Články k tématu: Muslimové

Zločinů z nenávisti v USA přibývá. Oběťmi jsou židé, muslimové i gayové

14.11. 09:46

Washington - Z výroční zprávy FBI vyplývá, že počet zločinů z nenávisti loni v USA už druhým rokem stoupal. Černoši byli v roce 2016 terčem útoků v 3489 případech a běloši v 720 případech. Častým útokům čelí židé a muslimové. Nenávistný motiv mělo loni devět vražd a 24 znásilnění.

Pistole a granáty na ně! Fotka prvňáčků vyvolala nenávistné komentáře. A známá česká muslimka ostře reaguje

Aktualizovali jsme 7.11.2017, 22:08, 07.11. 11:09

Teplice – Už několik dní koluje na sociálních sítích fotka prvňáčků z teplické základní školy, kterou zveřejnil Teplický deník. Na tom by nebylo nic zvláštního. Jenže snímek se záhy objevil na nacionalistických stránkách, odkud jej s často nenávistnými komentáři sdílely stovky lidí.

Zaorálek je pro multikulturalismus, věří v obohacování kultur

07.11. 13:28

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes na odborné konferenci o mezikulturním dialogu a roli médií varoval před budováním zdí mezi různými kulturami. Společně s šéfem české diplomacie v zahajovacím panelu usedl také egyptský velvyslanec v Česku Abdar Rahmán Saláhaddín.

reklama

Muslimové mezi námi? ´Pěší procházka po Budapešti pomáhá překonávat obavy

06.11. 20:12

Budapešť - Procházka s průvodcem zaměřená na muslimskou obec v Budapešti a její mešity se stala populární mezi Maďary jako způsob, jak překonat obavy zrozené z bouřlivé vládní kampaně proti migrantům. Maďarská muslimská komunita podle odhadů čítá zhruba 40.000 lidí. Rozrostla se za migrační krize v…

Egypt zavrhuje předmanželský sex. Moderátorka svým pořadem šokovala zemi, jde do vězení

03.11. 16:38

Káhira - Projevy liberálních názorů na sexualitu jsou v Egyptě tvrdě stíhány. Moderátorka stanice An-Nahár TV dostala tři roky vězení za přenos, ve kterém diskutovala o možnostech otěhotnění mimo tradiční manželství.

Pokřik "Alláhu akbar" děsí svět. Nejde přitom o pokřik teroristů, ale zcela nevinný výraz, říká expert na náboženství

03.11. 15:41

New York - Původ fráze Alláhu akbar je čistě náboženský. Zaznívá při svolávání k modlitbám, které lze slyšet pětkrát denně, jakožto i v modlitbách samotných. Zaznít ale může například i při fandění na fotbale, napsal americký list The New York Times.

Německo v ohrožení: Nemá dost programů zaměřených na radikální muslimy

03.11. 13:51

Berlín - Deník Rheinische Post upozornil, že pouze polovina ze 16 německých spolkových zemí má speciální programy zaměřené na práci s radikalizovanými nebo radikalizací ohroženými muslimy.

Britská dívka byla umístěna k muslimským pěstounům. O svých zkušenostech promluvila do televize

Aktualizovali jsme 30.10.2017, 22:29, 30.10. 16:07

Londýn - Od chvíle, kdy se nastěhovala k pákistánským muslimským pěstounům, musela bílá Britka Rebecca Brownová reagovat na dotazy přátel, kteří se ptali, zda žije s teroristy. Dívka ale chce, aby lidé věděli, že její muslimští opatrovníci jsou stejní jako kterákoli jiná rodina, uvádí server BBC.

Učitel islámu přijel do Česka a nestačí se divit. Okamurovi dává lekce o muslimech

Aktualizovali jsme 30.10.2017, 22:29, 30.10. 10:17

Praha - Waleed Hakeem, jinak známý i jako cestující imám, vyrůstal v Kanadě v muslimské rodině a podle vlastních slov dobře ví, jaké to je být vyznavačem islámu na západě. Rozhodl se proto cestovat po světě, hlavně západních civilizacích, aby své ovečky uvedl na pravou cestu. Během své mise se…

Výbuch bomby v Bahrajnu zabil policistu, osm jich zranil

28.10. 10:29

Manama Jednoho policistu zabil v pátek výbuch bomby na předměstí bahrajnské metropole Manamy.

Jsou čeští muslimové spokojeni s výsledky voleb? Okamuru kritizují za nenávistnou kampaň

27.10. 12:37

Muneeb Alrawi, předseda Ústředí muslimských obcí v ČR, kritizuje předvolební kampaň hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Poukazuje na to, že muslimské děti musely jezdit do školy tramvajemi, ve kterých visely protiislámské plakáty.

Ukončete barbarské tresty! Šaría se rozšířila i na nemuslimy, HRW žádá nápravu

Aktualizovali jsme 25.10.2017, 21:40, 25.10. 17:32

Jakarta - Organizace Human Rights Watch (HRW) dnes vyzvala indonéského prezidenta Joka Widoda, aby ukončil "barbarské tresty" za porušování islámského práva šaría. Podle zákona z roku 2015 může soud v ultrakonzervativní provincii Aceh potrestat za vztahy stejného pohlaví až 100 ranami holí, za…

Zákaz nošení burek na veřejnosti? Kontroverzní téma řeší i za oceánem

23.10. 19:47

Québec se stal zatím posledním místem, kde bylo částečně zakázáno zahalování tváře, přičemž ti, kdo využívají jakékoliv veřejné služby, musí být odhalení, připomíná komentátor serveru The Independent Atif Rashid. Poukazuje, že podobná pravidla platí ve Francii, Belgii a Nizozemsku, ale zavedení…

V Poitiers začal proces s pravicovými extremisty, vpadli na staveniště mešity

20.10. 15:29

Paříž - V Poitiers na západě Francie začal soudní proces s aktivisty krajní pravice, kteří před pěti lety obsadili na několik hodin staveniště právě budované mešity. Jako poškozená strana vystupuje Unie francouzských islámských organizací (UOIF).

Žena se zahalila a vydávala se za muslimku. Změnilo mi to celý svět, říká

19.10. 16:35

Manchester - Katie Freemanovou bychom označili asi jako typickou Britku. Běloška s hnědými vlasy a světlou pletí přiznala, že vlastně nikdy žádného muslima nepoznala, přesto i ona se cítila být ohrožená jejich kulturou. A pak jednoho dne dostala možnost od dokumentaristů, aby si na vlastní kůži…

Střety muslimů a křesťanů v Nigérii si vyžádaly nejméně 26 mrtvých

17.10. 17:10

Abuja - V centrální části Nigérie po útoku muslimských pastevců na křesťanské zemědělce zahynulo téměř 30 lidí. K incidentu došlo v pondělí. Mohlo jít o odplatu za nedělní incident, při kterém šest muslimů zabila palba neznámých ozbrojenců.

Zavedení islámských státních svátků? Němcům se nápad vůbec nelíbí

17.10. 11:22

Berlín - Většina Němců (přes dvě třetiny) je proti tomu, aby se v určitých oblastech spolkové republiky zavedly islámské státní svátky, jak o tom minulý týden hovořil ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU).

Německo by mohlo zavést muslimské svátky, navrhl ministr. Strhla se lavina kritiky

Aktualizovali jsme 14.10.2017, 23:09, 14.10. 16:34

Berlín - Spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziére přišel s nápadem, že by Německo mohlo v určitých oblastech zavést i muslimské státní svátky. Zatímco sociální demokraté nejsou proti, z CDU/CSU přišla ostrá kritika.

Rvačka kvůli zákazu burek: Muslimka napadla učitelku, musela zasahovat policie

Aktualizovali jsme 13.10.2017, 23:28, 12.10. 14:33

Vídeň – Od začátku října platí v Rakousku zákaz zahalovaní, který se dotkl především muslimských žen. Tamní média v minulých dnech informovala, že policisté dodržování zákazu kontrolují přímo v ulicích. Hlášen už je také první konflikt, který nové pravidlo vyvolalo.

Blok proti islamizaci má problém? ČT podala trestní oznámení kvůli spotu s muslimy

11.10. 11:17

Praha - Kvůli předvolebnímu spotu hnutí Blok proti islamizaci podala Česká televize (ČT) trestní oznámení i podnět k řešení Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Problematické video bylo odvysíláno v ČT proti její vůli.

IS apeluje na muslimky: Měly byste se stát džihádistkami a obětovat se pro Boha a náboženství

10.10. 16:40

Rakka - Islámský stát, jenž ztratil svou poslední pevnost v Iráku, začíná být skutečně zoufalý. Jako jiné islamistické skupiny, viděl úlohu žen v domácnosti, jako manželky a matky, nikoliv jako bojovnice. Nyní však ženy vyzval prostřednictvím svých arabských novin, aby za něj bojovaly.

Muslimům na Západě hrozí nebezpečí? Útoků na mešity přibývá, politici bijí na poplach

10.10. 11:14

Londýn – Britští muslimové se musejí potýkat se stále větším množstvím útoků na jejich osobu nebo na mešity, které pravidelně navštěvují. Podle poslední statistiky se počet zločinů z nenávisti v letošním roce více než zdvojnásobil. Největší hnací silou antimuslimské nenávisti jsou teroristické…

Ovlivní zákaz zahalování halloweenské masky? Rakouské ministerstvo musí uklidňovat občany

05.10. 09:30

Vídeň - Od začátku října platí v Rakousku zákaz zahalování tváře na veřejnosti. Ministerstvo vnitra k tomu dnes uvedlo, že se nařízení nevztahuje na masky, které lidé nosí při Halloweenu. Zákon, který má především nošení burek a nikábů, totiž uvádí některé výjimky.

Burka k nám nepatří. Zákaz zahalování je nezbytný, zní z Německa

03.10. 14:42

Mnichov - Rakouský parlament v polovině května schválil zákaz zahalování obličeje na veřejnosti. Zákaz začal platit 1. října. Po podobném kroku nyní volá také německé Bavorsko, informuje server The Local.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací