Články k tématu: Globe24.cz

Jak šel čas s Angelou Merkelovou? Z děvčete se stala "Mutti"

25.09. 09:10

Berlín - Kdyby v roce 1988 někdo řekl o dívce, která vyrůstala v komunismu, že bude o několik let později počtvrté zvolena kancléřkou sjednoceného Německa, věřil by tomu asi málo kdo. Dnes se však tato představa může naplnit. Server Politico přinesl klíčové momenty v životě současné kancléřky.

Trump přijímá nová protiimigrační opatření, zákaz cestovat do USA mají občané osmi států

25.09. 08:59

Washington - Americký prezident Donald Trump přijímá další protiimigrační opatření. Zákaz cestovat do USA se bude týkat občanů již osmi států: KLDR, Čadu, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Venezuely. Nová pravidla mají pro tři nové země vstoupit v platnost 18. října, zatímco v případě dalších…

Protiraketový deštník je k ničemu, nedokáže nás ochránit, tvrdí expert

25.09. 08:48

Washington – Není to poprvé, co veřejnost pochybuje o účinnosti protiraketových systému, do kterých se vložilo mnoho peněz, ale zatím nám žádný užitek nepřinesly. Není tomu jinak ani ve východní Asii, kde v různých oblastech jsou nainstalovány hned tři typy obrany. Ani jedna z nich zatím žádnou…

reklama

Už je to definitivní: Merkelová volby vyhrála, její pozice je ale oslabena

25.09. 08:43

Berlín - Výsledky nedělních parlamentních voleb v Německu jsou již oficiální. Vyhrála konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Na druhé pozici je sociální demokracie (SPD). V novém Spolkovém sněmu bude třetí nejsilnější stranou Alternativa pro Německo (AfD).

Macron gratuloval Merkelové. Budeme pokračovat, raduje se

25.09. 08:06

Paříž - Francie a Německo budou pokračovat ve spolupráci v zájmu obou zemí a Evropské unie. Uvedl to francouzský prezident Emmanuel Macron v oznámení, že blahopřál německé kancléřce Angele Merkelové k vítězství v nedělních parlamentních volbách.

Blízká budoucnost: Indie bude mít v roce 2022 největší populaci na světě, A co Češi?

25.09. 08:03

Populace naší planety má v příštích letech nezadržitelně růst. V některých koutech světa bude docházet spíše k úbytku obyvatelstva, v jiných k prudkému nárůstu. Za pět let by se měla "pyšnit" největším počtem obyvatel asijská Indie, která tak předstihne vedoucí Čínu. Rusové přijdou o milion…

Jak ovlivňuje náboženství chování dětí? Nevěřící jsou hodnější, víc zlobí křesťané i muslimové

25.09. 07:58

Pole vědců jsou děti z nábožensky založených rodin zlobivější a nejsou tak hodné, jako děti z rodin sekulárních. To je dobrá zpráva pro Čechy, kteří jsou jedním z nejateističtějších národů na světě. Studie provedená před dvěma lety čerpala informace od 1 200 dětí.

V novém německém parlamentu usedne Merkelová, Gabriel i šéfka AfD Petryová

25.09. 07:55

Berlín - Přímý poslanecký mandát získali v německých volbách kancléřka Angela Merkelová (CDU), ministr zahraničí Sigmar Gabriel (SPD) i předsedkyně protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryová.

Šéfové populistických, protiimigračních a protiislámských stran se radují z výsledku AfD

25.09. 07:46

Paříž/Amsterodam/Vídeň - Předsedové krajních a populistických, protiimigračních a protiislámských stran z Francie, Nizozemska či Rakouska poblahopřáli k úspěchu v německých parlamentních volbách straně Alternativa pro Německo (AfD).

Češi drahé máslo nakupují, přesídlili na margaríny

Aktualizovali jsme 25.9.2017, 00:02, 24.09. 15:30

Praha - Češi začali v posledních týdnech více kupovat margaríny z rostlinných tuků nahrazujících máslo, které výrazně zdražilo.

Jak můžeme zničit Severní Koreu? Přístrojem, který možná máte doma

Aktualizovali jsme 25.9.2017, 00:02, 24.09. 10:39

Washington - Analytici a vojenští experti nejen z USA a Jižní Koreje přemýšlejí, jak se zbavit severokorejského vůdce Kim Čong-una a nenapáchat při tom katastrofální škody. S neobvyklým návrhem přišel Jocko Willink, někdejší příslušník amerického vojenského útvaru Navy SEALs, který pro americká…

Populární herec se naštval kvůli řešení migrační krize. Proč u sebe uprchlíky sám neubytoval?

Aktualizovali jsme 25.9.2017, 00:02, 22.09. 15:51

Londýn – Přesně před dvěma roky se divadelní a filmový herec Benedict Cumberbatch, který je u nás znám především ze seriálu Sherlock, tvrdě pustil do britské vlády. Nelíbilo se mu, že nabídla útočiště „jen pro 20 tisíc syrských uprchlíků“. Média se ho proto teď zeptala, co vše on sám od té doby pro…

Macronova strana ve propadla ve francouzských volbách do Senátu

24.09. 23:10

Paříž - V dnešních volbách do zhruba poloviny francouzského Senátu uspěli konzervativci na úkor centristické strany Republika v pohybu prezidenta Emmanuela Macrona.

Islamisté u Dajr az-Zauru zabili ruského generála

24.09. 23:09

Moskva - Při bojích v blízkosti východosyrského města Dajr az-Zaur přišel o život ruský generálporučík Valerij Asapov. Zabil ho Islámský stát.

Merkelová podle odhadů jasně vyhrála německé volby

Aktualizovali jsme 24.9.2017, 23:06, 24.09. 18:50

Berlín - Německé parlamentní volby dnes vyhrála podle aktualizovaného odhadu výsledků jasně konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Třiašedesátiletá politička tak i přes výrazné oslabení podle všeho zůstane v čele vlády.

Spolkový sněm má mít po volbách zhruba 690 členů

24.09. 23:03

Berlín - Spolkový sněm vzešlý z dnešních německých voleb by mohl být podle aktualizované prognózy televize ARD největší v historii. Zasednout v něm může v důsledku zvláštností volebního systému kolem 690 poslanců, dosud jich bylo 630.

Proč uspěla AfD? Získala voliče všech ostatních stran

24.09. 23:02

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) podle analýzy veřejnoprávní televize ARD získala v dnešních volbách voliče všech ostatních parlamentních stran.

Klaus se raduje z úspěchu AfD. Ocenil úžasný výsledek

24.09. 23:01

Praha - Za "úžasný výsledek" označil bývalý prezident Václav Klaus úspěch protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD). Strana, kterou aktivně podporoval, bude v německém parlamentu třetí nejsilnější.

Merkelová vyzvala po volbách k zodpovědnosti v bouřlivých časech

24.09. 22:32

Berlín - K zodpovědnosti v "bouřlivých časech" vyzvala strany, které se podle odhadů po dnešních volbách dostaly do německého parlamentu, kancléřka Angela Merkelová. Učinila tak v povolební televizní debatě.

Židovské organizace se staví proti úspěchu AfD

24.09. 22:30

Berlín - Několik židovských organizací se dnes tvrdě vymezilo vůči protiimigrační a protiislámské Alternativě pro Německo (AfD).

Co uškodilo CDU/CSU? Zejména uprchlická politika

24.09. 22:13

Berlín - Konzervativní unii CDU/CSU podle průzkumu pro veřejnoprávní televizi ARD voliči potrestali mimo jiné za to, že zanedbala obavy Němců spojené s migrací. Vadí jim ale i to, že se za její vlády dále rozevřely nůžky mezi bohatými a chudými.

Úspěch CDU/CSU znamená kontinuitu ekonomiky

24.09. 21:55

Praha - Vítězství konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové v německých parlamentních volbách znamená kontinuitu a pokračování dosavadního směru nejsilnější evropské ekonomiky, která má zásadní vliv i na české hospodářství.

Z čeho těží AfD? Boduje kvůli strachu Němců

24.09. 21:40

Berlín - Protiimigrační a protiislámská Alternativa pro Německo (AfD) podle téměř poloviny německých voličů lépe než ostatní strany pochopila, že už se řada lidí necítí bezpečně.

EU si oddechla. Výhru Merkelové vítá

24.09. 21:32

Brusel - Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani pogratuloval německé kancléřce Angele Merkelové k vítězství. "Nyní musíme Evropu společně reformovat," dodal.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie