Články k tématu: Hurikán

K USA se blíží hurikán, na severu zabíjelo tornádo

11.07. 22:01

Washington - K východnímu pobřeží Spojených států se dnes přiblížil atlantický hurikán Chris, který podle meteorologů může způsobit nebezpečné přívalové vlny.

Nad Atlantikem se zformoval první hurikán této sezony, dostal jméno Beryl

07.07. 10:37

San Juan - Nad Atlantikem východně od souostroví Malé Antily se v pátek zformoval první hurikán letošní sezony, dostal jméno Beryl. Ostrovy v Karibiku by měl dle meteorologů zasáhnout v noci z neděle na pondělí.

Sezóna hurikánů prý bude letos aktivní

24.05. 21:42

Washington - Američtí meteorologové očekávají, že letošní hurikánová sezona v Atlantickém oceánu bude opět aktivní. Vytvořit by se zde mohly až čtyři velké hurikány s rychlostí větrů přes 178 kilometrů v hodině. Období hurikánů v Atlantiku oficiálně začíná 1. června a trvá šest měsíců.

reklama

Zemětřesení i tornáda pustoší vše, co jim přijde do cesty. Kdo to ale uklízí?

01.05. 10:30

Přírodní katastrofy mohou zdevastovat celé města. Z ulic udělat sutiny plné těl a toxického materiálu. Moderní války, vedle rozsáhlého ničení, skrývají i nebezpečí nevybuchlé munice, min a pasti. Kdo odstraní trosky a co se stane s odpadem?

Na Nový Zéland se řítí cyklon Gita, doprovází ho vítr o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu

20.02. 08:39

Wellington - K Novému Zélandu se blíží cyklon Gita, který doprovází vítr o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu. Místní aerolinky Air New Zealand kvůli nepříznivému počasí zrušily až do dnešního večera všechny spoje.

Hurikán zpustošil ostrovy Samoa. Stát Tonga vyhlásil výjimečný stav

12.02. 16:40

Sydney - Na tichomořský stát Tonga se řítí cyklon Gita, který by mohl dosahovat až úrovně pět, tedy nejničivějšího stupně. Byl vyhlášen výjimečný stav. Živel už zpustošil ostrovy Samoa.

Konec lidstva se blíží? Nebezpečný živel, který zřejmě zabil dinosaury, může brzy opět udeřit. Nikdo nepřežije, varují vědci

Aktualizovali jsme 24.1.2018, 22:17, 24.01. 12:37

K vyhynutí dinosaurů mohly přispět také extrémně silné hurikány známé jako „hyperkány“. Myslí si to vědci z Massachusetts Institute of Technology (MIT), kteří varují, že by lidstvo mohlo dopadnout stejně jako ještěři, kteří kdysi po zemi kráčeli.

Přírodní živly napáchaly v USA škody za stamiliardy

08.01. 21:59

Washington - Přírodní katastrofy loni ve Spojených státech napáchaly škody za rekordních 306 miliard dolarů. To je více než 6,5 bilionu korun.

Washington nechal Portoriko na holičkách? Ostrov je zdevastovaný, situaci komplikuje skandál

31.10. 14:23

San Juan - Experti OSN kritizují USA za neefektivní a neadekvátní pomoc Portoriku zničenému hurikánem Maria. Více než pět týdnů po bouři údajně v ostrovním státě panují "alarmující" podmínky.

Americká ekonomika navzdory hurikánům zpomalila jen mírně, Karibik může zasáhnout další bouře

27.10. 17:45

Miami/Washington - Brázda nízkého tlaku vzduchu, která se pohybuje nad severozápadním Karibikem, se může během dvou dnů proměnit v silnou tropickou bouři. Ekonomika Spojených států si ve třetím čtvrtletí navzdory hurikánům udržela solidní tempo růstu.

Smrtící příroda: Kdo by vyšel vítězně ze souboje hurikán versus sopečná erupce?

21.10. 11:11

Je vlastně s podivem, že k tomu ještě nedošlo. Nebo o tom alespoň nevíme. Na světě jsou stovky aktivní sopek a dvacet z nich se nachází přímo v Karibiku, tedy oblasti, která je každoročně zasažená hurikánovou sezónou. Vědce tak zajímá, co by se stalo, kdyby se tyhle dva fenomény potkaly? Stane se…

Hurikán Nate na pobřeží státu Mississippi zeslábl

08.10. 13:58

New Orleans - Hurikán Nate zasáhl dnes ráno SELČ pobřeží amerického státu Mississippi nedaleko města Biloxi, informuje agentura AP a připomíná, že tato oblast je postižena poprvé od řádění hurikánu Katrina v roce 2005. Zatím nejsou hlášeni žádní zranění. Následně zeslábl na tropickou bouři.

Hurikán Nate zabil 28 lidí, řítí se na Mexický záliv

07.10. 19:51

New Orleans (USA) - Hurikán Nate míří k Mexickému zálivu na východním pobřeží Spojených států. Ve Střední Americe má na svědomí již 28 mrtvých.

Nate se změnila v hurikán, řítí se na USA

07.10. 13:40

México - Tropická bouře Nate při postupu k Mexiku a státům na jižním pobřeží USA zesílila na hurikán. Meteorologové očekávají, že americkou část Mexického zálivu zasáhne tento víkend a na některých místech úřady již nařídily evakuace, informovala dnes agentura AP.

Hurikán Maria sužuje Karibik: Zemřelo 21 lidí.. Portoriko je bez elektřiny, Haiti zasáhlo vlnobití

22.09. 09:45

San Juan - Hurikán Maria má na svém kontě již 21 obětí. Bouře postupující Karibikem opět mírně nabrala na síle a nyní se blíží k ostrovům Turks a Caicos a jižním Bahamám.

Hurikán Maria už zabil 10 lidí, Dominikánská republika vyhlásila maximální pohotovost

21.09. 08:06

San Juan - Počet obětí hurikánu Maria stoupl na deset poté, co jednoho mrtvého oznámilo Portoriko. Dominikánská republika, kterou bouře zasáhne dnes, už vyhlásila maximální pohotovost.

Hurikán Maria znovu zesílil na nejvyšší stupeň, Portoriko zasáhne plnou silou

20.09. 11:07

San Juan - Hurikán Maria, který poničil ostrovy Dominika a Guadeloupe, opět zesílil na nejvyšší stupeň nebezpečnosti a jeho okraj zasáhl ostrov St. Croix, který je součástí Amerických Panenských ostrovů. Dosud Maria podle úřadů připravila o život jednoho člověka, podle nepotvrzených zpráv má ale na…

Musíte se evakuovat, nebo zemřete, zní Karibiku. Hurikán Maria dosáhl nejvyššího stupně

19.09. 08:08

Miami - Hurikán Maria dosáhl pátého, tedy nejvyššího stupně intenzity. Doprovází ho vítr s maximální rychlosti až 260 kilometrů v hodině a je možné, že živel ještě zesílí. Úřady na karibských ostrovech vydávají příkazy k evakuaci.

Tropická bouře Maria zesílila na hurikán a míří ke karibským ostrovům

18.09. 08:23

Washington - Tropická bouře Maria dle očekávání zesílila na hurikán a míří ke karibským ostrovům, které před necelými dvěma týdny zpustošil hurikán Irma.

Je možné zastavit běsnící bouře? Podle vědců ano, ale cena by byla strašlivá

17.09. 19:54

Washington - V říjnu 2015 zasáhlo jih Severní Ameriky ničivý hurikán o síle kategorie 5 pojmenovaná Patricia. Meteorologové sledovali několik dní, jak se bouře vytváří, dokázali předpovědět, kdy a kde udeří, aby se připravil plán evakuace. Jenže víc udělat nemohli. Opravdu nemáme žádný způsob, jak…

Bouře Maria sílí, do Karibiku se přižene jako hurikán

17.09. 10:23

Miami - Nad Atlantikem se vytvořila tropická bouře Maria, do pondělí pravděpodobně zesílí a přesune se nad některé z ostrovů, které nedávno zpustošil hurikán Irma. Úřady mají také obavy z hurikánu José.

Tropická bouře Norma zesílila v hurikán a míří k Mexiku

16.09. 11:10

Mexico - Tropická bouře Norma se v noci na dnešek SELČ změnila v hurikán a zamířila z Tichého oceánu k mexickému poloostrovu Baja California.

Západně od Mexika se vytvořil hurikán Max, může ohrozit turisty v Acapulcu

14.09. 17:39

Mexiko - V Tichém oceánu se dnes vytvořil hurikán Max, který směřuje k pevnině a může ohrozit turisty hojně navštěvovaná mexická letoviska Acapulco, Zihuatanejo a Ixtapa.

Extrémní počasí: Co se stane, když hodíte na hurikán jadernou bombu?

14.09. 16:14

Miami - Svět nedávno pobavila zpráva, že vystresovaní obyvatelé Floridy chtěli z nudy střílet osobními zbraněmi po hurikánu Irma. Zdaleka se však nejedná o nejšílenější nápad veřejnosti. Každoročně během bouřkové sezóny nad Atlantikem zasypají lidé Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) dotazy a…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie