Články k tématu: Obrazy

V londýnské galerii řádil vandal, potrhal obraz za 20 milionů liber

31.12. 18:00

Britská policie dnes obvinila dvacetiletého muže z toho, že v sobotu v londýnské galerii Tate Modern poškodil obraz Pabla Picassa Busta ženy v hodnotě 20 milionů liber (597 milionů Kč). Informoval o tom zpravodajský web BBC. Shakeel Massey, který je nyní ve vazbě, vinu odmítá. Galerie Tate Modern…

Nahý Zapata a navíc homosexuál? Mexiko pobouřil kontroverzní obraz

13.12. 09:42

Protesty zemědělců i potyčky s urážkami homosexuálů vyvolal před Palácem výtvarných umění v mexické metropoli tento týden jeden z obrazů na výstavě ke 100. výročí zavraždění mexického revolucionáře Emiliana Zapaty.

Muž dostal vysokou pokutu. Za to, že si odnesl z popelnice něco neuvěřitelného

07.12. 14:00

Pokutou ve výši 1200 eur (asi 30.630 korun) potrestal soud v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem muže, který si z popelnice na tříděný odpad patřící malíři Gerhardu Richterovi odnesl nepovedené skici jednoho z nejvýznamnějších současných umělců. Informovala o tom agentura DPA.

reklama

Dražil se obraz od Karla Gotta, konečná cena zcela překonala očekávání

01.12. 17:57

Obraz surrealistické malířky Toyen nazvaný Ráj černochů koupil zájemce na aukci v Praze za 31,68 milionu korun včetně aukční přirážky, řekla ČTK mluvčí galerie Kodl Terezie Kaslová. Je druhým nejdražší dílem této umělkyně po obraze Šero v pralese, za který dal kupec před dvěma lety 36 milionů korun…

Ve Španělsku zatkli nejlepšího padělatele obrazů na světě

03.12. 20:16

Španělská policie zadržela dvaasedmdesátiletého padělatele obrazů, jehož vydání už před lety marně požadovaly USA. Malíř Oswaldo Aulestia-Bach, jehož španělský deník El Espaňol označil za jednoho z nejlepších výtvarných padělatelů současnosti, podle amerických vyšetřovatelů falšoval mimo jiné…

Rus zničil obraz v galerii. Vadilo mu, co zobrazuje

26.05. 17:16

Moskva - Jeden z návštěvníků věhlasné Treťjakovské galerie v Moskvě v pátek vážně poničil mistrovské plátno malíře Ilji Repina. Muž kovovou tyčí prorazil ochranné sklo a obraz na několika místech protrhl, uvedla ruská média. Podle zatím neoficiálních informací útočník tvrdil, že dílo z konce 19.…

Vzácné originály? Nikoliv, muzeum bylo plné padělků

28.04. 15:51

Elne - Muzeum v obci Elne na jihu Francie zasvěcené tvorbě malíře Étienna Terruse zjistilo, že 82 obrazů expozice připisovaných tomuto umělci namaloval někdo jiný. Padělky tak patrně tvořily více než polovinu celé sbírky, napsal zpravodajský server BBC.

Soud se zabývá zničením 58 obrazů na valtickém zámku, bývalý kastelán prý nařídil jejich zničení

01.03. 14:21

Břeclav - Okresní soud v Břeclavi zahájil hlavní líčení s bývalým kastelánem valtického zámku Michalem Tlustákem. Podle žaloby nechal své podřízené zlikvidovat 58 obrazů soudobých výtvarníků. Vznikla tím škoda 4,6 milionu korun.

Objev vzácné Klimtovy kresby. Našla se po desítkách let ve skříni

13.02. 16:30

Linec - Desítky let ztracenou kresbu slavného malíře Gustava Klimta se podařilo objevit v Rakousku. Dílo s názvem Dvě ležící (Zwei Liegende) zmizelo v 70. letech z galerie v hornorakouském Linci.

Agenti vypátrali kupce nejdražšího obrazu v historii, je jím saúdskoarabský korunní princ

08.12. 13:49

Rijád - Podle informací listu The Wall Street Journal (WSJ) je majitelem obrazu Salvator Mundi (Spasitel světa) od Leonarda Da Vinciho saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán.

V Libanonu byl objeven ukradený obraz surrealisty Salvadora Dalího

19.10. 10:06

Bejrút - Libanonská policie našla obraz surrealisty Salvadora Dalího. Jde o Portrét paní Reevesové z roku 1954 a podle tisku byl ukraden v zemi sousedící s Libanonem. Zatčeny byly čtyři osoby.

Podvedená Bohdalová: Bankéř ji prodal padělky obrazů

20.07. 15:22

Praha - Bývalý bankéř Komerční banky Radek Pokluda, který utekl do ciziny a je po něm vyhlášeno pátrání, prodával za miliony korun padělky obrazů. Mezi podvedené se řadí například herečka Jiřina Bohdalová, režisér Ivan Zachariáš či ředitel rádia Impuls Jiří Hrabák.

V Británii jdou do dražby kuřácké obrazy, byly součástí reklamních kampaní

29.05. 09:35

Londýn - Poslední tabáková továrna v Anglii, Horizon v Nottinghamu, letos v březnu zavřela své brány. Do dražby jdou nyní artefakty na tabákové téma, které zdobily pět podlaží tovární budovy, zvané Players.

Obchodník s uměním zapomněl v taxíku obraz za 40 milionů korun

03.05. 09:42

Paříž - Obchodník s uměním zapomněl minulý týden v jednom z pařížských taxíků obraz za 1,5 milionu eur (40,3 milionu Kč). Kuriózní případ má šťastný konec.

Zásnubní obraz císařovny Sissi se prodal v aukci za neuvěřitelnou částku

Aktualizovali jsme 29.4.2017, 13:01, 28.04. 19:16

Vídeň - Na aukci ve Vídni se prodal portrét rakouské císařovny Sissi, který ještě před svatbou věnovala Františkovi Josefovi I. Znalci odhadovali, že by se obraz mohl vydražit za částku kolem 350.000 eur, zájemce nakonec zaplatí 1,54 milionu eur.

Na záznamu krádeže obrazů vjeli muži autem do výlohy

03.04. 15:08

Auckland - Novozélandská policie zveřejnila video, na kterém jsou pachatelé krádeže dvou obrazů novozélandského výtvarníka českého původu Gottfrieda Lindauera. Mezinárodní letiště už dostalo výstrahu pro případ, že by se někdo pokusil s malbami vycestovat ze země.

Za Warholův portrét Mao Ce-tunga zaplatil kupec na dražbě 11 milionů dolarů

02.04. 20:35

Hongkong - Portrét někdejšího čínského vůdce Mao Ce-tunga od amerického malíře Andy Warhola se dnes na dražbě v Hongkongu prodal za 11 milionů dolarů (279,2 milionu Kč). Očekávalo se přitom, že by zájemce mohl zaplatit až 15 milionů dolarů.

Na Novém Zélandu ukradli obrazy českého malíře Lindauera. Je to tragédie, tvrdí expertka

01.04. 12:26

Auckland - Na Novém Zélandu byly ukradeny dva obrazy českého výtvarníka Gottfrieda Lindauera, který proslul zejména portréry maorských náčelníků. Mají hodnotu zhruba milion novozélandských dolarů (téměř 18 milionů korun).

Senior se šroubovákem poškodil vzácný obraz, policie už ho obvinila

19.03. 19:15

Londýn - Britská policie zadržela a obvinila muže, který v sobotu v londýnské Národní galerii poničil plátno malíře Thomase Gainsborougha z 18. století. Nyní restaurátoři řeší, jak škodu nejlépe odstranit.

Soud potvrdil verdikt nad Picassovým zaměstnancem, lterý přechovával stovky ukradených obrazů

16.12. 12:47

Paříž - Pierre Le Guennec, bývalý zaměstnanec španělského malíře Pabla Picassa, dostal v roce 2015 dvouletou podmínku za přechovávání 271 ukradených umělcových děl ve své garáži. Trest mu dnes potvrdil odvolací soud ve Francii. Odsouzena ke stejnému trestu byla i jeho manželka.

Důchodkyně zničila obraz za dva miliony. Vzala propisku a začala vyplňovat křížovku

15.07. 08:45

Norimberk - Německá důchodkyně (91) se v muzeu snažila propiskou dokončit jeden z vystavených obrazů. Vzácné dílo musí po jejím zásahu zrestaurovat experti.

Milosrdní bratři žalují Národní galerii kvůli obrazům

02.05. 16:28

Praha - Řád sv. Jana z Boha (Milosrdní bratři) zažaloval Národní galerii kvůli tomu, že mu v rámci církevních restitucí nevydala čtyři obrazy ze 17. století. Kauzu bude řešit Obvodní soud pro Prahu 1, datum zahájení přelíčení zatím neznámé.

reklama
Fotogalerie