Články k tématu: Přistěhovalectví

Proč se nedaří zastavit populisty? Politolog našel odpověď

14.09. 19:15

NÁZOR - V nedávných zemských volbách v německých zemích Sasko a Braniborsko posílila populistická radikálně pravicová strana Alternativa pro Německo (AfD), připomíná Tarik Abou-Chadi v komentáři pro server Washington Post. Politolog z Curyšské univerzity dodává, že AfD sice nezvítězila, ale její…

Trump může zatočit s imigranty, Nejvyšší soud USA dal zelenou kontroverznímu plánu

12.09. 08:19

Americký nejvyšší soud ve středu rozhodl, že vláda prezidenta Donalda Trumpa může bez omezení uplatňovat nové pravidlo zpřísňující podmínky pro získání azylu ve Spojených státech. Nařízení soudců dočasně anuluje verdikt soudu nižší instance, který zablokoval vymáhání nové politiky v některých…

Deportace dětí s rakovinou? Trump zastavil pomoc těžce nemocným imigrantům

27.08. 08:55

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa končí s opatřením, které přistěhovalce chrání před deportacemi, pokud oni sami či jejich příbuzní podstupují život zachraňující léčbu. Imigrační úřady to tento měsíc oznámily rodinám migrantů, napsala v noci na dnešek agentura AP.

reklama

Kanada chce do roku 2021 přijmout milion přistěhovalců. Podle ministra jsou migranti přínosem

11.01. 16:14

Kanada chce do roku 2021 přijmout milion přistěhovalců. Ve výroční zprávě to parlamentu oznámil kanadský ministr pro imigraci Ahmed Hussen. Pokud chce Kanada, kde žije necelých 37 milionů obyvatel, svému závazku dostát, znamená to, že do země každý rok počínaje letoškem přijde 333.000 imigrantů.

Den německé rozmanitosti? Slavit chtějí i menšiny, výzvu podepsali muslimové i černoši

03.10. 16:20

Německé spolky přistěhovaleckých komunit a organizace usilující o integraci či bojující proti rasismu dnes vyzvaly, aby spolková republika každoročně slavila také Den německé rozmanitosti. Při příležitosti státního svátku Dne německé jednoty, kdy si Němci připomínají znovusjednocení své země před…

Lásce neporučíš? Protiimigrační politik žije s mladou Íránkou, je z toho skandál

16.08. 12:51

Oslo - Bývalý norský ministr Per Sandberg za populistickou Pokrokovou stranu má poměr s íránskou přistěhovalkyní, která je o 30 let mladší. Politik přitom brojí proti muslimům a varuje před tím, aby na norských fjordech nezačal vládnout islámský zákon šaría.

Vracení dětí přistěhovalců je komplikované. USA rodiče deportovaly, teď je namohou najít

10.08. 15:45

Washington - Ve Spojených státech čeká na připojení ke svým rodinám stále přes 500 dětí přistěhovalců. Podle agentury Reuters mají úřady problém najít rodiče, z nichž někteří už v USA nejsou.

Migranti internovaní v USA si stěžují na postup úřadů, část z nich drží hladovku

03.08. 13:37

Washington - Některé rodiny přistěhovalců, zadržených při ilegálním přechodu hranic s USA, zahájily hladovku. Další pořádají protesty vsedě, děti odmítají chodit do škol. Internovaní imigranti si tak chtějí od úřadů vymoci informace, jaký bude jejich další osud.

Ivanka Trumpová s otcem nesouhlasí v otázce migrace: Jsem dcera imigrantky, moje matka vyrůstala v komunistické České republice

03.08. 11:05

Washington - Ivanka Trumpová (36) kritizuje postup svého otce vůči rodinám přistěhovalců přicházejících do Spojených států bez potřebných dokladů. Nesouhlasí ani s označováním novinářů za nepřátele lidu.

Úřady USA vrátily zatím rodičům 1800 dětí odebraných na hranicích, osud dalších je nejistý

27.07. 16:06

Washington - Americké úřady zatím ilegálům vrátily přes 1800 dětí. Praxe odebírání dětí byla zavedena v rámci "nulové tolerance" prezidenta Donalda Trumpa vůči nezákonnému přistěhovalectví. Přes 700 dětí se k rodičům dosud nevrátilo a osud mnohých z nich je nejistý.

Trump slovně zaútočil na muslimského starostu Londýna, Khan si to ale nenechal líbit

13.07. 13:43

Londýn - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro britský list The Sun označil práci muslimského londýnského starosty za strašlivou. Sadiq Khan se proti kritice ohradil.

Herečka a demokratická politička označila přistěhovalecký úřad za teroristy. Bílý dům jí to oplatil

10.07. 12:05

New York - Americká herečka a demokratická uchazečka o guvernérské křeslo státu New York Cynthia Nixonová se dostala do křížku s Bílým domem, když Úřad pro přistěhovalectví a výběr cel (ICE) označila za teroristickou organizaci.

Americký soud zamítl žádost o zadržování rodin migrantů pohromadě

10.07. 11:18

Los Angeles - Federální soud v Los Angeles zamítl žádost vlády USA, aby umožnil zadržovat děti ilegálních imigrantů déle než dosavadních dvacet dní. Soudkyně Dolly Geeová argumenty ministerstva spravedlnosti označila za pochybné a cynické.

USA provedou DNA testy u dětí odebraných migrantům, Trumpovi oponenti jsou v šoku

06.07. 15:09

Washington - Spojené státy provedou u dětí migrantů testy DNA, aby si úřady během jejich vydávání rodičům byly jisté příbuzenskými vztahy. Tento plán děsí oponenty Trumpovy administrativy. USA musí z rozhodnutí soudu vrátit rodičům zhruba 3000 dětí, což je asi o tisícovku více, než se dosud…

Pentagon dostal žádost o ubytování tisíců migrantů

28.06. 10:44

Washington - Spojené státy se snaží hasit krizi, kterou vyvolala politika nulové tolerance vůči ilegálním imigrantům. Pentagon dostal od úřadů žádost o vytvoření ubytovacích kapacit až pro 12.000 přistěhovalců a jejich dětí. Během příštích 45 dnů by měla armáda mít k dispozici kapacitu pro zhruba…

USA přerušily politiku nulové tolerance. Úředníci už chystají nový plán

26.06. 08:38

Washington - Spojené státy dočasně zastavily výkon politiky nulové tolerance vůči ilegální migraci, jejíž květnové zavedení prezidentem Donaldem Trumpem vedlo ke kontroverznímu rozdělování rodin s dětmi. Úřady nicméně už pracují na novém plánu, jak co nejrychleji trestně stíhat přistěhovalce bez…

Trump chce nelegální migranty z USA vyhošťovat okamžitě a bez soudů

24.06. 20:27

Washington - Vláda USA stále zadržuje 2053 dětí imigrantů zatčených v rámci "nulové tolerance" zavedené v květnu a prezident Donald Trump přilévá olej do ohně. Spojené státy by podle něj měly přitvrdit postup vůči ilegálům a vyhošťovat je okamžitě a bez soudů.

Americká vláda navrátila migrantům 522 odebraných dětí

24.06. 10:55

Washington - Vláda USA vrátila do rodin migrantů 522 dětí, dalších 16 se ke svým rodinám dostane během dalších 24 hodin. Menší počet nezletilých odebraných z rodin z jiných důvodů než kvůli politice nulové tolerance, zůstane odděleno. Jde o případy, kdy nelze potvrdit příbuzenský vztah.

Trump zpochybňuje utrpení dětských imigrantů oddělovaných na hranicích od rodičů

23.06. 13:45

Washington - Americký prezident Donald Trump zpochybňuje utrpení dětských imigrantů oddělovaných na hranicích od rodičů. Opravdovými oběťmi imigrační krize v USA jsou podle něj rodiny obětí vražd spáchaných ilegálních přistěhovalci. Trump často tvrdí, že přistěhovalci zvyšují kriminalitu. Odborné…

Trumpová navštívila děti migrantů. Na bundě měla nápis "Je mi to úplně jedno, a vám?"

22.06. 12:26

Washington - První dáma USA Melania Trumpová čelí kritice kvůli bundě, kterou měla na sobě při cestě za internovanými dětmi imigrantů. Na zádech byl vidět bílý nápis: "Je mi to úplně jedno, a vám?"

Trump vyměkl? Nařídil sjednotit rodiny migrantů, navíc prý USA přestanou stíhat ilegály s dětmi

21.06. 21:03

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes po obří vlně kritiky oznámil, že nařídil úřadům navrátit děti odebrané přistěhovalcům bez dokladů. Jeho manželka Melania je na návštěvě jednoho z center, kde jsou děti internovány.

Dusno kvůli migrantům: Demonstranti napadli ministryni vnitřní bezpečnosti USA +VIDEO

Aktualizovali jsme 20.6.2018, 22:09, 20.06. 19:26

Washington - Napětí v USA kvůli politice nulové tolerance vůči ilegálům roste stále víc. Demonstranti ve Washingtonu narušili úterní večeři americké ministryně vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenové.

Trump zařadil zpátečku. Dekretem zrušil rozdělování rodin migrantů

20.06. 22:07

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes dekretem zrušil rozdělování rodin uprchlíků zadržených na hranicích bez dokladů. Tato praxe vyvolala v minulých dnech tvrdou kritiku ze strany demokratů, liberálních médií, ale i části republikánských kongresmanů

Na hranicích mezi Mexikem a USA jsou zadržována i batolata, problém má vyřešit nový zákon

20.06. 20:57

Washington - Administrativa prezidenta Donalda Trumpa zpřísnila postup proti přistěhovalcům bez dokladů, což vyústilo v odebírání dětí migrantů jejich rodičům. Tuto praxi, která je podle kritiků nemorální a neamerická, by mohl ukončit návrh zákona, o němž bude ve čtvrtek hlasovat Sněmovna…

reklama
Fotogalerie