců totiž připomněl útoky "cikánů".

Zpráva o extremismu: SPD převzala agendu extrémní pravice

12.06. 20:00

Praha - Odbor bezpečnostní politiky ministerstva vnitra ve zprávě o extremismu za první čtvrtletí letošního roku varuje, že agendu extrémní pravice převzalo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Hnutí Slušní lidé? Radikální pravice, extremisté to však nejsou, říká expert

27.05. 18:23

Brno - Hnutí Slušní lidé lze podle politologa Miroslava Mareše řadit k radikální pravici, dosud ale není pevně ideologicky ukotvené. Jako vysloveně extremistické by zatím Mareš hnutí necharakterizoval, byť se v tomto kontextu objevilo v jedné ze zpráv ministerstva vnitra. Mareš to dnes řekl v…

Německem otřásá skandál, v armádě sloužili neonacisté i islamisté

26.05. 16:42

Berlín - V řadách německé armády sloužilo od roku 2011 24 islamistů a 89 pravicových radikálů. Německé ministerstvo obrany to uvedlo ve zprávě, z níž dnes citovala média skupiny Funke.

Extremismus v ČR je na vzestupu

18.05. 15:18

Praha - Extremisté loni v Česku uspořádali 334 akcí, což bylo o 26 víc než v roce 2016. Levicové extremistické subjekty loni pořádaly 235 akcí, pravicové 99. Počet extremistických trestných činů loni meziročně vzrostl o deset na 153. Kvůli extremismu bylo loni stíháno 132 lidí. Vyplývá to ze zprávy…

AI se obává o Ukrajinu, tamní vláda prý neumí reagovat na neonacismus

16.05. 17:52

Kyjev - Ukrajinská vláda dlouhodobě není schopna předejít a adekvátně reagovat na rostoucí násilí ze strany pravicových radikálů v zemi. V své zprávě to dnes uvedla ukrajinská pobočka organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI).

Deset neonacistických vůdců obvinila rakouská policie

14.05. 16:54

Vídeň - Státní zastupitelství ve Štýrském Hradci obvinilo deset vůdců krajně pravicové organizace Rakouské identitní hnutí (IBÖ) z podněcování nenávisti a vytvoření zločinné organizace. Před soudem se budou muset zpovídat i z poškozování majetku a vyvíjení nátlaku, oznámilo dnes zastupitelství.…

Slovenská elitní policejní jednotka zatýkala extremisty

10.05. 12:12

Bratislava - Elitní jednotka slovenské policie NAKA zahájila dnes ráno v západním a středním Slovensku operaci namířenou proti extremistům. Podle informace, kterou policie zveřejnila na facebooku, bylo zadrženo šest obviněných osob.

Útoky proti židům by se v Německu měly evidovat

30.04. 17:27

Berlín - Německý vládní zmocněnec pro boj s antisemitismem Felix Klein chce zřídit centrální registr antisemitských činů. Dosavadní policejní statistiky zaznamenávají jen trestné činy, a tak v nich chybí řada každodenních protižidovských výpadů, míní Klein, který se funkce ujme 1. května.

Tři američtí extrémisté chystali bombové útoky na imigranty a mešitu, hrozí jim doživotí

19.04. 09:28

Wichita - Porota federálního soudu v americkém městě Wichita shledala vinnými tři muže ze státu Kansas, kteří podle obžaloby připravovali pumové útoky na somálské přistěhovalce v jejich obytném domě a v mešitě. Obviněným hrozí až doživotní trest, poznamenala agentura Reuters s tím, že soud má o…

reklama
Fotogalerie