Články k tématu: Muslimové

Jak ovlivňuje náboženství chování dětí? Nevěřící jsou hodnější, víc zlobí křesťané i muslimové

dnes 07:58

Pole vědců jsou děti z nábožensky založených rodin zlobivější a nejsou tak hodné, jako děti z rodin sekulárních. To je dobrá zpráva pro Čechy, kteří jsou jedním z nejateističtějších národů na světě. Studie provedená před dvěma lety čerpala informace od 1 200 dětí.

Muslimové se semkli. Podnikatel chce platit pokuty za zahalené ženy v Rakousku

21.09. 23:05

Vídeň/Paříž - Muslimský podnikatel z Francie Rachid Nekkaz je ochoten platit pokuty, které ženám v Rakousku od října hrozí za zahalování obličeje na veřejnosti.

Muslimští imigranti v EU? Cítí sounáležitost se státy, kde žijí. Nezřídka čelí diskriminaci

21.09. 16:04

Brusel - Průzkum vídeňské Agentura EU pro základní práva (FRA) ukázal, že většina muslimských imigrantů, kteří v první či druhé generaci žijí v některé z 15 členských zemí EU, cítí sounáležitost s tímto státem. Dokonce důvěřují jeho demokratickým institucím více než většinová populace.

reklama

V Bosně už exhumovali 65 těl muslimů, kteří byli zmasakrováni v roce 1992

19.09. 17:48

Sarajevo - Ostatky už nejméně 65 obětí exhumovali forenzní experti z hromadného hrobu v centrální Bosně, který byl objeven koncem srpna.

Muslimka ze Somálska prohrála spor s pražskou školou o zákaz nošení hidžábu

19.09. 12:19

Praha - Soud zamítl odvolání somálské studentky, která se žalobou domáhala po střední zdravotnické škole omluvy a 60.000 korun za údajný zákaz nošení hidžábu. Právní zástupkyně dívky Radka Korbelová Dohnalová řekla novinářům, že zváží další právní kroky.

V Bosně byly odkryty další dva hroby muslimských oběti války z 90. let

14.09. 10:44

Sarajevo - Ve dvou hromadných hrobech v oblasti Korićanske stijene v pohoří Vlašić a v regionu Vlasenica byly objeveny ostatky dalších obětí války v Bosně z první poloviny devadesátých let.

Muslimové v mešitách napadají nevěřící, musíme je více trestat, zní z Německa

Aktualizovali jsme 13.9.2017, 22:27, 13.09. 09:02

Berlín – Člen německé konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angela Merkelové požaduje, aby byly zákony týkající se nenávistných projevů zaměřeny také proti muslimům, kteří napadají „bezvěrce" v mešitách, stejně jako jsou dnes zaměřeny na ty, kteří kritizují islám.

Mučení, střílení lidí zezadu. Rohingové líčí peklo v Barmě

08.09. 15:43

Rangún - Od 25. srpna, kdy povstalecká skupina Arakanská armáda za spásu Rohingů zaútočila na bezpečnostní složky Arakanského státu, přišlo z Barmy do Bangladéše 270.000 Rohingů. Dvacítka muslimů a hinduistů, kteří nalezli útočiště v Bangladéši, vylíčila agentuře Reuters, co přesně se v Barmě…

Islamofobie v médiích? O muslimských hrozbách se píše až pětkrát častěji

01.09. 10:04

Washington - Podle nedávno zveřejněné studie provedou islámští radikálové jen kolem 12 procent všech teroristických útoků, ale média jim věnují až 41,4 procent veškerých článků. Analýza se uskutečnila na území Spojených států a pokryla útoky mezi lety 2011 a 2015.

IS posílá mrazivé vzkazy herečce, která vystupovala ve filmu pro dospělé v hidžábu

31.08. 12:26

Islámský stát své výhrůžky většinou zaměřuje na celé země nebo veřejně známé osoby, jako je americký prezident Donald Trump nebo papež František. Hodně ostrý vzkaz ale džihádsité poslali také někdejší americko-libanonské hvězdě filmů pro dospělé.

Křesťanská dívka (5) je nucena žít v muslimské pěstounské péči. Sebrali mi křížek, stěžuje si

30.08. 09:04

Londýn – Velké znepokojení vyvolal ve Velké Británii případ křesťanské dívky, která byla vzata z její rodiny a nucena žít v pěstounské péči muslimů, kde byla údajně povzbuzována, aby se učila arabštinu. Navíc jí prý její pěstouni sebrali její řetízek s křížkem. Informuje o tom deník The Times.

Muslimští migranti v Evropě konvertují ke křesťanství, původní členové církve se ale bouří

27.08. 11:57

V Nizozemsku už ke křesťanství konvertovaly tisíce muslimských přistěhovalců a uprchlíků. A to i přesto, že konverze je považována za odpadlictví, které je v některých zemích včetně Íránu trestáno smrtí. Mezi exmuslimy zavítali novináři BBC, kteří zjišťovali, proč muslimové mění svou víru.

Dojemné gesto: Otec tříletého chlapce, který zemřel při útoku v Barceloně, objal imáma +VIDEO

25.08. 13:04

Barcelona - Gesto usmíření po teroru v Katalánsku učinil otec tříletého zesnulého chlapce při pietním setkání asi 700 lidí ve městě Rubí nedaleko Barcelony. Video, na němž objímá plačícího imáma, vyvolalo na internetu záplavu emocí.

Při útocích muslimských povstalců v Barmě zemřelo nejméně 32 lidí

25.08. 09:11

Rangún - Muslimští povstalci v barmském Arakanském státě v noci na dnešek zaútočili na 24 policejních stanovišť a pokusili se proniknout i na jednu vojenskou základnu. Situace v regionu je napjatá od roku 2012, kdy zde propukly střety mezi buddhisty a muslimy.

Evropa je ztracena. Situace bude ještě horší, raději se odstěhujte, vzkazuje španělský rabín

Aktualizovali jsme 24.8.2017, 22:12, 23.08. 08:49

Barcelona – Katalánské město Barcelona se pomalu vzpamatovává z útoků, ke kterým došlo minulý týden a při kterých zemřelo nejméně 14 osob. Vůdce tamní židovské komunity se domnívá, že situace bude ještě horší a varuje, že ze Španělska je „centrum islámského teroru“. Jeho slova cituje deník The…

V Německu žije téměř 5 milionů muslimů, podle studie jsou stále lépe integrovaní

24.08. 12:14

Berlín - V Německu žilo na konci roku 2015 asi 4,7 milionu muslimů. Podle dnes zveřejněné studie Bertelsmannovy nadace jsou stále lépe integrovatelní, byť si to většinová společnost nemyslí. Zhruba 60 procent muslimů pracuje na plný úvazek, dalších 20 procent na částečný.

Na imáma z Katalánska upozornili sami muslimové už před rokem

23.08. 17:04

Brusel/Barcelona - Imám Abdalbákí Sátí, mozek teroristických útoků v Katalánsku, vzbudil už začátkem roku 2016 podezření u muslimské obce v Belgii.

Imám z Ripollu měl být v roce 2014 vyhoštěn ze Španělska, místo toho radikalizoval mladé muslimy

22.08. 12:34

Barcelona - Imám Abdelbaki Es Satty (43), který zradikalizoval pachatele teroristických útoků v Katalánsku, měl být v roce 2014 vyhoštěn ze Španělska poté, co si odpykal trest za obchodování s drogami.

Soud v Indii pozastavil praxi snadného muslimského rozvodu, stačila k němu jen tři slova

22.08. 09:54

Dillí - Kontroverzní muslimská praxe, podle níž se může muž s ženou velmi snadno rozvést, byla v Indii na půl roku pozastavena. Rozhodl tak tamní nejvyšší soud.

Imám z Ripollu radikalizoval útočníky, míní policie

19.08. 19:17

Barcelona - K radikalizaci teroristické buňky, která tento týden útočila v Katalánsku, zřejmě přispěl Abdelbaki Es Satty, imám mešity v severošpanělském městě Ripoll.

Saúdská Arábie otevře hranice pro poutníky z Kataru

17.08. 16:52

Rijád - Čtyři arabské státy začátkem června přerušily s Katarem diplomatické vztahy a uvalily na něj sankce. Saúdská Arábie se ale rozhodla, že otevře své hranice s Katarem, aby tamním věřícím umožnila putovat do Mekky.

Australská senátorka přišla do parlamentu v burce. Vyvolala pozdvižení

17.08. 10:59

Canberra - Australská senátorka a vůdkyně protiimigrantské strany Pauline Hansonová dnes přišla do parlamentu oblečená do černé burky. Oblékla si ji v rámci kampaně, která má za cíl prosadit celostátní zákaz nošení závojů a šátků zahalujících obličej.

Mírové soužití mezi muslimy, židy a křesťany? Brání mu politici, tvrdí bosenští duchovní

10.08. 12:04

Sarajevo – Agentura Reuters s odvoláním na bosenské náboženské vůdce uvádí, že mírovému soužití mezi muslimy, židy a křesťany v Bosně stojí v cestě političtí představitelé země.

Evropa v ohrožení? Západní ženy hrají aktivnější roli v teroristických útocích

04.08. 14:11

Od roku 2002 do roku 2016 byl Islámský stát spojen s 152 teroristickými útoky ve 34 různých zemích. Více než polovina těchto útoků byla provedena v Severní Americe, Evropě a Austrálii, přičemž hlavními cíli byly Francie, Německo a Spojené království. 40 útoků bylo provedeno na Západě narozenými…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací