Články k tématu: hospodářská komora

Kolik by Česko stála velká karanténa kvůli koronaviru? Komora to spočítala

27.02. 18:01

Dvoutýdenní karanténa či jiné opatření znemožňující výkon práce přibližně desetiny ekonomicky aktivních obyvatel v ČR by stála 23,5 miliardy korun, tedy 0,4 procenta HDP. Vyplývá to z výpočtů Hospodářské komory. Podle ní by mohl nejvýraznější výpadek nastat zejména v Praze a Středočeském kraji. ČTK…

Vláda hodlá sestěhovat státní agentury. Hospodářská komora protestuje

23.02. 19:29

Agentury CzechTrade a CzechTourism se pravděpodobně přestěhují do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. Informace vyplývají z materiálů k vládnímu bodu pondělního programu jednání kabinetu. Hospodářská komora dnes označila navrhované spojení státních agentur za …

Smršť změn v roce 2020. Co čeká firmy, podnikatele a zaměstnance?

17.12. 13:13

České podnikatele čeká v příštím roce řada změn, které jim pomohou. Uvedl to vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) na dnešní tiskové konferenci. Zmínil mimo jiné zúžení změn legislativy na dva termíny v kalendářním roce, zavedení online formulářů nebo rozšíření…

reklama

Vyšší mzdy v Česku? Vladimír Dlouhý ví, kudy k nim vede cesta

16.10. 17:53

Zavádění digitálních technologií v tuzemském průmyslu a službách v budoucnu podle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého značně zvýší produktivitu a umožní tak výraznější růst mezd pracovníků, než je tomu nyní. Digitální technologie nebudou mít za následek úbytek celkového počtu…

Česko bez uhlí? Dopady mohou být katastrofální. Přišlo důrazné varování

25.08. 13:25

Ekologické organizace Hnutí Duha, Zelený Kruh a Greenpeace chtějí od nově ustavené uhelné komise v horizontu zhruba jednoho roku jasné doporučení konkrétního data konce uhelných zdrojů v Česku. ČTK to řekl ředitel Hnutí Duha Jiří Koželouh, který je jejím členem.

Vláda rozhodne o zaměstnancích z Ukrajiny. Budou v Česku zvýhodněni před Čechy?

02.06. 19:27

O zaměstnávání lidí z Ukrajiny v Česku by měla v pondělí jednat vláda. Zabývat by se měla podle svého programu zvýšením počtu žádostí o zaměstnanecké karty ve Lvově a hodnocením projektu pro získání ukrajinských sil do zemědělství a potravinářských firem. Hospodářská komora uvedla, že kabinet se…

Ministryně Nováková chce posilovat bezhotovostní ekonomiku: Je to v zájmu státu, říká

20.02. 14:17

Plán na masivnější podporu bezhotovostní ekonomiky v České republice získává reálné kontury. Na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu bylo dnes podepsáno memorandum o spolupráci při posilování a podpoře bezhotovostní ekonomiky. Jeho signatáři se stali zástupci Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR,…

Hospodářská komora žádá vládu, aby ulevila zaměstnavatelům

09.12. 15:46

Splnění pěti bodů, které by měly ulevit zaměstnavatelům od vysoké odvodové zátěže a zmírnit dopady akutního nedostatku zaměstnanců, požaduje od vlády Hospodářská komora. V oficiálním dopise požádala premiéra Andreje Babiše (ANO), aby vláda neměnila a ani nenechala novelizovat zákoník práce bez…

Lucie Bílá se distancuje od Babiše: Odmítla kvůli němu vystoupit na akci Hospodářské komory

18.11. 13:04

Hospodářská komora ve čtvrtek večer ocenila Řádem Vavřínů hned 14 podnikatelů, špičkových odborníků a další celospolečensky významných osobností. Večer se ovšem neobešel bez komplikací. O rozruch se postarala zpěvačka Lucie Bílá.

Češi pomůžou Sýrii v obnově? Účast na veletrhu v Damašku ohlásilo 19 českých firem

08.09. 19:45

Praha - Účast na letošním mezinárodním veletrhu v Damašku ohlásilo 19 českých společností, což představuje zhruba dvojnásobek ve srovnání s loňským rokem. Na svých internetových stránkách o tom informovala syrská agentura SANA.

Střídání času? Je to přežitek, zrušení je dobré, shodují se české firmy

31.08. 17:07

Praha - Evropská komise (EK) se pro schválení návrhu o zrušení letního času rozhodla na základě veřejné konzultace, v níž se 84 procent respondentů vyslovilo pro zrušení každoroční změny času. Zástupci českých firem krok EK podporují.

Úředníci dostanou zase přidáno. Soukromý sektor protestuje

29.08. 21:34

Praha - Do zvýšení platů ve veřejné sféře by mělo příští rok putovat průměrně o osm procent peněz víc než letos. Růst mezd ve veřejné sféře je vyšší než v soukromé. Ta přitom platy ve státním sektoru financuje, upozornila Hospodářská komora i Svaz průmyslu a dopravy ČR.

Kroky Trumpa jsou hloupé a iracionální? České firmy s obavami čekají na dopad celní a obchodní války

26.08. 16:45

Praha - USA uvalily od června cla ve výši 25 procent na ocel a 10 procent na hliník na dovoz z EU, Kanady a Mexika. Dopady na českou ekonomiku zatím nelze vyčíslit. První relevantní data by mohla být na konci roku. Ocelářská unie považuje rozhodnutí Trumpa za hloupé.

Mzdy i HDP v Česku dál porostou, říká Hospodářská komora

10.06. 13:10

Praha - Podle nové prognózy Hospodářské komory ČR letos vzrostou mzdy o 8,6 procenta a s vyšší produktivitou práce vytlačí růst ekonomiky nad čtyři procenta. Slabší koruna podpoří export.

Náklady firem na GDPR? 25 miliard, tvrdí Hospodářská komora

24.05. 16:38

Praha - Zavedení evropského nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), které začne platit od pátku, vyjde české firmy na 25 miliard korun. Většina firem však zaplatí do 50.000 korun. Naopak každá z více než pětiny velkých firem s více než 250 zaměstnanci na tato opatření vydala přes půl milionu Kč.…

Dlouhý přijal nabídku Hradu, bude členem Zemanova expertního týmu

20.04. 16:54

Praha - Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana, aby se stal členem jeho expertního týmu. Dlouhý to dnes oznámil ČTK. Uvedl, že nabídku přijal především jako představitel komory, která je největším reprezentantem malých a středních podniků i velkých…

Hospodářská komora nadále požaduje tři dny neplacené nemocenské

25.03. 16:22

Praha - Hospodářská komora bude na pondělním zasedání tripartity ohledně vyplácení nemocenské v prvních dnech prosazovat zachování karenční doby, tedy prvních tří dnů nemocenské bez nároku zaměstnanců na náhradu.

Spravedlnost? Obchody mají zavřít na všechny svátky, trvají na svém odbory

18.12. 14:35

Praha - Premiér Andrej Babiš dostal dopis od odborů. Omezení prodeje ve velkých obchodech, které nyní platí o sedmi státních svátcích, by se podle nich mělo rozšířit na všech 13 svátků. Zákon o prodejní době v obchodech se prý po roce účinnosti osvědčil.

Prognóza Hospodářské komory: Česká ekonomika letos zrychlí růst na 4,5 procenta

06.11. 13:24

Praha - Dle aktuální prognózy Hospodářské komory letos česká ekonomika zrychlí růst na 4,5 procenta z loňských 2,5 procenta. V příštím roce hrubý domácí produkt zpomalí na 3,6 procenta.

Strach z czexitu. Základním požadavkem firem na novou vládu je setrvání v EU, říká Dlouhý

24.10. 13:04

Praha - Vzhledem k volebnímu úspěchu hnutí Svoboda a přímá demokracie a dalším názorovým proudům v různých stranách, je podle českých firem základním požadavkem na novou vládní koalici setrvání v EU. V dnešním prohlášení to uvedla Hospodářská komora ČR.

Podnikatelé nebudou mít svůj registr zákonných povinností, senátoři novelu vetovali

12.10. 14:31

Praha - Senát dnes odmítl poslaneckou novelu o Hospodářské a Agrární komoře, podle níž měli mít podnikatelé od příštího roku vlastní registr povinností, které by museli plnit podle českých zákonů. Vzhledem k volbám už tato Sněmovna nestihne veto přehlasovat.

Dlouhý kritizuje odboráře: Přestaňte urážet podnikatele a podněcovat nenávist k nim

14.09. 16:15

Praha - Odboráři mají podle šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého přestat urážet podnikatele a podněcovat nenávist k nim. Jejich výroky označil za populistické. Odbory se prohlásily za vítěze voleb a uvádějí, že bez jejich tlaku by zaměstnavatelé dobrovolně pracovníkům nepřidávali.

Senát schválil novelu o nemocenském pojištění

16.08. 12:25

Praha - Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění. Lidé podle ní dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné.

Pracovní síla z Ukrajiny? České firmy za rok požádaly o 6400 zaměstnanců

27.07. 15:02

Praha – Před rokem byl spuštěn vládní pilotní projekt na získání pracovních sil z Ukrajiny. Hospodářská komora za tu dobu vyřídila přes tisíc žádostí firem o 6404 uchazečů o zaměstnání z Ukrajiny.

reklama
Fotogalerie