Články k tématu: globální oteplování

Nejhloupější období v dějinách lidstva? Klimatolog Cílek otevřeně promluvil

19.04. 13:40

Praha - Fenomén globálního oteplování a klimatické změny na čas utichl. Přitom se jedná o jev, který bude mít dopad zejména na nás, zvířata a rostliny. Geolog, filosof a klimatolog Václav Cílek na svém blogu na serveru Echo 24 míní, že jde o mnohem větší sociální a ekonomickou sílu, než se snažili…

Donald Trump podepsal rozsudek smrti pro celou planetu, varuje expert

01.04. 09:57

Donald Trump jako obvykle zcela překrucuje fakta, tvrdí publicista, ekologický aktivista a právník Van Jones. V komentáři pro server CNN připomíná, že zatímco americký prezident Obama v roce 2015 přišel s plánem čisté energie, který měl zpomalit změny klimatu, což představovalo první krok americké…

Přepočítali jsme se, přiznali vědci. Stav naší planety je úplně jiný, než jsme si mysleli

Aktualizovali jsme 21.3.2017, 21:57, 19.03. 10:53

Washington - Většina vědců nepopírá existenci globálního oteplování a naopak jej považují za jednu z největších hrozeb, kterým lidstvo v současnosti čelí. Odborníci z Mezinárodního klimatologického centra a Národního centra pro atmosférický výzkum ale zjistili, že dosavadní výpočty byly špatné.…

reklama

Co čeká lidstvo? Vysocí lidé možná nepřežijí

17.03. 15:02

Washington - Klima na planetě Zemi není stále a historie zná řadu příkladů, kdy došlo k rapidním změnám podnebí. Globální oteplení přimělo například dinosaury, aby se přizpůsobily novým podmínkám, a podle vědců něco takového možná potká i lidstvo.

Ztratí Evropa jeden ze svých klenotů? Za sto let mizí známé město z mapy světa, varují vědci

06.03. 08:06

Benátky – Svět může v horizontu sta let přijít o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací světa – italské Benátky. Uvádí to nová zpráva o změně klimatu, ze které cituje server The Local.

Islámský terorismus neexistuje, žádný národ není násilný, vzkazuje světu papež

21.02. 08:17

Vatikán – Papež František v pátek promluvil na téma terorismu a muslimů. Podle něj nic takového jako islámský terorismus neexistuje. Za to je podle něj velice reálná ekologická krize. Jeho slova cituje Catolic News Agency.

Poslanci se stále nedohodli na pařížské klimatické dohodě

19.01. 14:02

Praha - Sněmovna ani napotřetí nedokončila úvodní kolo debaty o ratifikaci pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování.

Ministrem energetiky USA by měl být Rick Perry, předání resortu nebude jednoduché

14.12. 14:14

Washington -- Republikán Rick Perry se patrně snane ministrem energetiky USA. Do funkce si ho vybral budoucí americký prezident Donald Trump. Bývalý texaský guvernér je známým protivníkem teorie globálního oteplování.

Odborník má radu: Nevolte Klaus nebo Trumpa. Dopadneme špatně?

29.11. 09:26

Praha - Chemik Josef Michl tvrdí, že pro budoucnost vědy je podstatné, aby se změnil názor laické veřejnosti. Proto by se podle něj měli lidé zamyslet nad tím, koho volí.

Trump vidí spojitost mezi člověkem a klimatickými změnami

22.11. 20:57

New York - Zvolený americký prezident Donald Trump se domnívá, že mezi lidskou činností a změnami globálního klimatu existuje určitá souvislost.

Klimatická konference v Maroku je u konce. Kerry varoval před zradou s ničivými důsledky

18.11. 16:44

Marrákeš - V Maroku dnes skončila klimatická konference, které se zúčastnili představitelé 200 zemí. Příští jednání v roce 2017 sice organizuje Fidži, vlastní rokování budou ale probíhat v německém Bonnu.

Snížení globálního oteplování přinese růst světového HDP

Aktualizovali jsme 17.11.2016, 17:08, 17.11. 12:21

Marrákeš (Maroko) - Omezení růstu průměrné teploty na zemi na 1,5 stupně celsia, cíl pařížské dohody o klimatu, by zabránilo ekonomickým ztrátám v rozsahu 12 bilionů dolarů (304 bilionů Kč).

Rok 2016 je nejteplejším v historii

14.11. 16:23

Marrákeš - Světová meteorologická organizace (WMO), která patří mezi agentury OSN, dnes oznámila, že rok 2016 bude velmi pravděpodobně nejteplejším od doby, co existují záznamy. Uř minulý rok byl přitom rekordní.

Austrálie se zpožděním ratifikovala pařížskou klimatickou dohodu

10.11. 09:59

Canberra - Austrálie dnes se zpožděním ratifikovala pařížskou klimatickou dohodu. Cílem smlouvy je, aby se oteplování udrželo pod dvěma stupni Celsia, nejlépe do 1,5 stupně ve srovnání s předindustriálním obdobím.

Pařížská dohoda o globálním klimatu vstoupila v platnost

04.11. 12:48

Paříž - Dnes vstoupila v platnost nová globální dohoda o klimatu, která byla uzavřena loni v Paříži. Oteplování má být udrženo pod dvěma stupni Celsia, nejlépe do 1,5 stupně ve srovnání s předindustriálním obdobím.

Odborníci varují: Při dalším oteplování se část Španělska změní v poušť

28.10. 09:46

Berlín - Při dalším oteplování podnebí o více než 1,5 stupně Celsia se kromě jiného jih Španělska promění v poušť. Uvedla to zpráva evropských klimatologů.

Boj proti změnám klimatu pokračuje, 150 států sníží produkci skleníkových plynů

15.10. 11:03

Kigali - Na konferenci ve Rwandě se rozhodlo o dalším postupu v boji proti globálním klimatickým změnám. 150 států omezí používání fluorovaných uhlovodíků (HFC), což je jedna z kategorií skleníkových plynů.

Tající led odkrývá děsivé tajemství: Utajovanou vojenskou základnu v Grónsku

Aktualizovali jsme 9.10.2016, 22:02, 05.10. 09:16

Kodaň - Globální oteplování přidělává vrásky na čele tajným službám. Tání ledovců v Grónsku může způsobit, že světlo světa spatří tajná základna, která měla americkým raketám umožnit zasáhnout území SSSR.

Dohoda o klimatu z Paříže splnila podmínky, za 30 dní vstoupí v platnost

05.10. 21:49

New York - Pařížská klimatická dohoda splnila všechny potřebné podmínky, aby mohla vstoupit v platnost. Do úterý ji ratifikovalo 62 států, které představují 52 procent světových emisí.

Indie ratifikovala pařížskou dohodu o klimatu. Stáváme se velmocí, uvedl ministr životního prostředí

02.10. 18:37

Dillí - Indie je po Spojených státech a Číně třetím největším producentem skleníkových plynů. To by se mělo změnit, země totiž ratifikovala jako 62. stát mezinárodní dohodu o klimatu, sjednanou loni v Paříži.

Unijní státy souhlasí s ratifikací klimatické dohody na úrovni EU

Aktualizovali jsme 30.9.2016, 16:25, 30.09. 16:18

Brusel - Ministři životního prostředí EU schválili ratifikaci loňské klimatické dohody OSN z Paříže na unijní úrovni. Na twitteru to uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk a novinářům poté potvrdili účastníci dnešního mimořádného jednání. Europarlament by měl pařížskou dohodu projednat a potvrdit…

Globální oteplování narušuje životní procesy v oceánech, tvrdí vědci

05.09. 23:33

Oslo - Globální oteplování podle vědců narušuje životní procesy v oceánech od planktonu po velryby. Může totiž zvyšovat teplotu moří, i když se emise způsobující skleníkový efekt zastaví.

Peking ratifikoval dohodu o klimatu z Paříže

03.09. 10:01

Tokio - Loňskou dohodu o klimatických změnách z Paříže, která má zpomalit oteplování planety, dnes ratifikoval čínský parlament. Smlouvu už potvrdilo 23 zemí, jejich souhrnný podíl na emisích však činí jen 1,1 procenta.

Ze zimního spánku se probouzí obrovská katastrofa? Anomálie na Sibiři mohou pro lidstvo znamenat velké nebezpečí

Aktualizovali jsme 19.8.2016, 15:21, 19.08. 09:18

Moskva - Tání permafrostu, tedy věčně zmrzlé půdy, začíná pro lidstvo představovat vážné nebezpečí. Ze "zimního spánku" se totiž mohou probudit zákeřné bakterie. Alarmující je nedávný případ nákazy antraxem.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací