Články k tématu: lidl

Vyrážíte na nákup? Pozor, řetězce zpřísňují opatření proti koronaviru

Aktualizovali jsme 17.3.2020, 22:30, 17.03. 15:29

Potravinářské řetězce zvyšují ochranná opatření proti šíření nového koronaviru. Kaufland dnes začal nabízet balený chléb a rohlíky. Albert vyzývá zákazníky, aby vcházeli do prodejen se zakrytými ústy a nosem. Globus zavádí clony chránící pokladní. Respirátory ani roušky obchodníci pro své…

Lidl dostal pokutu 15.000 korun za vábivou reklamu

28.11. 15:56

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil řetězci Lidl pokutu 150.000 korun za takzvanou vábivou reklamu. Nabízel v akci zlevněné zboží, na prodejny se však dostalo v omezeném množství. Při nepoměru mezi nabídkou a poptávkou musí být prodejce podle NSS schopen vysvětlit svou podnikatelskou úvahu ve…

Kaufland u vlastních značek zredukuje obsah cukru, soli a tuku

26.07. 12:44

Praha - Kaufland dnes oznámil, že plánuje do roku 2021 zredukovat obsah cukru, soli a tuku u více než 300 produktů vlastních značek průměrně o pětinu bez užití náhradních látek. K podobnému kroku již dříve přistoupili i další obchodníci.

reklama

Lidl a Kaufland v ČR stahují jednorázové plastové výrobky, skončí i plastové vatové tyčinky

04.07. 12:21

Praha - Řetězce Lidl a Kaufland v Česku vyřadí z prodeje do konce příštího roku jednorázové plastové výrobky jako brčka, kelímky, talíře či příbory na jedno použití. O vatové tyčinky do uší zákazníci nepřijdou, budou nahrazeny ekologickou variantou.

Lidl šidil zákazníky? Prodával konzervy s menším obsahem masa, navíc v letákové akci

27.04. 17:00

Brno - Další z maloobchodních řetězců, tentokrát Lidl, prodával masové konzervy, které obsahovaly výrazně nižší podíl masa, než je uvedeno na obalu, a navíc je prodával v letákové akci. Před necelým měsícem zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) stejný problém v Penny marketu.…

Lidl stahuje sušené ovoce goji

19.03. 17:51

Praha - Lidl musí v Česku ze všech svých poboček stáhnout potravinu Vemondo Goji,– sušené plody kustovnice čínské, v balení 70 g, šarže L7195B. Dodavatelem potraviny je společnost Noberasco S.p.A., Carcere, Itálie. Nařídila mu to Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Dublin zasáhla sněhová bouře. Zloději vyrabovali Lidl, vzali na něj bagr

03.03. 17:24

Londýn/Dublin - Teplota se v Británii po několika dnech vyšplhala nad bod mrazu. Lidem nyní komplikuje život náledí. Musejí počítat především s problémy v silniční dopravě a na železnici. Skupina lidí využila v pátek večer bouře Emmy k rabování v supermarketu sítě Lidl na západě Dublinu.

Řetězec Lidl zvyšuje nástupní mzdu pokladních o pětinu, vydělají si 28 tisíc korun

21.02. 12:47

Praha - Lidl v ČR zvýší od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28.000 Kč, v Praze a okolí stoupne na více než 29.000 korun. Diskont chce do tří lwt přijmout 2000 lidí, protože každoročně otevírá několik nových prodejen. Průměrná mzda v Česku v loňském třetím čtvrtletí meziročně…

Úspěch českých potravinářů. Přes Lidl vyvezli zboží za pět miliard korun

19.02. 14:37

Praha - Čeští potravináři vyvezli loni pod privátní značkou diskontů Lidl své výrobky do 24 zemí Evropy v celkové hodnotě 5,5 miliardy korun. Přes německý řetězec exportovalo 145 tuzemských firem. Celkem české firmy v roce 2017 exportovaly potravinářské výrobky za 144 miliard korun, dovoz dosáhl…

Lidlu opět chyběly kříže na letácích, lidé se začali bouřit

12.10. 07:59

Řím - Na německý obchodní řetězec Lidl se opět snesla kritika kvůli chybějícím křížům v jeho reklamních materiálech. V italské pobočce v obci Camporosso v Ligurii visela fotografie kostela z Dolceacqua v jiné části Itálie - bez křížů. Řetězci si stěžoval místní starosta, napsala agentura DPA.

Řetězce lákají Čechy na vyšší mzdy, o práci v nich přesto není zájem

10.10. 16:09

Praha - Poptávka po zaměstnání v maloobchodu dál klesá. Každý z největších řetězců inzeruje stovky volných pracovních míst a před Vánoci bude zapotřebí ještě víc lidí. Obchody se snaží nové žaměstnance lákat na vyšší mzdy.

Češi testují e-shop Lidlu, za týden ho navštívilo 700 tisíc lidí

02.10. 14:45

Praha - E-shop diskontu Lidl navštívilo první týden fungování 700 tisíc lidí, přičemž největší poptávka je po oblečení. Potraviny online obchod nenabízí. Spustit svůj e-shop plánuje i Globus.

Nákupy z domu: Lidl spustil nový e-shop

20.09. 12:56

Praha - Diskontní řetězec Lidl spustil po týdnu testování internetový obchod se spotřebním zbožím. Na adrese www.lidl-shop.cz nabídne dvakrát týdně produkty, které se o týden později objeví v kamenných prodejnách.

Smějí se mi, že řeším obal na brambůrky, přiznal Duka kvůli kauze Lidl a mazání křížů

16.09. 20:57

Praha – Celou řadu Čechů před několika dny pobouřil řetězec Lidl. Ten ze svého letáku lákajícího na akci Řecký týden odstranil kříže z obalů výrobků série Eridanous. Lidl v reakci na kritiku uvedl, že cílem firmy rozhodně nebylo kohokoliv urazit a omluvil se, pokud se tak stalo. K celé věci se…

Lidl v Česku testuje e-shop, spustí ho za několik týdnů

11.09. 16:49

Praha - Z velkých potravinářských řetězců má e-shop v Česku zatím jen Tesco, ale již brzy by k němu mohl přibýt také Lidl. Pilotní provoz internetového obchodu bude zatěžkávací zkouškou pro logistické centrum firmy v Plzni.

I německý Lidl se omluvil za vyretušované kříže

05.09. 19:51

Berlín - Lítost vyretušováním křížů z kopulí ortodoxních chrámů na řeckém ostrově Santorini na obchodních letácích vyjádřilo i vedení firmy v německém Neckarsulmu. Český Lidl se prostřednictvím mluvčí Zuzany Holé za vymazání křesťanských symbolů omluvil už v pátek.

Umazané kříže od Lidlu naštvaly politiky, místopředseda Sněmovny řetězci poslal dopis

03.09. 16:34

Praha - Umazání křesťanských křížů z některých výrobků neznepokojil jen české zákazníky, ale i některé politiky. Nejhlasitěji se proti kroku řetězce ozvali lidovci Pavla Bělobrádka, zejména ministr zemědělství Marian Jurečka a jeho stranický kolega a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek.

Nekulturní akt, napsal kardinál Duka řeckému velvyslanci kvůli umazání křížů Lidlem

03.09. 15:12

Praha - Diskont Lidl, který ve svých reklamních letácích na "řecký týden" vyretušoval kříže, kritizuje také kardinál Dominik Duka. Lidl již v pátek uvedl, že cílem firmy rozhodně nebylo kohokoliv urazit a omluvil se, pokud se tak stalo.

Veterináři na jižní Moravě likvidují 65.000 slepic, v jejich trusu byly objeveny bakterie salmonely

23.08. 19:52

Praha - V chovu nosnic v Pohořelicích na Brněnsku veterináři objevili bakterie salmonely. Začali tam proto vybíjet zhruba 65.000 slepic. 

Američany zajímalo, proč je Lídl tak levný. A našli odpověď

Aktualizovali jsme 7.7.2017, 22:16, 05.07. 11:19

Washington - Webové zpravodajství Business Insider si vzalo na mušku obchodní řetězec Lidl. Ten se chystá expandovat po celém území Spojených států. Server si klade otázku, jak je možné, že ceny jsou v Lidlu, v porovnání s konkurenčními řetězci, podstatně nižší.

Na parkoviště u portugalského Lidlu se zřítilo letadlo, pět lidí zemřelo

17.04. 16:24

Lisabon - Na parkoviště u supermarketu Lidl v portugalské metropoli se zřítilo malé letadlo. Od exploze začalo hořet několik aut. Zahynulo nejméně pět lidí.

Řetězec Lidl o 25 procent zvýší nástupní mzdu zaměstnanců

21.02. 14:04

Praha - Diskontní řetězec Lidl zvýší od 1. března nástupní mzdu zaměstnanců v obchodech o 25 procent, ta tak dosáhne 23.333 korun při čtyřicetihodinovém úvazku. Průměrná mzda prodavačů a pokladních bude při stejném úvazku 24.897 Kč. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Kauza Lidl: Byl jsem ze všeho v šoku. Mám strach, přiznal model, který pobouřil Čechy

07.01. 13:11

Hamburk/Praha - „Kauza“ černocha v letáku z Lídlu zaujala i německá média. List Frankfurter Allgemeine Zeitung vypátral modela, který v Česku vyvolal tolik pozdvižení. A mladý muslim se netají tím, že byl v šoku, když se dozvěděl, jaké peklo v Česku rozpoutal.

VIDEO: Leták s černochem z Lidlu objevil i Hitler. A pořádně se naštval

Aktualizovali jsme 6.1.2017, 22:38, 06.01. 19:00

Praha - Parodie vytvořená pomocí záběrů z filmu Pád Třetí říše nejsou v Česku ničím novým. Fanoušci prakticky jakékoliv události neváhají a do několika hodin jsou schopni vymyslet a vytvořit titulky, které naváží na legendární scénu z filmu popisujícího konec nacistického vůdce Adolfa Hitlera.…

reklama
Fotogalerie