Články k tématu: Lidé

Stres může mít za následek i výpadek paměti

22.04. 10:06

Praha - Řada Čechů trpí téměř denně nepřetržitým stresem. Ten má prokazatelně negativní účinky na zdraví člověka, podle nové studie ale může stát i za výpadky paměti. Tvrdí to američtí vědci z Ohijské univerzity.

Češi nejsou rasisté, napsala muslimská studentka, kterou chtějí vyloučit ze školy

18.04. 09:05

Teplice – Velkou pozornost a ohlas lidí vzbudila informace o tom, že někteří Češi požádali ředitele teplického gymnázia, aby vyloučil muslimskou studentku Eman Ghaleb, která ve škole údajně šíří pro-islámské názory. Stěžovatelé mluvili doslova o zastavení islamizace českých škol. Jak se ale ukázalo…

Padly tresty za šikanování učitelky ve škole Na Třebešíně, tři žáci byli potrestáni

Aktualizovali jsme 16.4.2016, 20:48, 16.04. 12:27

Praha - Žáci, kteří brutálně šikanovali učitelku pražské průmyslové školy Na Třebešíně a její utrpení si následně natáčeli, trestu neujdou. Deníku Právo to oznámilo vedení školy.

reklama

Mezi uprchlíky se cítím bezpečněji, říká česká dobrovolnice

16.04. 10:14

Praha - Česká dobrovolnice se cítí více v bezpečí mezi uprchlíky, než v Česku. Migrantům se snaží pomáhat a často jezdí do uprchlických táborů, což jí Češi nemohou odpustit. Někteří jí dokonce nadávají a na ulici na ni plivou.

Unikátní český objev: Náhrada cév, tkání a kostí z nanovláken

13.04. 01:57

Praha - Převratný objev, který v nejbližších letech zásadně změní operační zákroky na cévách, dnes představila Technická univerzita v Liberci. Tým profesora Davida Lukáše vyvinul pomocí nanovláken umělou cévní náhradu, která umožní léčbu pacientů s kardio-vaskuláním onemocněním.

Po 30 letech se setkal syn se svou biologickou matkou, ihned se zamilovali a plánují dítě

08.04. 14:18

Londýn/Michigan – Když bylo Britce Kim Westové 19 let, otěhotněla při studiu v americké Karolíně. Syna dala k adopci. Po třiceti letech se se svým synem opět shledala. Zamilovali se do sebe a plánují, že si pořídí dítě.

Vláda bude jednat o snížení dávek na bydlení. Snížit je chtějí o 10%

07.04. 13:26

Praha - Snížit doplatek na bydlení pro lidi na ubytovnách hodlá ministerstvo práce a sociálních věcí. Dodnes stát nejchudším lidem doplácel na bydlení 90 % nákladů, nový návrh už počítá jen s 80 %. Během dneška o něm bude jednat vláda.

Nahý učitel se pokusil znásilnit přímo ve škole studentku

29.03. 18:18

Peking – Poněkud šokující pohled se naskytl některým studentům univerzity Taiping v čínském městě Guangxi. Tamní učitel (30) se svlékl do naha a přímo na půdě školy se pokusil znásilnit studentku. Uvedl to server Daily Mail s odvoláním na čínský server People's Daily Online.

Mladá dívka brutálně zbila sexuálního útočníka. Překvapí vás čím

28.03. 10:39

Londýn - Cenu za statečnost dostala od policistů teprve jedenadvacetiletá Britka, která zneškodnila sexuálního útočníka v South Yorkshire. Ten na svůj nevydařený útok jen tak nezapomene, dívka mu totiž dala pořádně za vyučenou.

Rusové v chudobě? Počet lidí žijících ve špatných podmínkách loni stoupl o 20 procent

21.03. 23:51

Moskva - Počet obyvatel Ruska žijících v chudobě se v loňském roce zvýšil téměř o 20 procent na 19,2 milionu.

Nevšední zastavení dopravy, žena se po dálnici procházela nahá +VIDEO

20.03. 13:24

Moskva - Svědky hodně kuriózní podívané byli řidiči na dálnici poblíž Moskvy. Po silnici se v několikastupňovém mrazu procházela úplně nahá dívka. Nikdo jí nezastavil.

Modelka (31) se upálila. Důvod vás překvapí

20.03. 10:46

Almaty - Irina Livšunová z Kazachstánu od puberty toužila po kariéře modelky. A sen se jí splnil. Jenže v jednatřiceti si blondýnka usmyslela, že už je moc stará na to, aby sehnala další zakázky a brutálním způsobem ukončila vlastní život.

Pozor na dioptrické brýle ze supermarketů, můžou vám uškodit, varuje lékař

19.03. 16:51

Praha – Celá řada Čechů si kupuje levné tzv. hotové brýle, které jsou dostání v supermarketech a dalších obchodech. Podle přednosty sítě očních klinik Pavla Stodůlky to však může být nebezpečné. Člověk si jejich používáním může  způsobit vážné oční problémy.

Mladík se koupal s mobilem. Bratr ho našel mrtvého

19.03. 11:19

Moskva - Zbytečnou smrtí skončilo v Rusku koupání mladíka jménem Aleksandr. Ten se totiž ani během polehávání ve vaně nedokázal rozloučit se svým telefonem, což se mu stalo osudným.

Pozor na daně. Za neodevzdání přiznání hrozí pokuta až 300 tisíc

17.03. 10:20

Praha - Tisíce Čechů nechávají vyplnění daňového přiznání na poslední chvíli. Řada z nich zákonný termín pro odevzdání formuláře nestihne vůbec. Nedochvilnost se ale při plnění daňových povinností nevyplácí. Za nepodání daňového přiznání v zákonném termínu uděluje finanční úřad pokuty. Dosáhnout…

Průzkum ukazuje nejšťastnější státy světa. Česko není moc vysoko

17.03. 09:59

New York - Dánové jsou podle průzkumu s názvem Světové štěstí 2016 nejšťastnějšími lidmi na světě.

Žena založila speciální hudební sbor. Vstoupit můžou pouze lidé bez hudebního sluchu

07.03. 01:08

Londýn - Neuměla zpívat, ale tak dlouho toužila stát se členkou nějaké hudební skupiny, až si v anglickém Nottinghamu založila vlastní "tolerantní" sbor. Ten je dost možná jediný svého druhu, nikdo z 50 členů totiž nemá hudební sluch. Kdyby měl, musí uskupení opustit.

Chodíte si po obědě zdřímnout? Pozor na vážné problémy

06.03. 18:04

Londýn - Každý si asi čas od času rád zdřímne, třeba po vydatném víkendovém obědě, kde je v hlavní roli kachna a kupa knedlíků. Nejnovější vědecké poznatky ovšem ukazují, že šlofíky mohou i pořádně uškodit zdraví.

Svrab je na vzestupu. Jak ho poznat a jak se chránit?

05.03. 15:40

Praha - Zákožka svrabová napadá rok od roku čím dál více lidí. Kožní parazit se nově objevil i v mateřské škole na Českolipsku, kde dětem způsobil kožní vyrážky a svědivé ekzémy. Podle hygieniků je svrab na vzestupu. Nabízí se proto otázka, jak se mu vlastně můžeme bránit.

Ekonomickou situaci v Česku lidé hodnotí nejlépe od roku 1999

02.03. 21:55

Praha - Ekonomickou situaci v Česku hodnotí letos lidé nejlépe od roku 1999. Podle téměř třetiny Čechů a Češek je dobrá, podle čtvrtiny nepříznivá.

reklama
Fotogalerie