Články k tématu: Olympijské hry 2016

Sportovní svět v šoku: Olympiádu podplatili

06.07. 10:18

Bývalý guvernér státu Rio de Janeiro Sérgio Cabral u soudu přiznal, že si kupoval hlasy členů Mezinárodního olympijského výboru před volbou dějiště her v roce 2016. Úplatky v celkové výši dva miliony dolarů podle něj byly pro devět členů MOV, mimo jiné pro legendárního ukrajinského tyčkaře Sergeje…

Ruští olympionici dostali luxusní auto, některé to moc nepotěšilo

27.08. 18:08

Moskva - Luxusní automobil jako odměna za olympijskou medaili není pro sportovce vždy vítaným dárkem. Podle agentury R-Sport se BMW X6 snažil prodat jeden z olympioniků, kterému přišlo nepraktické, ale později inzerát stáhl.

VIDEO: Čeští plavci předvedli v Riu parodii na Baywatch

22.08. 17:44

Rio de Janeiro - Čeští plavci na letní olympiádě rozhodně nelenili. V Brazílii natočili video ve stylu Pobřežní hlídky. Parafrázi na legendární seriál Baywatch pojmenovali výstižně Czechwatch.

reklama

Zeman se v Riu rozšoupl: Na kolik vyšel výlet mezi olympioniky?

22.08. 08:19

Praha - Prezident Miloš Zeman se se svojí chotí letos, stejně jako před dvěma lety, zúčastnil zahájení olympijských her. Nyní obdržela vláda účet, který jí za cestu zaslalo ministerstvo zahraničí.

Více slz, více emocí. Sportovci v Riu se z medailí opravdu umí radovat

20.08. 18:19

Rio de Janeiro – Sportovci v Riu se radují z vítězství více, než při hrách minulých. Píše to list The Wall Street Journal (WSJ), který sledoval reakce 97 zlatých sportovců.

EU nám chce sebrat zásluhy, ukradla naše medaile, zuří Británie

19.08. 14:42

Londýn – Velká Británie je stále ještě součástí Evropské unie, a nějakou dobu to tak ještě zřejmě bude. A to navzdory tomu, že si Britové v referendu odchod odhlasovali. Přesto některé fakt, že je země stále považována za součást EU, pěkně vytočil. Jak dokazuje „kauza“ týkající se olympijských her.

Brazílie zakázala americkým olympijským plavcům opustit zemi

Aktualizovali jsme 18.8.2016, 00:21, 17.08. 18:44

Rio de Janeiro - Brazilský soudce vydal příkaz, podle kterého nesmějí američtí plavci Ryan Lochte a James Feigen opustit zemi.

Veslař, který měl útočit na uklízečky v Riu, to popírá a naopak si stěžuje

17.08. 23:53

Rio de Janeiro - Bulharský veslař se brání obviněním, že měl na pokoji napadnout uklízečky. Georgi Božilov si naopak postěžoval, že se sportovcům ztrácely věci.

Bulharský olympionik napadl ve svém pokoji čtyři uklízečky

17.08. 01:29

Rio de Janeiro – Hned čtyři uklízečky měl v Olympijské vesnici napadnout nejmenovaný bulharský sportovec. Od začátku olympiády jde už o třetí případ agrese vůči uklízečkám.

Řecko je v krizi, řešení tu ale je, tvrdí ekonom Weigl

16.08. 08:34

Praha – Pozornost milionů lidí z celého světa se soustředí v těchto dnech do brazilského Ria de Janeira, kde mezi sebou sportovci bojují o cenné kovy. Jak ale poukazuje někdejší vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause a ekonom Jiří Weigl, výdaje na pořádání takové akce jsou enormní a…

Kuchaři v Riu nevyužité jídlo rozdávají chudým

13.08. 02:12

Rio de Janeiro - Jídelna na olympijských hrách je velká, kuchaři musí obsloužit velké množství sportovců, což znamená, že nějaké to jídlo zůstane. Místní kuchaři se rozhodli udělat správnou věc a pokud jim zůstane nějaké jídlo, rozdají ho chudým.

Olympiáda v ohrožení: Islámský stát chtěl zaútočit v Riu

12.08. 09:22

Rio de Janeiro - V průběhu letních olympijských her v Riu mají napilno nejen fanoušci a sportovci, ale i policisté a úřady. Těm se povedlo zadržet dva členy radikálního hnutí Islámský stát, kteří zřejmě chtěli zaútočit v průběhu konání olympiády.

Studená válka mezi USA a Ruskem? V Riu se něco děje

Aktualizovali jsme 12.8.2016, 01:13, 11.08. 09:36

Rio de Janeiro – Ačkoliv se olympijské hry úzce pojí s myšlenkou míru, apolitičnosti a rovnosti všech bez ohledu na pohlaví, rasu či vyznání, ne vždy jsou tyto ideály úplně naplňovány. Důkazem může být letošní napětí mezi Američany a Rusy.

Příčina zelené vody v Riu odhalena. Organizátoři prozradili, co za ní stojí

10.08. 23:16

Rio de Janeiro - Problém s podivně zelenou vodou v bazénech pro skoky do vody a vodní pólo na olympijských hrách v Riu de Janeiro je vyřešen. Podle pořadatelů jej způsobila špatná hladina pH.

Problémy v Riu narůstají. Zezelenala voda v dalším bazénu

10.08. 17:42

Rio de Janeiro - Problém se zelenou vodou v bazénu pro skoky do vody se v Riu de Janeiro vystupňoval. Přes noc se totiž rozšířil i do sousedního bazénu na vodní pólo.

V Riu někdo zaútočil na novináře, tři zranil

10.08. 07:56

Rio de Janeiro - Tři zástupci médií utrpěli lehká zranění při útoku na novinářský autobus v olympijském Riu de Janeiro.

Nafoukanost a nadřazenost Západu. Média hledají na Riu jen negativa, zlobí se Klausův muž

08.08. 08:52

Praha – Ačkoliv Institut Václava Klause obvykle komentuje spíše politickoekonomická témata, tentokrát se člen správní rady a bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Václava Klause Ladislav Jakl se pozastavuje u velké sportovní události – olympijských her v Riu de Janeiru.

Během závodu v Riu přiletěla do novinářského stanu kulka

08.08. 08:33

Rio de Janeiro - Kulku, která v sobotu prolétla střechou novinářského stanu v olympijském jezdeckém areálu v Riu, vystřelil někdo z blízké chudinské čtvrti.

V Riu byl při olympiádě nalezen podezřelý předmět, pyrotechnici ho odpálili

06.08. 20:01

Rio de Janeiro - Brazilští ženisté dnes u trasy olympijského závodu silničních cyklistů kontrolovaným výbuchem zlikvidovali podezřelý předmět.

Zahájení letní olympiády v Riu sledovalo 171 tisíc diváků ČT

06.08. 14:57

Praha - Přímý přenos zahajovacího ceremoniálu letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiro sledovalo v noci na dnešek na obrazovkách České televize (ČT) 171.000 diváků.

Miloš Zeman navštívil Olympijskou vesnici v Riu

06.08. 12:37

Rio de Janeiro - Olympijskou vesnici v Riu de Janeiro navštívil český prezident Miloš Zeman. Setkal se i s některými sportovci, kterým popřál hodně štěstí. Zdůraznil i roli realizačních týmů, na které se podle jeho slov často zapomíná. 

V Riu byly zahájeny XXXI. letní olympijské hry

06.08. 10:31

Rio de Janeiro - Velký sportovní svátek byl oficiálně zahájen slavnostním ceremoniálem, trvajícím pět hodin. Česká výprava se dostala na plochu vyprodaného stadionu Maracaná zhruba dvacet minut před čtvrtou hodinou ranní našeho času.

Svět může být v klidu. Pokémoni dorazili do Ria před začátkem olympiády

05.08. 14:51

Rio de Janeiro – Obě hry toho mají hodně společného, jak olympijské, tak i u mobilní byla dlouho nejistota, jestli vůbec začnou. Pokémon GO už se to povedlo, nyní je to na olympiádě, která oficiálně startuje dnes v noci. Olympionici už nyní kromě medailí, můžou také bojovat o své Pokémony.

Totální chaos a nepřipravenost v Riu. Čeká nás nejhorší olympiáda v historii?

05.08. 13:42

Rio de Janeiro – Pro mnohé to vypadá jako špatný vtip, jak se začali fanoušci z celého světa sjíždět do Brazílie, aby mohli sledovat a fandit sportovcům. Čím dál tím více se plní sociální sítě obrázky a videi, které jsou někdy až k nepochopení.

reklama
Fotogalerie