Články k tématu: pokus o vraždu

Ošetřovatelka vstříkla pacientce vzduch do žíly, za pokus o vraždu si má odsedět čtyři roky

03.04. 17:09

Praha - Ošetřovatelka z mladoboleslavské nemocnice Lenka Waclawiecová má jít na čtyři roky do vězení za pokus o vraždu pacientky. Ženě hrozilo až 20 let. Dnešní verdikt Krajského soudu v Praze není pravomocný.

Žárlivý muž chtěl upálit exmanželku, soud mu napařil 10 let

03.04. 17:01

Praha - Vrchní soud v Praze potvrdil trest pro Zdeňka Chadimu. Odpyká si deset let vězení za to, že se loni v chatové osadě u středočeských Nučic pokusil upálit bývalou manželku a jejího nového partnera. Podle rozsudku musí také zaplatit pojišťovně a zasahujícím hasičům celkem 320.000 korun.

Ukrajinec trestaný za násilí si stěžoval na diskriminaci, ÚS ale jeho slova nevyslyšel

27.03. 12:01

Brno - Ukrajinec Volodymyr Švačuk neuspěl u Ústavního soudu (ÚS) se stížností na diskriminaci. Muž si tak definitivně odpyká 14 let za pokus o vraždu. V červnu 2016 napadl své dva známé násadou od krumpáče a mačetami.

reklama

Brutální útok ve výkupně kovů: Muž prorazil zaměstnanci lebku, hrozí mu 18 let vězení

20.03. 15:29

Brno - Muž (38) v Brně podle obžaloby napadl ve výkupně kovů tamního pracovníka a způsobil mu vážná poranění hlavy. Případ dnes začal řešit Krajský soud v Brně. Za pokus o vraždu hrozí útočníkovi až 18 let vězení.

Soudy očistily muže obžalovaného z pokusu o vraždu. Družce prý dal pouze pár facek

12.03. 15:12

Praha - Milan Peták, kterého obžaloba původně vinila z pokusu o vraždu družky a soudy ho následně pravomocně odsoudily za porušování domovní svobody, byl po zásahu Nejvyššího soudu zproštěn všech obvinění.

Dům na Znojemsku zapálil žhář, jedna žena málem uhořela

16.02. 12:40

Znojmo - Muž na Znojemsku minulý týden v úterý úmyslně zapálil dům, žena při požáru mohla uhořet. Policie muže obvinila z vraždy ve stádiu pokusu, skončil ve vazbě.

Muž trpící útočným sadismem dostal 18 let. Znásilnil dívku a poté ji chtěl zabít

02.02. 13:52

Liberec - Jozef Giňa (54) dostal za znásilnění a pokus vraždy 18 let vězení. Verdikt dnes vynesl Krajský soud v Liberci. Po odpykání trestu má být umístěn do detence, podle znalců trpí útočným sadismem. Giňa byl v minulosti osmkrát trestán, z toho třikrát za znásilnění.

Pád milenců z rozhledny nebyla náhoda. Policie obvinila 18letého mladíka z pokusu o vraždu.

12.12. 14:58

Jičín - Policie obvinila z pokusu o vraždu 18letého mladíka, který se letos v září s dívkou zřítil z osmi metrů z rozhledny Milohlíkda v jičínském lesoparku Čeřovka. V případě prokázání viny mu hrozí trest od deseti do 18 let vězení. Původně se hovořilo o neštastné náhodě mileneckého páru, který se…

ÚS ze stolu smetl stížnost muže, který vyhodil družku z okna

07.12. 11:42

Brno - Daniel Fizer, který podle pravomocného verdiktu vyhodil družku z okna bytu v Orlové na Karvinsku, neuspěl s ústavní stížností. Trest 12,5 roku za pokus o vraždu a vydírání si tak odpyká.

Soud potrestal Nárožného za přípravu vraždy 13 lety vězení. Tetu chtěl srazit autem, pak ubít

04.12. 16:14

Olomouc - Za přípravu vraždy své příbuzné dostal Pavel Nárožný (42) z Přerova 13 roků vězení. Podle dnešního verdiktu Krajského soudu v Olomouci chtěl zabít svou tetu, která spravovala majetek po jeho zavražděném otci.

Před soudem stanul útočný sadista. V minulosti opakovaně znásilňoval, hrozí mu až 20 let

21.11. 15:21

Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít čtyřicetiletou ženu, má bohatý trestní rejstřík. Kromě podvodu, loupeže a násilí vůči úřední osobě byl už také třikrát odsouzen za znásilnění. V souhrnu dostal v minulosti za znásilnění 15,5 roku…

Lukáš Nečesaný byl osvobozen kvůli nedostatku důkazů, jeho kamarádi v soudní síni oslavovali

20.11. 12:28

Praha - Krajský soud v Hradci Králové dnes pro nedostatek důkazů zprostil Lukáše Nečesaného, který byl obžalován z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku. Podle soudu se nepodařilo prokázat, že to byl Nečesaný, kdo v únoru 2013 kadeřnici napadl. Soud se zabýval kauzou už počtvrté. Třikrát…

Dívku v Praze pobodal mladistvý muž, k činu se přiznal

15.11. 12:29

Praha - Z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech byl dnes obviněn mladistvý muž. Vzhledem k jeho věku nebude policie k případu poskytovat další informace.

Muž chtěl shodit seniora do lomu, policie zasáhla na poslední chvíli

13.11. 16:45

Brno - Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit seniora ze srázu lomu. Obviněný z pokusu o vraždu je muž (27), z účastenství na pokusu žena (37). Hrozí jim až výjimečný trest, soud je poslal do vazby.

Obžaloba žádá pro Nečesaného 13 let, manipulace s důkazy se prý nepotvrdila

13.11. 12:12

Hradec Králové - Státní zástupkyně Lenka Faltusová dnes u soudu navrhla pro Lukáše Nečesaného obžalovaného z pokusu o vraždu kadeřnice 13 let vězení. Obhájce Oldřich Chudoba naopak prohlásil, že mnohé důkazy dokazují Nečesaného nevinu. I Lukáš Nečesaný opakovaně obvinění odmítl.

Kauza Nečesaný: Svědci mají rozporuplné výpovědi

13.11. 11:37

Hradec Králové - U hradeckého krajského soudu dnes pokračuje projednávání případu Lukáše Nečesaného, kterého obžaloba viní z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku v únoru 2013. Svědkyně Kateřina U. navržená státní zástupkyní Lenkou Faltusovou zpochybnila výpověď bývalé milenky hlavního…

Manželé se dopustili loupežné vraždy, plánovali i další zabíjení

10.11. 14:21

Hradec Králové - Manželský pár ze Semilska obviněný z loupežné vraždy muže, jehož tělo bylo nalezeno 14. srpna na poli u Lázní Bělohrad, má na svědomí zřejmě další zločiny. Policisté se o tom dozvěděli nedávno od jednoho poškozeného. V případě odsouzení dvojici hrozí až výjimečný trest.

Kauza Nečesaný: Syn kadeřnice odmítl, že by svou matku mohl napadnout sám

08.11. 13:58

Hradec Králové - U soudu v kauze Lukáše Nečesaného dnes vypovídal i syn napadené kadeřnice. V době zločinu byl ve finančních problémech a při přepadení se ztratily z kadeřnictví peníze. Odmítl však, že by on svou matku napadl.

Zvrat v kauze Nečesaný? Policista mi řekl, že je Lukáš nevinný, tvrdí svědkyně

08.11. 12:38

Hradec Králové - Svědkyně v kauze napadené kadeřnice v Hořicích dnes u soudu zopakovala, že vyšetřovatel případu Milan Jušta se jí svěřil, že obžalovaný Lukáš Nečesaný je nevinný.

Případ Nečesaný: Zraněná kadeřnice krátce po činu obviněného poznala, on to odmítl

06.11. 13:58

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes při projednávání kauzy Lukáše Nečesaného přehrál videozáznam z výslechu napadené kadeřnice, který policie pořídila pět dní po činu. Žena prý útočníka poznala, ten to obratem odmítl.

Detektiv vyšetřující kauzu Nečesaného odmítl spekulace o manipulaci s důkazy

06.11. 13:25

Hradec Králové - Detektiv Milan Jušta, který vyšetřoval pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích, odmítl, že by manipuloval s důkazy v neprospěch Lukáše Nečesaného. Hradecký krajský soud se případem začal znovu zabývat 6. září po zrušení předchozího rozsudku Nejvyšším soudem.

Bývalý policista Koblížek si za střelbu odpyká 15 let. Nejvyšší soud trest potvrdil

05.10. 12:18

Brno - Bývalý strážník Pevel Koblížek neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu (NS). Za vraždu muže a pokus o vraždu druhého si má odpykat 15 let. NS mu sice letos odložil výkon trestu, nicméně nakonec jeho argumenty nevyslyšel. Koblížek by měl nyní nastoupit do vězení.

Otec, který zaútočil nožem na své děti, jde do vazby. Hrozí mu až výjimečný trest

01.10. 17:25

Zlín - Muž (28), který ve čtvrtek v bytě ve Starém Městě zaútočil na své dvě nezletilé děti, putuje do vazby. Je obviněn z vraždy a pokusu o ní. Pokud bude shledán vinným, může dostat až výjimečný trest.

Muž je obviněn z vraždy své dcery (†3), o dva roky starší syn útok přežil

30.09. 20:49

Zlín - Kriminalisté dnes obvinili muže (28) z vraždy a pokusu o vraždu. Ve čtvrtek ve Starém Městě na Uherskohradišťsku nožem zaútočil na své dvě nezletilé děti. Hozí mu 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

reklama
Fotogalerie