Články k tématu: uprchlíci

Německo už není bezpečné. Rodina se vydala do Ruska požádat o azyl

10.08. 14:35

Moskva – Německo není bezpečné a rozhodně to není země, která je vhodná pro výchovu dětí. Právě to tvrdí německá rodina, která se rozhodla uprchnout, vydat se do Ruska a požádat tam o azyl. Griesbachovým se prý nelíbí počet migrantů v Německu, ani chování tamního establishmentu.

V Egejském moři bylo zachráněno 67 běženců. Řecké tábory situaci nezvládají

10.08. 14:32

Atény - U ostrova Amorgos v Egejském moři bylo zachráněno 67 migrantů, kteří měli namířeno z Turecka do Řecka. Jiná skupina se vylodila na Kypru.

Bude už v Německu klid? Ministr má plán, dotkne se migrantů

10.08. 14:02

Berlín - Přistěhovalec, který se v Německu dopustí zločinu, by měl být deportován rychleji. I takové opatření je součásti balíčku pro zajištění větší bezpečnosti země, který má ve čtvrtek oficiálně představit německý ministr vnitra Thomas de Maiziére.

reklama

Rakousko hlásí sérii útoků migrantů. Jedné dívce olízali tvář

10.08. 13:30

Vídeň – Rakousko hlásí sérii útoků, kterých se v posledních týdnech měli dopustiti žadatelé o azyl. Při jednom z incidentů měly být v parku za denního světla napadeny dvě mladé matky s kočárky.

Integrace nefunguje, podívejte se na Turky v Německu, spustil ostře Babiš

10.08. 10:20

Praha – Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se rozhodl poučit komentátora listu Právo  Thomase Kulidakise. Ten totiž v jednom ze svých komentářů Babišovi vysvětloval, že na vnější hranici schengenského prostoru nelze postavit plot, protože ji většinou tvoří moře. A šéf české státní kasy se…

Česko zvládne přijmout desetitisíce uprchlíků, tvrdí ekonom

10.08. 10:18

Praha - Zdeněk Kudrna, ekonom z Univerzity v Salzburgu, tvrdí, že v zemích jako Česká republika to mají populistické strany velmi jednoduché, protože uměle vytvořený problém s migranty pracuje jen se strachem z neznáma. Přitom bychom jich prý mohli přijmout i desetitisíce.

Migranti měli nápad utábořit se před katedrálou a protestovat. Nedopadlo to vůbec dobře

Aktualizovali jsme 9.8.2016, 22:33, 09.08. 11:37

Řezno - Pět týdnů trvající protest skupiny migrantů v německém Řeznu skončil policejním zásahem. Uprchlíci požadovali udělení azylu v Německu.

VIDEO: Itálie plánuje odvoz uprchlíků, kteří se hromadí na hranici s Francií

09.08. 21:31

Řím – Na italsko-francouzské hranici ve městě Ventimiglia se hromadí uprchlíci. Italské úřady se rozhodly situaci zavčas řešit a migranty odvézt jinam.

Úřady v Evropě žádají změny zákonů, migranti jsem zavlekli nebezpečnou praktiku

Aktualizovali jsme 9.8.2016, 16:35, 09.08. 12:51

Bern – Počet dětí, které se stávají oběťmi nucených sňatků, ve Švýcarsku roste. Před negativním tendrem varují organizace zabývající se ochranou práv dětí. Nejmladším dětem, které byly donuceny ke svatbě, ještě nebylo 10 let.

Maďarsko se pustilo do Bruselu: Musíme ihned jednat

09.08. 15:58

Budapešť – Maďarsko opět čeří vody, když kritizuje Evropskou unii za její postoj k migrační krizi. Podle Budapešti existuje „prokazatelná“ vazba mezi imigrací a terorismem. A proto je třeba proud nelegálních migrantů zastavit.

Uprchlická krize na ústupu? Do Evropy prý přijde méně migrantů, ale...

09.08. 15:16

Praha - Podle ředitele Organizace pro pomoc uprchlíkům Martina Rozumka (OPU), který se odvolává na data UNHCR, bude letos počet uprchlíků, kteří se snaží dostat do Evropy, patrně nižší než loni. Dodal ale, že více lidí na cestě zemře.

Jsme ve válce s radikálním islámem a musíme podle toho jednat, burcuje politik

09.08. 11:28

Praha – Přijímání uprchlíků ano, ale jen za jistých okolností. Kdyby se Evropa chovala rozumně, bylo by to možné, ale to se neděje. Jsme ve válce s radikálním islámem a podle toho musíme jednat, vysvětluje šéf ODS Petr Fiala.

Francie migraci neřeší a právě to, může představovat bezpečnostní riuźiko, varuje europoslanec

09.08. 10:30

Praha - Dlouho připravovaná návštěva poslanců Evropského parlamentu v uprchlických táborech ve Francii měla ukázat na možný další problém současné uprchlické krize, kterým je evropská bezpečnost. Podle Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) ale ve výsledku ukázala mnohem více, než jsme čekali.

Skandál v Německu: Turista šel nahlásit krádež, místo toho se dostal mezi uprchlíky

09.08. 10:00

Berlín - V Německu se v posledních dnech odehrál pořádný skandál. Čínský turista chtěl nahlásit krádež peněženky, místo toho ale omylem požádal o azyl a byl umístěn na ubytovnu sloužící jako zařízení pro migranty.

Kvóty na migranty ve vedení firem? Antidiskriminační agentura má jasno

09.08. 09:57

Berlín – S poměrně radikálním návrhem přišla německá vládní antidiskriminační agentura. Ta by chtěla vytvořit jakési kvóty pro imigranty na vrcholných postech ve firmách – podobně, jako již někde fungují například kvóty na ženy.

Česko terčem kritiky: Země EU by měly harmonizovat azylové právo, volá eurokomisař

09.08. 09:42

Berlín - Podle eurokomisaře pro digitální ekonomiku a společnost Günthera Oettingera by měly země EU harmonizovat své azylové právo. A to včetně výše dávek pro lidi, kteří hledají v Evropě ochranu.

Německo mění postoj. Úřady odmítají vpusit migranty

Aktualizovali jsme 9.8.2016, 09:03, 09.08. 08:04

Berlín - Podle informací list Neue Osnabrücker Zeitung Německo odmítá do země vpustit stále více migrantů. Roste také počet deportací neúspěšných žadatelů o azyl.

Babiš opět pobuřuje. Zveřejnil fotku, která vyvolala lavinu

09.08. 09:01

Praha – Ministr financí Andrej Babiš na svém facebookovém profilu často a rád zveřejňuje různé selfie fotky s lidmi, které potkal, ať už jde o politiky nebo běžné občany. Jedna taková fotka ale uživatele sociálních sítí pořádně pobouřila.

Chceme záruky, že k nám žádní migranti nepřijdou. Hnutí ANO posílá vzkaz Sobotkovi

09.08. 08:21

Praha - Poslanec z hnutí ANO Zdeněk Soukup sice přiznává, že jeho osobní zkušenost s migranty není tak velká, čerpá ale prý z toho, co se děje v Německu, Francii, Švédsku nebo Norsku. Nerad by proto, aby se podobná situace opakovala i u nás.

Tohle Macek přehnal? Kromě brexitu a uprchlíků si neodpustil velmi nevhodný vtip

Aktualizovali jsme 8.8.2016, 22:51, 08.08. 11:58

Praha – Spoluzakladatel ODS a komentátor Miroslav Macek se ve své pravidelné glose zaměřil na dvě velká témata poslední doby – brexit a uprchlíky. A na závěr přidal jedno politicky nekorektní rýpnutí.

Kritická situace v Itálii: Ve městě se sehromadí uprchlíci, které vrátilo Švýcarsko + VIDEO

08.08. 20:52

Řím/Bern - Situace v příhraničním italském městě Como začíná být podle místních úřadů kritická. V posledních týdnech se tu začali hromadit migranti, které na hranicích zadržely a vrátily zpět švýcarské úřady.

Maďarsko řeklo konec. Možná přijme zákon proti uprchlickým kvótám

08.08. 19:12

Budapešť – Maďarsko možná přijme zákon, který zabrání unii nutit Maďarsko k přijetí nechtěných migrantů. Stane se tak v případě, že se v říjnovém referendu většina Maďarů vysloví proti uprchlickým kvótám EU. Evropská komise trvá na tom, že o přerozdělení migrantů se loni rozhodlo legitimním…

Muž zabil uprchlíka a dalšího zranil, soud ho poslal na 6 let do vězení

08.08. 18:49

Vídeň - Na šest let do vězení poslal vídeňský soud čtyřicetiletého muže, který loni ubodal alžírského žadatele o azyl a dalšího uprchlíka vážně zranil.

Evrapa musí být pevnost. Přístup k sociálním dávkám je jen pobídkou pro další uprchlíky, burcuje politička

08.08. 17:14

Berlín - Německá politička strany Alternativa pro Německo (AfD) a od července 2014 i poslankyně Evropského parlamentu Beatrix von Storchová se domnívá, že teroristické útoky, ke kterým došlo v Německu, Francii i v jiných zemích, ukázaly, že hlasy, které říkaly, že otázky migrace a bezpečnosti jsou…

reklama
Fotogalerie