Články k tématu: židé

AfD navzdory kritice založila platformu Židé v AfD

08.10. 17:02

Protestní Alternativa pro Německo (AfD) v neděli ve Wiesbadenu navzdory tvrdé kritice židovských organizací založila vnitrostranickou platformu Židé v AfD. Zatím její řady čítají 24 členů, kteří musejí etnicky nebo nábožensky patřit k židovstvu.

Žádné velké plánovaní. Hodina stačila nacistům k vynesení ortelu nad miliony evropských Židů

25.09. 08:58

Více než hodina stačila nacistickým špičkám k definitivnímu ortelu nad miliony evropských Židů. Porada v berlínské vile Wannsee v lednu roku 1942 nerozhodla o vyhubení Židů, protože holokaust probíhal už od přepadení SSSR 22. června 1941, sloužila ale ke koordinaci mezi různými úřady.

Židé se bojí útoků. Chtějí opustit Británii

02.09. 18:58

Londýn - Bývalý britský vrchní rabín Jonathan Sacks tvrdí, že mnozí britští Židé zvažují opuštění Británie kvůli antisemitismu. V rozhovoru s BBC dnes řekl, že poprvé od 17. století si Židé kladou otázku, zda je Británie bezpečná pro jejich děti.

reklama

Hony na Židy? Nacisté nebyli jediní, kdo se jich chtěl zbavit

Aktualizovali jsme 10.8.2018, 14:27, 10.08. 08:14

Neklidné 16. století představovalo pro evropské Židy období absurdity. Pokračuje jejich perzekuce, diskriminace a snaha o "nápravu", zakládají se pro ně ghetta nebo jsou rovnou vyháněni. Pozitivní snahy a postoje přicházejí vniveč, či se dokonce obrací proti nim.

Židé do koncentračních táborů původně chodit neměli. Hitler s nimi měl úplně jiné plány

Aktualizovali jsme 4.8.2018, 22:33, 04.08. 07:50

Adolf Hitler měl mesiášský komplex a byl stále posedlejší židovským "vnitřním nepřítelem". Vyplývá to z tajné britské studie z roku 1942. Hitler sám popisuje v knize „Mein Kampf“ proměnu na antisemitu jako „nejtěžší proměnu vůbec“.

Co se stalo s Evropou? Rabín sepsal kvůli muslimům ostrou kritiku evropských politiků

30.07. 10:57

Evropa přijímá stále další a další opatření, která jsou primárně namířena proti Muslimům. Tvrdí to předseda Konference evropských rabínů, který zdůrazňuje, že právě Židé s podobným chováním mají historickou zkušenost - a tak vědí, jak špatně to může skončit.

Muslimové se bouří. Naštval je návrh rakouského politika

Aktualizovali jsme 24.7.2018, 22:14, 18.07. 22:27

Vídeň - Muslimové a židé se bouří proti návrhu, který přednesl dolnorakouský ministr Gottfried Waldhäusl odpovědný za ochranu zvířat. Směrnice má omezit rituální porážky zvířat, takzvané šchity.

Politika Donalda Trumpa rozdělila Židy. Izraelci mu fandí, komunita žijící v USA je skeptičtější

11.06. 09:07

Washington - Pouze 34 procent Židů žijících v USA schvaluje politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči Izraeli. V samotném Izraeli má šéf Bílého domu mnohem větší podporu. Tam jeho kroky schvaluje 77 procent obyvatel.

Zákaz obřízky? Desetitisíce Dánů podepsaly petici, muslimové a židé se bouří

09.06. 11:16

Kodaň – Dánský parlament se bude zabývat peticí, který vyzývá k zákazu mužské obřízky. Organizátoři petice totiž oznámili, že už mají k dispozici více než 50 tisíc podpisů. Informuje o tom server The Local.

Jediný Žid, kterého respektovali i nacisté? Prošel Terezínem i Osvětimí, přesto měl nevídané výsady

07.06. 09:40

Fredy Hirsch měl v době nacistické vlády to nejhorší možné postavení. Byl nejenom Židem, ale i homosexuálem. Přesto dokázal si u nacistů vydobýt takový respekt, že byl jeden z mála vězňů Osvětimského tábora smrti, který dokázal vydobýt zlidšťující podmínky pro ostatní. Velký podporovatel sionismu…

Historický moment je tu: Velvyslanectví USA bude od pondělí v Jeruzalémě

12.05. 10:23

Jeruzalém - V pondělí, na něž podle gregoriánského kalendáře připadne 70. výročí vzniku Izraele, přesunou Spojené státy své velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Krok, o kterém v prosinci rozhodl prezident Donald Trump, ocenila izraelská vláda, ale pobouřil Palestince, podle nichž tak nemůže…

Abbásův projev bylo jen trapné popírání holokaustu, zlobí se Izrael

02.05. 14:52

Ramalláh (Palestina) - Izraelští politici a židovské organizace odsoudili pondělní projev palestinského lídra Mahmúda Abbáse, v němž řekl, že holokaust byl důsledkem finančních operací Židů. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Abbás hovořil v Ramalláhu na Západním břehu Jordánu na…

Útoky proti židům by se v Německu měly evidovat

30.04. 17:27

Berlín - Německý vládní zmocněnec pro boj s antisemitismem Felix Klein chce zřídit centrální registr antisemitských činů. Dosavadní policejní statistiky zaznamenávají jen trestné činy, a tak v nich chybí řada každodenních protižidovských výpadů, míní Klein, který se funkce ujme 1. května.

Na veřejnosti raději bez jarmulky, varuje německá židovská obec

24.04. 14:29

Berlín - Židé by ve velkých německých městech raději neměli na veřejnosti nosit tradiční pokrývku hlavy, takzvanou jarmulku nebo kipu. V rozhovoru poskytnutém rozhlasové stanici Rundfunk Berlin-Brandenburg (RBB) to dnes řekl předsedy německé Ústřední rady Židů Josef Schuster. Reagoval tak na…

Trojice útočníků v Berlíně napadla mladíky s jarmulkami, křičela na ně arabsky + VIDEO

18.04. 10:55

Berlín - Trojice neznámých útočníků napadla v Berlíně dva mladíky, kteří měli na hlavě jarmulky, tradiční židovské pokrývky hlavy. Jedním z napadených byl Izraelec, který incident natočil, napsala dnes agentura DPA.

Hodina stačila k vynesení ortelu nad miliony evropských Židů? Nacisté ve Wannsee změnili dějiny

Aktualizovali jsme 17.4.2018, 11:28, 17.04. 08:17

Více než hodina stačila nacistickým špičkám k definitivnímu ortelu nad miliony evropských Židů. Porada v berlínské vile Wannsee v lednu roku 1942 nerozhodla o vyhubení Židů, protože holokaust probíhal už od přepadení SSSR 22. června 1941, sloužila ale ke koordinaci mezi různými úřady.

V Polné se vzpomínalo na oběti holokaustu, do dlažby byly vsazeny kameny zmizelých

15.04. 19:21

Polná - Polná na Jihlavsku si dnes připomněla místní oběti holokaustu. Do dláždění byly ve městě vsazeny první dva kameny zmizelých (Stolpersteine), které mají podobu dlažební kostky s mosazným povrchem.

Zápisky z pekla: Z člověka zůstane 640 gramů popela. Mladý Žid popsal svou práci v osvětimském Sonderkommandu

28.03. 10:59

Mrazivé svědectví vězně z Osvětimi, který musel pomáhat nacistickým vražedným jednotkám, bylo po dlouhých letech konečně dešifrováno. Dopis, který ležel téměř 40 let v hlíně u bývalého krematoria v Osvětimi, odkaluje známá a přesto těžko uvěřitelná zvěrstva spáchaná nacisty.

Zákon o válečných zločinech? Polští katoličtí i židovští duchovní vyzvali k dialogu,

15.03. 21:59

Varšava – K obnovení úsilí o obnovení dialogu a boji proti předsudkům uvnitř katolické i židovské komunity dnes vyzvali polská biskupská konference a rabíni. Zlou krev na začátku února vyvolalo přijetí kontroverzního zákona, který hrozí vězením tomu, kdo bude připisovat odpovědnost za holokaust…

Polský senátor sdílel nacistickou propagandu

23.02. 09:14

Varšava - Polský senátor za vládní konzervativce Waldemar Bonkowski sdílel na svém facebookovém profilu video sestříhané z propagandistických materiálů nacistů z druhé světové války. Kromě toho zveřejnil i několik dalších protižidovských materiálů včetně "židovského slovníku" obsahujícího výrazně…

Polská televize zveřejnila udání gestapu, která psali Poláci za války na Židy

22.02. 15:57

Varšava - Polská televize TVN 24 ukázala divákům udání gestapu, která psali Poláci za války na skrývající se Židy i na své krajany, kteří Židům pomáhali. Udání bylo podle historiků tolik, že gestapáci nebyli s to je všechna prověřit. Pamětnice připustila, že se udávali i židé navzájem.

Polsko žehlí výrok Dudy: Premiér Morawiecki se snažil otevřít upřímnou debatu o holokaustu

18.02. 13:51

Varšava - Polský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu na mnichovské bezpečnostní konferenci mimo jiné prohlásil, že i někteří Židé nesli odpovědnost za holokaust. Záhy přišly ostré reakce. Varšava dnes premiérův výrok mírnila slova, že se snažil otevřít upřímnou debatu o zločinech spáchaných na…

Německo odškodní 25 tisíc alžírských Židů

05.02. 18:36

Berlín/Jeruzalém - Německo hodlá odškodnit 25.000 alžírských Židů, kteří byli během druhé světové války postiženi protižidovskými zákony vichystické Francie, spojence Třetí říše.

Polský zákon o holokaustu vyvolal spory. Snažíte se měnit historii, zlobí se Netanjahu

01.02. 09:28

Varšava - Polský Senát dnes schválil návrh zákona, který trestá připisování jakékoli odpovědnosti za holokaust Polákům. Návrh vyvolal diplomatickou roztržku mezi Izraelem a varšavskou konzervativní vládou koncem minulého týdne. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu jej srovnal se snahou o změnu…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie