Články k tématu: Turecká armáda

V boji o Afrín padla občanka Británie, byla členkou ženské jednotky kurdských milicí YPG

19.03. 14:28

Damašek/Londýn - V bojích o severosyrský Afrín padla také Britka Anna Campbellová. Otec se o její smrti dověděl v neděli. Podle jeho informací dcera zahynula 15. března při tureckém bombardování.

Spojenecké oddíly turecké armády vstoupily do Afrínu, podle Erdogana získaly kontrolu nad celý městem

18.03. 11:55

Ankara/Damašek - Spojenecké oddíly turecké armády dnes vstoupily do severosyrského města Afrín. Podle mluvčího Svobodné syrské armády (FSA), což je spojenec Turků, se kurdské jednotky YPG z části města stáhly. FSA podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana získala kontrolu nad celým…

Katastrofa v Sýrii: Před boji v Afrínu i v Ghútě prchají tisíce civilistů

17.03. 12:12

Damašek - Kvůli bojům mezi Kurdy a tureckou armádu uprchlo ze severosyrského Afrínu od středy 150.000 lidí. Evakuace civilistů pokračuje ve východní Ghútě u Damašku. Ruská armáda dnes oznámila, že v minulých hodinách odtud odešlo na 11.000 lidí.

reklama

Atény znovu odmítly vydat osm uprchlých vojáků Turecku

16.03. 13:20

Atény - Řecký odvolací soud dnes odmítl tureckou žádost o vydání osmi tureckých vojáků, které Ankara obvinila z přímé účasti na neúspěšném pokusu o státní převrat proti prezidentovi Recepu Tayyipovi Erdoganovi v roce 2016.

Turecké bombardování Afrínu vyhnalo z města tisíce lidí

15.03. 19:03

Damašek/Ankara - Letecké a dělostřelecké bombardování severosyrského Afrínu ze strany turecké armády vyhnalo od středy na 10.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámily kurdské milice YPG, které město drží.

Turecká armáda zahájila obléhání Afrínu, podle YPG bombarduje všechny cesty do města

Aktualizovali jsme 13.3.2018, 18:01, 13.03. 12:27

Ankara - Turecká armáda podle svého prohlášení zahájila obléhání města Afrín. Kurdské milice YPG, proti nimž Turci bojují, to ale popírají. Ankara tvrdí, že je nyní pod kontrolou turecké armády více než polovina severosyrské oblasti.

Obyvatelé Afrínu prchají před tureckou armádou, domovy opustily 2000 civilistů

12.03. 17:34

Damašek - Turecko bojuje v severosyrské oblasti Afrín, v níž leží stejnojmenné město, od 20. ledna proti kurdským milicím YPG, které považuje za teroristy. Z regionu už uprchlo 2000 civilistů.

Turecká armáda se dostala na okraj kurdského Afrínu

10.03. 19:16

Bejrút - Turecká armáda se dnes spolu se syrskými povstaleckými skupinami za intenzívního bombardování dostala na okraj severosyrského města Afrín.

Afrín je v obležení. Turečtí vojáci brzy vstoupí do centra, oznámil Erdogan

09.03. 16:42

Ankara - Turecká armáda obklíčila severosyrské město Afrín a brzy hodlá vstoupit do jeho centra. Turecko v oblasti bojuje od 20. ledna proti kurdským milicím YPG, které považuje za teroristy napojené na tureckou Stranu kurdských pracujících (PKK).

Arabsko-kurdská koalice vyšle do Afrínu 1700 bojovníků

06.03. 19:00

Damašek - Do severosyrské oblasti Afrín bude vysláno 1700 bojovníků arabsko-kurdské koalice SDF. Jejich úkolem bude pomoci kurdským milicím proti turecké armádě. 

Turecká armáda útočila na syrský Afrín, zahynulo 36 vojáků

03.03. 16:39

Damašek - Při útocích tureckého letectva na syrský Afrín nzahynulo nejméně 36 příslušníků provládních jednotek. Informují o tom agentury s odkazem na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).

Turci dál útočí na Afrín. Zemřelo 17 lidí, včetně kurdských milicionářů

02.03. 14:26

Damašek/Afrín - Při bombardování syrského Afrínu zahynulo 17 lidí, mezi nimiž jsou i tři členové kurdských milicí YPG. Uvedla to dnes Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Za útokem je podle ní turecké letectvo. Asadova vláda možná v neděli umožní OSN vyslat humanitární konvoj do obléhané…

V Afrínu bylo zabito nejméně osm tureckých vojáků

01.03. 22:44

Ankara - Nejméně osm tureckých vojáků dnes zahynulo a dalších 13 utrpělo zranění v bojích v severosyrské oblasti Afrín.

Turecko se připravuje na další útok v Sýrii. Do oblasti poslalo policejní jednotku

26.02. 14:48

Ankara - Turecko vyslalo do severosyrské oblasti Afrín speciální policejní jednotky. Zúčastní se bojů v městských oblastech a budou se podílet na udržení pozic ve vesnicích, které už turecká armáda dobyla. Větší města a také středisko oblasti, město Afrín, jsou v rukou YPG.

Turecko ostřelovalo kurdský konvoj v Sýrii

23.02. 19:35

Ankara - Turecká armáda dnes ostřelovala konvoj převážející zásoby zbraní a střeliva do kurdské enklávy Afrín v severní Sýrii.

Podle HRW zabíjí Turecko na severu Sýrie i civilisty

23.02. 11:39

Damašek - Human Rights Watch (HRW) tvrdí, že Turecko nepodniklo při své ofenzivě v severosyrské oblasti Afrín potřebné kroky, aby zamezilo smrti civilistů. Jen koncem ledna v regionu zahynulo 26 lidí, včetně 17 dětí. Ankara oponuje, že v rámci operace Olivová ratolest na civilisty neútočí.

Syrská vojska vkročila do severního Aleppa. Odevzdají Kurdové oblast výměnou za pomoc proti Turecku?

22.02. 13:07

Damašek - Syrská vládní vojska dnes vstoupila do částí severního Halabu (Aleppa) ovládaných dosud kurdskou milicí YPG. Dosud dostupné informace nasvědčují tomu, že by mohlo jít o předem domluvenou akci, kdy Kurdové předávají vládě kontrolu výměnou za pomoc v bojích s Tureckem v severosyrské oblasti…

Sever Sýrie byl opět pod tureckou palbou. Mluvčí Erdogana varoval Damašek

21.02. 13:00

Damašek/Ankara - Turecko v noci na dnešek opět ostřelovalo oblast Afrín na severu Sýrie. Mluvčí tureckého prezidenta zároveň varoval Damašek, že další případné pokusy syrských provládních jednotek vstoupit do Afrínu na pomoc Kurdům budou mít vážné důsledky.

Turecké síly bombardovaly spojence Damašku na severu Sýrie

20.02. 18:24

Damašek - Turecká armáda bombardovala spojence syrského režimu, jejichž síly dnes vstoupily do města Afrín na severu země, uvedla syrská média.

Turecká armáda v nejbližších dnech obsadí město Afrín na severu Sýrie

20.02. 13:31

Damašek - Turecká armáda v nejbližších dnech obsadí severosyrské město Afrín, v jehož okolí turečtí vojáci operují už měsíc proti syrským Kurdům. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes řekl, že operace, při níž bude obsazeno centrum města, bude rychlá a začne v příštích dnech.

Asadova armáda se spojí s Kurdy proti Turecku, Rusko bude zuřit

19.02. 11:48

Damašek - Syrská kurdská milice YPG se domluvila s armádou syrského prezidenta Bašára Asada na vojenské spolupráci. Cílem je vyhnat turecká vojska ze syrského pohraničí. Syrská armáda do Afrínu dorazí v nadcházejících dnech.

Turecká armáda použila chemické zbraně? Na Afrín podle lékařů dopadly toxické látky

17.02. 14:49

Istanbul - Několik civilistů ze severosyrské oblasti Afrín vykazuje po útoku turecké armády známky otravy plynem. Informoval o tom kurdský tisk, syrská státní agentura SANA i exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Ankara navrhla společné působení vojáků Turecka a USA v syrském městě

16.02. 12:11

Ankara - Turečtí a američtí vojáci se mohou společně rozmístit v okolí syrského města Manbidž. Washington nabídku zvažuje, prohlásil turecký činitel bez dalších podrobností. Podle něj přednesla Ankara svůj návrh šéfovi diplomacie USA Rexi Tillersonovi, který je nyní v Turecku na návštěvě.

Severní Sýrie opět pod palbou Turecka

09.02. 11:13

Istanbul - Turecké letectvo při nové ofenzivě zasáhlo 19 cílů kurdských milicí v severosyrské oblasti Afrín. Ankara přerušila bombardování 3. února poté, co bylo v severozápadní syrské provincii Idlib sestřeleno ruské letadlo. Moskva mezitím pracovala na zlepšení svých obranných systémů, uvedl…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací