Články k tématu: inflace

V Německu se zdražuje, může za to míra inflace

11.08. 10:38

Berlín - Spotřebitelské ceny v Německu se v červenci zvýšily o 0,4 procenta, meziroční míra inflace pak zrychlila na 1,7 procenta z červnových 1,6 procenta.

Za růst inflace mohou dražší potraviny i EET

09.08. 13:32

Praha - Za červencovým zvýšením inflace stojí zejména zdražení potravin, ale i zavedení elektronické evidence tržeb, shodli se analytici oslovení ČTK.

Meziroční inflace zůstala v červenci na 2,3 procenta, odhadují analytici

06.08. 16:33

Praha - Meziroční inflace v červenci zůstala podle odhadů analytiků, které oslovila ČTK, na červnových 2,3 procenta. Český statistický úřad zveřejní údaje o červencové inflaci ve středu 9. srpna.

reklama

Finanční situace Britů se rapidně zhoršuje, domácnosti si nemohou dovolit velké nákupy

Aktualizovali jsme 24.7.2017, 17:41, 24.07. 11:06

Londýn - Finanční situace britských domácností se podle konzultační společnosti IHS Markit v červenci zhoršila nejrychlejším tempem za tři roky. Prudký vzestup inflace Británie pociťuje od loňského referenda o vystoupení země z Evropské unie.

Inflace v Německu v červnu dosáhla na 1,5 procenta

13.07. 09:45

Berlín/Brusel - Meziroční míra inflace v Německu podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie v červnu dosáhla 1,5 procenta. Mírně tak zrychlila z květnových 1,4 procenta. Ekonomická nálada v eurozóně je na nejvyšší úrovni za deset let. Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v…

Meziroční inflace podle analytiků v červnu klesla na 2,3 procenta

09.07. 16:04

Praha - Meziroční inflace v červnu mírně klesla na 2,3 procenta z květnových 2,4 procenta, odhaduje většina analytiků oslovených ČTK.

Inflace v Česku stoupla o 2,4 procenta, potraviny dále zdražují

09.06. 11:19

Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v květnu proti dubnu o 0,2 %. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddílech potraviny a nealkoholické nápoje a rovněž alkoholické nápoje, tabák. Meziročně byly spotřebitelské ceny vyšší o 2,4 %, což bylo o 0,4…

Inflace na Slovensku v dubnu mírně zpomalila

15.05. 10:15

Bratislava - Inflace na Slovensku zvolnila druhý měsíc po sobě. Její meziroční míra v dubnu zpomalila na 0,8 procenta z jednoho procenta v březnu. Ekonomové v průměru odhadovali, že inflace dosáhne 0,9 procenta.

Slabší koruna vytváří větší prostor pro růst sazeb, uvádí ČNB

12.05. 11:15

Praha - Bankovní rada ČNB dnes zveřejnila záznam z jednání 4. května. V případě, že by kurz koruny zůstal na slabší úrovni než očekává prognóza centrální banka, vznikl by větší prostor pro zpřísnění měnových podmínek, tedy zvýšení základních úrokových sazeb.

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí zrychlila růst na 0,6 procenta

12.05. 11:06

Berlín - Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v mezičtvrtletním srovnání zvýšil o 0,6 procenta po tempu 0,4 procenta v předešlém kvartále, což je nejvyšší tempo za poslední rok. Meziroční inflace v Německu se v dubnu vyhoupla na dvě procenta z březnové úrovně 1,5 procenta.

Meziroční inflace v dubnu klesla na dvě procenta, Podle analytiků jde o dočasný výkyv

10.05. 11:27

Praha - Spotřebitelské ceny zůstaly v dubnu již třetí měsíc na stejné úrovni (meziměsíční změna 0,0 %). Zvýšení cen v oddíle odívání a obuv bylo kompenzováno snížením cen v oddílech potraviny a nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje, tabák. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 2,0 %, což bylo…

ČNB očekává přebytek veřejných financí

05.05. 10:46

Praha - Česká nárdní banka (ČNB) dnes zveřejnila Zprávu o inflaci. Centální banka podle ní pro letošní i příští rok zlepšila odhad vývoje veřejných financí - čeká přebytek 1,1 procenta hrubého domácího produktu. V předchozím odhadu v únoru počítala letos s přebytkem 0,4 procenta a příští rok 0,8…

Důvěra britských spotřebitelů klesla kvůli vysoké inflaci, ukázal průzkum

24.04. 10:31

Londýn - Průzkum poradenské společnosti Deloitte ukázal, že důvěra britských spotřebitelů se v prvním čtvrtletí snížila. Důvodem je vysoká inflace. V ohrožení je tak nejdůležitější tahoun růstu britské ekonomiky.

Inflace v eurozóně oproti únoru klesla, potvrdil Eurostat

19.04. 13:37

Brusel - Inflace v eurozóně v březnu klesla na 1,5 procenta z únorových dvou procent. Dnes to potvrdil dnes evropský statistický úřad Eurostat.

Kurzový závazek se osvědčil, shodují se členové rady ČNB

13.04. 12:39

Praha - Dnes byl zveřejněn záznam z mimořádného měnového zasedání bankovní rady ve čtvrtek 6. dubna. Členové rady se shodli, že se kurzový závazek osvědčil jako účinný mimořádný nástroj měnové politiky.

Britové naplno pociťují brexit?. Ceny rostou, polovina rodin plánuje omezení výdajů

11.04. 11:08

Londýn - Britové se rozhodli pro odchod své země z EU a je to znát na ekonomice země. Ceny rostou a polovina britských domácností plánuje omezovat výdaje.

Analytici ocenili ČNB za správný konec intervencí

10.04. 12:00

Praha - Český statistický úřad dnes oznámil, že v březnu 2017 meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 2,6 %, což bylo o 0,1 procentního bodu více než v únoru. Údaje podle ekonomů potvrzují, že rozhodnutí ČNB ukončit kurzový závazek minulý týden bylo správné.

Meziroční inflace v březnu vzrostla na 2,6 procenta. Konec intervencí byl správný, pochvalují si odborníci

10.04. 10:56

Praha - Spotřebitelské ceny zůstaly v březnu na úrovni měsíce února (meziměsíční změna 0,0 %). Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddíle alkoholické nápoje a tabák, které bylo kompenzováno snížením cen v oddíle rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 2,6 %, což bylo o…

Eurozóna vykázala obchodní deficit, poprvé za tři roky. Inflace roste

17.03. 17:22

Brusel - Eurozóna v lednu zaznamenala první obchodní schodek za tři roky, protože její import rostl rychleji než export. Tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně zrychlilo na dvě procenta z lednových 1,8 procenta. Inflace je nejvýše za čtyři roky.

Inflace v Německu je na maximum od srpna 2012

14.03. 10:54

Berlín - Meziroční míra inflace v Německu se dostala nejvýše od srpna 2012, když podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu v zemích EU v únoru vystoupila na 2,2 procenta. Nyní se čeká, jak zareaguje Evropská centrální banka (ECB).

Inflace ukazuje na rychlejší konec intervencí ČNB, říkají analytici

09.03. 12:42

Praha - Jak dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), spotřebitelské ceny vzrostly v únoru proti lednu o 0,4 %. Meziročně vzrostly ceny o 2,5 %, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v lednu. Podle analytiků by tak Česká národní banka (ČNB) měla na počátku druhého čtvrtletí ukončit devizové…

Inflace v únoru zrychlila, rostou i spotřebitelské ceny. Více zaplatíme hlavně za potraviny

09.03. 12:24

Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v únoru proti lednu o 0,4 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddílech potraviny a nealkoholické nápoje, rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 2,5 %, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v lednu. Uvedl to dnes Český…

Inflace: Třetina Čechů se domnívá, že jejich reálný příjem klesl

02.03. 16:51

Praha - Lednová anketa Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se zabývala problematikou pohybu cenové hladiny, respektive míry inflace. Češi dostali otázku týkající se vývoje reálných příjmů jejich domácnosti v uplynulém roce.

Inflace zrychlila růst na 2,2 procenta

10.02. 22:19

Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v lednu proti prosinci o 0,8 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddílech potraviny a nealkoholické nápoje, rekreace a kultura, doprava. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 2,2 %, což bylo o 0,2 procentního bodu více než v prosinci. Uvedl to dnes…

reklama
Fotogalerie