Články k tématu: Nový Zéland

Nový Zéland zasáhl cyklon Cook. Nebyl tak silný, jak meteorologové čekali

14.04. 09:46

Wellington - Přes Seeverní ostrov Nového Zélandu se přehnal cyklon Cook. Předpověď meteorologů, že půjde o nejnebezpečnější bouři posledních 50 let, se nakonec nenaplnila. Přesto za sebou živel zanechal značné materiální škody.

Na záznamu krádeže obrazů vjeli muži autem do výlohy

03.04. 15:08

Auckland - Novozélandská policie zveřejnila video, na kterém jsou pachatelé krádeže dvou obrazů novozélandského výtvarníka českého původu Gottfrieda Lindauera. Mezinárodní letiště už dostalo výstrahu pro případ, že by se někdo pokusil s malbami vycestovat ze země.

Na Novém Zélandu ukradli obrazy českého malíře Lindauera. Je to tragédie, tvrdí expertka

01.04. 12:26

Auckland - Na Novém Zélandu byly ukradeny dva obrazy českého výtvarníka Gottfrieda Lindauera, který proslul zejména portréry maorských náčelníků. Mají hodnotu zhruba milion novozélandských dolarů (téměř 18 milionů korun).

reklama

Čech na Novém Zélandu pašoval extázi, hrozí mu deportace.

19.03. 12:32

Auckland - Čech si musí na Novém Zélandu odpykat trest vězení za pašování pěti kilogramů materiálu pro výrobu drogy extáze. Následně mu hrozí deportace. Policie ČR po něm navíc pátrá v rámci vyšetřování vraždy z roku 2003.

Podnapilá žena napadla skupinu zahalených muslimek. Padala hodně vulgární slova + VIDEO

21.02. 09:58

Wellington – Protimuslimské nálady nebují pouze v Evropě nebo USA. Dokazuje to video, které se na internetu objevilo před několika dny. To zachycuje silně podnapilou ženu, která velůice vulgárně uráží skupinu muslimek v hidžábech.

Soud povolil vydání Dotcoma do USA, Znovu se odvolám, vzkazuje magnát

20.02. 09:58

Wellington - Novozélandský soud zamítl odvolání Kima Dotcoma proti jeho vydání do Spojených států. Internetový magnát německého původu ještě právní bitvu nevzdává a oznámil, že podá odvolání k vyšší soudní instanci.

Pláž na Novém Zélandu vyplavila přes 400 kytovců

10.02. 10:01

Wellington - Přes 400 kytovců uvázlo na pláži na Novém Zélandu a asi tři čtvrtiny z nich uhynuly. O život zbylých nyní bojují dobrovolníci, naděje na úspěch je však mizivá.

14 535 kilometrů bez přestávky. Katarské aerolinky nabízejí nový nejdelší komerční let

06.02. 18:27

Dauhá - Katarské aerolinky Qatar Airlines dnes zahájily lety mezi Dauhá a Aucklandem, jedná se o nejdelší pravidelné komerční linky na světě.

Novoroční oslavy jsou tu. Asie, Austrálie a Tichomoří už mají rok 2017

Aktualizovali jsme 31.12.2016, 19:08, 31.12. 12:42

Peking/Sydney/Tokio - Zatímco Evropa si na příchod nového roku ještě několik hodin počká, letopočet 2017 díky časovému náskoku už mají na svých kalendářích obyvatelé východní části Asie a Austrálie s Novým Zélandem. Světové metropole v reakci na nedávný teroristický útok na berlínský vánoční trh…

Na Novém Zélandu zemřel český horolezec

28.12. 11:01

Wellington - Při pádu z novozélandské hory Mount Aspiring se dnes zabil český horolezec. Záchranný tým našel jeho tělo po tříhodinovém pátrání.

Novozélandským premiérem se stal Bill English, kritici mají žně

12.12. 10:00

Wellington - Dosavadní vicepremiér a ministr financí Bill English (54) z Novozélandské národní strany se stal novým premiérem Nového Zélandu. Podle kritiků zcela postrádá charisma, které je nutné pro výkon funkce šéfa vlády.

Z novozélandských map zmizí hanlivá označení pro černochy

08.12. 11:41

Wellington - Novozélandské úřady změní názvy některých lokalit, jejichž součástí jsou rasistické výrazy. Problematické názvy obsahují hanlivé označení pro černochy nigger (negr). Změna vejde oficiálně v platnost příští čtvrtek.

U Aucklandu ztroskotala rybářská loď, zemřelo neméně sedm lidí

27.11. 10:22

Wellington - Nedaleko přístavu v Aucklandu ztroskotala rybářská loď, zemřelo sedm lidí a jeden člověk se nadále pohřešuje. Nehodu patrně zapříčinilo bouřlivé počasí.

Nový Zéland zasáhlo zemětřesení o síle 7,4 stupně, zemřeli dva lidé

Aktualizovali jsme 13.11.2016, 20:00, 13.11. 14:19

Christchurch (Nový Zéland) – Americká geologická služba USGS hlásí mimořádně silné zemětřesení, které otřáslo oblastí asi 90 kilometrů severovýchodně od novozélandského města Christchurch. Otřesy dosáhly síly 7,4 stupně Richterovy stupnice. Hlášeny jsou prozatím dvě oběti.

Američané chtějí kvůli Trumpovi emigrovat

10.11. 14:28

Washington - Po zvolení Donalda Trumpa novým prezidentem USA se část Američanů bouří, jiní začali vážně uvažovat o emigraci. Zájem je nejen o Kanadu, ale také o Nový Zéland.

Soud na Novém Zélandu propustil Češku zadrženou s 20 kg pervitinu, její kolega čeká ve vazbě na soud

03.11. 16:50

Auckland - Novozélandský soud propustil Češku (70), kterou v květnu zadržela spolu s dalším Čechem policie na letišti v Aucklandu s 20 kilogramy pervitinu. V brzké době žena odcestuje zpátky do ČR.

Novozélandský ministr obrany se pustil do Číny, přišla reakce

11.10. 11:34

Peking - Novozélandský ministr obrany Gerry Brownlee na mezinárodním fóru v Pekingu ostře kritizoval Čínu za zvyšování napětí v Jihočínském moři. Reakce přišla záhy.

Pozor na drahá pojištění. V zahraničí vám mohou být k ničemu

21.09. 09:54

Brno – Televize Prima zaznamenala absurdní případ a důkaz toho, že vám ani drahé cestovní pojištění nemusí pomoci. Na televizi se obrátila nešťastná dívka z Brna, která je nyní na Novém Zélandu, kde pracuje. Před nějakou dobou se u ní ale objevily zdravotní potíže, které vyžadují operaci.…

Nový Zéland bojuje s nedostatkem spermatu, na pomoc zavolali Spermana

16.09. 12:19

Wellington - Netradičním způsobem se rozhodli na Novém Zélandu bojovat s tenčícími se zásobami spermatu ve spermobankách. Na pomoc povolali nového superhrdinu – Spermana, který má přimět mladé muže k akci.

VIDEO: Odvážná holčička se pokusila zneškodnit lupiče se sekerou

09.09. 09:59

Auckland - Děti mají někdy víc odvahy než kdejaký dospělý. To potvrdila i šestiletá holčička, která se stala svědkem přepadení obchodu. Nebojácně se pokusila zlikvidovat jednoho zločince, který mával sekerou, pak odvedla prodavače do bezpečí.

Premiér ostře: Jste líní pracovat a na drogách, potřebujeme uprchlíky

Aktualizovali jsme 7.9.2016, 23:26, 07.09. 15:14

Wellington - Novozélandský premiér John Key se s obyvateli ostrovního státu nepáře. Tvrdí, že se pracovní síla musí rekrutovat z řad migrantů, protože tamní lidé jsou líní a berou drogy.

Sestra Čecha, který zemřel na Novém Zélandu: Asi to tak mělo být

Aktualizovali jsme 7.9.2016, 18:02, 07.09. 11:57

Praha - Mladý pár se na konci července vydal na nebezpečnou cestu do novozélandských hor. Mladého Čecha stál výlet život - spadl z útesu, když se ve špatném počasí ztratili. Pavlína Pížová viděla svého partnera Ondřeje P. naposledy vydechnout. Ondřej byl vášnivý cestovatel, ale také skvělý syn,…

Nový Zéland zasáhlo zemětřesení o síle 7,1 stupně

01.09. 20:28

Wellington - Novým Zélandem otřáslo zemětřesení o síle 7,1 stupně. Úřady začaly s evakuací postižené přímořské oblasti. Podrobnosti o zraněných či obětech zatím nejsou známy

Češka, které v horách na Novém Zélandu zemřel partner, míří zpět do vlasti

01.09. 11:27

Praha - Češka Pavlína Pížová (33) je na cestě z Nového Zélandu do vlasti, kam by měla dorazit během dneška. Žena po smrtelném pádu partnera (†27) čekala měsíc na záchranu v horské chatě.

reklama
Fotogalerie