Články k tématu: Globe24.cz

Archeologové objevili v Egyptě hrobky staré 2000 let

16.08. 11:05

Káhira - Archeologové jižně od Káhiry objevili tři hrobky staré asi 2000 let. Nález v provincii Mínjá podle egyptského ministerstva památek dokazuje, že v oblasti bylo velké pohřebiště.

Na Galapágách byla zadržena dvacítka Číňanů, lovili žraloky

16.08. 10:53

Quito - Ekvádorské úřady nechaly zatknout posádku čínské lodě Fu-jüan jü-leng 999 pro podezření, že na Galapážských ostrovech lovila chráněné žraloky. Soudce z ostrova San Cristóbal nařídil zadržet celkem 20 osob a umístit je do vazby.

Nahradí hmyz hovězí? Švýcarský řetězec začne prodávat hmyzí hamburgery

16.08. 10:51

Bern - Švýcarský maloobchodní řetězec Coop bude prodávat ve formě polotovarů hamburgery a masové kuličky z moučných červů. Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) dlouhodobě podporuje konzumaci hmyzu jako dobrého zdroje bílkovin.

reklama

Příliv migrantů klesá. OSN přesto dál kritizuje

16.08. 10:34

Milán - Příliv migrantů do Itálie se za poslední měsíce snížil a italský ministr vnitra dnes na tiskové konferenci uvedl, že vidí světlo na konci tunelu. Takřka současně expertka OSN Agnes Callamardová kritizovala italský kodex, jímž se neziskové organizace musí při záchranných pracích ve…

Český horolezec přežil 60metrový pád v Rakousku

16.08. 10:33

Vídeň - Český horolezec v úterý spadl na laně z 60metrové výšky v pohoří Rax, utrpěl při tom vážná zranění. Na záchraně se podílelo kromě policie 16 horských záchranářů.

Československo zasáhla záchodová krize. Došel toaletní papír, vláda řešila delikátní problém

16.08. 10:14

Nedostatek toaletního papíru v roce 1988 zasáhl celé socialistické Československo. Ke krizové situaci významně přispěl požár v harmaneckých papírnách na Slovensku. Ty byly největším producentem toaletního papíru v zemi.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 17. srpna

16.08. 10:10

Praha - Tlaková výše nad střední Evropou bude slábnout. Později během dne postoupí ze západní do střední Evropy brázda nižšího tlaku vzduchu a s ní spojený frontální systém, informuje chmi.cz.

Tetování je hrozbou, potvrdili vědci. Záleží ale na vašem povolání

16.08. 10:09

Nová studie naznačuje, že tetování má nečekané následky pro lidské zdraví. Výsledky ukazují, že části těla pokryté tetováním se mnohem méně potí. To je nebezpečné zejména pro ty, jejichž ochlazovací schopnost je vystavována velké zátěži. Autoři jmenovali například maratonce, vojáky či hasiče.

V Praze vykolejil osobní vlak

16.08. 10:01

Praha - Ve stanici Praha-Čakovice dnes vykolejil osobní vlak a nehoda komplikuje železniční dopravu směrem na Turnov. Předpoklad obnovení provozu stanovily České dráhy zatím na 11:00.

Vlak duchů: Po Evropě jezdí spoje bez pasažérů. Mají k tomu dobrý důvod

16.08. 09:06

Co se vám vybaví, když se řekne vlak duchů? Někomu přízračná lokomotiva uhánějící nocí, pasažéři odsouzení k věčné jízdě nebo souprava prohánějící se zpustlou krajinou, v níž nikdo nejede. V Británii poslední zmiňované vlaky duchů opravdu existují, jsou ale spíše byrokratickou kuriozitou než noční…

Venezuelští poslanci už rok nedostali plat

16.08. 09:03

Caracas - Hluboká ekonomická krize, s kterou se potýká Venezuela, dolehla i na politiky. Poslanci parlamentu, v němž má od loňska většinu opozice vůči autoritářskému prezidentovi Nicolási Madurovi, už rok nedostali plat.

Po hádce v Praze jeden muž ubodal jiného

16.08. 08:49

Praha - Při potyčce v pražské Hostivaři zemřel dnes v podvečer jeden muž.

Guam leží v centru jaderného napětí mezi USA a KLDR. Čím je tento ostrov tak zajímavý?

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:01, 15.08. 12:01

Hatanga (Guam) - Oznámení severokorejské armády, že připravuje operační plány pro útok na ostrov Guam, přinesl tomuto americkému území v Pacifiku více globální pozornosti, než tomu bylo za desítky let. Čím je tento ostrov tak zajímavý?

Zeměpisný paradox: Dva ostrovy od sebe leží jen tři kilometry, v kalendáři je ale dělí celý den

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:01, 15.08. 10:06

O datové hranici jsme se ve škole učili všichni. Jde o mezinárodně dohodou stanovenou hranici, při jejímž překročení je třeba změnit datum. Byla určena tak, aby procházela co nejdále od lidské civilizace. Vyhýbá se kontinentům a ostrovům, nejblíže pevné zemi mimo Antarktidu prochází mezi…

Migranti objevili novou cestu do Evropy, počet příchozích dramaticky narůstá

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:01, 11.08. 14:27

Madrid - Španělsko se dostává do popředí zájmu migrantů z Afriky. Jejich počet se letos proti stejnému období loňského roku ztrojnásobil a přiblížil se počtu lidí směřujících do Řecka. Informovala o tom dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Ropa už nenese? Arabské státy Perského zálivu zavádějí DPH

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:00, 15.08. 15:58

Abú Zabí - Rada pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC) se kvůli potížím s cenami ropy odhodala k největší změně daňové politiky za celá desetiletí. V lednu 2018 začne platit ve Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii DPH ve výši pěti procent, ostatní země GCC je budou…

Odkud pochází nejvíce migrantů? Situace se bude stále zhoršovat, ukazují predikce

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:00, 15.08. 14:41

Nové Dillí - Nejlidnatější zemí současnosti je Čína, s populací okolo 1,4 miliardy lidí. Těsně za ní je její současný největší protivník, s kterým si vyměňuje hrozby a urážky. Indie nyní je „matkou“ 1,3 miliardy lidí a podle všech ukazatelů toto číslo bude ještě stoupat a Indie předežene Čínu.…

Nová strana kolumbijských povstalců bude mít zkratku FARC

15.08. 21:57

Bogotá - Odzbrojení bývalých povstalců z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) v Kolumbii oficiálně skončilo. Oznámil to dnes kolumbijský prezident Juan Manuel Santos. Zbraně povstalců budou nyní roztaveny a použity při budování mírových pomníků v Kolumbii, sídle OSN v New Yorku a v kubánské…

Bouře Gert se změnila v hurikán, ovlivní počasí v USA

15.08. 21:56

New York - Tropická bouře Gert, která se zformovala nad západním Atlantikem, se změnila v hurikán a obrátila se severovýchodním směrem. Informovalo o tom dnes americké Národní středisko pro hurikány (NHC). 

Trump zradil a opustil bělochy? Vůdci amerických rasistických spolků nešetří kritikou

15.08. 20:59

New York - Vůdci amerických rasistických spolků a neonacistických webů dnes vyjádřili zklamání a opovržení nad pondělními slovy Donalda Trumpa, jimiž prezident odsoudil víkendové rasistické nepokoje ve virginském Charlottesvillu.

GIBS stíhá dva policisty pro neoprávněné nahlížení do databází

15.08. 20:56

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá dvojici pražských policistů, jsou podezřelí ze zneužití pravomoci a neoprávněného nahlížení do policejních databází. Případem se zabývá Městské státní zastupitelství v Praze.

Uprchlíci nejsou jen německý problém. Schulz žádá vytvoření evropské azylové politiky a přerozdělování běženců

15.08. 20:55

Berlín – Někdejší šéf Evropského parlamentu a kandidát německé sociální demokracie na kancléře Martin Schulz chce prosazovat společný evropský azylový systém, který umožní spravedlivé rozdělování běženců. 

Města v USA po rasovém násilí v Charlottesvillu hromadně ničí jižanské pomníky

15.08. 20:34

Washington – Americké média informují o tom, že rasové násilí v americkém Charlottesvillu, jehož bezprostřední příčinou byl spor kolem konfederačních symbolů, vyvolalo v USA spěšnou likvidaci památek odkazujících na éru jižanského rasismu a otrokářství.

Záplavy a sesuvy si na jihu Asie vyžádaly více než 260 mrtvých

15.08. 20:32

Káthmándú/Dillí/Dháka – Jižní Asii už několik dní sužuje velmi špatné počasí. Záplavy a sesuvy půdy v jižním Nepálu, na severu Indie a v Bangladéši si během několika posledních dnů vyžádaly přes 260 obětí.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie