Články k tématu: referendum

Sociální demokraté chtějí mít výsledky referenda o vládě začátkem června

02.05. 11:56

Praha - Místopředsedové ANO Richard Brabec a ČSSD Jiří Zimola pracují kvůli výjezdu kabinetu v demisi do Jihomoravského kraje na definitivní verzi programového prohlášení možné společné vlády na dálku. Do konce týdne se uskuteční schůzka ohledně koaliční dohody na úrovni předsedů. Zimola dnes ČTK…

Do vlády či do opozice? Sociální demokraté se rozhodnou v referendu

28.04. 15:37

Hradec Králové - Ústřední výkonný výbor ČSSD navzdory kritikům neodmítl další vyjednávání o vytvoření vlády s ANO a s podporou KSČM. Schválil dnes pouze to, že o účasti v této koalici rozhodnou sociální demokraté ve vnitrostranickém referendu, které by se mělo konat do dvou měsíců. Referendum o…

Sociální demokraté zatím neví kdy a jak budou hlasovat o vládě

28.04. 12:33

Hradec Králové - ČSSD by měla o účasti ve vládě rozhodnout v referendu. Předsednictvo strany to doporučí sociálním demokratům na dnešním jednání jejich ústředního výkonného výboru, řekl novinářům předseda strany Jan Hamáček. Termín referenda bude záležet na ukončení vyjednávání s ANO a KSČM,…

reklama

Obecné referendum? Podle senátorů spíše ne

24.04. 16:08

Praha - Senátoři z ústavní komise jsou většinově skeptičtí k uzákonění pravidel obecného referenda. Žádný ze tří poslaneckých návrhů by pravděpodobně nezbytný souhlas horní komory nezískal. Podle dosavadních vyjednávání poslanců by šanci ve Sněmovně mohla mít verze, podle níž by o vypsání referenda…

Hlasování o czexitu nebude?. Vláda podpořila návrh referenda podle ČSSD

27.03. 10:07

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) dnes podpořila návrh na zavedení obecného referenda, který předložila sociální demokracie. Lidé tak nejspíš nebudou moci hlasovat o přijetí nebo výpovědi mezinárodních smluv. Návrh ústavního zákona nyní posoudí zákonodárci.

Vláda zřejmě podpoří zavedení referenda podle návrhu ČSSD

24.03. 10:44

Praha - K návrhu na zavedení obecného referenda, jak jej předložila ČSSD, vláda Andreje Babiše (ANO) zřejmě vznese připomínky. Doporučí mimo jiné, aby lidé nemohli hlasovat o přijetí nebo výpovědi mezinárodních smluv.

Už žádné koncesionářské poplatky? Švýcaři v referendu rozhodnou o veřejnoprávních médiích

04.03. 10:07

Bern - Švýcaři dnes v referendu rozhodují, zda zrušit poplatky za veřejnoprávní rozhlas a televizi, které vysílají ve čtyřech jazycích země. Domácnosti posílají ročně 451,10 franků (9800 Kč) společnosti Billag, jež je vybíráním koncesionářských poplatků pověřena.

Další návrh o obecném referendu? ČSSD předložila svou verzi

03.03. 12:53

Praha - Ve Sněmovně je další návrh na zavedení obecného celostátního referenda. Předložili ho poslanci ČSSD a značně se liší od normy z dílny Tomia Okamury.

Komentář: Čau lidi! stále funguje. Lid by Babišovi odpustil ledacos, hlavně když „najde“ na důchody

Aktualizovali jsme 28.2.2018, 22:22, 28.02. 11:47

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Marketingová strategie Andreje Babiše je stále stejná. Ve chvíli, kdy má očividné potíže, vytáhne z rukávu překvapivý trumf. Co na tom, že premiér v demisi vyvinul nátlak na odchod šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), a tím se opět dostal do kolosálního…

Okamura je připraven provést v zákoně o referendu změny, chtěl je prý i Zeman

27.02. 20:15

Praha – Tomio Okamura uvedl, že jeho hnutí SPD je ochotno provést úpravy svého zákona o celostátním referendu, přestože s nimi nesouhlasí. Změny chce i prezident Miloš Zeman, uvedl dnes ve Sněmovně při obhajobě předlohy Okamura. 

Návrh zákona o obecném referendu od SPD se projednání patrně nedočká

27.02. 16:54

Praha - Sněmovna nejspíš přeruší projednávání zákona o referendu z dílny SPD. Tomio Okamura to dnes podpořil kvůli dohodě o parametrech všelidového hlasování. Pro byly i ANO a KSČM. Lidovci sice obecné referendum také podporují, návrh SPD má ale podle nich mnoho vad.

Poslanci se neshodnou na podobě referenda

14.02. 19:14

Praha - Sněmovní strany se neshodují na parametrech pro obecné referendum. Rozdíly se týkají například počtu podpisů pod petici, kterou by se vyvolávalo, přípustných a nepřípustných otázek a podmínek pro platnost hlasování.

ODS i lidovci mají jasno: Zákon o referendu Česko nepotřebuje

13.02. 15:23

Praha - Místopředseda ODS Martin Kupka dnes prohlásil, že Česká republika nepotřebuje zákon o obecném referendu, jak o něm vyjednává hnutí ANO s komunisty a hnutím SPD. Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka doplnil, že menšinová vláda sice deklaruje, že chce o návrzích jednat se všemi stranami, k…

Ve Španělskuj byly zahájeny výslechy kvůli zásahu policie při referendu

12.02. 22:00

Girona (Španělsko) – Soud v katalánském městě Girona dnes zahájil výslechy lidí, kteří si stěžují na zásah španělské policie při loňském říjnovém referendum o nezávislosti Katalánska. Informoval o tom dnes deník El País.

Zavedení obecného referenda? Většina Pirátů své poslance podporuje, objevily se ale i výtky

12.02. 17:00

Praha - Většina členů Pirátů stojí za svým poslaneckým klubem v postoji k zavedení obecného referenda. Hlasujících v členské anketě nicméně mají výhrady k nastavení takzvaného ústavního referenda, ve kterém by se hlasovalo například o členství v Evropské unii a v NATO.

Chtějí czexit, ale o fatálních důsledcích mlčí, zlobí se Telička. Co vše by se změnilo?

09.02. 08:12

Praha - Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička nastínil několik odvětví, ve kterých by Česká republika po svém případném opuštění Evropské unie mohla pocítit nepříliš velkou svobodu.

Jak to bude s obecným referendem? Strany mají na něj odlišný názor

06.02. 15:17

Praha - Představitelé KSČM, hnutí ANO, SPD a Pirátů budou dnes pod vedením exministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) probírat návrh zákona o obecném referendu. Vyřazovat zahraničněpolitická témata z rozhodování v referendu je podle předsedy komunistů Vojtěcha Filipa neodůvodněné.

Komplikace s vyjednáváním o vládě? Babiš se hádá s Okamurou a Filipem ohledně NATO a EU

05.02. 15:58

Praha - Jednání o podpoře druhé vlády Andreje Babiše se bude točit kolem otázky referenda o vystoupení z EU či NATO. Hnutí ANO bude v úterý rokovat s komunisty a ve středu s SPD Tomia Okamury.

Návrh zákona o referendu z pera SPD? Vláda je neutrální, právníci varovali před jeho dopady

17.01. 16:49

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) neodmítla návrh ústavního zákona, který má zavést obecné referendum. Legislativci přitom upozorňovali, že pokud by bylo všelidové hlasování navrhované hnutím Tomia Okamury zavedeno, o zásadních záležitostech by navíc mohla rozhodovat výrazná menšina voličů.

Konec brexitu? Polovina Britů si přeje nové referendum

03.12. 22:03

Londýn - Polovina Britů je pro uskutečnění dalšího referenda o tom, zda má jejich země opustit Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury Reuters.

Australané v referendu odsouhlasili manželství homosexuálů

15.11. 11:12

Sydney - Australané se v referendu vyslovili pro manželství homosexuálů. Vláda se bude snažit prosadit příslušný zákon v parlamentu ještě letos. Na mohutnou oslavu v Sydney přišel i šéf společnosti Qantas Alan Joyce, který se ke své homosexuální orientaci otevřeně hlásí.

Australského hlasování o sňatcích homosexuálů se zúčastnilo 80 procent

07.11. 09:25

Canberra - Nezávazného plebiscitu o tom, zda by Austrálie měla umožnit homosexuálům uzavírat manželství, se prozatím zúčastnilo 80 procent oprávněných voličů. Hlasování je poštovní.

Češi nejsou připravení na obecné referendum. Byla by to zhouba, myslí si Rychetský

03.11. 16:42

Praha/Brno - Do diskuze o zavedení přímé demokracie se vložil také předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Podle něj není Česko na obecné referendum připraveno. Připomněl, že s výjimkou Švýcarska referendum nikde nefunguje jako trvalá součást způsobu výkonu státní moci.

Policejní násilí při referendu v Katalánsku? Podle EU je přiměřené použití síly zcela v pořádku

16.10. 13:45

Barcelona/Brusel – Evropský parlament konečně otevírá debatu na situaci v Katalánsku, i když dokola opakuje, že se jedná o vnitřní záležitost Španělska. Vice prezident komise Frans Timmermans se netají svým příklonem k centrální vládě v Madridu. Politik se vyjádřil před novináři, že vnímá pokus…

reklama
Fotogalerie