Články k tématu: Trest smrti

“Hledá se popravčí“. Srí Lanka chce znovu zavést trest smrti a katy shání pomocí inzerátů

13.02. 14:42

Srí Lanka se chystá obnovit trest smrti, v současné chvíli však nemá žádné popravčí. Vláda se proto rozhodla nabídnout tuto práci prostřednictvím inzerátů v novinách. Humanitární organizace nešetří kritikou.

Čína jako český partner? Na pozadí ekonomické velmoci stojí tisíce poprav zastřelením

21.01. 14:45

Rozhodnutí čínského soudu odsoudit za údajné pašování drog Kanaďana Roberta Lloyda Schellenberga k trestu smrti, vyvolalo nejen v Kanadě obrovský šok. Čínské popravy bývají zahaleny rouškou tajemství, podle lidskoprávních organizací Čína úmyslně zkresluje své statistiky ohledně počtu popravených.…

Trest smrti v USA? Podle nové statistiky budou popravčí brzy bez práce

15.12. 10:23

Tři americké státy letos po dlouhé pauze obnovily popravy vězňů odsouzených k hrdelnímu trestu, celostátně se ale počet odsouzenců v celách smrti blíží v USA historickému minimu. Vyplývá to ze statistiky washingtonského střediska, které shromažďuje informace vězeňského systému. Letos bylo ve…

reklama

V Texasu byl popraven vrah a sexuální útočník, na injekci čekal 17 let

12.12. 08:10

V americkém státě Texas byl v úterý smrtící injekcí popraven 43letý muž usvědčený z vraždy jiného muže a sexuálního útoku na jeho novomanželku před více než 20 lety.

Saúdskoarabský prokurátor požaduje za vraždu Chášukdžího pět trestů smrti

15.11. 15:29

Saúdskoarabský generální prokurátor žádá trest smrti pro pět z 11 osob obviněných z podílu na vraždě novináře Džamála Chášukdžího. Novinář, který žil od loňska v USA a ve svých článcích kritizoval saúdskoarabské nejvyšší vedení, byl zabit 2. října smrtící injekcí na konzulátu Saúdské Arábie v…

Poprava za urážku islámu? Křesťanka byla osvobozena, Pákistán ale pozastavil její propuštění

02.11. 14:22

Propuštění křesťanky Asii Bibiové, původně odsouzené v Pákistánu k trestu smrti za rouhačství, bylo podle agentury AP pozdrženo. Ženu po osmi letech zprostil nejvyšší soud tento týden viny, což vyvolalo demonstrace radikálních muslimů po celé zemi. Ti požadují, aby byla žena veřejně oběšena.…

Zástupce chalífy IS dostal v Iráku trest smrti

19.09. 20:32

Bagdád - Soud v Bagdádu dnes vynesl rozsudek smrti nad zástupcem vůdce teroristické organizace Islámský stát (IS). S odkazem na soudní zdroje o tom informovala agentura AFP.

Komisařka OSN se obořila na Egypt, 75 trestů smrti naráz ji šokovalo

09.09. 16:21

Káhira - Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová dnes vyzvala Egypt ke zrušení rozsudků smrti nad 75 lidmi, kteří byli souzeni za účast na protestu z roku 2013. Bacheletová označila proces za "nespravedlivý", píše agentura Reuters.

Krutá spravedlnost? Egypt popraví 75 prominentních islamistů

08.09. 16:54

Káhira - Egyptský soud dnes potvrdil rozsudek smrti nad 75 lidmi, souzenými kvůli účasti na protestu z roku 2013. Mezi odsouzenými jsou prominentní islamisté, další pak soud poslal za mříže na doživotí. Odsouzení se mohou proti verdiktu odvolat, oznámila s odvoláním na soudní zdroje agentura…

V Nebrasce popravili vraha. Ve smrtící injekci byla úplně nová směs látek

15.08. 09:07

Omaha - V Nebrasce byl v úterý za dvojnásobnou vraždu popraven Carey Dean Moore (60). Jak uvedla agentura AP, ve smrtící injekci byla použita dosud neaplikovaná směs látek.

V americkém státě Tennessee popravili vraha holčičky, nepomohl ani protest proti smrtící látce

10.08. 10:54

Nashville - Ve čtvrtek byl v americkém státě Tennessee popraven Billy Ray Irick (59). Nepomohl mu ani protest proti využití kombinace látek v injekci, které podle jeho advokáta mohou způsobovat popravovanému bolest.

Papež František oznámil změnil doktríny: Trest smrtí je zcela nepřípustný

02.08. 17:11

Vatikán - Vatikán dnes formálně oznámil změnu postoje k trestu smrti. Považuje ho za nepřípustný za jakýchkoli okolností, protože "útočí na lidskou důstojnost". Římskokatolická církev by proto uvítala zrušení hrdelního trestu po celém světě. Text nového učení byl schválen již v květnu.

Egyptský soud zatočil s účastníky islamistického protestu, 75 lidí dostalo trest smrti

28.07. 16:49

Káhira - Egyptský soud dnes vynesl tresty nad účastníky protestu v roce 2013 na podporu islamistického exprezidenta Muhammada Mursího. Souzeno bylo 739 lidí, 75 jich dostalo trest smrti.

V Japonsku byli popraveni další členové sekty Óm šinrikjó

26.07. 10:01

Tokio - V Japonsku dnes popravili dalších šest členů sekty Óm šinrikjó, která je zodpovědná mimo jiné za útok v tokijském metru z roku 1995. Nervový plyn sarin tehdy zabil 13 lidí a zhruba 6300 tisíce dalších přiotrávil.

Trest smrti pro bojovníky IS z gangu Beatles? Londýn by se tomu nebránil

23.07. 18:23

Londýn - Britské ministerstvo vnitra by nebránilo Spojeným státům odsoudit k smrti dva členy Islámského státu (IS) v případě, že by byli vydáni do USA. Alexanda Kotey a El Shafee Elsheikh údajně patřili ke skupině čtyř radikálů, kterým se kvůli britskému přízvuku přezdívalo Beatles.

V Japonsku popravili vůdce sekty zodpovědné za útok sarinem v tokijském metru

06.07. 09:10

Tokio - V Japonsku dnes popravili zakladatele a duchovního vůdce sekty Óm šinrikjó Šókó Asaharu a několik dalších osob, které jsou zodpovědné za plynový útok v tokijském metru z roku 1995.

Radikální duchovní napojený na IS dostal trest smrti. Teroristické útoky řídil z vězeňské cely

22.06. 09:07

Jakarta - Radikální duchovní Aman Abdurrahman dostal v Indonésii trest smrti. Muž označovaný za klíčovou postavu spjatou s Islámským státem (IS) byl odsouzen za organizaci teroristických útoků včetně předloňského krveprolití v Jakartě, na svědomí má 30 mrtvých.

Průzkum: Většina Čechů souhlasí s interrupcí, eutanazií i trestem smrti

21.06. 17:42

Praha - Jak ukazuje aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), většina Čechů souhlasí s právem žen na potrat a uzákoněním eutanazie. Mírně nadpoloviční většina populace lidí starších 15 let se domnívá, že trest smrti by v ČR měl existovat.

Absolutní trest: V Malajsii oběsí Australanku za pašování drog

24.05. 15:18

Kuala Lumpur - V Malajsii dnes byla odsouzena k trestu smrti oběšením čtyřiapadesátiletá Australanka, která byla v roce 2014 zadržena s 1,5 kilogramu krystalického metamfetaminu. Informovala o tom agentura AP. Matka čtyř dětí a také babička ale tvrdí, že se stala obětí podvodníků, a loni v prosinci…

Trest smrti v Česku: Bude se u nás moci v budoucnu opět popravovat?

Aktualizovali jsme 14.5.2018, 22:39, 14.05. 21:53

Trest smrti je dnes možné uložit asi v 55 zemích světa, i když se za posledních 30 let zdvojnásobil počet států, které právě trest smrti zrušily. Jak je na tom Česká republika a je zde zavedení trestu smrti v nejbližší době reálné?

Teroristé z IS dostali v Íránu tresty smrti

13.05. 12:20

Teherán - Osm lidí spojovaných s teroristickou organizací Islámský stát (IS) bylo dnes v Íránu odsouzeno k smrti za loňský útok v parlamentu a v mauzoleu ajatolláha Rúholláha Chomejního, který si vyžádal 18 mrtvých a přes 50 zraněných. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na íránskou…

Prosby, křik, doznání i vtípky. Žena viděla více než 300 poprav, její zážitky jsou otřesné

Aktualizovali jsme 11.5.2018, 22:13, 11.05. 14:33

Dallas - Žádný jiný stát USA nepopravil tolik vězňů jako Texas. Michelle Lyonsová těmto popravám přihlížela po osmnáct let. Nejdříve jako novinářka, posléze jako zaměstnankyně kanceláře prokurátora. První popravu viděla v roce 2000.

Američané popravili nejstaršího odsouzence od roku 1976, dvojnásobnému vrahovi bylo mu 84

20.04. 08:05

Washington - V americkém státě Alabama popravili nejstaršího odsouzence od znovuzavedení trestu smrti ve Spojených státech v roce 1976.

Amnesty International: Počet poprav ve světě klesá, Čína svá čísla tají

12.04. 09:24

Londýn - Podle výroční zprávy lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) bylo loni z rozhodnutí státních orgánů popraveno 993 lidí v celkem 23 zemích světa. V roce 2015 zaznamenala AI 1634 poprav, což bylo nejvíce od roku 1989.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie