Články k tématu: globální oteplování

Ohrozí svět rapidní změna počasí? Tři čtvrtiny světa zažijí do sta let vražedná vedra, varují vědci

včera 12:45

Informace, že americký prezident Donald Trump odstoupil od klimatické dohody přijaté na summitu v Paříži, vyvolaly pořádný rozruch. O pravdivosti globálního oteplování se vedou bouřlivé debaty. Podle konspiračních teoretiků, mezi které lze zařadit právě Trumpa nebo českého exprezidenta Václava…

Vedra v Česku nepoleví? Podle odborníků nás čekají mnohem horší časy

23.06. 12:26

New York - Výzkumníci z laboratoře the Climate Impacr Lab přišly s analýzou, která ukazuje strmý nárůst počtu horkých dnů, kdy teplota přesáhne 35 stupňů Celsia. Nejhorší situace se dá očekávat v oblasti Rovníku, vedra ale dorazí i do Česka. Koncem století by počet horkých dní v roce mohl stoupnout…

Reálný dopad klimatických změn? Ekonomický propad a nedostatek jídla

21.06. 12:04

Klimatické změny výrazně zvýší některé náklady v potravinářském průmyslu. Zákazníci to v dohledné době poznají rostoucími cenami potravin. Hlavním důvodem bude nedostatek některých potravin a dražší pojištění rizik v zemědělství. Ohledně pojištění bude vzrůstat tlak na spolupráci státního a…

reklama

Teplota v Česku se může do roku 2050 zvednout i o 4 °C. Voda prostě nebude, varuje odborník

Aktualizovali jsme 14.6.2017, 11:28, 13.06. 16:54

Praha - Podle Pavla Punčocháře z ministerstva zemědělství se průměrná teplota v Česku může do roku 2050 zvýšit až o čtyři stupně Celsia proti předprůmyslové době, tedy zhruba polovině 19. století.

Jak člověk škodí Zemi? Globální teplota ročně systematicky roste

07.06. 15:54

Aktuální politické dění ohledně klimatu a jeho ochraně přímo vybízí ke shrnutí nejdůležitějších poznatků o globálním oteplování a vlivu člověka na něj.

Trump svým rozhodnutím vyvolá "totální válku". A my mu ještě budeme vděční, tvrdí aktivista

05.06. 10:46

Odstoupení od pařížské klimatické dohody je jediný předvídatelný a vlastně i racionální krok, který Donald Trump učinil od chvíle, kdy se stal americkým prezidentem. V komentáři pro server CNN to tvrdí politolog, publicista a ekologický aktivista Mark Lynas, který momentálně působí jako stážista na…

USA utíkají od odpovědnosti. Do světa přitom vypustily třetinu všech škodlivin

03.06. 15:57

Washington - Americký prezident Donald Trump včera odstoupil od pařížské klimatické dohody. Přitom Spojené státy jsou historicky největším znečišťovatelem ovzduší vůbec. A nic na tom nemění fakt, že momentálně nejvíce skleníkových plynů vypouští rozmáhající se Čína.

Pro americké firmy je nevýhodné, že Trump od klimatické dohody ustoupil, varují experti

02.06. 14:14

Washington/Praha - Podle meteorologů by odstoupení Spojených států od pařížské dohody o ochraně klimatu mohlo do konce století přidat ke stále rostoucím globálním teplotám další 0,3 stupně Celsia.

OSN varuje na twitteru před nezadržitelností klimatických změn

31.05. 21:47

Washington - Organizace spojených národů dnes krátce po zveřejnění zpráv, že se americký prezident chystá odstoupit od Pařížské dohody o celosvětové ochraně klimatu, připomenula slova svého generálního tajemníka Antónia Guterrese o nezadržitelnosti klimatických změn.

Trump chce odstoupit od pařížské dohody z roku 2015

31.05. 16:32

WashingtonBrusel - Podle informací agentury Axios se prezident Spojených států Donald Trump rozhodl odstoupit od pařížské klimatické dohody z roku 2015. Pokud k tomu opravdu dojde, nezměnilo by to směr, kterým se lidstvo ubírá, reagoval dnes místopředseda Evropské komise pro energetickou unii Maroš…

V otázce klimatu se G7 neshodla, Američané dostali čas na rozhodnutí

27.05. 15:14

Taormina - Účastníci summitu G7 se v italské Taormině neshodli v otázce klimatu a nechají USA ještě čas na rozhodnutí, zda pařížskou dohodu o globální ochraně klimatu z roku 2015 podpoří.

Svět se blíží ke kritické mezi. Lidé volají po vytvoření globální vlády, která by zabránila nejhoršímu

26.05. 10:26

Londýn - ‚Ať už jde o strašáka v podobě jaderného konfliktu se Severní Koreou, nebo planetu sužovanou katastrofickými změnami klimatu, potřeba účinné globální spolupráce nebyla nikdy větší, myslí si Britové. Sedm z deseti obyvatel Británie proto podporuje myšlenku „světové vlády“, která by chránila…

Přijde uprchlická krize obřích rozměrů, Bude horší než ta současná, varuje Obama

12.05. 09:20

Washington – Americký exprezident Barack Obama varuje celý svět před změnami klimatu, které podle něj mohou vyvolat uprchlickou krizi bezprecedentní v dějinách lidstva. Pokud se planeta oteplí podle odhadů, bude to katastrofální, volá do světa.

Nejhloupější období v dějinách lidstva? Klimatolog Cílek otevřeně promluvil

19.04. 13:40

Praha - Fenomén globálního oteplování a klimatické změny na čas utichl. Přitom se jedná o jev, který bude mít dopad zejména na nás, zvířata a rostliny. Geolog, filosof a klimatolog Václav Cílek na svém blogu na serveru Echo 24 míní, že jde o mnohem větší sociální a ekonomickou sílu, než se snažili…

Donald Trump podepsal rozsudek smrti pro celou planetu, varuje expert

01.04. 09:57

Donald Trump jako obvykle zcela překrucuje fakta, tvrdí publicista, ekologický aktivista a právník Van Jones. V komentáři pro server CNN připomíná, že zatímco americký prezident Obama v roce 2015 přišel s plánem čisté energie, který měl zpomalit změny klimatu, což představovalo první krok americké…

Přepočítali jsme se, přiznali vědci. Stav naší planety je úplně jiný, než jsme si mysleli

Aktualizovali jsme 21.3.2017, 21:57, 19.03. 10:53

Washington - Většina vědců nepopírá existenci globálního oteplování a naopak jej považují za jednu z největších hrozeb, kterým lidstvo v současnosti čelí. Odborníci z Mezinárodního klimatologického centra a Národního centra pro atmosférický výzkum ale zjistili, že dosavadní výpočty byly špatné.…

Co čeká lidstvo? Vysocí lidé možná nepřežijí

17.03. 15:02

Washington - Klima na planetě Zemi není stále a historie zná řadu příkladů, kdy došlo k rapidním změnám podnebí. Globální oteplení přimělo například dinosaury, aby se přizpůsobily novým podmínkám, a podle vědců něco takového možná potká i lidstvo.

Ztratí Evropa jeden ze svých klenotů? Za sto let mizí známé město z mapy světa, varují vědci

06.03. 08:06

Benátky – Svět může v horizontu sta let přijít o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací světa – italské Benátky. Uvádí to nová zpráva o změně klimatu, ze které cituje server The Local.

Islámský terorismus neexistuje, žádný národ není násilný, vzkazuje světu papež

21.02. 08:17

Vatikán – Papež František v pátek promluvil na téma terorismu a muslimů. Podle něj nic takového jako islámský terorismus neexistuje. Za to je podle něj velice reálná ekologická krize. Jeho slova cituje Catolic News Agency.

Poslanci se stále nedohodli na pařížské klimatické dohodě

19.01. 14:02

Praha - Sněmovna ani napotřetí nedokončila úvodní kolo debaty o ratifikaci pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování.

Ministrem energetiky USA by měl být Rick Perry, předání resortu nebude jednoduché

14.12. 14:14

Washington -- Republikán Rick Perry se patrně snane ministrem energetiky USA. Do funkce si ho vybral budoucí americký prezident Donald Trump. Bývalý texaský guvernér je známým protivníkem teorie globálního oteplování.

Odborník má radu: Nevolte Klaus nebo Trumpa. Dopadneme špatně?

29.11. 09:26

Praha - Chemik Josef Michl tvrdí, že pro budoucnost vědy je podstatné, aby se změnil názor laické veřejnosti. Proto by se podle něj měli lidé zamyslet nad tím, koho volí.

Trump vidí spojitost mezi člověkem a klimatickými změnami

22.11. 20:57

New York - Zvolený americký prezident Donald Trump se domnívá, že mezi lidskou činností a změnami globálního klimatu existuje určitá souvislost.

Klimatická konference v Maroku je u konce. Kerry varoval před zradou s ničivými důsledky

18.11. 16:44

Marrákeš - V Maroku dnes skončila klimatická konference, které se zúčastnili představitelé 200 zemí. Příští jednání v roce 2017 sice organizuje Fidži, vlastní rokování budou ale probíhat v německém Bonnu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací