Články k tématu: pneumatiky

Na zimní pneu zatím přezulo výrazně méně řidičů než loni

03.11. 10:06

Na zimní pneumatiky mělo na začátku listopadu přezuto 64 procent motoristů, což je o 16 procentních bodů méně než loni. Může za to teplé počasí, které po většinu předchozího měsíce panovalo. Vyplývá to z aktuálních informací obchodníků a pneuservisů.

Přezutí na zimní gumy? Češi si letos připlatí

27.10. 10:51

Cena zimních pneumatik se meziročně zvýšila zhruba o 2,5 procenta. Nejvíce zdražily menší rozměry od 13 do 15 palců. Zdražení se týká celé Evropy a je způsobené vyšší cenou surovin a nákladů na výrobu a logistiku. Přezouvání v pneuservisech podražilo zhruba o pět procent.

Napadl sníh a řidiči vyrazili do servisů. Čekací doba se prodloužila

19.11. 20:18

Kvůli prvnímu sněhu a nízkým teplotám se prodloužila čekací doba v pneuservisech. Na přezutí na zimní pneumatiky si v současnosti motoristé počkají mnohde pět až sedm dní. Vyplývá to z údajů pneuservisů a prodejců pneumatik.

reklama

Neobvykle teplé počasí popletlo řidiče, někteří ještě nemají přezuté pneumatiky

13.11. 16:29

Na zimní pneumatiky má v současnosti přezuto kolem 80 procent českých řidičů, což je o jednotky procent méně, než ve stejnou dobu loni. Může za to netypicky teplé počasí v říjnu a na začátku listopadu. Vyplývá to ze statistik pneuservisů a serveru Pneumatiky.cz.

Čekací doba na přezutí gum stoupla až na deset dní

30.10. 19:03

Praha - Zájem o přezouvání na zimní pneumatiky v posledním týdnu stoupl až o třetinu. Důvodem je ochlazení i blížící se listopadová povinnost mít za nepříznivých podmínek zimní výbavu.

Stíháte přezutí? Až pětina aut má na začátku zimy nevhodné pneu

29.10. 10:51

Praha - Podle informací České asociace asistenčních společností (ČAAS) jezdí na začátku zimní sezony 15 až 20 procent aut na nevhodných či špatných pneumatikách. Nejčastěji mají sjetý vzorek, jsou určené pro letní provoz nebo mají špatný hmotnostní či rychlostní index.

Teplé počasí ovlivnilo dopravu, zimní pneu si pořídilo o desetinu méně lidí

22.10. 10:48

Praha - Počet řidičů, kteří měli v polovině října nakoupené zimní pneumatiky, je proti loňsku nižší o deset procent. Důvodem je teplé počasí v posledních dnech a pomalý pokles teplot.

Víte, jak přesně vypadají zimní pneumatiky? Pětina českých řidičů ne

10.10. 17:53

Praha - Devět z deseti českých řidičů přezouvá svůj vůz na zimní pneumatiky. Podle průzkum agentury STE/MARK ovšem 22 procent motoristů neví, jak přesně zimní guma vypadá.

Zeman čínskou výrobnu pneumatik připustil i v Olomouckém kraji

07.09. 17:33

Ostrava - Prezident Miloš Zeman na závěru své návštěvy Moravskoslezského kraje uvedl, že plánovaná výrobna na pneumatiky by mohla být i na Olomoucku.

V Kladně hoří černá skládka pneumatik, kouř je vidět z velké dálky

15.04. 14:18

Kladno - V kladenské městské části Dubí hoří černá skládka pneumatik. Hustý černý kouř je viditelný z velké dálky, na místě zasahují čtyři hasičské jednotky.

V Česku roste zájem o zimní pneumatiky i řetězy, poptávka je až dvojnásobná

08.01. 11:21

Praha - Příchod zimy s počátkem roku 2017 zvýšil zájem českých motoristů o koupi zimních pneumatik na dvojnásobek proti stejnému období loni. Dvojnásobná je v lednu i poptávka po zimních řetězech. Loni byly na začátku roku teploty kolem nuly a minimum sněhu.

Zájem o zimní pneu se zdvojnásobil. Může za to ochlazení

09.10. 14:15

Praha - Zájem o přezouvání na zimní pneumatiky v pneuservisech se proti minulému týdnu více než zdvojnásobil.

V ČR už nenajdeme pohozené pneumatiky? Pomoci má nový systém

13.08. 16:15

Praha - Ministerstvo životního prostředí vydalo oprávnění ke vzniku nového kolektivního systému, který pro pneumatiky zajistí zpětný odběr, řekl ČTK ředitel odboru odpadů na MŽP Jaromír Manhart.

Dávejte pozor na pneuservisy, zjistěte si cenu za služby, varuje ČOI

14.03. 11:02

Praha - Ověřit úroveň služeb pneuservisů a dodržování povinností, vyplývajících prodávajícím nebo poskytovatelům těchto služeb z obecně závazných právních předpisů, bylo cílem kontrolní akce České obchodní inspekce.

reklama
Fotogalerie