Články k tématu: Turecká armáda

Kdo nahání největší strach? Deset nejmocnějších armád na Blízkém východě.

23.01. 08:02

Blízký východ je momentálně jednou z nejnásilnějších oblastí světa. Zdejší neustálé války se významně projevují na důležitosti armády. Podle žebříčku The Global Firepower (GFP), srovnávajícího na základě více než 55 faktorů armády jednotlivých států má těchto deset zemí představují nejmocnější…

V Istanbulu se do obytné čtvrti zřítil vrtulník armády, zahynuli čtyři vojáci

26.11. 12:30

V Istanbulu se dnes do obytné čtvrti zřítil vrtulník turecké armády, zahynuli čtyři vojáci a další voják utrpěl vážná zranění. Informovala o tom agentura Anadolu. Podle prvních informací na zemi po pádu helikoptéry nebyl nikdo zraněn.

Na základně v Turecku explodovala munice, 25 zraněných

10.11. 09:27

Nejméně 25 tureckých vojáků utrpělo zranění a dalších sedm se pohřešuje po páteční údajné nehodě s dělostřeleckou municí na základně na jihovýchodě Turecka. O explozi na základně Süngü Tepe nedaleko Iráku i Íránu informovala agentura AFP s odvoláním na turecké úřady. Podrobnosti neštěstí jsou prý…

reklama

Turecká armáda bombardovala pozice Kurdů v Sýrii

28.10. 16:56

Turecká armáda dnes bombardovala pozice kurdských milicí na východě Sýrie. Tyto milice YPG mají podporu USA, ale Ankara je označuje za teroristy. Podle turecké agentury Anadolu se dnes Turci zaměřili na oblasti východně od řeky Eufrat.

Blíží se krveprolití? Ankara zesílila dodávky zbraní do Idlibu, obává se uprchlické vlny

14.09. 16:28

Ankara - Turecko posílilo dodávky zbraní povstalcům ze Syrské svobodné armády (FSA) působícím v syrské provincii Idlib a jejím okolí, aby jim pomohlo čelit očekávané ofenzivě syrské vlády a jejích ruských a íránských spojenců. S odvoláním na představitele rebelů o tom informovala agentura Reuters.…

Turecké stíhačky útočí na kurdské separatisty na severu Iráku

15.06. 12:21

Ankara - Turecké stíhačky podnikají nálety na horskou oblast Kandíl v severním Iráku. Při bojových operacích 12. června zahynulo 26 ozbrojených separatistů ze Strany kurdských pracujících (PKK).

Američtí a turečtí budou hlídkovat v syrském Manbidžu

09.06. 15:44

Ankara/Damašek - Turecký ministr obrany Nurettin Canikli dnes oznámil, že turečtí a američtí vojáci budou mít společné hlídky v severosyrském městě Manbidž. Bojovníci Islámského státu (IS) navzdory velkým porážkám v poslední době stále útočí.

Turečtí vojáci vpadli na sever Iráku, hrozí útokem na Kurdy z PKK

08.06. 21:44

Ankara/Bagdád - Turecké ozbrojené síly se nacházejí 30 kilometrů od turecké hranice v severním Iráku, kde mají za úkol zabránit pronikání členů Strany kurdských pracujících (PKK) do Turecka. Mohou přitom pokročit ještě dál a zaútočit na Kurdy v horské oblasti Kandíl.

Turecko zřejmě nedostane americké stíhačky F-35. Mohla by je vyměnit za ruské Su-57?

28.05. 09:04

Ankara - Pokud Pentagon zruší dodávku nejnovějších amerických stíhaček F-35 Turecku, plánovanou na červen, Ankara by si místo F-35 mohla pořídit ruské "neviditelné" stíhačky Su-57, a to za za poloviční cenu oproti americkým strojům, uvedl turecký provládní list Yeni Şafak.

Turecko podle Erdogana bude nadále útočit za svými hranicemi

06.05. 18:23

Ankara - Turecko po dvou zásazích v sousední Sýrii podnikne další vojenské ofenzivy podél svých hranic. Prohlásil to dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na předvolební akci v Istanbulu, kde oznamoval program své strany před červnovými předčasnými volbami.

Na čí straně stojí Turecko v syrské krizi? Z Ankary přichází jasné slova

16.04. 13:41

Ankara - Turecko nestojí na straně žádné země zapojené do syrského konfliktu a jeho priority v regionu se liší od zájmů USA, Ruska či Íránu. Podle agentury Reuters to dnes řekl místopředseda turecké vlády Bekir Bozdag. Zdůraznil přitom ale, že si Ankara nepřeje mít se státy zapojenými do syrské…

Turecko rozjelo velkou operaci proti PKK v Iráku

25.03. 20:12

Istanbul - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes oznámil, že jeho armáda zahájila operace v iráckém regionu okolo města Sindžár.

V boji o Afrín padla občanka Británie, byla členkou ženské jednotky kurdských milicí YPG

19.03. 14:28

Damašek/Londýn - V bojích o severosyrský Afrín padla také Britka Anna Campbellová. Otec se o její smrti dověděl v neděli. Podle jeho informací dcera zahynula 15. března při tureckém bombardování.

Spojenecké oddíly turecké armády vstoupily do Afrínu, podle Erdogana získaly kontrolu nad celý městem

18.03. 11:55

Ankara/Damašek - Spojenecké oddíly turecké armády dnes vstoupily do severosyrského města Afrín. Podle mluvčího Svobodné syrské armády (FSA), což je spojenec Turků, se kurdské jednotky YPG z části města stáhly. FSA podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana získala kontrolu nad celým…

Katastrofa v Sýrii: Před boji v Afrínu i v Ghútě prchají tisíce civilistů

17.03. 12:12

Damašek - Kvůli bojům mezi Kurdy a tureckou armádu uprchlo ze severosyrského Afrínu od středy 150.000 lidí. Evakuace civilistů pokračuje ve východní Ghútě u Damašku. Ruská armáda dnes oznámila, že v minulých hodinách odtud odešlo na 11.000 lidí.

Atény znovu odmítly vydat osm uprchlých vojáků Turecku

16.03. 13:20

Atény - Řecký odvolací soud dnes odmítl tureckou žádost o vydání osmi tureckých vojáků, které Ankara obvinila z přímé účasti na neúspěšném pokusu o státní převrat proti prezidentovi Recepu Tayyipovi Erdoganovi v roce 2016.

Turecké bombardování Afrínu vyhnalo z města tisíce lidí

15.03. 19:03

Damašek/Ankara - Letecké a dělostřelecké bombardování severosyrského Afrínu ze strany turecké armády vyhnalo od středy na 10.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámily kurdské milice YPG, které město drží.

Turecká armáda zahájila obléhání Afrínu, podle YPG bombarduje všechny cesty do města

Aktualizovali jsme 13.3.2018, 18:01, 13.03. 12:27

Ankara - Turecká armáda podle svého prohlášení zahájila obléhání města Afrín. Kurdské milice YPG, proti nimž Turci bojují, to ale popírají. Ankara tvrdí, že je nyní pod kontrolou turecké armády více než polovina severosyrské oblasti.

Obyvatelé Afrínu prchají před tureckou armádou, domovy opustily 2000 civilistů

12.03. 17:34

Damašek - Turecko bojuje v severosyrské oblasti Afrín, v níž leží stejnojmenné město, od 20. ledna proti kurdským milicím YPG, které považuje za teroristy. Z regionu už uprchlo 2000 civilistů.

Turecká armáda se dostala na okraj kurdského Afrínu

10.03. 19:16

Bejrút - Turecká armáda se dnes spolu se syrskými povstaleckými skupinami za intenzívního bombardování dostala na okraj severosyrského města Afrín.

Afrín je v obležení. Turečtí vojáci brzy vstoupí do centra, oznámil Erdogan

09.03. 16:42

Ankara - Turecká armáda obklíčila severosyrské město Afrín a brzy hodlá vstoupit do jeho centra. Turecko v oblasti bojuje od 20. ledna proti kurdským milicím YPG, které považuje za teroristy napojené na tureckou Stranu kurdských pracujících (PKK).

Arabsko-kurdská koalice vyšle do Afrínu 1700 bojovníků

06.03. 19:00

Damašek - Do severosyrské oblasti Afrín bude vysláno 1700 bojovníků arabsko-kurdské koalice SDF. Jejich úkolem bude pomoci kurdským milicím proti turecké armádě. 

Turecká armáda útočila na syrský Afrín, zahynulo 36 vojáků

03.03. 16:39

Damašek - Při útocích tureckého letectva na syrský Afrín nzahynulo nejméně 36 příslušníků provládních jednotek. Informují o tom agentury s odkazem na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).

Turci dál útočí na Afrín. Zemřelo 17 lidí, včetně kurdských milicionářů

02.03. 14:26

Damašek/Afrín - Při bombardování syrského Afrínu zahynulo 17 lidí, mezi nimiž jsou i tři členové kurdských milicí YPG. Uvedla to dnes Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Za útokem je podle ní turecké letectvo. Asadova vláda možná v neděli umožní OSN vyslat humanitární konvoj do obléhané…

reklama

Fotogalerie