Články k tématu: myslivci

Střetů vozidel se zvěří přibývá. Co za tím stojí?

13.01. 20:08

Počet střetů vozidel se zvířaty se loni podle policejních statistik meziročně zvýšil skoro o čtvrtinu na 15.928. Na počtu veškerých automobilových nehod se podílí 15 procenty. Jde o druhý nejčastější důvod nehod po střetu dvou vozidel. Podle Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) jde ve třech…

Počasí dopadá na zvířata. Myslivci se bojí, kolik jich zahyne

22.05. 18:41

Dlouhodobé sucho v České republice je jedním z důvodů úbytku drobné zvěře. Mezi další důvody patří například přirození predátoři. ČTK to dnes v Lysé nad Labem na Nymbursku, kde začal 24. ročník mezinárodní výstavy myslivosti, řekl jednatel Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota.

Zajíců je v Česku nedostatek, cena divočáků naopak klesá

11.11. 12:43

Lovci v uplynulém mysliveckém roce, který skončil koncem letošního března, odlovili meziročně o 43 procent více divokých prasat, bylo jich skoro 230.000. O 18 procent na 26.729 naopak klesly odstřely zajíců, uvádí myslivecká statistika. Důvodem je to, že jejich počty klesají, protože jim ubývá…

reklama

Zájem o zvěřinu mezi lidmi roste, letí jelení a divočáci

11.11. 12:26

Obchodní řetězce i kuchaři zaznamenávají dlouhodobě zvyšující se zájem o zvěřinu. Nejvíce se prodává jelení a srnčí maso, následují divočáci a daňci, řekla ČTK mluvčí řetězce Makro Romana Nýdrle. Poptávku po divočácích výrazněji nesnížila ani nákaza afrického moru prasat, která se objevila loni v…

Na Slovensku byla při lovu bažantů zabita žena

11.11. 10:33

Na Slovensku dnes postřelili do zad při lovu bažantů 29letou ženu, která po převozu do nemocnice svému zranění podlehla. Tragédie se podle slovenských médií odehrála v okrese Nitra u obce Mojmírovce.

Medvěda na Zlínsku se nedaří polapit. Do hor zřejmě vyrazí specialista na lov

04.11. 19:45

Ochránci přírody a myslivci, kteří pátrají po medvědovi potulujícím se od září ve Zlínském kraji, instalovali na jednom z hřebenů Vsetínských Beskyd odchytovou klec. Zároveň v okolí vytvořili pachovou stopu a instalovali několik fotopastí. Do kopcovitého terénu by měl příští týden vyrazit pátrat po…

Na Kutnohorsku byl při honu zastřelen myslivec, incident vyšetřuje policie

20.01. 17:42

Švabinov (Kutnohorsko) - Při honu na Kutnohorsku došlo k tragédii. Dnes odpoledne tu byl třiasedmdesátiletý myslivec.

Němečtí farmáři požadují odstřel 70 procent divokých prasat

12.01. 08:02

Berlín - Myslivci v Německu začali varovat před africkým morem prasat, a to kvůli výskytu tohoto onemocnění v Česku a Polsku. Nově se k nim přidali i zemědělci. Svaz německých zemědělců (DBV) požaduje, aby se zastřelilo sedmdesát procent všech divokých prasat v Německu.

Při honu na Chomutovsku někdo postřelil myslivce, je ve vážném stavu

06.01. 19:12

Chomutov - Při hodnu na Chomutovsku byl dnes postřelen jeden z myslivců. Policie zjišťuje, z jaké zbraně vyšla rána. Zatím nebyl nikdo obviněn.

Po Rusku pobíhá medvěd s puškou, ukradl ji vyděšenému myslivci

25.11. 16:30

Irkutsk - Představte si, že jen tak sedíte v lese u chaty, a najednou k vám na návštěvu přijde medvěd. Příhoda z kategorie pohádek? Omyl! Podobná příhoda se stala jednomu ruskému myslivci. Aby si zachránil život, utekl z dřevěného stavení hluboko do irkutských lesů. Když se však vrátil do chaty,…

Ministerstvo chce sjednotit stejnokroje rybářů a lesáků, jeden má stát 30 tisíc

15.10. 12:24

Praha - Ministerstvo zemědělství plánuje sjednotit stejnokroje zaměstnanců státní správy lesů, myslivosti a rybářství. Dotkne se to 400 lidí, každý stejnokroj může stát 30.000 korun. Nová vyhláška, pokud bude schválena, bude platit od ledna.

Do klece na Zlínsku bylo odchyceno prvních šest selat, nebyla nakažená morem

18.09. 17:18

Zlín - Myslivci odchytili do klece první divočáky ve vysoce rizikové oblasti nákazy africkým morem prasat na Zlínsku. U žádného ze selat nebyla choroba potvrzena. Do lesů, polí a na polní cesty v ohnisku nákazy nadále platí zákaz vstupu.

Myslivci zastřelili prvního divočáka v červené zóně zasažené africkým morem

14.09. 18:32

Zlín - Myslivci zastřelili prvního divočáka v takzvané červené zóně zasažené africkým morem prasat na Zlínsku. Kromě odstřelu mají ke snížení populace černé zvěře v červené zóně přispět odchytové klece. Do lesů, polí a na polní cesty v ohnisku nákazy je zákaz vstupu.

Veterináři povolí odstřel divočáků na Zlínsku příští týden

08.09. 16:08

Zlín - Veterináři povolí od pondělí odlov divočáků v dosud zakázaném ohnisku afrického prasečího moru na Zlínsku. Lovit budou moci pouze proškolení lovci, zhruba tři lidi na jedno místní myslivecké sdružení.

Čunek chce motivovat myslivce k odlovu divočáků. Mají dostat víc peněz i maso zastřelených zvířat

07.08. 15:35

Zlín - Zlínský kraj chce více motivovat myslivce k odstřelu divočáků v okrese Zlín, mimo ohnisko nákazy, kde je lov černé zvěře kvůli africkému moru prasat zakázaný.

Boj proti moru prasat: Myslivci odlovili na Moravě přes 1000 divočáků

01.08. 17:19

Zlín - Myslivci v oblasti intenzivního odlovu ve Zlínském kraji a okolí odlovili od 17. července 1008 divočáků. ČTK to dnes řekl Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS).

Na Moravě už bylo odloveno skoro 1000 divočáků

31.07. 11:56

Praha - Myslivci v oblasti intenzivního odlovu v okolí Zlínska odlovili k dnešku 992 divočáků. ČTK to dnes řekl Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS).

Jak zastavit šíření afrického moru prasat? Pomoci mají ploty a odchytová zařízení

25.07. 10:58

Zlín - Zlínský kraj chce částečně oplotit území zasažené africkým morem prasat a osadit odchytová zařízení na divočáky. Dnes s požadavkem na vydání nových mimořádných veterinárních opatření osloví Státní veterinární správu.

Myslivci na Moravě odlovili skoro 450 divočáků, prasečí mor u nich prokázán nebyl

24.07. 14:08

Zlín - Za týden odlovili myslivci v území intenzivního lovu na Moravě 449 divokých prasat, nejvíce v okresech Uherské Hradiště a Hodonín. U žádného z nich test neprokázal africký mor.

Myslivci instalují kvůli moru prasat pachové ohradníky

22.07. 17:26

Lukov (Zlínsko) - Myslivci dnes ráno začali na Zlínsku budovat ochrannou linii složenou z 12.000 kelímků naplněných páchnoucí pěnou, která má zabránit šíření afrického moru prasat ze zasaženého území do okolí.

Myslivci musí do soboty naistalovat pachové ohradníky

19.07. 11:28

Praha - Podle nového nařízení Státní veterinární správy (SVS) budou muset myslivci do soboty nainstalovat na Zlínsku pachové ohradníky, díky nimž by divočáci neměli vybíhat z území zamořeného africkým morem prasat.

Tisícovka za jednoho zastřeleného divočáka? Myslivci na Moravě si mohou přivydělat

18.07. 16:04

Praha/Zlín - Myslivci dostanou 1000 korun za každé zastřelené divoké prase, ale jen v oblasti intenzivního lovu na Moravě. Myslivci mohou v celé republice používat dříve zakázané metody lovu prasat.

Vláda souhlasí se změnami v mysliveckém zákoně

22.03. 15:47

Praha - Vláda dnes podpořila novelu mysliveckého zákona. Lidé by podle ní za vstup do lesů, na louky či pole jako mysliveckých honiteb v době jeho zákazu mohli dostat pokutu až 30 tisíc korun. Dosud to bylo 10 tisíc korun. Proti normě se zvedla kritika, prý jde o paskvil.

Myslivci podpořili ústavní zákon, kritizují novou evropskou směrnici

14.03. 20:46

Praha - Myslivci doufají, že se podaří pro evropskou normu zpřísňující držení zbraní vyjednat národní výjimku, aby se směrnice v českém právu nemusela aplikovat. Předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota podporuje novelu ústavního zákona, kterou předložil ministr vnitra Milan Chovanec …

reklama
Fotogalerie