Články k tématu: výbuch plynu

Ničivá exploze v Prešově: Co udělat s panelákem? Nájemníci mají jasno

09.12. 13:21

Slovenské úřady patrně již v nejbližších dnech rozhodnou o zbourání alespoň části dvanáctipatrového obytného domu v Prešově, kde při výbuchu plynu a následném požáru zemřelo v pátek nejméně sedm lidí. Objekt prohlédnou znalci a zástupci stavebních firem. Uvedla to primátorka Prešova Andrea…

Výbuch rozmetal panelák v Prešově: Pět mrtvých, 40 zraněných, hrozí zřícení domu

Aktualizovali jsme 6.12.2019, 16:00, 06.12. 14:26

Nejméně pět lidí zemřelo v Prešově na východním Slovensku při dnešní explozi plynu ve dvanáctipatrovém bytovém domě. Informovali o tom hasiči, počet potvrzených obětí neštěstí od příjezdu záchranářů stoupl. Zranění podle záchranářů utrpěly více než čtyři desítky lidí.

Výbuch na Prachaticku: Jeden mrtvý, devět zraněných, vyhlášena mimořádná událost

Aktualizovali jsme 3.10.2019, 16:35, 03.10. 11:53

Mohutný výbuch a požár bytového domu dnes ráno v Lenoře na Prachaticku zabil jednoho člověka a devět dalších zranil, z toho dva těžce. Vyšetřovatelé zjišťují příčinu exploze. Policie připouští možnost, že ji někdo způsobil úmyslně. Škoda dosáhla podle prvních odhadů deset až 15 milionů korun.…

reklama

Mohutná exploze otřásla Antverpami. Pod troskami domů jsou uvězněni lidé

03.09. 17:32

Mohutná exploze dnes po poledni otřásla předměstím belgického přístavního města Antverp. Výbuch poškodil tři domy, které se posléze zřítily k zemi.

Statik dal příkaz k demolici. Dům v Mostkovicích poničený výbuchem nelze zachránit

23.09. 21:42

Mostkovice - V Mostkovicích na Prostějovsku začala dnes večer pod dohledem statika demolice domu, který zničil sobotní výbuch. Kriminalisté a hasiči ukončili na místě vyšetřování, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková. Jeho výsledky však zatím nejsou známy. Při tragédii, kterou s…

Výbuch v Mostkovicích: Neobyvatelných je několik domů, výše škod bude závratná

23.09. 11:56

Mostkovice - Vyšetřovatelé hasičů spolu s policisty nadále zjišťují příčinu sobotního výbuchu rodinného domu v Mostkovicích na Prostějovsku. Pokračuje odklízení sutin a odborníci také rozhodnou, zda bude nutné dům strhnout. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková. Při tragédii…

Senior zraněný při výbuchu plynu v Dubí zemřel

05.07. 22:27

Praha - Senior (82) těžce zraněný při středečním výbuchu plynu v Dubí na Teplicku zemřel po několika hodinách v nemocnici. Policie okolnosti neštěstí vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení.

Zřícení činžáku v Poznani si vyžádalo už pět obětí, mezi zraněnými je dvouleté dítě

05.03. 12:46

Poznaň - Zřícení bytového domu v západopolské Poznani si podle nové bilance vyžádalo pět mrtvých. Záchranáři nadále sutiny prohledávají. Příčinou nedělní zkázy domu byl zřejmě výbuch plynu.

V polské Poznani se po výbuchu zřítil čtyřpodlažní dům, nejméně čtyři lidé zemřeli

Aktualizovali jsme 4.3.2018, 16:04, 04.03. 12:30

Poznaň - V Poznani na západě Polska se zřejmě po výbuchu plynu zřítil čtyřpodlažní dům. Čtyři lidé zahynuli a 21 dalších utrpělo zranění. Tři lidé, mezi nimi jedno dítě, jsou v kritickém stavu.

Co způsobilo explozi v plynovém terminálu? První závěry vyšetřovatelů ukázaly na možného viníka

14.12. 10:54

Vídeň - Vyšetřování úterní exploze na plynovém terminálu ve východorakouské obci Baumgarten an der March ukazuje na to, že příčinou neštěstí byl uvolněný uzávěr nově instalovaného filtrového separátoru. Při výbuchu zahynul jeden člověk a dalších 21 osob bylo zraněno, z toho jedna vážně. Mezi…

Plynovou stanici v Rakousku zničil výbuch. Nejméně jeden člověk zemřel

12.12. 13:49

Vídeň - Ve východorakouské obci Baumgarten an der March došlo dnes k explozi plynového terminálu. Zahynul jeden člověk, 18 dalších je zraněno. Příčina výbuchu byla technického rázu. Podrobné vyšetřování je však teprve na začátku.

Výbuch v Jaffě zbořil dům, čtyři lidé zemřeli

28.11. 09:39

Tel Aviv - Domem v izraelské Jaffě otřásla v pondělí exploze a stavba se následně zřítila, zemřeli čtyři lidé. Podle policie patrně nešlo o teroristický útok, vyšetřování ale ještě neskončilo.

V panelovém domě v Hradci Králové vybuchl plyn

30.10. 19:36

Hradec Králové - V panelovém domě na Smetanově nábřeží v Hradci Králové dnes kolem 13:45 vybuchl plyn. Výbuch byl tak silný, že vyrazil skla oken, poškodil příčku v bytě a také auta zaparkovaná na ulici.

V areálu rektorátu Masarykovy univerzity v Brně došlo k výbuchu v autě, dva muži jsou v kritickém stavu

Aktualizovali jsme 28.9.2017, 16:42, 28.09. 15:33

Brno - Ve vnitrobloku rektorátu Masarykovy univerzity v Brně na Žerotínově náměstí vybuchla dnes v autě opravářů tlaková lahev. Dva vážně zranění muži byli v kritickém stavu převezeni do nemocnice. Škoda přesáhne milion korun.

Ve škole USA explodoval plyn. Jeden člověk zemřel, devět dalších bylo zraněno

03.08. 07:59

Minneapolis - Výbuch plynu, který zničil budovu soukromé křesťanské školy v americkém městě Minneapolis, má tragické následky. Zemřel nejméně jeden člověk a devět osob utrpělo zranění.

Po výbuchu plynu v britském Liverpoolu je 32 zraněných

26.03. 15:24

Londýn - Nejméně 32 zraněných si vyžádala exploze v britském městě Wirral nedaleko Liverpoolu.

V Českém Dubu bylo kvůli výbuchu evakuováno 12 lidí

18.02. 20:58

Český Dub - Dnes večer muselo být v Českém Dubu na Liberecku evakuováno 12 lidí. Důvodem byla exploze v kanalizaci. Na místě jsou hasiči a policisté.

Výbuch v Tlumačově: Exploze plynová lahve vážně zranila dva lidi

Aktualizovali jsme 7.2.2017, 16:32, 07.02. 13:11

Zlín/Brno - V rodinném domě v Tlumačově na Zlínsku dnes ráno vybuchla propan-butanová lahev, exploze vážně zranila dva lidi. Část stavby se navíc zřítila. Příčinu neštěstí policie zjišťuje.

Výbuch ve Vídni: Exekutor otevřel dveře bytu, pak se ozvala exploze

26.01. 13:18

Vídeň - Bytovým domem ve Vídni dnes otřásl výbuch, zemřel jeden člověk a 12 lidí utrpělo zranění. Exploze plynu podle agentury DPA nastala poté, co dveře bytu otevřel exekutor.

V Kazachstánu se zřítil dům, nejméně devět mrtvých

02.01. 10:24

Astana - V neděli večer místního času (vpodvečer SEČ) se v centrální části Kazachstánu zřítila část vysokopodlažního domu. Zahynulo nejméně devět lidí, mezi oběťmi jsou také tři děti.

Výbuch plynu v Havířově má druhou oběť

19.10. 15:47

Havířov - Výbuch plynu v havířovském bytě si vyžádal druhou oběť. V pátek v nemocnici zemřela zraněná žena (†92). Šlo o matku muže (†60), který svým zraněním podlehl přímo při tragické události 6. října.

Neštěstí v čínském dole. Při explozi plynu zahynulo sedm lidí

15.10. 11:00

Peking - Exploze plynu v uhelném dole na jihozápadě Číny si vyžádala sedm mrtvých a dva lidé utrpěli zranění. Příčiny neštěstí zatím nejsou známé.

Výbuch plynu v Kladně zabil jednoho člověka

13.10. 09:05

Kladno - V sutinách rodinného domu, který včera v Kladně zničil výbuch plynu, nalezli hasiči mrtvého člověka. Jeden zraněný zůstává nadále v nemocnici, z trosek se podařilo vyprostit také psa.

Výbuch plynu zničil dům v Kladně

Aktualizovali jsme 12.10.2016, 21:34, 12.10. 13:45

Kladno - Výbuch plynu dnes před polednem v kladenské části Kročehlavy zdemoloval rodinný domek. Jeden člověk utrpěl zranění, pod dalším se pátrá. Poškozen byl i sousední objekt.

reklama
Fotogalerie