ČTK

V Rotterdamu našli dodávku s plynovými láhvemi, zrušili koncert

dnes 04:25

Rotterdam - Nizozemská policie zadržela dnes v přístavu v Rotterdamu řidiče dodávky se španělskou poznávací značkou, ve které byly plynové bomby. Krátce před tím zrušila kvůli "teroristické hrozbě" v nedaleké hale koncert americké rockové skupiny, která kvůli svému názvu dlouhodobě čelí kritice…

Konfederační sochyv Charlottesvillu byly zahaleny do černého jako vyjádření zármutku

včera 21:59

Washington - Zaměstnanci města Charlottesville zahalili dnes sochy dvou konfederačních generálů do černého. Důvodem je smrt ženy, kterou při tamních protestech zabil jeden z extremistů svým vozem.

Vladimir Putin ocenil dialog s Vatikánem, je prý založený na důvěře

včera 21:39

Soči - Moskva si cení konstruktivního dialogu s Vatikánem, založeného na důvěře. Uvedl to ruský prezident Vladimir Putin při setkání s nejvyšším diplomatem a státním sekretářem Vatikánu kardinálem Pietrem Parolinem. 

reklama

Útok autem na vojáky v Paříži měl podle prokuratury teroristický motiv

včera 21:24

Paříž - Útok autem na skupinu francouzských vojáků, ke kterému došlo před dvěma týdny v Paříži, měl zřejmý teroristický motiv. Dnes to uvedl pařížský prokurátor.

Iráčané postupuje k centru města Tall Afar, zůstává tam i 30 tisíc civilistů

včera 21:10

Bagdád - Blíž k centru Tall Afaru dnes postoupila irácká armáda. Boje o město vypukly v neděli. Podle AFP je v Tall Afaru, který míval až 200.000 obyvatel, stále nejméně 30.000 civilistů a IS je může využít jako lidské štíty.

Varšava ani Budapešť nepodléhají tlaku, postoj k uprchlickým kvótám změnit nechtějí

včera 21:06

Varšava/Budapešť- Polsko i Maďarsko dnes vzkázaly Evropské komisi, že ze svého odmítavého postoje ke kvótám pro přerozdělení migrantů neustoupí. 

Na Břeclavsku zemřel při pádu motorového rogala pilot

včera 20:04

Břeclav - Dnes odpoledne se poblíž Moravského Žižkova na Břeclavsku zřítilo motorové rogalo. Pilot zemřel.

Veterináři na jižní Moravě likvidují 65.000 slepic, v jejich trusu byly objeveny bakterie salmonely

včera 19:52

Praha - V chovu nosnic v Pohořelicích na Brněnsku veterináři objevili bakterie salmonely. Začali tam proto vybíjet zhruba 65.000 slepic. 

Senátoři do sněmovních voleb zřejmě nestihnou projednat zbraňovou ústavní novelu

včera 19:51

Praha - Senát podle svého předsedy Milana Štěcha (ČSSD) do říjnových sněmovních voleb novelu ústavního zákona, která má posílit práva majitelů legálně držených zbraní, neprojedná. Štěch to dnes řekl novinářům. 

Egyptu se nelíbí zmrazení americké pomoci

včera 19:50

Káhira - Egypt během dnešní návštěvy zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera kritizoval zmrazení vojenské pomoci, kterou Spojené státy dlouhá léta Káhiře poskytovaly.

Od 25. srpna bude na východě Ukrajiny platit příměří

včera 19:41

Minsk/Kyjev - Od 25. srpna má platit nové příměří mezi vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajině. Dohodli se na tom dnes zástupci mírové kontaktní skupiny na jednání v Minsku.

V Barceloně jsou posilována bezpečnostní opatření

včera 19:11

Barcelona/Madrid - Španělsko zvýší v Barceloně bezpečnostní opatření v místech vyhledávaných turisty a také na sportovištích a u kulturních památek. V souvislosti s útokem v Katalánsku zpřísnily bezpečnostní opatření u kulturních památek v Itálii a také u gotické katedrály v Kolíně nad Rýnem.

Rakouské a francouzské firmy na mzdách v ČR šetří, myslí si Sobotka

včera 19:00

Salcburk - Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Zahraniční společnosti na zaměstnancích v ČR šetří, tvrdí český premiér Bohuslav Sobotka. Zahraniční společnosti podle něj velkou část peněz vyplácejí na dividendách a část z…

Kolín nad Rýnem reaguje na útoky ve Španělsku, před katedrálou byla postavena bariéra

včera 18:47

Berlín - Kolín nad Rýnem, město ležící na západě Německa, dnes v reakci na teroristický útok v Barceloně zvýšil ochranu kolem zdejší katedrály.

Londýn trvá na ukončení jurisdikce soudního dvora EU

včera 18:28

Londýn - Britská vláda dnes potvrdila požadavek ukončení jurisdikce unijního Evropského soudního dvora (ESD) po brexitu. Londýn uvedl několik možných způsobů řešení sporů, jako je zakládání společných komisí nebo arbitráže.

V troskách domu útočníků z Barcelony byl objeven funkční sebevražedný pás

včera 18:23

Barcelona - Španělská policie našla v troskách domu v Alcanaru, kde teroristická buňka připravovala teroristické útoky, funkční sebevražedný pás. Již dříve bylo nalezeno přes 100 propanbutanových lahví a materiál k výrobě trhaviny TATP, již používají bojovníci Islámského státu. Na úřady se valí…

Dosavadní vysílání pracovníků je zrada zásad EU, zuří Macron

včera 17:23

Salcburk - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes označil stávající praxi při vysílání pracovníků do jiných zemí Evropské unie za zradu základních zásad unie. Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Uvedl to dnes český…

Policie kopii spisu k Čapímu hnízdu poslancům nevydá, mohou do něj pouze nahlédnout

včera 17:09

Praha - Krajské policejní ředitelství v Praze neposkytne členům sněmovního mandátového a imunitního výboru, kteří mají poslancům doporučit postoj k žádosti policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO), kopii spisu. Budou do něj moci jen nahlédnout.

Zformování kurdského státu? Na to zapomeňte, hřímá Erdogan

včera 17:07

Ankara - Turecko podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana nedovolí, aby se na hranici se Sýrií zformoval kurdský stát. Ankara k milicím YPG zaujímá velmi negativní postoj a označuje je za teroristy. Podezírá je z úzké spolupráce s kurdskými separatisty na jihovýchodě Turecka.

V jednom z nejstarších kostelů na Maltě se zřítila část stropu z 15. století

včera 17:05

Valletta - Ze stropu kostela v Rabatu na Maltě vypadlo zdivo i trámy dolů na mramorovou podlahu. Nikomu se nic nestalo. Místní lidé, kteří ráno spoušť objevili, byli ale v šoku. Stavba s hojnou barokní výzdobou je turistickou atrakcí zejména o Velikonocích.

Na imáma z Katalánska upozornili sami muslimové už před rokem

včera 17:04

Brusel/Barcelona - Imám Abdalbákí Sátí, mozek teroristických útoků v Katalánsku, vzbudil už začátkem roku 2016 podezření u muslimské obce v Belgii.

Ruský soud nařídil režiséru Serebrennikovovi domácí vězení, je podezřelý ze zpronevěry

včera 17:03

Moskva - Ruský režisér Kirill Serebrennikov (47), kterého úřady podezírají ze zpronevěry státních prostředků poskytnutých na rozvoj umění, dostal domácí vězení. Na základě dnešního rozhodnutí moskevského soudu nesmí až do 19. října bez souhlasu vyšetřovatelů používat ani telefon či jiné komunikační…

Koaliční krize na ochromila jednání slovenské vlády

včera 17:01

Bratislava - Koaliční krizi na Slovensku se dosud nepodařilo překonat. Místo pravidelného zasedání vlády dnes ministři rozhodovali pouze o jednom bodu "per rollam", tedy formou oběžníku.

Policisté v souvislosti s napadením Kvitové dostali 300 tipů, pachatele ale zatím nedopadli

včera 16:59

Prostějov - V případu tenistky Petry Kvitové, která byla loni 20. prosince přepadena a vážně zraněna ve svém prostějovském bytě, přijala policie již přes 300 podnětů. Pachatele se však dosud nepodařilo dopadnout. Dál proto žádá veřejnost o případnou pomoc

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací