Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němečtí policisté volají po zavedení hraničních kontrol s Českem a dalšími zeměmi

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Němečtí policisté volají po zavedení hraničních kontrol s Českem a dalšími zeměmi. Za první čtvrtletí letošního roku totiž evidují příliv téměř 20 tisíc migrantů, kteří do země přišli bez povolení. Podle serveru Bild to uvedl šéf policejních odborů Heiko Teggatz.

Německá policie eviduje za první čtvrtletí 19 627 migrantů, kteří do Německa přišli bez povolení. Jde o 6669 lidí víc, než za stejné období v loňském roce. Policie proto požaduje, aby byly na hraničních přechodech zavedeny kontroly.

"Jediná věc, která by v tuto chvíli přinesla skutečnou úlevu, jsou celostátní hraniční kontroly podél hranic s Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a Francií," řekl šéf odborářů Heiko Teggatz.

Ty by podle něj měly trvat tak dlouho, dokud státy EU nesplní své závazky a nezajistí bezpečnost vnějších hranic Evropy. "Každý, kdo umožní nekontrolované průjezdy nebo odmítá přijmout lidi zpět, podněcuje ke kontrolám na vnitřních hranicích, a tím riskuje ztrátu evropské svobody pohybu," dodal. 

Německo už v roce 2015 zavedlo kontroly na hranicích Bavorska s Rakouskem, projíždějící auta ale kontroluje namátkově. Podle německých odborů je potřeba provádět kontroly plošně, aby se přísun migrantů zastavil.

Témata:  Německo policie Německo hranice

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí příští týden: Teploty budou skákat o desítky stupňů

Příští týden nás čeká silně proměnlivé počasí. Zatímco v noci a k ránu mohou klesat teploty i pod bod mrazu, během dne naopak budou stoupat až nad 20 stupňů, uvádí ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.