Články k tématu: Svatby

Čína chce zakázat honosné svatby, neslučují se se socialismem

03.12. 20:02

Čínská vláda vyzvala k zakročení proti rostoucímu počtu okázalých svateb v zemi. Ministerstvo pro občanské záležitosti odsoudilo extravagantní svatební obřady i předražené svatební dary. Neslučují se podle něj se socialismem i čínskou kulturou, napsal dnes web deníku The Daily Telegraph.

Finanční úřad otravuje novomanžele kvůli svatební hostině? Podle Schillerové je vše v pořádku

24.09. 16:54

Praha - Finanční úřad v Přerově byl oprávněn žádat novomanžele o informace týkající se jejich svatební hostiny. Úřad chtěl vědět například místo konání svatební hostiny, počet hostů a jak novomanželé za hostinu zaplatili. Úřad měl právo tyto informace požadovat a svatebčané byli osobami povinnými…

Počet rozvodů v Česku klesá. Lidé spolu častěji zůstávají

11.02. 15:36

Praha - Rozvodovost v Česku v posledních letech klesá. Prodlužuje se také doba, kterou spolu manželé stráví, než se rozejdou. Průměrné manželství, které nevydrželo, trvalo v roce 2016 přes 13 let.

reklama

Austrálie hlásí první svatby homosexuálních párů

17.12. 09:42

Sydney - První homosexuální manželský pár v Austrálii v sobotu utvořily 31letá Lauren Priceová a 29letá Amy Lakerová ze Sydney. Jejich svatba před 65 hosty se konala osm dní poté, co vstoupil v platnost zákon umožňující sňatky párů stejného pohlaví.

Počet obyvatel ČR se zvýšil na 10,59 milionu lidí, může za to migrace ze zahraničí

11.09. 11:46

Praha - Obyvatelstvo České republiky se během prvního pololetí rozrostlo o 9,2 tisíce osob na 10,588 milionu. Veškerý přírůstek zajistila zahraniční migrace. Počet zemřelých byl nejvyšší za poslední dvě desetiletí a převýšil počet živě narozených o 2,3 tisíce. Počet sňatků se meziročně snížil.…

Německo kvůli běžencům automaticky anuluje všechna dětská manželství

02.06. 10:41

Berlín - Německo bude automaticky za neplatná považovat všechna manželství, v nichž je alespoň jeden z manželů mladší 16 let. O změně příslušných zákonů se vedla debata především kvůli vysokému počtu běženců z muslimských zemí, kde bývají sňatky dětí časté.

Dětské sňatky na Západě? V 10 letech mě znásilnili, otěhotněla jsem a byla přinucena vdát se

Aktualizovali jsme 1.6.2017, 23:17, 01.06. 13:30

New York – O dětských nevěstách se mluví především v souvislosti s arabskými zeměmi, ale podobné případy se dějí i na „civilizovaném'“ Západě. Dokládá to příběh Američanky Sherry Johnsonové, která byla ve věku 10 let čtyřikrát znásilněna a poté přinucena si násilníka vzít.

Desetileté nevěsty nejsou výjimkou, po svatební noci mohou i vykrvácet. Aktivisté bijí na poplach

Aktualizovali jsme 30.5.2017, 22:02, 30.05. 16:04

Abuja - V nejchudší zemi arabského světa nebývale roste počet dětských nevěst. Na vině je fakt, že v zemi zuří válka a všude panuje chaos. Rodiče proto často kvůli penězům prodávají své děti, především dívky. Právě tak podle agentury AP vypadá každodenní realita v Jemenu.

Počet obyvatel ČR loni vzrostl. Přibylo sňatků i narozených dětí

21.03. 11:20

Praha - Počet obyvatel ČR se vloni zvýšil na 10,6 miliónu. Přírůstek byl dán nejen zahraničním stěhováním, ale i tím, že počet narozených převýšil počet zemřelých. Češi uzavřeli nejvíc sňatků za posledních osm let. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Jak vybrat svatební šaty? Poradíme, co letos frčí

14.01. 11:20

Praha 13. ledna (ČTK) - Ženy, které na letošní jaro či léto plánují svatbu, by se měly poohlížet po studených barvách a jemných odstínech. Trendy pro první polovinu roku podle expertů mluví o jemných barvách růžové letní oblohy přecházející v mentolovou a tyrkysovou,.

Zákaz svateb dětských uprchlíků v Německu nebude plošný, přiznává ministryně

07.11. 17:41

Berlín - V Německu je posledních několik dní na pořadu dne téma sňatků mladistvých migrantů, kteří nedosáhli plnoletosti. Ačkoliv chce vláda tuto praktiku zakázat, ministryně pro integraci menšin Aydan Özoguzová tvrdí, že zákaz nemůže být plošný.

Denně se ve světě vdá 48 tisíc dívek mladších 18 let. OSN se snaží zakročit

20.10. 14:39

Berlín - Populační fond OSN (UNFPA) dnes v Berlíně představil alarmující zprávu. Denně se ve světě vdá téměř 48.000 žen a dívek mladších 18 let. V rozvojových zemích je v den svatby každá třetí žena nedospělá.

Muž prodal svoji šestiletou dceru za kozu a jídlo muslimskému duchovnímu (55) jako nevěstu . Afghánistán se bouří+ VIDEO

08.08. 07:58

Kábul – Velké pobouření vyvolala v Afghánistánu zpráva, že otec prodal svou šestiletou dceru za kozu a jídlo. Video zachycující plačící dívku, která je médii označována jako Gharibgol, obletělo celý svět. Dívenka byla svým otcem Seyedem Abdolkarimem prodána jako manželka jinému muži (55) z jejich…

V Egyptě se vzali desetiletá s dvanáctiletým. Úřady jsou na nohou

24.07. 14:29

Káhira - V egyptské provincii Dakahlíja slavili svatbu páru, který obyvatelé tamní vesnice označili za nejmladší na světě.

Německo bude zpřísňovat dětské sňatky. Chtějí tak bránit mladé uprchlíky

14.06. 14:01

Berlín – Německo řeší problém spojený s velkým počtem nově příchozích, mezi nimi se totiž podle úřadů do země dostávají stovky mladých nezletilých nevěst. Němečtí politici proto plánují zpřísnit zákony týkající se dětských sňatků.

reklama
Fotogalerie