Články k tématu: Sydney

Ohnivé peklo: Rozsáhlé požáry spalují jih Austrálie, Sydney v ohrožení

06.12. 09:24

Severně od australského města Sydney hasiči bojují s rozsáhlými požáry. Ve státě Nový Jižní Wales v minulých týdnech napočítali podle stanice BBC až 100 ohnisek, ve čtvrtek vzhledem k nepříznivému počasí požáry zesílily. Největší australské město Sydney zahalil hustý dým. Od října přišlo v zemi…

Austrálie: Dobrovolný hasič byl obviněn ze žhářství

27.11. 14:36

Mladý dobrovolný hasič z východní části Austrálie byl obviněn, že v oblasti největšího australského města Sydney úmyslně založil sedm požárů a pak je se svými kolegy pomáhal hasit. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.

Nejdelší nonstop let s pasažéry na světě: Letadlo zdárně přistálo v Sydney

Aktualizovali jsme 20.10.2019, 16:40, 20.10. 09:01

Rekordní první let mezi New Yorkem a australským městem Sydney bez mezipřistání byl úspěšný. Boeing 787-9 Dreamliner australských aerolinek Qantas dnes v 07:42 místního času (v sobotu 22:42 SELČ) přistál v nejlidnatějším městě Austrálie po 19 hodinách a 16 minutách letu, během něhož urazil…

reklama

Muslim útočil v Sydney: Volal Alláhu akbar! Bodl ženu, další patrně zavraždil

Aktualizovali jsme 13.8.2019, 15:03, 13.08. 08:33

V australském Sydney dnes zadrželi muže, který na ulici ohrožoval kolemjdoucí nožem a při tom zranil jednu ženu. Policie dotyčného s pomocí přítomných lidí zadržela a sdělila, že je podezřelý z vraždy jiné ženy. Informovaly o tom tiskové agentury a místní média.

Sydney zasypaly obří kroupy, poškodily tisíce aut

21.12. 16:38

Kroupy dosahující až velikosti tenisových míčků poškodily domy a tisíce automobilů v australském městě Sydney. Informovala o tom dnes agentura AP.

Australští žáci šli za školu kvůli ochraně klimatu, premiér jim vynadal

01.12. 10:32

Tisíce australských školáků a žaček přerušily v pátek výuku a vyšly do ulic na protest proti politice své vlády v otázce změn klimatu. Akce s mottem "Stávka pro klima" se uskutečnila ve 30 australských městech a zúčastnili se jí žáci a žačky z několika stovek škol, informovala agentura DPA.

Neuvěřitelný klikař: Muž vyhrál v loterii dvakrát během jednoho týdne

15.05. 08:10

Sydney - Výhru v loterii nestačil Australan ještě ani pořádně oslavit, když o několik dní později vyhrál podruhé. Během jediného týdne tak získal téměř 2,5 milionu australských dolarů (zhruba 40 milionů korun), informovala agentura AFP.

Hasiči úspěšně krotí požár u Sydney, jeho původ je "vysoce podezřelý"

16.04. 14:04

Sydney - Úřady australského státu Nový Jižní Wales naznačily, že požár, který na jihu Sydney o víkendu zasáhl plochu o 2500 hektarech, mohl být úmyslně založen. Komisař hasičského sboru Shane Fitzsimmons jej označil za "vysoce podezřelý". S živlem mezitím hasiči úspěšně bojují, na jihovýchodě…

Počasí komplikuje dopravu: Na letišti v Sydney panuje chaos, lety mají zpoždění kvůli větru

15.09. 09:53

Sydney - Kvůli silnému větru byly na letišti v Sydney uzavřeny dvě ze tří ranvejí. Cestující se tak musí připravit na chaos, zpožděné či přeložené lety.

Holanďan se vydal na výlet do Sydney. Nestačil se divit, kde nakonec přistálo jeho letadlo

01.04. 10:46

Amsterdam - Holanďan Milan Schipper si chtěl udělat výlet do australského Sydney, kvůli své nepozornosti ale skončil v Sydney v kanadském Novém Skotsku.

VIDEO: Australskou Sydney rozzářil novoroční ohňostroj

31.12. 15:47

Sydney - Více než milion lidí se přišel do centra Sydney podívat na velkolepý ohňostroj, kterým australské město přivítalo nový rok.

Nezdařený teroristický útok v Sydney: Muž se pokusil najet do stanice s autem plným plynových lahví

Aktualizovali jsme 21.7.2016, 13:47, 21.07. 13:27

Sydney - Neznámý muž se dnes v australském hlavním městě pokusil zaútočit autem plným plynových lahví na policejní stanici. Útok se nezdařil a policie pachatele zatkla na policejním parkovišti.

V Sydney se střílelo, dva mrtví a dva zranění. Střelec se poté zabil sám

07.03. 12:06

Sydney - V továrně na jihozápadním okraji australského Sydney se ozvalo několik výstřelů, zemřel jeden muž a další dva utrpěli zranění. Policie po proniknutí do objektu našla mrtvého střelce, patrně spáchal sebevraždu.

reklama
Fotogalerie