ČTK

Merkelov ocenila Československo. Pomohlo sjednotit Evropu

dnes 17:47

Berlín - K 50. výročí srpnové okupace se dnes vyjádřila i německá kancléřka Angela Merkelová. Stateční lidé v dnešním Česku a dnešním Slovensku podle ní v dalších letech přispěli ke sjednocené Evropě.

Arab ve Španělsku zaútočil nožem, jinde najelo auto do lidí

dnes 17:01

Barcelona - Muž dnes v katalánském městečku Cornellà de Llobregat zaútočit na policejní stanici. Strážníci reagovali střelbou. Další vážný incident se odehrál v severošpanělském městě Casetas, kde muž vjel automobilem na chodník, zranil při tom tři lidi.

Na londýnském letišti nefungují informační tabule. Cestující zachránily fixy

dnes 16:55

Londýn - Na letišti Gatwick jižně od Londýna dnes přestaly kvůli poruše optického kabelu fungovat tabule s informacemi o letech. Zaměstnanci letiště tak musí již několik hodin údaje vypisovat fixami na bílé školní tabule.

reklama

Poplach v Praze: Kvůli dětské chůvičce bylo evakuováno 70 lidí

dnes 16:54

Praha - Okolí pošty v Kafkově ulici v Praze 6 bylo dnes dopoledne zhruba na hodinu evakuováno, poplach spustila podezřelá zásilka.

Rakousko proti uprchlíkům? Čechoslováky přijímali rádi, problém byl jinde

dnes 16:53

Praha - Po srpnové okupaci uprchlo do Rakouska na 162 tisíc Čechů a Slováků. Podle rakouského historika Niklase Perziho, který spolupracuje i s českým Ústavem pro studium totalitních režimů (ÚSTR), byli přijímáni se sympatiemi.

Drahoš jde opět do boje. Zahájil kampaň do Senátu

dnes 16:52

Praha - Jiří Drahoš dnes u Divadla Na Jezerce zahájil kampaň před senátními volbami v Praze 4. Neúspěšný prezidentský kandidát z poslední přímé volby bude oslovovat voliče heslem "Tak to dejme dohromady".

Evropu zachvátila epidemie spalniček. S nemocí bojují desetitisíce lidí

dnes 16:48

Kodaň - Během první poloviny letošního roku se v Evropě nakazilo spalničkami přes 41 tisíc dětí a dospělých. 37 případů skončilo úmrtím. Oznámila to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO).

Minimální mzda 16 tisíc? V Česku se chystají velké změny

dnes 16:47

Praha - Podle novely, kterou navrhlo ministerstvo práce, by se měla minimální mzda v Česku od roku 2020 zvyšovat tak, aby vždy od ledna odpovídala polovině průměrné mzdy z předloňska.

Indie je povodněmi zdevastovaná. Stovky mrtvých, hrozí epidemie

dnes 16:46

Dillí - Katastrofální povodně a sesuvy půdy si na jihu Indie vyžádaly už přes 400 mrtvých. Škody jsou předběžně vyčísleny na tři miliardy dolarů (67,6 miliardy Kč). Prezident Miloš Zeman svému indickému protějšku Rámovi Náthovi Kóvindovi dnes zaslal kondolenční telegram.

OSN drží pietu za zemřelého Kofiho Annana

dnes 16:46

Washington/Praha - Informační centrum OSN otevřelo pro veřejnost kondolenční knihu k úmrtí bývalého generálního tajemníka Kofiho Annana. V Česku pracovníci organizace drželi minutu ticha dnes v poledne. Kondolenční kniha je v pražském Informační centrum OSN (UNIC) přístupná do dnešních 16:30 a také…

Kamion v Lochkovském tunelu slisoval osobní vůz

dnes 16:42

Londýn - Nehoda dvou kamionů a osobního automobilu uzavřela dnes odpoledne zhruba na hodinu a půl Lochkovský tunel na pražském okruhu ve směru na plzeňskou dálnici D5.

Zeman a Babiš se v září sejdou s Merkelovou

dnes 16:37

Berlín/Praha - Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) zavítají v září do Berlína. Oba se mají setkat s kancléřkou Angelou Merkelovou. Zeman se sejde i se spolkovým prezidentem Frank-Walterem Steinmeierem.

Porostou platy? Vláda se hádá, každý tvrdí opak

dnes 16:36

Praha - Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) dnes jednala s předáky Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Věří, že se dohodu o růstu platů ve veřejném sektoru podaří uzavřít do konce měsíce.

Státní zástupce obžaloval tři lidi v kauze IZIP

dnes 16:35

Praha - Dozorující žalobce Pavel Prygl z pražského vrchního státního zastupitelství tvrdí, že obvinění v kauze Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a firmy IZIP mohli svým jednáním obstarat firmě neoprávněný prospěch ve výši 162 milionů korun.

Hamáček odmítá skončit na vnitru

dnes 15:41

Praha - Sociální demokraté dnes v Praze zahájil kampaň před komunálními volbami. Šéf ČSSD Jan Hamáček u té příležitosti řekl, že neuvažuje o variantě, že by se vzdal funkce ministra vnitra a zůstal v čele diplomacie, jejímž vedením je také pověřen.

Vyhořelý zámek v Horním Maršově začali zkoumat vyšetřovatelé

dnes 15:39

Horní Maršov - Příčiny požáru, který v neděli zničil zámek v Horním Maršově na Trutnovsku, začali dnes zkoumat vyšetřovatelé hasičů a policie. Přivezli i psa vycvičeného na hledání látek podporujících hoření.

Centrální nákup státu nefunguje, zjistil NKÚ

dnes 15:39

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil centralizované zadávání veřejných zakázek ve státní správě v letech 2014 až 2017. K tomu slouží dva systémy: Přes resortní systém nakupují resorty pro sebe a organizace, které pod ně spadají. Prostřednictvím druhého systému, Centrálního nákupu státu,…

Češi si stěžují Británii: Rusové jsou u nás zase

dnes 14:56

Londýn - V noci z 20. na 21. srpna 1968, tedy před 50 lety, vpadla na území Československa vojska států Varšavské smlouvy. Tématu se dnes ve svých komentářích věnují i západoevropská média.

Kvůli násilí na protestu DSSS v Dubí bylo obviněno šest lidí

dnes 14:13

Dubí - Protest proti násilí a rasismu, který v sobotu v Dubí uspořádala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), provázelo násilí. Policie obvinila šest osob, další stále vyšetřuje.

Policie chce kvůli tragédii při rally v Lopeníku obžalovat pět lidí

dnes 14:12

Praha - Policie navrhla obžalovat pět lidí za tragickou nehodu při rallye v Lopeníku na Uherskohradišťsku. Tragédie, při které zahynuly dívky ve věku sedm, 18, 18 a 20 let, se stala 10. listopadu 2012.

Třetina Rusů dodnes schvaluje okupaci Československa

dnes 13:19

Moskva - Ruské nezávislé sociologické středisko Levada udělalo průzkum v předvečer 50. výročí srpnové intervence do Československa. 36 procent Rusů považuje invazi za oprávněnou.

Agrofert ruší 1665 míst v německém gigantu Lieken

dnes 12:08

Praha - Agrofert ruší 1665 míst v německé pekárenské skupině Lieken, která má nyní zhruba 2800 zaměstnanců. Když ji Agrofert v roce 2013 koupil, měla asi 4000 zaměstnanců. V Česku Agrofert vlastní pekárny Penam, které působí i v Německu.

V ukrajinském Charkově vypukla přestřelka, dva mrtví

dnes 10:59

Charkov - U radnice v Charkově vypukla v noci na dnešek přestřelka. Podle ukrajinských médií byl zabit jeden policista, po smrti je i útočník. Hlídač radnice byl vážně zraněn.

V Praze se srazil autobus s osobním autem

dnes 10:08

Praha - V pražských Střešovicích se dnes ráno srazil autobus s osobním autem, zranění utrpělo deset lidí. Policisté nehodu vyšetřují.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie