Články k tématu: státní zástupci

Afričan na Litoměřicku znásilnil dívku. Podle znalce může být nemocný

28.11. 16:34

Soud v Litoměřicích dnes nařídil pozorování Afričana obžalovaného ze znásilnění nezletilé na Litoměřicku. Důvodem je zjištění jeho duševního stavu. Muž může být podle znalce z oboru psychiatrie nemocen. Proti nařízení soudu podal na místě stížnost obhájce třicetiletého muže.

Zeman a kauza Čapí hnízdo? Šaroch dostal pochvalu za odvahu

05.09. 21:56

Prezident Miloš Zeman si váží státního zástupce Jaroslava Šarocha za jeho odvahu v kauze Čapí hnízdo, kterou se dokázal postavit "mediální smečce". Jím vypracovaná zpráva týkající se trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších obviněných by podle Zemana měla být veřejná. Prezident to…

Benešová slibovala, že radikální změny dělat nebude. Teď chce rušit vrchních soudy a zastupitelství

02.05. 08:43

Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) uvažuje o zásadním zeštíhlení justiční soustavy v Česku. Dosavadní čtyřstupňový systém soudů a státních zastupitelství by nahradil třístupňový, z něhož by vypadly vrchní soudy a vrchní státní zastupitelství v Praze a Olomouci. Benešová v…

reklama

Žalobce odmítl rozsudek: Odůvodnění soudu v kauze OKD není objektivní

07.05. 13:34

Praha - Odůvodnění soudkyně Ivy Fialové v kauze privatizace těžební společnosti je podle státního zástupce Tomáše Černého velmi neobjektivní. S osvobozujícím rozsudkem nesouhlasí a na místě se proti němu odvolal. Fialová dnes zprostila viny znalce Rudolfa Douchu, jehož posudek vedl k údajně…

Babišovi právníci prostudují trestní stíhání kvůli Čapímu hnízdu

04.05. 16:51

Praha - Premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes zopakoval, že se v kauze Čapí hnízdo cítí nevinný. Jeho právníci prostudují odůvodnění, proč státní zástupce zamítnul jeho stížnost proti obvinění. Babiš novinářům v reakci na čtvrteční informaci, že bylo zrušeno stíhání čtyř osob v…

O stížnostech obviněných v kauze Čapí hnízdo bylo rozhodnuto, zatím se ale neví jak

03.05. 17:05

Praha - Státní zástupce Jaroslav Šaroch z pražského městského státního zastupitelství rozhodl o stížnostech všech 11 obviněných proti trestnímu stíhání v kauze kolem padesátimilionové dotace EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. Dnes to řekla mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová. Neupřesnila však, jak…

TOP 09 chce zpřesnit pravidla pro jmenování o odvolávání žalobců, materiál posoudí vláda

03.03. 14:09

Praha - TOP 09 navrhla zpřesnění pravidel pro jmenování a odvolávání vedoucích státních zástupců, což má vést k posílení jejich nezávislosti na eventuálních tlacích a politických vlivech. Předlohu nejprve posoudí vláda. Rozhodnou o ní zákonodárci.

Státní zástupce vypracoval usnesení o stíhání Babiše a Faltýnka

24.01. 20:35

Praha - Státní zástupce dnes vyhotovil usnesení, kterým rozhodl o pokračování trestního stíhání premiéra v demisi a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka.

Žádost o vydání Babiše a Faltýnka? Policie nepotřebovala souhlas žalobců, tvrdí zastupitelství

11.08. 22:14

Praha - V kauze Čapí hnízdo o chystané žádosti o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka policie státního zástupce jen informovala, souhlas žalobce s podáním žádosti nepotřebuje. ČTK to dnes řekla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze…

Žalobci chtěj po středeční razii vazbu pro jednu osobu

04.05. 20:08

Praha - Žalobci zatím navrhli vazbu pro jednu osobu ze tří obviněných v souvislosti se státními dotacemi z ministerstva školství na sport. Policisté zadrželi celkem deset lidí.

Státní zastupitelství stáhlo žalobu na cizince za střelbu na policii

06.11. 13:44

Praha - Státní zastupitelství podle Českého rozhlasu stáhlo žalobu na cizince potrestaného čtyřmi roky vězení za střelbu na policisty.

Žalobci pochybili při informování o výslechu Tuhého, tvrdí Zeman

23.10. 15:16

Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal minulý týden kárnou žalobu na jednoho pracovníka Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

Jihlavský státní zástupce našel pod autem granát. Policie ho nespustí z očí

23.08. 21:54

Jihlava - Pyrotechnici stále zkoumají funkčnost granátu, který v pondělí našel před svým domem jeden z jihlavských státních zástupců. Prošetřují i to, jestli granát souvisí s nějakým případem, který žalobce dozoruje. Jeho dům proto i dnes hlídala policie.

Český státní zástupce Klement bude členem Dozorčího výboru OLAF

09.08. 14:02

Brno - Členem Dozorčího výboru Evropského úřadu pro boj s podvody (OLAF) se stane český státní zástupce Petr Klement. Ten úspěšně prošel výběrovým řízením a na pět let se stane jedním z jeho pěti členů.

Policie dala dohromady kauzy podnikatele Čadka a České pošty

06.08. 13:19

Praha - Policisté se nově zabývají oběma kauzami kolem podnikatele Lukáše Čadka a České pošty v jednom vyšetřování.

Rath opět stane před soudem. Státní zástupce obžaloval devět lidí a osm firem

29.07. 12:48

Praha - Státní zástupce Jiří Pražák podal obžalobu na devět lidí a osm firem ve druhé větvi kauzy se bývalého poslance Davida Ratha. Případ týkající se údajných úplatků a korupce tak zamíří k soudu.

Nejde o nezávislost, ale o to, kdo má kde své lidi. Braňme se, volá Klausův muž

15.06. 08:35

Praha - Bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl se na stránkách Institutu Václava Klause (IVK) zamýšlí nejen nad kontroverzní reorganizací české policie, ale i nad tím, jaký poprask vyvolal tento plán ve vládní koalici. Podle něj to dokazuje, že nejde o…

Nový zákon Pelikána se poslancům moc nelíbí. Ministr chce zatočit s korupcí

03.06. 10:40

Praha - Poslanci dnes budou jednat o dlouho připravovaném zákonu o státním zastupitelství. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v rámci něj plánuje zřídit tzv. protikorupční speciál, který by měl vyšetřovat velké korupční případy.

Státní zástupce podal žalobu na lobbistu Martina Dědice

29.05. 21:03

Ostrava - Státní zástupce podal ke krajskému soudu v Ostravě obžalobu v kauze Martina Dědice.

Nejvyššíí žalobce Zeman se přiklání ke stažení zákona o státním zastupitelství

15.05. 13:42

Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se dnes v pořadu Otázky Václava Moravce přiklonil ke stažení nového zákona o státním zastupitelství z jednání Poslanecké sněmovny.

reklama
Fotogalerie