Články k tématu: extremismus

V italském parlamentu někdo vyryl na zeď hákový kříž

17.04. 15:03

Řím - Hákový kříž a úryvek z hymny wehrmachtu někdo vyryl do dřeva na pánských toaletách v paláci Montecitorio, kde sídlí italská Poslanecká sněmovna. Informoval o tom dnes deník La Stampa.

Extremisté chtěli v Německu oživit národní socialismus, zasáhla policie

17.04. 13:30

Berlín - V několika německých spolkových zemích dnes úřady podnikly domovní prohlídky u osob podezřelých ze založení organizace podporující pravicový terorismus. Podezřelými jsou čtyři obvinění v Dolním Sasku, Brémách a Šlesvicku-Holštýnsku, informovalo spolkové státní zastupitelství v Karlsruhe.…

Útoků na uprchlíky v Německu ubývá, loni jich bylo přes 2200

28.02. 09:48

Berlín - V Německu loni došlo k 2219 útokům na žadatele o azyl a jejich ubytovny. Ve srovnání s rokem 2016 těchto případů ubylo o více než třetinu. Předloni jich bylo kolem 3500.

reklama

Itálie se před volbami mění v bitevní pole, útočí neofašisté i anarchisté

23.02. 16:47

Řím - Od rasisticky motivované střelby ve středoitalském města Macerata na počátku února, během níž Ital bílé pleti postřelil šest cizinců černé pleti, se množí konfrontace mezi protifašistickými aktivisty a krajně pravicovými uskupeními, konstatuje agentura AFP.

Při protestech proti krajní pravici v Itálii byli zraněni čtyři studenti

16.02. 18:27

Bologna – Při dnešních protestech proti mítinku ultrapravice v severoitalském městě Bologna byli zraněni čtyři studenti a jeden policista. Informovala o tom agentura ANSA.

Itálie zažívá vzestup neofašistických hnutí. Lidé jsou ovlivněni dezinformacemi, varují experti

07.02. 12:56

Řím - Více než 70 let po smrti Benita Mussoliniho se tisíce Italů stávají členy neofašistických hnutí. Sobotní střelba na cizince tmavé pleti, při kterém bylo ve středoitalském městě Macerata zraněno šest lidí, byl posledním ze série útoků, které spáchali Italové hlásící se k extrémní pravici.

Macron představil plán na boj s extremismem

02.02. 22:20

Dakar - Jedinou odpovědí na světový nárůst náboženského a politického extremismu je vzdělání. Francie proto na konto mezinárodního vzdělávacího fondu přispěje 200 milionů eur. Na dnešní konferenci na podporu školství v rozvojových zemích, která se konala v Senegalu, to řekl francouzský prezident…

Radikální NPD v hledáčku Spolkové rady Německa. Chce ji připravit o peníze

02.02. 13:59

Berlín - Spolkový ústavní soud před rokem odmítl zakázat krajně pravicovou Národnědemokratickou stranu Německa (NPD) s poukazem na to, že není natolik silná, aby mohla skutečně ohrozit demokratické zřízení Německa. Spolková rada dnes přišla s novým návrhem, aby se NPD na šest let zastavilo státní…

V Německu soudí extremistu, který útočil bombou. Jeho čin před 18 lety otřásl celou zemí

25.01. 13:59

Düsseldorf - V Německu dnes začal soud s pravicovým extremistou Ralfem S. (51), který podle obžaloby v roce 2000 nastražil v Düsseldorfu trubkovou bombu. Exploze zranila deset lidí převážně židovského původu. O život navíc tehdy přišlo jedno ještě nenarozené dítě.

Když hájíte určité hodnoty, musíte počítat, že jste terčem ohromné nenávisti, přiznává Halík

29.12. 17:02

Praha - Teolog a filosof Tomáš Halík se opřel do populistů a extremistů. Podle něj jsou nebezpečím, které ohrožuje svět. Společnost je podle něj na tom dobře, což ale nepřisuzuje tomu, že tu nejsou žádní uprchlíci.

Počet útoků na migranty v Německu klesl, politici přesto spokojeni nejsou

22.12. 15:02

Berlín - Počet útoků na ubytovny pro uprchlíky v Německu výrazně klesl, dál ale podle zůstává vážným problémem. Povaha útoků se značně liší. Sahá od sprejování na budovy a poškozování majetku až po násilné trestné činy.

Podcenili jsme pravicový extremismus, přiznává saský premiér

09.12. 10:32

Drážďany - Saský regionální premiér Stanislaw Tillich (58) příští týden po téměř deseti letech skončí ve funkci. Jeho nástupcem se stane 42letý Michael Kretschmer (CDU). V bilančním rozhovoru s agenturou DPA Tillich přiznal, že politici podcenili pravicový extremismus.

Generál Pavel: K odstranění extremistické hrozby musíme udělat víc, než jen zabíjet teroristy

30.11. 14:00

Praha - V Praze se koná mezinárodní bezpečnostní konference, na níž promluvil i předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel. Většina bezpečnostních hrozeb, kterým Severoatlantická aliance v současnosti čelí, podle něj pochází od násilných extremistických organizací. Je proto nutné i nasazení…

Člen krajně pravicových Říšských občanů dostal v Německu doživotí

23.10. 15:20

Norimberk - Člen krajně pravicového hnutí Říšští občané, který byl shledán vinným z vraždy policisty a z pokusu o zavraždění dvou dalších, dostal doživotní trest. Wolfgang P. (50) vstoupil do soudní síně s úsměvem na rtech a rozsudek si vyslechl bez pohnutí.

V Poitiers začal proces s pravicovými extremisty, vpadli na staveniště mešity

20.10. 15:29

Paříž - V Poitiers na západě Francie začal soudní proces s aktivisty krajní pravice, kteří před pěti lety obsadili na několik hodin staveniště právě budované mešity. Jako poškozená strana vystupuje Unie francouzských islámských organizací (UOIF).

Kyjevem prošel pochod ultranacionalistů, provolávali slávu Banderovi

14.10. 21:31

Kyjev - Kyjevem dnes prošel pochod věnovaný 75. výročí založení Ukrajinské povstalecké armády (UPA) kontroverzního velitele Stepana Bandery. Několik nacionalistů bylo zadrženo.

Forum 2000 v Praze: Demokracie se ve světě potýká s problémy, zaznělo varování před agresí Ruska

09.10. 12:38

Praha - V Praze druhým dnem pokračuje mezinárodní konference Forum 2000. Diskutující se shodli, že demokracie všude ve světě se potýká se závažnými výzvami, které ohrožují její existenci. Německý politolog Yasha Mounk upozornil, že díky sociálním sítím jsou více slyšet hlasy extremistů. Velmi…

Čin střelce z Mnichova byl motivován pravicovým terorismem, shodují se odborníci

04.10. 13:24

Mnichov - Čin Davida Aliho Sonbolyho, který loni v červenci v Mnichově zastřelil devět lidí a pak i sebe, byl politicky motivovaný. Shoduje se na tom trojice odborných posudků. Jeden z nich dokonce výslovně hovoří o pravicovém terorismu.

Nebezpeční extremisté a islámští radikálové kážou studentům? Analytici zveřejnili alarmující zprávu

02.10. 15:46

Londýn - Britské univerzity uspořádaly v posledním akademickém roce 2016/17 celkem 110 akcí, na kterých se představili extremističtí řečníci, přičemž nejvyšší podíl takových přednášek se odehrál v londýnských institucích. Vatuje před tím zpráva konzervativního think-.tanku.

Přežije Islámský stát pád chalifátu? Experti nastiňují možný vývoj

15.09. 12:00

Rakka - Ztráta území na Blízkém východě a výrazné vojenské oslabení Islámského státu vede mnoho lidí k naději, že by válka v Sýrii mohla konečně skončit. Reportéři z Deutsche Welle požádali skupinu bezpečnostních odborníků a vědců, aby nastínili budoucí možný vývoj samozvaného kalifátu.

Obžaloba chce pro extremistku Zschäpeovou doživotí a ochrannou vazbu

12.09. 14:24

Mnichov - Obžaloba žádá doživotní trest pro Beatu Zschäpeovou, jedinou přeživší členku neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU). Rozsudek by ve velmi sledovaném případu mohl padnout na podzim.

Radikálové z Afriky neznají své náboženské texty, ukázala studie

08.09. 08:23

New York - Z nové studie OSN vyplývá, že většina mladých Afričanů, kteří se přidají k nějaké extremistické skupině, je z chudého prostředí. O náboženských textech a jejich interpretaci více než polovina z nich ví jen málo, nebo nic.

Krajně pravicový Kotleba bude obhajovat post hejtmana

31.08. 16:56

Bratislava - Šéf krajně pravicové slovenské strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba bude v listopadových krajských volbách obhajovat post předsedy (hejtmana) Banskobystrického kraje.

OSN apeluje na Rusko: Zasáhněte proti rasismu v politice i sportu

28.08. 17:39

Moskva - Rusko by mělo důrazněji zasáhnout proti rasistickým útokům ruských ultranacionalistů a neonacistů i proti projevům nenávisti ruských politiků. S význou dnes přišel Výbor OSN proti rasové diskriminaci.

reklama
Fotogalerie