Luděk Niedermayer

Luděk Niedermayer

Čeští europoslanci podpořili taxonomii, její přínos podle nich ukáže čas

Svět

Téměř všichni čeští europoslanci dnes při klíčovém hlasování o pravidlech označovaných jako taxonomie podpořili dočasné zařazení energie z jádra a plynu mezi zelené investice. Většina z nich se snažila lobbovat u svých kolegů v obavách z možného úspěchu námitky prosazované zejména levicovými frakcemi.

Alena Schillerová

Zvládne ČR schodek 300 miliard? Skopeček tepe Schillerovou, Kalousek se přidal

Byznys

Navrhovaný vyšší schodek letošního státního rozpočtu na úrovni 300 miliard korun nebude podle ekonomů znamenat pro tuzemskou ekonomiku problém. Bude to ale zřejmě znamenat budoucí zvýšení daní nebo nedostatek peněz na potřebné reformy. Schodek kolem 300 miliard se dal očekávat, ale nemusí jít ještě o konečné číslo, uvedli ekonomové pro ČTK.

Sídlo Evropského parlamentu

EU čekají velké změny? Letos se ukáže, jak dál

Svět

Plánovanou konferenci o budoucnosti Evropy by chtěla Evropská komise (EK) zahájit 9. května, na který připadá Den Evropy. Poslancům Evropského parlamentu (EP) to dnes na plenárním zasedání ve Štrasburku řekla místopředsedkyně EK a komisařka pro demokracii a demografii Dubravka Šuicaová. Do velké debaty o budoucím fungování EU a jejích institucí by se měli zapojit politici, občané i různé organizace.

Kateřina Konečná

Europoslanci bouřlivě debatovali o sametové revoluci. Nejvíc vyváděla komunistka

Svět

Eurokomisařka Věra Jourová v Evropském parlamentu na rozpravě k sametové revoluci uvedla, že bychom si měli připomínat bojovníky proti totalitě. Zároveň ale zdůraznila, že demokracie je křehký systém, o který se musí pečovat. Pondělní diskuse o sametové revoluci a jejím významu pro sjednocení Evropy vyšla z iniciativy českých a slovenských europoslanců.

Peníze na důchody, ilustrační fotografie

Domov

Další zvýšení důchodů? Maláčová přišla s návrhem, Niedermayer ho rozcupoval

Průměrná penze by se měla v roce 2021 zvýšit o 800 Kč, aby dosáhla plánovaných 15.000 Kč. V televizním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce to dnes řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Peníze na to chce získat zavedením digitální daně, zvýšením některých spotřebních daní či zrušením daňových výjimek.

Anfrej Babiš /ANO/ v OVM

Pan premiér tomu vůbec nerozumí. Zdaňme dotace Agrofertu, volá europoslanec

Domov

Praha – Premiér Andrej Babiš v minulém týdnu prozradil, že nemá problém s požadavkem komunistů, kteří by rádi zdanili tu část peněz, které mají církve dostat jako náhradu za majetek nevydaný v restitucích. To se ale některým stranám nelíbí. Europoslanec TOP 09 Luděk Niedermayer proto přišel s jiným návrhem.

EU

Svět

Nadnárodní kandidáti v evropských volbách nebudou

Štrasburk - Nadnárodní evropské kandidátky pro volby v roce 2019 nebudou. Europoslanci dnes nepodpořili návrh, který byl součástí legislativní iniciativy, jež se týkala redukce křesel po odchodu Británie z EU.

Luděk Niedermayer

VIDEO: Brusel volí prezidenta. Drahoš na Hrad, volají z europoslanci

Domov

Praha/Brusel - Pokud by prezidenta České republiky volili pouze čeští europoslanci, hlasování by asi bylo jednoznačné. Za Jiřího Drahoše se postavili na videu například z Evropské lidové strany Jaromír Štětina, Luděk Niedermayer, Jiří Pospíšil, Tomáš Zdechovský, Pavel Svoboda, Stanislav Polčák, Michaela Šojdrová. Další europoslaneci pak hodně ostře kritizují Miloše Zemana.

Máslo, Ilustrační fotografie

Proč stojí máslo padesát korun?

Domov

NÁZOR - Nad současnými vysokými cenami másla se zamýšlí český europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer. Mohou za to prý i kvóty na výrobu mléka, které byly přijaté už za minulého režimu, ale také nerozumná politická rozhodnutí.

Evropská Unie

Europoslanci v Bruselu diskutovali o stavu médií v ČR

Svět

Brusel - V europarlamentu se dnes koná diskuse o riziku politického zneužívání médií v České republice. Eurokomisařka pro obchod Cecilia Malmströmová dnes v úvodu připomněla omezené pravomoci Bruselu v otázce svobody a plurality médií. Problematika se na program schůze dostala v první polovině května, tedy nedlouho poté, co v ČR na veřejnost pronikly "Babišovy nahrávky".

Volební sjezd TOP 09 (29. 11. 2015)

Domov

TOP 09 kritizuje Zaorálka: Omezení pohybu pracovníků v EU? To snad ne

Praha - TOP 09 se dnes vymezila proti výrokům ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o možném omezení pohybu pracovních sil. Podle opoziční strany by takový krok poškodil českou ekonomiku. Zaorálek o omezení pohybu pracovníků mluvil v souvislosti s britským rozhodnutím opustit Evropskou unii.

Summit G7 v Německu, Jean-Claude Juncker

Castro jako hrdina? Čeští europoslanci se pustili do Junckera

Svět

Brusel - Někteří čeští europoslanci dnes kritizovali šéfa Evropské komise Jean-Clauda Junckera, který v sobotu označil Fidela Castra za zosobnění kubánské revoluce a za jednu z historických osobností minulého století, jejíž odkaz bude teprve posouzen.

Aktuálně se děje

23. června 2024 19:37

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy