Články k tématu: Krávy

Pozdvižení v Rakousku. Protiteroristická jednotka zlikvidovala krávu

14.12. 09:35

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Zkažené maso, vejce... Zemědělská velmoc, kterou už nikdo nechce? Polsko si vykopalo vlastní hrob

Aktualizovali jsme 26.2.2019, 21:38, 26.02. 08:54

Komentář Petra Šulky – Je nepochybné, že Polsko si na rozdíl od České republiky udrželo vlastní potravinovou soběstačnost a stalo se jednou z potravinových velmocí Evropy. Poláci by na sebe mohli být pyšní. Pokud by si to sami nekazili….

Švýcarsko nedá na staletou tradici dopustit. Krávy míří na vysokohorskou túru

22.09. 11:02

Bern - Každé léto se švýcarské krávy vydávají na vysokohorskou túru. Na 270.000 krav vyrazí počátkem léta z údolí na horské pastviny, v průměru zdolají převýšení 590 metrů, což cestou plnou serpentin představuje trasu dlouhou 16 kilometrů. Zdatné alpinistky ale stanou až ve výšce 2000 metrů, píše…

reklama

Čína odstranila Česko ze seznamu rizikových zemí kvůli BSE

16.09. 15:05

Praha - Čína po devíti letech od posledního výskytu nemoci šílených krav (BSE) v ČR vyškrtla republiku ze seznamu zemí s nebezpečím nemoci. Podle Státní veterinární správy (SVS) to pomůže k obchodu s hovězím masem. Čínský trh zatím pro české hovězí otevřený není. V ČR se od začátku tisíciletí do…

Krávy na švýcarských pastvinách nemají dost vody, pomáhá jim armáda s vrtulníky

07.08. 21:34

Bern - Kvůli velkému suchu a vedru trpí krávy na švýcarských pastvinách žízní. Pomoci by jim teď měly vrtulníky.

Nový Zéland vybije přes sto tisíc krav, bojuje s epidemií

28.05. 12:04

Wellington - Nový Zéland, který je největším vývozcem mléčných výrobků, plánuje vybít 126.000 krav, aby zastavil šíření bakterie Mycoplasma bovis. Ta u skotu způsobuje zápal plic, zánět mléčné žlázy, artritidu a další nemoci. Novozélandské úřady do kampaně, jejímž cílem je úplné vymýcení zmíněné…

Kvůli suchu mají potíže i hospodářská zvířata

13.05. 11:14

České BUdějovice/Třeboň - Sucho a vysoké teploty čím dál víc trápí jihočeské zemědělce. Pokud nebude dostatečně pršet, mohou v regionu klesnout počty hospodářských zvířat, protože nebude možné zajistit jim zásoby píce na zimu. Kvůli suchu a kritickému nedostatku krmiva pro zvířata žádá Jihočeská…

Vězně v Indii mají napravit nadpřirozené schopnosti posvátných krav

17.01. 08:55

Dillí - Severindický stát Harijána, kde vládnou nacionalističtí hinduisté, přišel s kuriózním plánem, jak napravit vězně. Za mříže poputují stovky posvátných krav s "nadpřirozenými schopnostmi".

Kráva se vzepřela roli v betlému, za poslední den utekla hned dvakrát

15.12. 11:55

Filadelfie - Sedmiletá kráva Stormy ve čtvrtek dvakrát utekla z ohrady jesliček před kostelem ve Filadelfii na východě USA. Útěkářku musela nahradit mladší kolegyně.

Ve Španělsku se objevila atypická forma nemoci šílených krav

28.11. 08:02

Paříž - Španělsko ohlásilo případ atypické formy takzvané nemoci šílených krav na jedné farmě poblíž hranice s Portugalskem. S odkazem na španělské ministerstvo zemědělství o tom dnes informovala Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE).

Tisíce Indů podpořily muslimy, protestovaly proti jejich lynčování za konzumaci hovězího

28.06. 22:08

Dillí – Tisíce demonstrantů se v Indii zastali muslimů, kteří jedí hovězí maso. Vyznavači islámu čelí v zemi útokům aktivistů bojujících za ochranu krav. Toto zvíře je totiž pro hinduisty posvátné.

reklama
Fotogalerie