Články k tématu: horská služba

Tragická smrt Čecha. Našli ho zmrzlého na polské straně Krkonoš

25.12. 15:01

Před horskou chatou Slezský dům v obci Karpacz na polské straně Krkonoš byl dnes ráno nalezen mrtvý Čech. Pravděpodobně zmrzl, řek ČTK pracovník horské služby GOPR.

Vandalství na Sněžce: KRNAP zvažuje trestní oznámení kvůli mandale

05.09. 16:38

Pod vrcholem Sněžky dnes někdo nad ránem vytvořil z kamenů spirálu o průměru asi šest metrů, tzv. mandalu, čímž nevratně poničil křehký ekosystém arkto-alpínské tundry. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) vyzvala svědky k poskytnutí informací.

Na Slovensku uštkla českého turistu zmije

04.08. 17:40

Žilina - Devětadvacetiletého českého turistu dnes na hřebeni slovenské Malé Fatry zachraňovali záchranáři. Uštkla ho zmije.

reklama

Horská služba loni asistovala u 685 nehod cyklistů

05.05. 14:33

Janov nad Nisou (Jablonecko) - Horská služba v loňském roce zasahovala u 685 nehod cyklistů a koloběžkářů. Stovky lidí se při nich zranily a tři lidé zemřeli. Sdělili to dnes organizátoři kampaně Na kole jen s přilbou, jejímž cílem je snížit množství nehod cyklistů a zejména jejich následky.

Krkonošská horská služba zachraňovala turisty, byl mezi nimi i vyčerpaný čtyřletý chlapec

02.04. 13:52

Pec pod Sněžkou - Horská služba v Krkonoších v okolí Pece pod Sněžkou v neděli vyrazila ke třem akcím. Záchranáři pomohli mimo jiné zraněnému muži na Sněžce a podchlazenému čtyřletému chlapci.

V Krkonoších spadla lavina a částečně zavalila muže. Letěl pro něj vrtulník

22.02. 17:45

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - V Dlouhém dole v Krkonoších dnes musel zasahovat vrtulník, horská služba a záchranáři. Lavina tam částečně zavalila jednačtyřicetiletého muže. Muž si dokázal sám zavolat pomoc.

Horská služba v Krkonoších se na silvestra nezastavila, hledala ztracené turisty a pomáhala opařenému dítěti

02.01. 15:32

Špindlerův Mlýn - Počet zásahů Horské služby Krkonoše v uplynulém silvestrovském týdnu vzrostl proti předchozím týdnům zhruba šestinásobně na 185 zásahů. Policie na konci roku v Krkonoších řešila hlavně krádeže a případy opilých řidičů.

Sedm Čechů uvízlo v Malé Fatře, museli počkat na záchranu od horské služby

31.12. 13:57

Bratislava - Celkem sedmi českým turistům musela v sobotu večer v pohoří Malá Fatra pomáhat slovenská horská služba.

Zemřel náčelník krkonošské horské služby, při výstupu na Sněžku s TOP 09 mu selhalo srdce

11.10. 14:11

Praha - Náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš, který zkolaboval při předvolebním výstupu TOP 09 na Sněžku, v úterý zemřel. Klepš kandidoval jako nestraník v nadcházejících sněmovních volbách.

Polští turisté našli na Sněžce Češku v bezvědomí, i přes pomoc záchranářů zemřela

28.05. 11:34

Praha - Pod vrcholkem Sněžky byla nalezena česká turistka (47) v bezvědomí. I přes pomoc horských a leteckých záchranářů se ji nepodařilo oživit. Neštěstí se stalo v sobotu odpoledne na takzvané Řetězové cestě.

Turistka v Jeseníkách spadla ze srázu, zachraňovat ji musel vrtulník

27.03. 14:37

Olomouc - V neděli se ze zledovatělého srázu v údolí Bílé Opavy v Jeseníkách zřítila žena (28). Horští záchranáři ji z těžko přístupného místa vyprošťovali za pomoci vrtulníku.

V Krkonoších zkolaboval běžkař (84), pomoc záchranářů nejprve odmítal

19.02. 16:45

Hradec Králové - Členové horské služby dnes museli oživovat běžkaře (84). Muž nejprve péči odmítl, nakonec musel zasahovat vrtulník záchranářů.

V Krušných horách zasahoval vrtulník. Na běžkaře se zřítila střecha přístřešku

07.01. 19:48

Moldava - Nedaleko Bouřňáku u Moldavy v Krušných horách se dnes na běžkaře zřítila zasněžená střecha horského přístřešku, muž utrpěl středně vážná zranění. Na místě zasahovali letečtí záchranáří.

V Beskydech zkolaboval muž, nepřístupný terén bránil záchraně

07.07. 08:14

Zlín - Ve středu ráno zasahovala letecká záchranná služba v nepřístupném horském terénu Beskyd. Tísňové volání přišlo z turistické cesty poblíž Bílého kříže. Muž (60) podle prvních informací zkolaboval a zůstal v bezvědomí.

Nová móda: Tričko, které vám zachrání život

10.06. 08:13

Praha - Je to zdánlivě obyčejná věc - triko s vnitřním potiskem. Ovšem v případě nouze pomáhá zachraňovat životy. Zajímavý nápad ocenili i čeští záchranáři a horalé z Horské služby, kteří se do projektu zapojili. Informuje o tom deník Právo.

Do hledání sebevražedného muže se zapojily desítky osob. Mělo to úspěch, našli jej za pár hodin

13.04. 08:14

Železná Ruda - V pondělí v podvečer proběhla na Šumavě rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojili záchranáři Horské služby, Policie ČR, strážci Národního parku i městští strážníci. Do hledání muže, který chtěl pravděpodobně skoncovat se životem, se zapojil i psovod se svým psem.

reklama
Fotogalerie