Články k tématu: Panama Papers

Panama Papers: Dva společníci Mossack Fonseca byli propuštěni z vazby

23.04. 13:19

Panama - Dva společníci advokátní kanceláře Mossack Fonseca, která proslula kauzou takzvaných Panamských dokumentů (Panama Papers), byli propuštěni z vazby na kauci.

Proštřování systému Panama Papers prý není nezávislé

06.08. 13:35

Panama - Panamská vláda podle amerického ekonoma Josepha Stiglitze zřejmě nemá zájem na tom, aby se nezávisle prošetřila kauza takzvaných Panamských dokumentů.

Švýcarská policie zadržela informatika, který byl spolčen s Panama Papers

15.06. 18:55

Ženeva - Švýcarská policie zadržela počítačového technika ženevské pobočky advokátní kanceláře Mossack Fonseca, která figuruje v kauze takzvaných Panamských dokumentů (Panama Papers).

reklama

Panama Papers odhalují, jak klienti ukryli miliony

07.06. 21:52

New York - Američan William Ponsoldt během let vydělal desítky milionů dolarů díky tomu, že dokázal vybudovat mnoho úspěšných firem. Renovoval obytné budovy v New Yorku, choval arabské koně, vedl jachtklub na Bahamách, kamenolom v Michiganu, továrnu na automobilové součástky v Kanadě a dokonce i…

Kdo využíval daňových rájů? Rejstřík Panamských dokumentů zveřejněn

09.05. 21:23

New York - Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ) dnes rozšířilo databázi o společnostech a lidech využívajících daňové ráje. Přidáno bylo více než 200.000 firem a společnostní z kauzy Panamských dokumentů (Panama Papers).

Do aféry Panama Papers je prý zapletena i slovenská firma

25.04. 12:42

Bratislava - Aféra Panama Papers se dotýká také slovenské firmy Latem Trading a další společnosti nizozemského podnikatele Gustaafa Davida Poelena. Policie a finanční správa SR činnost Latem Tradingu prověřuje.

Policie provedla razii na Mossack Fonseca. Odnesla tři pytle roztrhaných papírů

23.04. 09:03

Panama - V nemovitosti používané firmou Mossack Fonseca z aféry Panama Papers, provedla policie razii. Z míst v pátek odnesli pytle plné roztrhaných papírů.

Do sídla Mossack Fonseca vpadla panamská policie

13.04. 14:50

Panama - Agenti zvláštního oddělení prokuratury pro boj s organizovaným zločinem v úterý prohledali sídlo firmy Mossack Fonseca. Tato společnost pomáhala lidem po celém světě s podezřelými převody peněz do daňových rájů.

Islandský ministr financí kvůli Panama Papers nerezignuje. Nic jsem neprovedl, hájí se

12.04. 15:24

Londýn - Islandský ministr financí Bjarni Benediktsson nemá v plánu rezignovat na svou funkci, ačkoli jeho jméno figuruje v Panama Papers. Nebude tak následovat premiéra Sigmundura Davída Gunnlaugssona, který svůj post již opustil.

Tisíce lidí na Maltě vyrazilo protestovat do ulic kvůli Panama Papers. Skončí vláda?

11.04. 16:42

Valleta - Včera tisíce lidí vyrazilo do ulic hlavního maltského města Vallety, aby dali na jevo svůj nesouhlas a nespokojenost s jednáním premiéra a především ministra zdravotnictví a energetiky Konrada Mizziho a šéfa úřadu předsedy vlády Keitha Schembriho, kteří jsou jmenování v tzv. Panamských…

David Cameron zveřejnil svá daňová přiznání

10.04. 11:15

Londýn - Britský premiér David Cameron dnes zveřejnil svá daňová přiznání za poslední roky.

Měl jsem se k tomu postavit lépe, přiznal se Cameron k Panama Papers

09.04. 13:46

Londýn - Britský premiér David Cameron připustil, že pochybil při vysvětlování kauzy kolem takzvaných Panamských dokumentů (Panama Papers).

Na salvadorskou pobočku firmy Mossack Fonseca provedly úřady razii

09.04. 11:35

San Salvador - Salvadorské úřady provedly razii v kanceláři firmy Mossack Fonseca, která pomáhala lidem po celém světě s převody peněz do daňových rájů v kauze Panama Papers.

Islandská vláda pokračuje, hlasování o vyslovení nedůvěry neprošlo

08.04. 23:00

Reykjavík - Islandská vláda přestála hlasování o vyslovení nedůvěry. Vyvolaly ho opoziční strany v souvislosti s kauzou takzvaných Panamských dokumentů.

Cameron se přiznal. Měl jsem peníze v daňovém ráji, oznámil

08.04. 08:58

Londýn - Britský premiér David Cameron připustil, že měl ziskový podíl v investičním offshore fondu svého otce. Prodal jej za více než 30000 liber. V přepočtu tedy více než milion korun.

Skandál Panama Papers otřásá světem, řada zemí spustila vyšetřování

07.04. 17:00

Londýn/Paříž/Moskva - Světem hýbe skandál Panama Papers spojený s novinářským odhalením rozsáhlé sítě firem v daňových rájích, které během více než 30 let pomáhala zakládat panamská poradenská firma Mossack Fonseca. V řadě zemí dosáhl obrovských rozměrů a úřady už mnohde zahájily vyšetřování…

Kauza Panama Papers je pokus o destabilizování Ruska, řekl Putin

07.04. 16:40

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin označil zveřejnění takzvaných Panamských dokumentů o firmách svých přátel v daňových rájích za pokus destabilizovat situaci v Rusku.

První oběť Panama Papers: Islandský premiér definitivně rezignoval

07.04. 09:38

Reykjavík – Kauza Panama Papers má první oběť. Ve středu pozdě večer definitivně rezignoval islandský premiér Sigmundur Davíd Gunnlaugsson. Oznámil mluvčí jeho Pokrokové strany po jednání všech parlamentních stran. Premiér přitom ještě v úterý mluvil o tom, že se funkce vzdává pouze dočasně.

Je Porošenko zapojen do Panama Papers? Ukrajinský prezident vinu odmítá

06.04. 14:50

Kyjev - Aféra okolo uniklých dokumentů z panamské společnosti Mossack Fonseca, která dostala název Panama Papers, dál otřásá světem. Do skandálu je zapojen i ukrajinský prezident Petro Porošenko, jehož jméno se v uniklých dokumentech také objevilo.

Islandský premiér nerezignoval, funkci jen dočasně předal

06.04. 13:04

Rejkjavík - Vládní Pokroková strana včera oznámila demisi islandského premiéra Sigmundura Davída Gunnlaugssona, ten ale dnes říká něco jiného. Prý nerezignoval, svou funkci jen dočasně předal místopředsedovi.

Putina se skandál Panama Papers netýká, nemá prý žádné peníze

06.04. 12:34

Moskva - Skandál Panama Papers nemusí ruského prezidenta Vladimira Putina zajímat. Šéf Kremlu totiž žádné peníze nemá, uvedl v komentáři pro Echo Moskvy publicista Matvej Ganapolskij.

Charlie Hebdo si utahuje z boháčů a celebrit z aféry Panama Papers

06.04. 09:58

Paříž - Aféra Panama Papers, v níž figuruje řada politiků a celebrit, se stala tématem číslo jedna pro známý satiritický časopis Charlie Hehdo.

Mossack Fonseca pomáhala firmě Online Services, ta navrhovala insolvenci Slavie

06.04. 08:40

Praha - Právnická společnost Mossack Fonseca, jejíž uniklé materiály jsou základem kauzy Panamských dokumentů (Panama Papers), pomáhala založit firmu vystupující jako navrhovatel v insolvenčním řízení proti fotbalové Slavii Praha. Mossack Fonseca zajistila registraci společnosti Online Services,…

V kauze Panama Papers se objevila i eBanka, Babiš se obrátí na ČNB

05.04. 16:28

Praha - Dnes již neexistující eBanka podle Panama Papers otevírala účty i firmám, které nedoložily dokumenty ohledně svého vlastníka. Ministerstvo financí se proto ve věci obrátí na Českou národní banku.

reklama
Fotogalerie