Články k tématu: Portoriko

Portoriko devastuje série zemětřesení. Poškozené jsou elektrárny, lidé bez proudu

11.01. 17:05

Portoriko, nezačleněné území Spojených států, dnes zasáhlo zemětřesení o síle šest stupňů. Ostrovní zemi postihlo silné zemětřesení v úterý a nynější otřesy způsobily další materiální škody. Jižní část Portorika se podle agentury AP ocitla znovu bez dodávek elektrické energie a není vyloučeno, že…

Hurikán Dorian děsí USA. Portoriko a Florida vyhlásily stav nouze

29.08. 08:27

Portoriko a stát Florida vyhlásily stav nouze kvůli blížícímu se hurikánu Dorian. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) vydalo varování také pro Dominikánskou republiku a Americké a Britské Panenské ostrovy.

Tři tisíce mrtvých je úspěch? Trumpova slova o hurikánu vyvolala pořádný poprask

12.09. 10:22

Washington - Americký prezident Donald Trump se v úterý dostal do slovního sporu s guvernérem Portorika, když vychválil vládní pomoc tomuto americkému území po loňském přechodu hurikánu Maria. Zatímco Trump ji označil za "neuvěřitelně úspěšnou", guvernér Ricardo Rossello mu připomněl, že hurikán…

reklama

Loňský hurikán Maria byl mnohem vražednější. Počet obětí v Portoriku vzrostl z 64 na necelé 3000

29.08. 11:11

San Juan - Hurikán Maria, který se přes Portoriko náležející ke Spojeným státům přehnal loni 20. září, má na svém kontě mnohem více obětí, než se dosud předpokládalo. Podle nové bilance živel usmrtil 2975 lidí, původní počet činil 64.

Nad Atlantikem se zformoval první hurikán této sezony, dostal jméno Beryl

07.07. 10:37

San Juan - Nad Atlantikem východně od souostroví Malé Antily se v pátek zformoval první hurikán letošní sezony, dostal jméno Beryl. Ostrovy v Karibiku by měl dle meteorologů zasáhnout v noci z neděle na pondělí.

Washington nechal Portoriko na holičkách? Ostrov je zdevastovaný, situaci komplikuje skandál

31.10. 14:23

San Juan - Experti OSN kritizují USA za neefektivní a neadekvátní pomoc Portoriku zničenému hurikánem Maria. Více než pět týdnů po bouři údajně v ostrovním státě panují "alarmující" podmínky.

Většina Portorika stále bez elektřiny, někde nemají pitnou vodu. Problémy jsou hlavně ve zdravotnictví

11.10. 22:08

San Juan – I po třech týdnech stále nemá většina obyvatel Portorika elektřinu. Po řádění hurikánu Maria obnoveny dodávky zatím jen asi na 16 procentech území. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnily místní úřady.

Trump navštívil zpustošené Portoriko. Dáváte našemu rozpočtu pěkně zabrat, tvrdil lidem

04.10. 08:06

San Juan - Portoriko zveřejnila novou bilanci řádění hurikánu Maria, který stát přidružený k USA, zasáhl v září. Počet mrtvých vzrostl z 16 na 34 a materiální škody se vyšplhaly k 90 miliardám dolarů (téměř 1,2 bilionu Kč).

Starostka Portorika udeřila na Trumpa: Ničíte nás svou neschopností. A Bílý dům se naštval

30.09. 18:08

San Juan - Starostka portorické metropole San Juan svým vzkazem na twitteru popudila Bílý dům. Americký prezident Donald Trump záhy zkritizoval údajnou liknavost portorických úřadů při vypořádání se s následky hurikánu.

Trump vyslal velkorysé gesto Portoriku: Suspendoval platnost lodního zákona

28.09. 20:16

Washington - Prezident Donald Trump čelil kritice, že po hurikánu Maria nechal Portoriko na holičkách. Dnes na deset dní pro oblast Portorika pozastavil platnost federálního zákona, který omezuje přístup zahraničních lodí do amerických přístavů.

Zdevastované Portoriko čelí humanitární krizi, Trump čelí tvrdé kritice

27.09. 17:06

Washington - Americký prezident Donald Trump čelí kritice, že zanedbal pomoc Portoriku. Týden poté, co se hurikán přehnal přes tento ostrov, je tu stále téměř polovina lidí bez pitné vody a elektřiny. Lídři opozičních demokratů připomínají, že do Texasu či na Floridu šla po předchozích hurikánech…

Hurikán Maria sužuje Karibik: Zemřelo 21 lidí.. Portoriko je bez elektřiny, Haiti zasáhlo vlnobití

22.09. 09:45

San Juan - Hurikán Maria má na svém kontě již 21 obětí. Bouře postupující Karibikem opět mírně nabrala na síle a nyní se blíží k ostrovům Turks a Caicos a jižním Bahamám.

Hurikán Maria už zabil 10 lidí, Dominikánská republika vyhlásila maximální pohotovost

21.09. 08:06

San Juan - Počet obětí hurikánu Maria stoupl na deset poté, co jednoho mrtvého oznámilo Portoriko. Dominikánská republika, kterou bouře zasáhne dnes, už vyhlásila maximální pohotovost.

Hurikán Maria znovu zesílil na nejvyšší stupeň, Portoriko zasáhne plnou silou

20.09. 11:07

San Juan - Hurikán Maria, který poničil ostrovy Dominika a Guadeloupe, opět zesílil na nejvyšší stupeň nebezpečnosti a jeho okraj zasáhl ostrov St. Croix, který je součástí Amerických Panenských ostrovů. Dosud Maria podle úřadů připravila o život jednoho člověka, podle nepotvrzených zpráv má ale na…

Musíte se evakuovat, nebo zemřete, zní Karibiku. Hurikán Maria dosáhl nejvyššího stupně

19.09. 08:08

Miami - Hurikán Maria dosáhl pátého, tedy nejvyššího stupně intenzity. Doprovází ho vítr s maximální rychlosti až 260 kilometrů v hodině a je možné, že živel ještě zesílí. Úřady na karibských ostrovech vydávají příkazy k evakuaci.

Tropická bouře Maria zesílila na hurikán a míří ke karibským ostrovům

18.09. 08:23

Washington - Tropická bouře Maria dle očekávání zesílila na hurikán a míří ke karibským ostrovům, které před necelými dvěma týdny zpustošil hurikán Irma.

Hurikán Irma si v Karibiku vybírá krutou daň, ve státě Antigua a Barbuda zničil téměř všechny domy

07.09. 08:25

Miami - Hurikán Irma, který se přehnal přes ostrovy v severovýchodní části Karibiku, si už vyžádal nejméně sedm obětí. V ostrovním státě Antigua a Barbuda poničil 95 procent všech budov. Spoušť zanechal také na ostrově Svatý Martin a v Portoriku. Na příchod bouře se už připravují Dominikánská…

Bahamy vyhlásily největší evakuaci v historii, bojí se hurikánu Irma

06.09. 09:10

Miami - Hurikán Irma se těsně přiblížil k Závětrným ostrovům, jejichž sever během několika hodina zasáhne. Bahamský premiér Hubert Minnis vyhlásil stav ohrožení a oznámil, že vláda nařídila povinnou evakuaci ostrovů v jižní části státu, která je největší v historii.

Florida se bojí texaského scénáře, Hurikán Irma může přinést i obří vlny

05.09. 11:49

Miami - Kvůli hurikánu Irma byl na Floridě a v Portoriku vyhlášen stav pohotovosti. Bouře s sebou přinese silné deště, spadnout by mohlo až 25 centimetrů srážek. Obavy panují ze sesuvů půdy a až sedmimetrových mořských vln. Zatím není jasné, v jaké míře či zda vůbec Irma zasáhne i jih USA.

Portoriko se chce stát 51. státem USA. O platnosti referenda panují kvůli účasti pochybnosti

12.06. 10:54

San Juan - Portoričané se v nedělním konzultativním referendu vyslovili pro možnost stát se 51. státem USA. Hlasovat přišlo ale jen 23 procent z přibližně 2,26 milionu registrovaných voličů. Plebiscit tak možná nebude platný.

Portoriko je v krizi, vyhlásilo největší bankrot v historii USA

03.05. 22:30

San Juan - Portoriko vyhlásilo platební neschopnost a podalo k soudu žádost o bankrotovou ochranu před věřiteli. Oznámil to dnes guvernér státu Ricardo Rossello.

U Portorika hoří trajekt, začala evakuace pěti set lidí

17.08. 16:40

San Juan - U břehů Portorika hoří trajekt, na palubě je 521 lidí. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AP.

Zika se přesunula do Portorika, byl vyhlášen stav nouze

13.08. 10:39

Washington - V Portoriku byl kvůli šíření ziky vyhlášen stav nouze. Podle americké vlády tam virus představuje vážnou hrozbu pro zdraví veřejnosti.

Clintonová vyhrála v Portoriku, nominaci na prezidentku má v kapse

06.06. 08:42

San Juan - Volební shromáždění demokratů v Portoriku dle očekávání vyhrála Hillary Clintonová a téměř dosáhla na 2383 hlasů delegátů, které potřebuje k automatickému získání prezidentské nominace.

reklama
Fotogalerie