Články k tématu: globální oteplování

V Antarktidě pošly hladem tisíce mláďat tučňáků

13.10. 12:37

Sydney - Na rozlomení ledovce Mertz u východních břehů Antarktidy doplatily tisíce mláďat tučňáků. Pošly hladem, protože dospělí musejí překonávat větší vzdálenost při shánění potravy.

Svět míří k velké krizi? Austrálie zažije padesátistupňová vedra už v roce 2040

05.10. 09:14

Canberra - Studie Australské národní univerzity v Canbeře upozorňuje, že největší australská města Sydney a Melbourne mohou už v létě 2040 zažít rekordní teploty, které budou přesahovat 50 stupňů Celsia. A nezabrání tomu ani naplnění pařížské klimatické dohody, informuje BBC.

Globální oteplování: Jak bude vypadat v praxi a jak přesně se nás dotkne?

29.09. 16:12

Čím je hrozba globálního oteplování akutnější, tím více je na místě položit si otázku, jaké dopady bude mít změna klimatu na život lidí. Podle odborníků odpověď závisí na mnoha faktorech, jisté ale je, že klesne zemědělská produkce, což povede ke zdražení potravin. Tím to ale jen začíná.

reklama

Austrálie zažila rekordně teplou a suchou zimu,

19.09. 17:04

Sydney - Právě končící australská zima byla tou nejteplejší v historii místních meteorologických záznamů. Maximální denní teploty od června do srpna byly letos v průměru o dva stupně Celsia vyšší, než je průměr pro toto roční období.

Spor o globální oteplování patří minulosti, přiznal Klaus

09.09. 23:13

Berlín - Spor o globální oteplování patří podle bývalého českého prezidenta Václava Klause minulosti. Jeho strana v něm prohrála, míní. Klaus dnes o tématu hovořil na předvolebním mítinku protiimigrační a protiislámské Alternativy pro Německo (AfD) v bavorském Norimberku.

Dopady oteplování v praxi? Připlatíme si, a pořádně

07.09. 18:45

Čím je hrozba globálního oteplování akutnější, tím více je na místě položit si otázku, jaké dopady bude mít změna klimatu na život lidí. Podle odborníků odpověď závisí na mnoha faktorech, jisté ale je, že klesne zemědělská produkce, což povede ke zdražení potravin. Tím to ale jen začíná.

Jaké hrozby v současnosti nejvíce ohrožují Zemi?

Aktualizovali jsme 3.9.2017, 23:07, 03.09. 07:59

Washington - Nejvíce se lidé obávají globálního oteplování a terorismu, ukazují výsledky ankety Pew Research Center. Autoři položili otázky lidem po celém světě. Výjimku tvoří Rusko a Spojené státy, kde druhou příčku obsadila hrozba kybernetických útoků.

Svět promeškal svou šanci vyhnout se nebezpečnému globálnímu oteplování. Zbývá nám jediná možnost

24.08. 09:36

Svět už promeškal šanci vyhnout se nebezpečnému globálnímu oteplování. Jedinou zbývající možností je použít geoinženýrství k přeprogramování planety. Počítačové modely totiž předpovídají, že průměrná teplota překročí cíle Pařížské dohody, ale na konci tohoto století by mohla opět klesnout, píše…

Světové ledovce vypovídají o dávných změnách klimatu, vědci zkoumají vzorky z Alp i And

23.08. 10:07

Fontanil-Cornillon (Francie) - Francouzské Národní ústředí pro vědecký výzkum (CNRS) bude na základě analýzy ledu z vrcholků Alp a jihoamerických And studovat historii klimatických změn. Do mrazícího skladu nedaleko Grenoblu už dorazily tři tuny ledu z Bolívie.

Chmurná vize Perského zálivu: Pekelné teploty a žádná ropa

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 22:28, 19.08. 17:50

Kuvajt City - Stát v Perském zálivu stojí před velkým problémem. Se změnou klimatu se průměrná teplota v zemi stále zvyšuje, je třeba tak uzpůsobit města tomuto novému trendu. Masivní budování moderních klimatizovaných komplexů však do budoucna, kdy pomalu docházejí zásoby vody a ropy, nemuselo být…

Minulý rok byl nejteplejší v historii měření, velkou roli hrálo globální oteplování

11.08. 07:58

Washington - Na teplotách loňského roku se výrazně podepsalo globální oteplování. Rok 2016 byl ze všech evidovaných let nejteplejší. 

Spojenými státy se šíří "ekoúzkost". Pomoci by mohla změna jídelníčku, navrhuje odbornice

04.08. 13:36

Washington - Spojenými státy se šíří "ekoúzkost". Onemocnění pojmenované v roce 2011 nedávno Americká psychologická asociace popsala jako bezmoc a strach vyvolaný sledováním pozvolných a zdánlivě nezvratných následků klimatických změn. Bojovat s nimi však může každý Američan. Kdyby všichni v…

Většina švýcarských ledovců do konce století roztaje, varují vědci

04.08. 09:33

Curych - Ve Švýcarsku se nachází na 1500 ledovců a většina z nich podle vědců do konce století roztaje. Uvedl to švýcarský list Tages Anzeiger. Tání ledovců zvyšuje hladiny moří a mění koloběh vody i obraz krajiny a fungování ekosystému. V zemích jako je Švýcarsko ohrožuje také turistiku.

Planetu do konce století mohou zasáhnout smrtící vedra. Takové podmínky nepřežijí ani zdraví lidé

04.08. 08:10

Do konce tohoto století mohou některé části země prožít vedra tak veliká, že je lidský organismus prostě nezvládne. Uvádí to deník The Independent s tím, že kombinace extrémního tepla a vlhkosti může způsobit, že se lidé budou přehřívat a zemřou.

Čeho se svět nejvíce obává? Odpovědi vás možná překvapí

03.08. 13:39

MAGAZÍN - Výzkumná organizace Pew Research Center provedla průzkum ve 38 zemích dotazující se na osm možných hrozeb pro národních hrozeb. I když se v určitých případech odpovědi lišily podle geografické polohy a stavu země, celkově se jako nejčastější hrozby uváděly IS a změna klimatu.

Klimatické změny vedly k asi 60.000 sebevražd, ukázala studie

01.08. 16:22

Bombaj (Indie) - Klimatické změny přivedly v Indii v posledních 30 letech více než 59.000 farmářů k sebevraždě. Vyplývá to ze studie Kalifornské univerzity, uvedla dnes organizace Thomson Reuters Foundation.

Už od poloviny minulého století jsou léta čím dál parnější a zřejmě bude hůř

Aktualizovali jsme 30.7.2017, 17:07, 30.07. 14:15

Jste milovníky vysokých teplot, při kterých vyrážíte na nejbližší koupaliště nebo pláž a chytáte bronz? Nebo vám vysoké teploty nedělají dobře a radši se schováte do stínu domova a necháte na sebe foukat klimatizaci? Pro ty druhé je tu špatná zpráva. Už od poloviny minulého století jsou léta čím…

Boj proti globálnímu oteplování? Vědci chtějí přeprogramovat planetu

27.07. 17:29

Celá planeta se snaží držet globální oteplování na uzdě tím, že omezuje produkci tzv. skleníkových plynů. Někteří vědci navíc navrhují, že můžeme Zemi pomoci přímým zásahem do atmosféry.

Extrémní horka trápí celou planetu. Paříž připravuje způsob, jak obyvatelům ulevit

Aktualizovali jsme 24.7.2017, 22:09, 24.07. 09:22

Mnohé pařížské ulice se během červnové vlny veder proměnily v bazény, ze stovek požárních hydrantů se staly městské gejzíry. Paříž se však snaží najít bezpečnější způsoby, jak od extrémního horka ulevit svým obyvatelům a zároveň při tom neplýtvat vodou, napsal francouzský deník Le Monde.

Alarmující studie: Do konce století mohou být na planetě dvě miliardy klimatických uprchlíků

29.06. 17:05

Celý svět – snad až s výjimkou stávající americké administrativy – si uvědomuje hrozby, které plynou ze změny klimatu. Jak píše server IFL Science, už nejde jen o abstraktní vědeckou koncepci, ale niternou zkušenost s domy, které lehly popelem během přírodních požárů, zaplavenými pobřežními…

Ohrozí svět rapidní změna počasí? Tři čtvrtiny světa zažijí do sta let vražedná vedra, varují vědci

24.06. 12:45

Informace, že americký prezident Donald Trump odstoupil od klimatické dohody přijaté na summitu v Paříži, vyvolaly pořádný rozruch. O pravdivosti globálního oteplování se vedou bouřlivé debaty. Podle konspiračních teoretiků, mezi které lze zařadit právě Trumpa nebo českého exprezidenta Václava…

Vedra v Česku nepoleví? Podle odborníků nás čekají mnohem horší časy

23.06. 12:26

New York - Výzkumníci z laboratoře the Climate Impacr Lab přišly s analýzou, která ukazuje strmý nárůst počtu horkých dnů, kdy teplota přesáhne 35 stupňů Celsia. Nejhorší situace se dá očekávat v oblasti Rovníku, vedra ale dorazí i do Česka. Koncem století by počet horkých dní v roce mohl stoupnout…

Reálný dopad klimatických změn? Ekonomický propad a nedostatek jídla

21.06. 12:04

Klimatické změny výrazně zvýší některé náklady v potravinářském průmyslu. Zákazníci to v dohledné době poznají rostoucími cenami potravin. Hlavním důvodem bude nedostatek některých potravin a dražší pojištění rizik v zemědělství. Ohledně pojištění bude vzrůstat tlak na spolupráci státního a…

Teplota v Česku se může do roku 2050 zvednout i o 4 °C. Voda prostě nebude, varuje odborník

Aktualizovali jsme 14.6.2017, 11:28, 13.06. 16:54

Praha - Podle Pavla Punčocháře z ministerstva zemědělství se průměrná teplota v Česku může do roku 2050 zvýšit až o čtyři stupně Celsia proti předprůmyslové době, tedy zhruba polovině 19. století.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací