Články k tématu: Muslimové

Muslimové se bouří. Naštval je návrh rakouského politika

Aktualizovali jsme 21.7.2018, 22:28, 18.07. 22:27

Vídeň - Muslimové a židé se bouří proti návrhu, který přednesl dolnorakouský ministr Gottfried Waldhäusl odpovědný za ochranu zvířat. Směrnice má omezit rituální porážky zvířat, takzvané šchity.

Císař, který toleroval islám? Pro Čechy měl zásadní historický význam

Aktualizovali jsme 17.7.2018, 22:01, 17.07. 08:48

Fridrich II. Štaufský měl opravdu úctyhodnou řádku titulů, a tak stačí zmínit jen několik těch nejvýznamnějších z nich – římský císař, německý, sicilský a jeruzalemský král. Pro země koruny české je ale nejdůležitější, že mohl královské tituly nejen získávat, ale také je udělovat. Tím šťastlivcem…

V Íránu budou trestat prodej "neislámských" plášťů pro ženy

17.07. 11:00

Teherán - Írán se chystá zavést tvrdé tresty za prodej "neislámských" plášťů pro ženy. Jde především o kabáty, které jsou vepředu otevřené a nemají knoflíky, upřesnil íránský svaz textilního průmyslu.

reklama

ČT rozzuřila Čechy: Gratulujeme brněnské mešitě, měli bychom na ni být hrdí, zaznělo v televizi. A pak to začalo lítat

15.07. 11:31

Brno - Česká televize se opět postarala o rozruch. Brněnské studio totiž zveřejnilo komentář Petra Minaříka, který se týkal brněnské mešity. ta v těchto dnech slaví dvacáté výročí, a tak jí ČT ústy Minaříka popřála. Komentátor zároveň zmínil, že by na brněnskou mešitu měli být lidé hrdí. Tím ale…

Mohou muslimové ovládnout Evropu? Vědci to spočítali a tady jsou výsledky

Aktualizovali jsme 14.7.2018, 22:29, 13.07. 21:03

Americký výzkumný ústav Pew Research Center tvrdí, že by měl v následujících letech výrazně stoupnout podíl muslimů v Evropě. V případě, že by se zcela zastavila migrace, by mělo procento muslimů v evropské populaci stoupnout z 4, 9% (2016) na 7, 4% (2050). Důvodem má být vyšší plodnost muslimů v…

Rakousko se brání: Tvrdý postoj k uprchlíkům? S muslimy je to obtížné

05.07. 16:38

Vídeň - Rakousko odmítá kritiku své uprchlické politiky, která je prý příliš tvrdá. Kancléř Sebastian Kurz dnes připomněl, že osmimilionová země jen loni přijalo zhruba 150 tisíc lidí. Zdůraznil, že země EU musí v první řadě hledat společné evropské řešení migrační krize.

Ve Francii vyšetřují 10 extremistů, kteří chtěli útočit na muslimy. Vedl je expolicista

28.06. 14:00

Paříž - Ve Francii začali vyšetřovat několik osob, které jsou podezřelé z plánování útoků proti muslimům. Je mezi nimi i 65letý bývalý policista, který byl nejspíš vůdcem skupiny, a jeho manželka.

V Nizozemsku schválili zákaz zahalování tváře u muslimek

26.06. 20:42

Haag - Nizozemský parlament dnes schválil zákaz zahalování tváře na veřejných místech. Omezení se bude týkat škol, nemocnic či hromadné dopravy.

Nejvyšší soud podpořil zákaz vstupu muslimů do země

26.06. 19:47

Washington - Americký nejvyšší soud dnes těsnou většinou podpořil dekret prezidenta Donalda Trumpa, který zakazuje vstup na území Spojených států občanům několika převážně muslimských zemí. Sám Trump rozhodnutí uvítal.

Francouzská policie pozatýkala členy ultrapravicové skupiny, plánovali útoky na muslimy

25.06. 08:46

Paříž - V noci ze soboty na neděli proběhly v okolí Paříže, ve městě Vienne jižně od Lyonu i na Korsice rozsáhlé policejní razie proti pravicovým extremistům. Podle úřadů chystali útoky na muslimy.

Ve Francii zaútočila ozbrojená žena, křičela Alláhu akbar

17.06. 16:21

Paříž - Policie dnes ve Francii zatkla ženu, která s nožem v ruce napadla několik lidí.

Tajné spiknutí muslimů ohrožuje Západ? Historik prozradil, co se skutečně děje

Aktualizovali jsme 16.6.2018, 22:07, 16.06. 12:00

NÁZOR - Donald Trump nemá žádnou kvalifikaci pro prezidentský úřad, tudíž je sotva překvapivé, že si vybral tolik spolupracovníků, kteří nemají žádnou kvalifikaci pro vládnutí, deklaruje Max Boot v komentáři pro server Washington Post. Vojenský historik a mezinárodněpolitický analytik připomíná, že…

Krvavý útok v mešitě: Muž ubodal dva lidi a další zranil, policie ho zastřelila

14.06. 11:43

Pretoria - V mešitě v jihoafrickém městě Malmesbury dnes zaútočil atentátník. Nožem ubodal dva lidi a několik dalších osob zranil. Policie ho zastřelila.

Zakázaný film o proroku Mohamedovi? Saúdská Arábie ho nakonec pustí do kin

14.06. 10:53

Rijád - Saúdská Arábie učinila nečekaný krok a povolila v kinech životopisný film z období raného islámu nazvaný The Message, známý i pod názvem Mohammad: Messenger of God. Snímek syrského režiséra Mustafy Akkáda z roku 1976 je ve většině arabských zemí zakázán.

Muslimové v USA si pořizují zbraně. Máme strach, ale je to naše právo, tvrdí

13.06. 08:04

Washington - Pokaždé, když se v USA odehraje útok střelnými zbraněmi, objeví se hlasy požadující revizi Druhého dodatku Ústavy USA zaručující americkým občanům právo na soukromé držení zbraní. Zastánci dodatku tvrdí, že američtí občané se díky tomu mohou sami bránit a případně i zabránit…

Otřesný případ: Muslim "obětoval" čtyřletou dceru, aby potěšil Boha. Posedl mě satan, hájil se

11.06. 15:10

Indií otřásl další brutální případ násilí na dětech. Indický muž doslova popravil svou čtyřletou dceru, aby si naklonil Boha prostřednictvím „oběti", uvádí deník The Times of India. Později řekl policii, že ho Satan přiměl k proříznutí jejího hrdla.

Vzpoura muslimů v Evropě? Elity kašlou na to, co se děje, varuje organizace

Aktualizovali jsme 9.6.2018, 22:06, 09.06. 14:51

Londýn - Západ se v posledních letech stal terčem mnoha teroristických útoků. Jonathan Spyer, ředitel výzkumného centra Rubin Center, které se zabývá mezinárodními problémy, a člen neziskové organizace Middle East Forum, varuje, že útoky jsou důsledkem selhání západní elity.

Evrop brzy skončí? Ovládnou ji muslimové, tvrdí slavná věštkyně

09.06. 14:54

Sofia - Slepá bulharská vědma Vanga patří mezi nejznámější jasnovidky na světě a díky svým předpovědím si vysloužila přezdívku "Nostradamus Evropy". Předpověděla například Stalinův konec, smrt princezny Diany, 11. září, ale i uprchlickou invazi a nově se ukázalo, že i brexit.

Zákaz obřízky? Desetitisíce Dánů podepsaly petici, muslimové a židé se bouří

09.06. 11:16

Kodaň – Dánský parlament se bude zabývat peticí, který vyzývá k zákazu mužské obřízky. Organizátoři petice totiž oznámili, že už mají k dispozici více než 50 tisíc podpisů. Informuje o tom server The Local.

Politický islám sem nepatří, tvrdí Kurz. Rakousko zavře sedm mešit a deportuje imámy

08.06. 12:53

Vídeň - Kancléř Sebastian Kurz dnes oznámil, že Rakousko uzavře sedm mešit a vypoví ze země několik imámů financovaných ze zahraničí. V alpské republice žije zhruba 700 tisíc muslimů, kteří mají k dispozici přes 400 muslimských modliteben a mešit.

Trump uspořádal ramadánovou recepci. Uctíváme tradici jednoho z největších světových náboženství, tvrdí

07.06. 11:46

Washington - Americký prezident Donald Trump uspořádal slavnostní večeři iftár, kterou muslimové o ramadánu přerušují denní půst. Loni, kdy měl Trump první příležitost iftár pořádat, zvyk nedodržel.

Agresivní muslimové útočí při ramadánu na auta? Na internetu se šíří znepokojivé video

06.06. 08:04

Londýn - Mezi uživateli sociálních sociálních médií se v poslední době šířilo video, na něž skupina lidí utočila na ulici na projíždějící auta. Objevilo se několik fám o tom že to byli britští muslimové. Jak to však bylo doopravdy?

Německý Essen se o ramadánu přejmenoval, aby neurážel muslimy? Zpráva pohoršila lidi, má to ale háček

05.06. 10:03

Budapešť - Největší zpravodajská televize Hirado nepochopila vtip německého humoristického serveru noktora.de, upozorňuje euronews.

Dánsko zakáže zahalování obličeje na veřejnosti

31.05. 15:16

Kodaň - Dánsko rozšiřuje řady evropských zemí, které zakazují nosit na veřejnosti oblečení zahalující obličej. Zákon, který předložila středopravá vládnoucí koalice, schválili dnes poslanci dánského parlamentu. Dánská vláda zdůraznila, že opatření není namířené proti žádnému náboženství. Nejvíce se…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace