Články k tématu: Muslimové

Evropané promluvili: Opravdu jim vadí zahalování muslimek?

dnes 15:31

Západní Evropa je ve srovnání s východní Evropou mnohem otevřenější vůči islámu. Podle sociologů je to díky tomu, že muslimové v západních zemích žijí po několik generací a tamní obyvatelé je tedy znají jako své sousedy, spolupracovníky, přátele či rodinné příslušníky. Nicméně, i na Západě jsou…

Krajní pravice útočí na muslimského rappera, musel zrušit koncert v Paříži

dnes 14:45

Paříž - Rapper francouzsko-alžírského původu Médine ruší své vyprodané říjnové vystoupení v pařížském klubu Bataclan kvůli tlaku krajně pravicových skupin, které tvrdí, že podporuje radikální výklad islámu a znesvěcuje pietu dějiště teroristického útoku. Informovala o tom agentura AP. V listopadu…

Auto vjelo v Londýně do davu lidí, několik zraněných

19.09. 10:30

Londýn - U mešity na severozápadě Londýna v noci na dnešek narazilo auto do pěších, nejméně dva lidé byli převezeni do nemocnice. Informovala o tom rozhlasová stanice LBC. Policie zatím příčinu incidentu nezná, uvedla nicméně, že zachovává "otevřenou mysl, pokud jde o příčinu srážky".

reklama

Hrozné chování Čechů? Wintonovo dítě se zděsilo nad komentáři k uprchlíkům

17.09. 21:14

Praha - V roce 1939 byla Milena Grenfellová-Bainesová jedním z židovských dětí, které zachránil sir Nicholas Winton, když je odvezl vlaky z nacistického protektorátu Čechy a Morava do Británie. Nyní je jí líto, že se politika plete do života dětí a že premiér Andrej Babiš odmítl přijmout byť i…

Je islám skutečně neslučitelný s demokracií?

Aktualizovali jsme 17.9.2018, 08:48, 17.09. 08:47

Migrační krize přinesla opětovně do centra zájmu diskuzi ohledně možnosti kompatibility islámu a demokracie. Kritici islámu tvrdí, že toto náboženství nezná oddělenost světské a sakrální sféry a proto si nelze představit, že by kdykoliv islám mohl fungovat v pluralistické demokratické společnosti.…

Revoluce v Miss? Dívka v hidžábu se poprvé dostala do finále soutěže krásy

08.09. 09:51

Londýn – 20letá Sara Iftekharová se dostala do finále soutěže krásy, kde bude bojovat o první místo a titul Miss Anglie. Poprvé se do finále dostala žena, která pravidelně nosí muslimský hidžáb.

Nemravné muslimky? Provozovaly lesbické hrátky, u soud je potrestal rákoskou

03.09. 16:12

Kuala Lumpur - Šest ran rákoskou dostaly dnes před zraky veřejnosti dvě muslimské ženy v Malajsii, které byly k tomuto trestu odsouzeny na základě islámského práva za lesbický sex. Výkon trestu odsoudily organizace pro lidská práva.

Wilders se zalekl protestu muslimů? Soutěž kreseb proroka Mohameda zrušena

31.08. 13:42

Haag/Islámábád - Odpůrce islámu a předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders ve čtvrtek oznámil, že se rozhodl zrušit soutěž karikatur proroka Mohameda. Masové protesty muslimů především v Pákistánu utichly.

Falešná tolerance, přehlížení problémů a zločinů ze cti. Psycholog promluvil o tom, co se děje v Německu

30.08. 08:08

Berlín – Německý magazín Focus zveřejnil úryvky z knihy psychologa Ahmada Mansoura. Tento původem izraelský psycholog a spisovatel žijící v Německu ve své nové knize nazvané „Klartext zur Integration“ zabývá migrací a integrací cizinců.

No-go zóny: Opravdu existují, nebo jde o výmysl médií a radikálů?

30.08. 08:06

Takzvané non-go zóny bývají jedním z nejcitovanějších argumentů odpůrců migrace proti přijímání muslimských uprchlíků. Termín má označovat městskou čtvrť se silnou přistěhovaleckou komunitou, kde vládne a je vynucováno islámské právo šária. Člověk nepatřící k muslimské komunitě tedy musí být…

Průzkum ukázal postoje Němců: Gayové nevadí, muslimové ano

16.08. 20:33

Berlín - Většině Němců (70 procentům) by nevadilo, kdyby zjistili, že jejich dítě je homosexuálního zaměření. Naopak nedůvěra k muslimům je za poslední roky poměrně stabilní.

Islám v ČR? ČT si do studia pozvala muslima, debata vyvolala rozruch

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 22:03, 12.08. 18:23

Praha - Jedním z hostů čtvrtečního pořadu České televize Události, komentáře byl muslim Bader Eknaifith, majitel jazykové školy Alfirdaus, který hovořil o muslimech v české republice. Moderátorka Světlana Witowská se ho ptala třeba i na to, jak mluví se ženami. Kvůli tomu se pak stala terčem…

Důležité věcí, které byste měli vědět o muslimech v Evropě

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 19:19, 13.08. 16:37

Muslimové jsou v Evropě navzdory veškerým dosavadním obavám o budoucnost nejstaršího kontinentu stále v menšině. Tvoří pouhých 5 % evropského obyvatelstva. Nicméně v některých zemích, jako je třeba Francie nebo Švédsko je podíl muslimů větší, přičemž se odhaduje, že se bude v nadcházejícím…

Nábožensky svobodná Indonésie? Ani náhodou, ateisté se v převážně muslimské zemi se bojí o život

13.08. 13:59

Jakarta - Indonésie uznává šest vyznání: islám, protestantismus, katolicismus, hinduismus, buddhismus a konfucianismus. Teoreticky je zde zákonem zajištěna svoboda vyznání. Kritizovat však náboženství, zejména islám, znamená vystavit se obvinění z rouhání a trestu odnětí svobody v zemi jihovýchodní…

Mr. Bean se zastal Johnsona: Vtip muslimkách v burkách byl hodně dobrý, omlouvat by se neměl

10.08. 13:14

Londýn - Na stranu bývalého britského ministra zahraničí Borise Johnsona, který nyní čelí kritice za kontroverzní výrok o burkách, se postavil herec Rowan Atkinson alias Mr. Bean. Exšéf diplomace by se podle něj neměl za své prohlášení omlouvat.

V Kongresu USA poprvé usedne muslimka, její rodiče pochází z Palestiny

08.08. 16:58

Detroit - Rashida Tlaibová zvítězila v primárních demokratických volbách v michiganském 13. kongresovém okrsku. Stane se tak první Američankou palestinského původu a muslimkou, která se dostane do Kongresu.

Boris Johnson se navezl do muslimek v burkách, Mayová se naštvala

08.08. 14:10

Londýn - Bývalý šéf britské diplomacie má na svém kontě další kontroverzní výrok, ženy v burkách přirovnal k poštovním schránkám a bankovním lupičům. Podle premiérky Theresy Mayové byla jeho slova "zjevně urážlivá". Johnson se odmítá omluvit.

Pokuty pro zahalené muslimky v Dánsku? Já je zaplatím, vzkazuje alžírský podnikatel

07.08. 15:22

Kodaň - Od začátku srpna platí v Dánsku zákaz zahalování obličeje na veřejnosti. Alžírsko-francouzský podnikatel Rašíd Nakkáz oznámil, že bude platit pokuty, které muslimky dostanou za nošení nikábu. .

Muslimové se chopí moci, musíme opět dobýt Evropu, kázal imám v mešitě v Kodani

02.08. 08:07

Dánští prokurátoři vůbec poprvé podle nového zákona obvinili imáma, který vybízel věřící muslimy k tomu, aby vraždili zastánce židovské víry. Kodaňský imám také ve svých kázáních hovořil o dobytí Evropy.

Proti zákazu zahalování obličeje protestovaly v Kodani stovky lidí

01.08. 21:21

Kodaň - V hlavním městě Dánska dnes protestovaly stovky lidí proti zákazu zahalování obličeje. V zemi dnes začal platit zákon, který zahalování na veřejnosti zakazuje. Podle agentury Reuters z akce v Kodani nebyly hlášeny žádné incidenty.

V Dánsku začal platit zákaz zahalování obličeje. Muslimky protestují, šátky sundat nehodlají

01.08. 09:38

Kodaň - V Dánsku dnes vstoupil v platnost zákon, který zakazuje zahalování obličeje na veřejnosti. Lidé, kteří tento zákon poruší poprvé, riskují pokutu do 1000 dánských korun (3460 Kč). Při opakovaném porušení hrozí pokuta až 10.000 dánských korun či trest vězení až šest měsíců.

Zahalování muslimek? Zakázáno je už v šesti zemích, problém dorazil i do ČR

30.07. 12:42

Paříž - Prvním evropským státem, který vydal zákon zakazující nošení závojů a šátků zahalujících obličej na veřejnosti byla v dubnu 2011 Francie. Následně se přidaly další země, překvapivě i muslimské Maroko. Problém s hidžáby řešila i americká armáda.

Co se stalo s Evropou? Rabín sepsal kvůli muslimům ostrou kritiku evropských politiků

30.07. 10:57

Evropa přijímá stále další a další opatření, která jsou primárně namířena proti Muslimům. Tvrdí to předseda Konference evropských rabínů, který zdůrazňuje, že právě Židé s podobným chováním mají historickou zkušenost - a tak vědí, jak špatně to může skončit.

Somálsko bude poprvé trestně stíhat za ženskou obřízku, desetiletá dívka vykrvácela

25.07. 22:03

Mogadišo - V Somálsku bude poprvé zahájeno trestní řízení kvůli ženské obřízce. Případ se týká desetileté dívky, která zemřela poté, co ji matka nechala zmrzačit pohlavní orgány.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie