Články k tématu: Muslimové

Muslimská jména v Evropě dominují? Statistiky z Rakouska a Británie jasně ukazují nový trend

13.01. 09:20

Velikost muslimské populace v Evropě se zvyšuje. Podle statistik ze sousedního Rakouska se jméno Muhammed vyšplhalo na třetí místo nejoblíbenějších dětských jmen v Rakousku v roce 2017. A nejinak je tomu třeba ve Velké Británii.

Spor o hidžáb ve škole nekončí. Zabývat se jím bude Nejvyšší soud

03.01. 13:10

Brno - Ostře sledovaný spor mezi somálskou dívkou a zdravotnickou školou se přesune k Nejvyššímu soudu. Dívka se domáhala omluvy a 60.000 korun za údajný zákaz nošení hidžábu. Justice jí zatím nevyhověla.

Evropa a uprchlíci v roce 2017? Do politiky zasáhla pravice a rasismus, to nejhorší nás však čeká

03.01. 12:22

Brusel - V roce 2015 zažila Evropa nejhorší migrační krizi od dob druhé světové války, k pobřežním státům kontinentu dorazil více než milion uprchlíků. Lidé utíkali před válkou v Sýrii, Iráku nebo Afghánistánu, své domovy ale opouštěli i kvůli chudobě, suchu a nepříznivým podnebním podmínkám.

reklama

Muslimští otcové útočí na učitelky, hrozí jim smrtí. A to je jen začátek.

Aktualizovali jsme 28.12.2017, 22:26, 28.12. 09:31

Vídeň – Ve čtvrtek byla v Rakousku zveřejněna část studie o islámských mateřských školkách z pera odborníka na náboženství Ednana Aslana z vídeňské univerzity. Z ní vyplývá, že muslimští otcové zastrašují učitele v mateřských školách ve Vídni a chtějí si na nich vynutit islámskou náboženskou výuku,…

Muž, který v Melbourne najel do lidí, hovořil o diskriminaci muslimů

22.12. 09:23

Melbourne - Při čtvrtečním incidentu v centru města Melbourne, kdy řidič úmyslně najel do lidí, bylo zraněno 19 osob. Zhruba polovinu z nich tvoří cizinci. Pachatelem je Australan afghánského původu. Podle policie je duševně nemocný.

Německo platí teroristy z evropských peněz, zuří média

Aktualizovali jsme 19.12.2017, 22:12, 19.12. 13:56

Berlín - Německa vláda nedávno schválila podporu ve výši skoro 300 tisíc eur pro ší'itskou pro-íránskou radikální skupinu jako součást programu pro boj s terorismem. Peníze dostanou muslimské komunity v Německu na rozvoj do konce roku 2019, napsal deník Bild. Ší'ité se oficiálně tváří jako hnutí,…

Hrozí extrémismus? Salafistický spolek Pravé náboženství zůstane v Německu zakázán

19.12. 14:03

Berlín - Nejvyšší správní soud v Německu měl dnes projednat případ islámského spolku Pravé náboženství. Stížnost proti loňskému zákazu jeho činnosti, které vydalo ministerstva vnitra, byla nakonec stažena.

Nový systém rozpoznávání radikálů vydal alarmující data, teroristů je mnohem více

Aktualizovali jsme 18.12.2017, 19:59, 18.12. 11:52

Berlín - V Německu je zhruba 720 islámských radikálů, kteří by mohli spáchat teroristický útok. Skutečně vysoké riziko jich může představovat asi 40 procent z nich. Vyplynulo to z nového systému nazvaného Radar-ITE Ten vyvinul Spolkový kriminální úřad (BKA) ve spolupráci s psychology na univerzitě…

Indonésie vyzývá k bojkotu amerického zboží

17.12. 10:15

Jakarta - Muslimští duchovní v Indonésii dnes vyzvali k bojkotu amerického zboží na protest proti rozhodnutí prezidenta Spojených států Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Islámský stát se přesouvá do Evropy. Část Balkánu už prý ovládl

Aktualizovali jsme 16.12.2017, 22:15, 16.12. 18:12

Sarajevo - Bosna a Hercegovina je země v jihovýchodní Evropě a jako jedna z mála na kontinentu má za většinové náboženství islám. Doposud země nefigurovala v zájmu celoevropské společnosti, nyní se to však má změnit. Kvůli silné podpoře muslimů se realita stává pravdou - v Bosně a Hercegovině…

Evropané potřebují miliony uprchlíků, tvrdí muslimové

Aktualizovali jsme 16.12.2017, 22:15, 16.12. 11:49

Londýn - Organizace islámské spolupráce (OIC), mezivládní orgán tvořený 57 státy, tvrdí, že Evropané potřebují muslimskou masovou migraci například proto, aby měly státy z čeho platit důchody.

Hrozí nám islámská Evropa, Švédsko už je ztracené, tvrdí Wilders

Aktualizovali jsme 15.12.2017, 22:10, 15.12. 10:21

Amsterdam - Evropa, především země Evropské unie, se řítí do záhuby. Jestliže bude uprchlická krize pokračovat tempem jako dnes, bude starý kontinent v polovině století zahlcen muslimy. Alespoň to tvrdí na svém blogu nizozemský politik Geert Wilders. Opírá se o výzkum agentury Pew Research Center.

Na Slovensku vzrostl odpor k menšinám, ukázala studie

15.12. 17:08

Bratislava - Na Slovensku se za posledních devět let zvýšily xenofobní nálady například vůči muslimům, židovským rodinám a homosexuálům. Výrazněji vzrostly negativní postoje i vůči rodinám přistěhovalců z méně rozvinuté země.

Ruská zábavná televize se muslimským Ingušům omluvila, hrozili útokem

15.12. 08:44

Moskva - Pracovníci ruské televize TNT se omluvili "velikému ingušskému národu" za komediální pořad. Omluva následovala poté, co televizi vyděsila hrozba útoku padesátky rozzlobených Kavkazanů na studio, kterému zabránil jen příjezd pohotovostní jednotky policie.

Muslimský obchod musí zavřít, neprodával vepřové ani víno

12.12. 08:30

Paříž - Před časem se s velkou slávou otevřel v hlavním městě Francie supermarket, který avizoval, že prodává pouze halal potraviny vyhovující dietě vyznavačů islámu. Nyní však soud rozhodl o tom, že obchod nesplňuje podmínky. Prodejna tak musí zavřít, nebo do své nabídky zahrnout i další …

Radikální muslimové v Jakartě pálili vlajky Izraele i Trumpa

11.12. 11:27

Jakarta - Ve světě i dnes pokračují protesty muslimů, které vyvolalo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém jako metropoli Izraele. Stovky radikálů v Jakartě pálily fotografie Trumpa a americké či izraelské vlajky.

O Pence nemá zájem Egypt ani Palestina. Nesejde se s ním imám ani papež koptské církve

09.12. 16:47

Káhira - Imám káhirské mešity Al-Azhar se odmítl sejít s americkým viceprezidentem Mikem Pencem při jeho nadcházející návštěvě Egypta. Schůzku zrušil rovněž papež egyptské koptské církve Tavadros II. Jde o další reakce na rozhodnutí šéfa Bílého domu Donalda Trumpa o Jeruzalému.

Trump je faraon. Útočte na USA a křižáky, hřímá Al-Káida kvůli Jeruzalému

08.12. 14:47

Istanbul - Muslimové se dle očekávání bouří proti rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o Jeruzalému. Do ulic Istanbulu vyšly po tradičních pátečních modlitbách tisíce lidé. Demonstrace se konaly i v Malajsii, Indonésii a Pákistánu.

Dcera čečenského vůdce udělala otci ostudu, píše ruský tisk. Otevřela si butik s erotikou

08.12. 09:38

Groznyj - Dcere čečenského vůdce Ramzana Kadyrova si otevřela obchod s erotickým dámským prádlem a intimními doplňky. Někteří chválí její odvahu, jiní připomínají, že běžná smrtelnice se jinak musí v muslimské republice podřizovat tvrdým pravidlům.

Muslimský chlapec s Downovým syndromem byl označen za teroristu, rodiče zuří

07.12. 11:13

Houston - Takový případ v Texasu nejspíš ještě nezažili, a to tu sídlí FBI. Šestiletý Muhammad Sulejman, který navštěvuje základní školu ve Pearland poblíž Houstonu, byl označen svým učitelem za teroristu. Jeho rodiče to berou jako velkou urážku, jelikož hoch trpí Downovým syndromem. Zprávu přinesl…

Ovládnou muslimové Evropu? Nová čísla to ukazují jasně

Aktualizovali jsme 2.12.2017, 22:11, 02.12. 16:41

Respektovaný americký výzkumný ústav Pew Research Center včera zveřejnil svou studii, podle které by měl výrazně stoupnout podíl muslimů v Evropě. V případě, že by se zcela zastavila migrace, by mělo procento muslimů v evropské populaci stoupnout z 4, 9% (2016) na 7, 4% (2050). Důvodem má být…

Jsou čeští muslimové radikální? Bezpečnostní expert prozradil víc

02.12. 09:38

Praha - Čeští muslimové sice nejsou úplně bezproblémoví, rozhodně ale nejsou radikální, vysvětluje bezpečnostní expert Andor Šándor. Diskuzi o nošení šátků považuje za zbytečnou. Poukazuje ale na to, že to jsou věci, které sledují zahraniční média - jako je třeba Al Džazíra. A to pak v důsledku…

Muslimská krasobruslařka se šátkem na hlavě vyvolává pozdvižení. Na ledu jí to však moc nejde

01.12. 10:14

Abú Zabí - Zahra Laríová (22) je nejen první krasobruslařkou ze Spojených arabských emirátů, která se účastní mezinárodních soutěží, ale jako první na led vyjíždí s muslimským šátkem zakrývajícím vlasy.

Trump sdílel protiislámská videa s polopravdami, bez kontextu. Nizozemí se důrazně ohradilo

30.11. 16:25

Washington/Amsterdam - V USA mají novou kauzu. Média rozebírají protiislámská videa, která na twitteru sdílěl americký prezident Donald Trump. Například list The New York Times upozornil, že na záběrech jsou scény vytržené z kontextu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací