Články k tématu: Muslimové

Muslimští rodiče pojmenovali syna Jihad, soud jim to zakázal

17.04. 08:54

Paříž - Zájmem dítěte zdůvodnil soud v jihofrancouzském Toulouse své rozhodnutí změnit dítěti jméno, které mu vybrali jeho rodiče. Chlapec, který se narodil loni v srpnu, se měl na přání otce a matky jmenovat Jihad (Džihád). Na základě rozhodnutí soudu bude mít ale v úředních dokumentech zapsané…

Muslima naštvalo, že jeho dcera chodí s nevěřícím. Vtrhl do jeho domu, aby si to s ním vyřídil

14.04. 16:11

Lyon - Francouzská policie zatkla muslimského muže, který se pokusil uškrtit přítele své dcery. Podle médií se zřejmě naštval, když zjistil, že mladík není muslim. Informoval o tom francouzský deník Le Progrès.

V Saúdské Arábii se konal první cyklistický závod žen, reakce byly značně rozporuplné

13.04. 11:09

Rijád - Emancipace žen v Saúdské Arábii pokračuje. Ve městě Džidda se v úterý konal vůbec první ženský cyklistický závod. Akce vyvolala v nábožensky konzervativním království rozporuplné reakce.

reklama

Německo řeší spor kvůli zákazu šátků ve školách

10.04. 21:56

Berlín - Návrh rakouské vlády zakázat nošení šátků dívkám ve školkách a na základních školách zažehl v Německu debatu na stejné téma mezi vládními konzervativci.

Rakousko chce zakázat muslimské šátky ve školkách

04.04. 17:40

Vídeň - Rakouská vláda chce ústavním zákonem zakázat nošení šátků malým dívkám ve školkách a základních školách. Norma má být vypracována do začátku letních školních prázdnin. Kancléř Sebastian Kurz z lidové strany (ÖVP) doufá, že návrh podpoří i opoziční sociální demokraté (SPÖ).

Pokusy o vybudování francouzského islámu selhávají. Muslimové s ním nechtějí být spojováni

03.04. 16:45

Paříž - Pohřeb Arnauda Beltramea, četníka, který se nechal vyměnit za rukojmí drženou islamistickým teroristou, opětovně vyvolal ve Francii otázky o účinné formě boje s islámským radikalismem. Francouzský prezident Emmanuel Macron vyhlásil nutnost celé „reorganizace“ islámu ve Francii. Cílem je…

Problém francouzských předměstí? Oblasti obývané migranty jsou líhní terorismu, výzkumníci vydali alarmující studii

03.04. 08:12

Paříž - Studie provedená Francouzským institutem mezinárodních vztahů (Ifri) zkoumala 137 osob odsouzených za radikální islámské teroristické činy. Analytici tak díky ní mohli vytvořit profil průměrného francouzského džihádisty.

V Norsku se diskutuje o zákazu zahalování obličeje, ministři už předložili zákon

26.03. 13:27

Oslo - Omezení ohledně zahalování obličeje na veřejnosti, které se týká především ženských muslimských oděvů, platí v různém rozsahu například ve Francii, Belgii, Bulharsku či Nizozemsku. Norsko by se mohlo stát první severskou zemí, která zákaz nošení burky či nikábu zavede. Podobný návrh…

Svět čeká další konflikt? Na Blízkém východě hrozí vypuknutí násilnějšího Arabského jara

19.03. 16:10

Káhira/ Tunis/ Teherán/ Rijál/Ammán - Arabské jaro, které započalo roku 2010, otřáslo celým Blízkým východem. Série revolucí, která stála místo některé dlouhodobé vládce, je často hodnocena jako událost, která spíše přispěla k destabilizaci Blízkého východu, než že by pomohla k větší…

V Berlíně hořela mešita, podle policie ji někdo zapálil

11.03. 16:15

Berlín - V berlínské čtvrti Reinickendorf hořela v noci na dnešek mešita. Policie požár vyšetřuje jako žhářský čin, který může mít politickou motivaci, uvedl deník Berliner Morgenpost.

Útoky na muslimy na Srí Lance pokračují, zatčeni byli buddhističtí radikálové

08.03. 21:32

Kolombo - V souvislosti s útoky proti muslimské menšině zadržela policie na Srí Lance celkem 85 lidí. Deset podezřelých označila za členy radikální buddhistické organizace a ve vazbě je také její vůdce, který byl patrně mozkem nepokojů. Informovala o tom dnes agentura AFP. Nepokoje už mají údajně…

Muslimka si sundala hidžáb, stráví dva roky ve vězení

07.03. 20:26

Teherán - Íránský soud vynesl 24měsíční trest nad ženou zadrženou kvůli tomu, že si na veřejném místě sundala pokrývku hlavy. Policie kvůli tomu od prosince zatkla tři desítky žen.

Náboženská válka na Srí Lance. Na facebooku se objevily výzvy k útokům na muslimy

07.03. 16:21

Kolombo - Střety mezi buddhisty a muslimy na Srí Lance pokračují, a to navzdory vyhlášení výjimečného stavu. Mluvčí policie Ruvan Gunasekera sdělil, že během násilí zahynuli dva lidé.

Jak se muslimové dostali do Evropy? Za vším stojí Tarikova skála

Aktualizovali jsme 7.3.2018, 13:05, 07.03. 08:10

Umajjovský kalífát, arabský stát, který vznikl po vystoupení proroka Mohameda podnikal rychlou a rozsáhlou expanzi, které se v historii může rovnat snad jen expanze mongolská. Do roku 681 si Arabové podmanili celou severní Afriku, Arabský poloostrov a blízký východ, jejich expanze na západ tak…

Střety mezi muslimy s buddhisty jsou stále horší. Srí Lanka vyhlásila výjimečný stav

06.03. 12:34

Kolombo - Vláda Srí Lanky dnes vyhlásila v zemi na deset dní výjimečný stav. Násilnosti vypukly ve městě Kandy, které leží v centrální části země. Vyvolala je smrt muže z většinového sinhálského etnika, který zemřel po napadení skupinou muslimů.

Zákaz vycházení na Srí Lance? Muslimové zabili muže, lidé vyvolali nepokoje

05.03. 19:54

Kolombo - Policie ve srílanském městě Kandy, které leží v centrální části země, dnes vyhlásila zákaz vycházení po vlně protimuslimských násilností.

Rozdíl mezi kritikou islámu a islamofobií? Kniha českých expertů má udělat jasno

04.03. 11:28

Praha - Nová publikace "Islamofobie po česku" si klade za cíl uvést téma nejen do tuzemského akademického prostředí, ale oslovit i ty, kdo na něj narazí - novináře, zástupce státní správy, studenty či pracovníky neziskových organizací. Autoři chtěli nastínit, kde končí oprávněná kritika islámu a…

Útoky na mešity, prasečí krev. Muslimové v Německu čelili stovkám útoků

Aktualizovali jsme 3.3.2018, 19:11, 03.03. 09:53

Berlín - V Německu bylo loni spácháno 950 útoků na muslimy. Zranění utrpělo 33 osob. Z celkového počtu útoků jich bylo 60 namířeno přímo proti mešitám, u některých byla použita prasečí krev.

Čech chtěl vyvolat nenávist k muslimům, tak způsobil vlakové nehody

28.02. 09:49

Mladá Boleslav - Muž, který na Mladoboleslavsku způsobil dvě srážky vlaků se stromy, je obviněn z terorismu. Hrozí mu doživotí. Svými činy chtěl podnítit nenávist vůči muslimům, tvrdí policie.

Soud znovu zprostil exšéfa pražských muslimů obžaloby kvůli šíření radikální islámské knihy

27.02. 18:39

Praha - Soud dnes podruhé zprostil obžaloby bývalého předsedu pražské muslimské obce Vladimíra Sáňku kvůli šíření radikální islámské knihy.

Další uvolňování pravidel? Občanky Saúdské Arábie se mohou hlásit do armády

26.02. 22:07

Rijád – Vůbec poprvé v dějinách umožnila Saúdská Arábie ženám hlásit se do armády. Obyvatelky království do čtvrtka mohou podávat přihlášky v provinciích Rijád, Mekka, Medína a Kasím. 

Zakázat mužskou obřízku? Muslimové a Židé se bouří. Hovoří o stěhování do jiných zemí

25.02. 10:35

Reykjavík – Islandský parlament se právě zabývá otázkou, jestli zakázat mužskou obřízku. Pokud by zákon prošel, stal by se Island první zemí v Evropě, kde by bylo možné obřízku provádět jen kvůli zdravotním důvodům. A to se nelíbí muslimům ani židům, píše deník The Guardian.

Barma použila proti osadám muslimským Rohingům buldozery

23.02. 16:15

Rangún - Převážně buddhistická Barma pomocí buldozerů srovnala se zemí nejméně 55 osad, z nichž loni během násilností uprchli muslimští Rohingové. Demolice vesnic podle organizace Human Rights Watch (HRW) ničí důkazy o krutostech páchaných barmskými vojáky.

Láska až za hrob? Migranti se potkali na muslimské seznamce, připravovali spolu atentát

23.02. 08:02

Londýn - Muž a žena, kteří se poznali na seznamce pro muslimy a poté společně plánovali spáchat v Británii teroristický útok, si dnes vyslechli u soudu v Londýně své tresty. Žadatele o azyl původem z Eritreje Muníra Hasana Muhammada soud poslal do vězení na doživotí s možností propuštění nejdříve…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací