Články k tématu: globální oteplování

Konec Ameriky v roce 2037? Spisovatel popsal, jak bude země zdevastovaná

Aktualizovali jsme 18.5.2018, 23:06, 18.05. 15:50

Klima je stále teplejší a hladina oceánů vyšší. Spisovatel Jeff Goodell ve své nové knize varuje hlavně před vodou, která by mohla změnit svět tak, jak jej dnes známe. A nestane se tak za sto let, osudný den může přijít už za dvacet let.

Člověk neustále mění tvář planety Země. Co se stane, až roztají všechny ledovce?

Aktualizovali jsme 10.5.2018, 19:06, 10.05. 07:50

V průběhu let jsme zjistili, jak moc se podepsal člověk na tvář planety Země. Podle mnoha vědců je na účtu lidstva i globální oteplování. A právě to stojí za pomalým ubýváním ledovců. V současnosti je na planetě asi 21 milionů kilometrů čtverečních ledu a sněhu. Jak bude svět vypadat, až už žádný…

Před námi žila na Zemi jiná vyvinutá civilizace? Lidé nemusí být prvními obyvateli této planety

Aktualizovali jsme 28.4.2018, 19:33, 28.04. 12:10

Je lidstvo prvním vyspělým druhem jež obývá planetu Zemi? Podle některých vědeckých teorií tomu tak být nemusí. Je možné, že stovky miliónů let před námi obývala tuto planetu jiná průmyslově vyvinutá civilizace?

reklama

Hrozí nová doba ledová? Klimatické změny dělají vědcům velké starosti

Aktualizovali jsme 22.4.2018, 22:02, 22.04. 17:57

Mnozí vědci poslední dobou bijí na poplach. Měnící se mořské proudy znamenají velké nebezpečí pro klima planety. Může se stát, že místo vlny globálních veder přijde naopak doba ledová? Odpověď se snaží najít The Indepedent.

Vražedné bouře, povodně, extrémní počasí. Města čekají v příštím desetiletí obrovské změny

11.03. 08:49

Třináct významných světových měst může během příštího desetiletí zaznamenat „alarmující" nárůst teploty - a to až o 2 °C, uvádí nová zpráva vědců. Například švýcarská Ženeva se může v příštích několika letech oteplit až o 2,5 °C.

Oblíbenému nápoji zvoní umíráček? Káva je dalším ohroženým druhem

04.03. 10:38

Lausanne - Změny klimatu už negativně dopadají také na kávu. Vědci i pěstitelé se proto snaží najít způsoby, jak by kávovník mohl být odolnější - ovšem aniž by klesla kvalita kávy. Jinými slovy se snaží zachránit samotný druh, a přitom uchovat v kávových zrnech tolik chuti, kolik je jen možné.

Hrozí lidem katastrofa? Astronauti prozradili, co viděli ve vesmíru

Aktualizovali jsme 1.1.2018, 01:19, 31.12. 11:20

Mark Kelly poprvé letěl do vesmíru na palubě raketoplánu Endeavour v roce 2001, o deset let později velel stejnému stroji na jeho závěrečné misi, přičemž šlo o jeho čtvrtý a prozatím poslední let do kosmu. Americký astronaut v komentáři pro server CNN konstatuje, že pozorovat naši planetu,…

Trump vtipkoval o využití globálního oteplení, prý by ho využil proti mrazům v USA

29.12. 13:48

Washington - Americký prezident Donald Trump v reakci na mráz, který sevřel sever a severovýchod Spojených států, na twitteru poznamenal, že by nebylo špatné využít globální oteplování.

Počet uprchlíků trojnásobně vzroste, tvrdí studie. Jaká je příčina?

Aktualizovali jsme 27.12.2017, 22:27, 27.12. 12:40

Londýn - Na první pohled to vypadá, že vrchol uprchlické krize už je za námi a situace se teď bude už jen zlepšovat. Nemusí tomu však být tak. Počet žadatelů o azyl v Evropě by mohl podle nových výzkumů dramaticky vzrůst kvůli změně klimatu, a to i za předpokladu optimistického vývoje globálního…

Klimatická konference představila nové projekty na zastavení oteplování

12.12. 22:10

Paříž - Na dnešní mezinárodní klimatické konferenci v Paříži byly představeny nové závazky, které mají podpořit boj proti globálnímu oteplování. Účastníci schůzky ale připomněli i projekty, na kterých už se pracuje.

Obama kritizuje Trumpa: USA už nedokážou ochránit planetu

01.12. 13:22

Dillí - Americký exprezident Barack Obama se od lednového ukončení svého působení v Bílém domě ke svému nástupci moc nevyjadřuje, ale dnes v Dillí učinil výjimku. Lituje, že USA v současnosti opustily vedoucí pozici v celosvětovém boji proti oteplování.

Dopad klimatických změn děsí archeology: Pohltí moře tisíce nalezišť a památek?

30.11. 11:20

New York - Klimatické změny ohrožují 14 tisíc archeologických nalezišť a národních památníků ve Spojených státech. Kvůli zvyšující se hladině oceánů mohou do roku 2100 zmizet.

Na těchto místech bude pořádně horko. Ve kterých regionech se očekávají válečné konflikty?

13.11. 09:36

Sýrie - Měnící se počasí nevyvolává války. Klimatické změny však mohou být rozhodujícím faktorem, které ke konfliktu přispějí. Vzpomeňte si na Sýrii. Zde klimatické změny nejsou původcem konfliktu, ale stačilo mít jeden rok sucho, špatnou úrodu a povstání vedoucí k občanské válce bylo na světě. Na…

Uprchlická krize teprve začne. Z Afriky bude proudit do Evropy 10 až 20 milionů běženců

10.11. 14:08

Wellington - Tisíce lidí musí každoročně utéct před přírodními katastrofami vyvolané klimatickými změnami. A do budoucna bude mnohem hůř. Nedávná studie varovala, že uprchlická krize teprve začne, z Afriky bude proudit do Evropy deset až dvacet milionů uprchlíků, kteří se budou chtít schovat před…

Do Evropy přijdou desítky milionu migrantů, krize teprve vypukne, varují vědci

07.11. 10:31

Londýn - Britský deník the Guardian přišel s hrozivou předpovědí. Uprchlická krize ještě není za námi, to nejhorší teprve přichází. V následujících deseti letech by do Evropy mohlo dorazit desítky milionů Afričanů. Důvodem tentokrát nebude válka, nýbrž klimatické změny, které činí Afriku…

Vláda popřela Trumpova slova. Za globální oteplování mohou lidé, tvrdí

03.11. 21:34

Washington - Globální oteplování je s největší pravděpodobností důsledkem lidské činnosti, zejména emisí skleníkových plynů. Uvádí to zpráva amerických vládních agentur a vědeckých institucí, která byla dnes zveřejněna ve Washingtonu.

Tání švýcarských ledovců bylo v uplynulém roce extrémní, varují vědci

01.11. 09:11

Bern - Úbytek ledovců ve Švýcarsku v době od začátku loňského října do konce letošního září patří k nejvyšším za posledních sto let měření. Informoval o tom list Neue Zürcher Zeitung s odvoláním na Švýcarskou akademii přírodních věd.

V Antarktidě pošly hladem tisíce mláďat tučňáků

13.10. 12:37

Sydney - Na rozlomení ledovce Mertz u východních břehů Antarktidy doplatily tisíce mláďat tučňáků. Pošly hladem, protože dospělí musejí překonávat větší vzdálenost při shánění potravy.

Svět míří k velké krizi? Austrálie zažije padesátistupňová vedra už v roce 2040

05.10. 09:14

Canberra - Studie Australské národní univerzity v Canbeře upozorňuje, že největší australská města Sydney a Melbourne mohou už v létě 2040 zažít rekordní teploty, které budou přesahovat 50 stupňů Celsia. A nezabrání tomu ani naplnění pařížské klimatické dohody, informuje BBC.

Globální oteplování: Jak bude vypadat v praxi a jak přesně se nás dotkne?

29.09. 16:12

Čím je hrozba globálního oteplování akutnější, tím více je na místě položit si otázku, jaké dopady bude mít změna klimatu na život lidí. Podle odborníků odpověď závisí na mnoha faktorech, jisté ale je, že klesne zemědělská produkce, což povede ke zdražení potravin. Tím to ale jen začíná.

Austrálie zažila rekordně teplou a suchou zimu,

19.09. 17:04

Sydney - Právě končící australská zima byla tou nejteplejší v historii místních meteorologických záznamů. Maximální denní teploty od června do srpna byly letos v průměru o dva stupně Celsia vyšší, než je průměr pro toto roční období.

Spor o globální oteplování patří minulosti, přiznal Klaus

09.09. 23:13

Berlín - Spor o globální oteplování patří podle bývalého českého prezidenta Václava Klause minulosti. Jeho strana v něm prohrála, míní. Klaus dnes o tématu hovořil na předvolebním mítinku protiimigrační a protiislámské Alternativy pro Německo (AfD) v bavorském Norimberku.

Dopady oteplování v praxi? Připlatíme si, a pořádně

07.09. 18:45

Čím je hrozba globálního oteplování akutnější, tím více je na místě položit si otázku, jaké dopady bude mít změna klimatu na život lidí. Podle odborníků odpověď závisí na mnoha faktorech, jisté ale je, že klesne zemědělská produkce, což povede ke zdražení potravin. Tím to ale jen začíná.

Jaké hrozby v současnosti nejvíce ohrožují Zemi?

Aktualizovali jsme 3.9.2017, 23:07, 03.09. 07:59

Washington - Nejvíce se lidé obávají globálního oteplování a terorismu, ukazují výsledky ankety Pew Research Center. Autoři položili otázky lidem po celém světě. Výjimku tvoří Rusko a Spojené státy, kde druhou příčku obsadila hrozba kybernetických útoků.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací