Články k tématu: Kypr

Na Kypru se utopila česká turistka

22.08. 12:36

Aja Napa (Kypr) - Pobřežní hlídka nalezla v pondělí odpoledne v moři u kyperského letoviska Aja Napa bezvládné tělo české turistky (59). Po převozu do nemocnice byla prohlášena za mrtvou.

Zmocněnec OSN pro Kypr odchází zpět do norské politiky

15.08. 08:47

Oslo/Ženeva - Norský diplomat Espen Barth Eide odchází z funkce zmocněnce OSN pro Kypr. Přes dva roky pomáhal sbližovat zástupce řecké a turecké části rozděleného ostrova, jednání však nakonec zkrachovala kvůli neústupnosti Ankary.

Pravicové aktivisté chtěli blokovat lodě s migranty, sami ale běžence pašovali

28.07. 08:47

Famagusta - Aktivisté, kteří chtějí bojovat proti nevládním humanitárním organizacím ve Středozemním moři, byli pozatýkáni. V turecké části Kypru čelí obviněním, že mají falešné dokumenty. Navíc na své palubě pašovali 21 Asiatů.

reklama

Kyperští Řekové chtějí dál jednat o sjednocení, navzdory roztržce s Turky

11.07. 09:21

Atény - Rozhovory o sjednocení etnicky rozděleného Kypru skončily minulý pátek po vyhrocené debatě neúspěšně, když Turecko odmítlo stáhnout své vojáky. Kyperští Řekové se s tím nehodlají smířit a jsou připraveni dál jednat.

Rozhovory o sjednocení Kypru zkrachovaly, Turecko odmítlo stáhnout své vojáky

07.07. 09:31

Ženeva - Rozhovory o sjednocení etnicky rozděleného Kypru skončily po vyhrocené pozdně noční debatě neúspěšně. Na vině je podle všeho Turecko, které odmítalo ze severní části ostrova stáhnout své vojáky, což byl zásadní požadavek Řeků.

Evropa měla patřit Turecku? V bitvě u Lepanta křesťané prolévali krev

Aktualizovali jsme 12.6.2017, 22:28, 12.06. 11:39

Bitva u Lepanta ze 7. října 1571 patří k nejdůležitějším námořním bitvám v historii. Křesťanské síly tehdy vedl Juan de Austria, bratr španělského krále Filipa II. Rozpínavost Osmanské říše a dobytí benátské kolonie na Kypru přinutily křesťanské státy odložit stranou vzájemné neshody a postavit se…

Sjednocení Kypru? Turci a Řekové se dohodli na obnovení jednání o budoucnosti ostrova

05.06. 11:59

Nikósie - Zástupci řecké a turecké části Kypru se dnes dohodli na dalším kole jednání o sjednocení středomořského ostrova. Ten je rozdělen od turecké invaze z července 1974, kdy Ankara vyslala do severní třetiny ostrova vojska v reakci na pokus o převrat nacionalistických kyperských Řeků.

Na Kypr připlula první letošní skupina migrantů z Turecka

04.02. 19:27

Nikósie - Na severní pobřeží řecké části ostrova Kypru dnes připlula první letošní skupina uprchlíků. Patrně jde o Syřany, kteří na cestu vyrazili z jihotureckého města Mersin.

Konference o Kypru zatím nepřinesla výsledky

13.01. 15:18

Ženeva - Mezinárodní konference politiků o znovusjednocení Kypru skončila ve čtvrtek bez dohody, turecko odmítá stáhnout své vojáky ze severní části ostrova. Ženevské rozhovory mají pokračovat na expertní úrovni 18. ledna, napsala agentura Reuters.

Kypru svítá nová naděje? Protistrany si vyměnily dokumenty týkající se kontroly ostrova

12.01. 08:23

Ženeva - Předáci rozděleného Kypru si dnes vyměnili mapy vyznačující zóny, které by v zamýšlené federaci měly být pod kontrolou kyperských Řeků a kyperských Turků.

Změna poměrů na Kypru? Ostrov možná čeká sjednocení

02.12. 09:05

Nikósie - Ve dnech 9. až 12. ledna 2017 se v Ženevě uskuteční další rozhovory o sjednocení Kypru. Tento středomořský ostrov je rozdělen od roku 1974 na jižní řeckou a severní tureckou část. Výsledky rozhovorů, pokud budou úspěšné, mají ještě projít referendem.

Vážné obvinění: Ruské tankery pašují palivo přes Kypr

22.11. 19:23

Brusel - Ruské tankery pašovaly palivo pro bojové letouny podporující režim Bašára Asada v Sýrii přes kyperské a řecké vody, přestože to zakazují sankce, vyhlášené Evropskou unií.

Ve Švýcarsku byly obnoveny rozhovory o sjednocení Kypru

20.11. 12:04

Mont Pélerin (Švýcarsko) - Zástupci řecké a turecké části Kypru dnes obnovili ve švýcarském letovisku Mont Pélerin jednání o sjednocení ostrova rozděleného od roku 1974.

Další rozdělení Kypru, tentokrát podle času, Ostrov teď leží ve dvou pásmech

30.10. 10:09

Nikósie - Ostrov Kypr je rozdělen nejen mezi Řecko a Turecko, ale nově také časově. Zatímco na řeckém jihu se hodiny ve 3:00 posunuly na 2:00, na tureckém severu zůstal letní čas.

Využije Erdogan Kypr jako vstupenku do EU? V nejbližší době se bude něco dít, varuje server

03.08. 13:13

Ankara – Nestabilita po nezdařeném převratu v Turecku mění politickou situaci a jednání o znovusjednocení Kypru. Zatím je ale příliš brzy na to říci, jestli je to vlastně dobře, nebo špatně. Blíže se na celou situaci na ostrově podíval server Politico.eu.

V letovisku na Kypru vypukla střelba: Ozbrojenci podnikli útok v restauraci, čtyři mrtví

Aktualizovali jsme 24.6.2016, 20:07, 24.06. 15:28

Nikósie - V kyperském turistickém letovisku Ayia Napa byli zastřeleni čtyři lidé. Informovala o tom dnes kyperská policie, podle níž střelci zaútočili v restauraci plné lidí. Incident ohrožuje důvěru turistů na začátku sezony.

Pravoslavná církve na Kypru je nadšená z neonacistů v parlamentu

26.05. 16:11

Nikósie - V nedělních volbách na Kypru uspěli také neonacisté z Národně-lidové fronty (ELAM) a vůbec poprvé mají dva zástupce v parlamentu. Místní pravoslavná církev je nadšená.

Do kyperského parlamentu se dostali neonacisté ze strany ELAM

23.05. 16:00

Nikosie - Neonacisté ze strany ELAM hlásící se k řeckému krajně pravicovému Zlatému úsvitu se vůbec poprvé dostali do parlamentu na Kypru. Nedělní volby byly považovány za důležitý test pro stávajícího konzervativního prezidenta Nikose Anastasiadise, který je v úřadu od roku 2013.

Po řeckých bankách jsou pod hackerskými útoky i ty kyperské

06.05. 19:46

Nikósie - Hackeři provedli útok na internetovou stránku kyperské centrální banky. Banka to uvedla v dnešním sdělení.

Únosce letadla je podivín, svět ale řeší "selfie" s bombou

30.03. 11:32

Larnaka - Sajf Addín Mustafa v úterý pohrozil kapitánovi letadla na lince Alexandrie-Káhira, že odpálí nálože v pásu na svém těle. Dosáhl tak toho, že stroj přistál v Larnace na Kypru. Muž tak chtěl zřejmě řešit rodinné problémy, vyplývá ze zprávy kyperské vysílací společnosti CYBC. Na internetu se…

Únosce letadla se vzdal policii. Pořád není jasné, proč to udělal

Aktualizovali jsme 29.3.2016, 14:51, 29.03. 09:14

Larnaka - V Larnace na Kypru dnes přistálo unesené civilní letadlo společnosti EgyptAir. Stroj původně letěl z egyptské Alexandrie do metropole Káhiry. Po několika hodinách vyjednávání se únosce vzdal.

Migrační dohoda má problém. Kypr odmítá přístupové rozhovory Turecka a EU

08.03. 18:27

Nikósie - Politici na pondělním summitu v Bruselu přislíbili Turecku obnovení přístupových rozhovorů s EU, s tím ale nesouhlasí Kypr. To znamená novou komplikaci pro přijetí migrační dohody.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html