Články k tématu: uprchlíci

Merkelová si myslela, že má vyhráno. Německo má však další problémy

Aktualizovali jsme 25.8.2016, 22:08, 24.08. 11:54

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová si myslela, že získala kontrolu nad hranicemi Německa. Ukázalo se však, že se problém pouze posunul - jižní migrační cesta může být sice uzavřena, ale ta východní je stále otevřená, píše server Politico.

Chci summit o navracení migrantů, volá rakouský ministr obrany

25.08. 21:44

Vídeň/Berlín - Vstřícnost německé kancléřky Angely Merkelové k migrantům dnes ostře kritizoval rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil. Ten chce o otázce migrantů jednat na úrovni Evropské unie.

Budapešť nabízí Srbsku policisty, mají chránit hranici

25.08. 21:36

Hajdukovo - Maďarský ministr vnitra Sándor Pintér dnes informoval o tom, že Budapešť nabídla Srbsku pomoc s ochranou hranic. Od začátku roku prošlo Srbskem podle dostupných údajů přes 103.000 migrantů. Úřady uvádějí, že se podařilo zabránit 5000 nezákonných přechodů hranic a že bylo postaveno před…

reklama

Americký viceprezident Biden chválí Švédsko za řešení migrační krize

25.08. 19:00

Stockholm - Přístup Švédska v otázce migrační krize by měl být příkladem pro ostatní. Myslí si to americký viceprezident Joe Biden, který dnes severskou zemi navštívil.

Migrace? Merkelová a Sobotka se v mnoha věcech shodnou

25.08. 17:53

Praha - Česko a Německo mají podobné názory v řadě témat spojených s migrací, zejména co se týká ochrany vnějších hranic schengenského prostoru nebo důrazu na boj proti příčinám útěku. Dnes se na tom v Praze shodli český premiér Bohuslav Sobotka a německá kancléřka Angela Merkelová.

Zástupci Úsvitu předal Sobotkovi petici proti migračním kvótám

25.08. 13:42

Praha - Zástupci Úsvitu a BPI předali dnes u příležitosti návštěvy kancléřky Merkelové premiéru Sobotkovi petici proti imigračním kvótám.

Merkelová nebude nadšená. Novináři ji a Německo rozebrali do posledního šroubku

Aktualizovali jsme 25.8.2016, 10:05, 25.08. 08:48

Praha - Přijímáním uprchlíků ze sebe Německo dělá pouze morální velmoc, ve skutečnosti jde ale o pokrytectví první ligy. Tvrdí to novinář Daniel Kaiser s tím, že integrace Romů v České republice je stejně dlouhodobý problém, jaký má Německo s integrací turecké menšiny.

Češi promluvili o migrantech a Merkelové. Německu by se to rozhodně nelíbilo

25.08. 09:58

Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes zavítá do Prahy. Při této příležitosti se Češi vyslovili jak k otázce její politiky, tak k přijímání migrantů do Evropy. S obojím ve valné většině nesouhlasí.

VIDEO: Uprchlíci napadli řidiče v Calais dřevěnými pálkami

Aktualizovali jsme 24.8.2016, 22:09, 24.08. 13:48

Calais - Řidiči projíždějící přes francouzské přístavní město Calais za sebou mají další perné chvíle. Přepadl je gang migrantů snažící se dostat do Velké Británie.

Švédsko očekává rozsáhlé úspory kvůli přísnější azylové politice

24.08. 18:43

Harpsund (Švédsko) - Přísnější azylová politika Švédsku během příštích čtyř let ušetří 100 miliard švédských korun (zhruba 285 miliard Kč).

Komisař OSN vyzval EU: Rozdělujte migranty rychleji

24.08. 17:48

Atény - Evropská unie by měla rychleji a ve větších počtech přerozdělovat migranty ze zemí trpících jejich největším náporem. Prohlásil to dnes vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi.

EU vytvořila mobilní aplikaci pro migranty, poradí jim, jak se chovat

24.08. 17:16

Brusel - Migranti mířící do Evropy mají pobyt v zemích Unie o něco jednodušší. Evropský podpůrný azylový úřad (EASO) pro ně vytvořil aplikaci, která jim řekne, jak se na starém kontinentě chovat.

Státy zaostávají, uprchlická krize je nezvladatelná. EU by méla dostát svým závazkům, varuje aktivistka

Aktualizovali jsme 24.8.2016, 15:14, 24.08. 08:09

Strašlivá fotka pětiletého šokovaného a zakrváceného Omrana Daknéše sedícího v sanitce poté, co byl vytažen z trosek svého domu, naturalisticky zachytila hrozivou situaci, které čelí syrské děti, uvádí Gauri van Guliková, zástupce ředitele evropské sekce lidskoprávní organizace Amnesty…

Zemanův postoj nechápeme, přiznal poradce Merkelové

24.08. 13:45

Berlín - Odborník na česko-německé vztahy Kai-Olaf Lang z Nadace pro vědu a politiku (SWP) se domnívá, že postoj prezidenta Miloše Zemana k migraci nenaráží v Německu na žádné porozumění.

Švýcarsko jako hlavní trasa migrantů do Německa, počty lidí se každý měsíc zvyšují

24.08. 10:14

Berlín - Policejní ředitelství v Postupimi potvrdilo, že běženci stále častěji využívají k cestě do Německa trasu přes Švýcarsko. Tato cesta je oblíbená především mezi osobami z Eritreje, Gambie a Etiopie, takže lze říci, že se do Evropy dostali přeplutím Středozemního moře.

EU rozšíří unijní operaci Sophia, její součástí bude výcvik libyjské pobřežní stráže

23.08. 19:50

Řím – V Itálii dnes bylo podepsáno memorandum o pomoci při výcviku libyjské pobřežní stráže mezi Evropskou unií a Libyí. Některé země unie, včetně ČR či Slovenska, na výcvik poskytnou dobrovolný finanční příspěvek. Česká vláda má jednat o návrhu jednoho milionu korun.

Přistěhovalců je tu moc, nedokáží se integrovat, bojí se Evropané

23.08. 18:57

Paříž - Ústav Ipsos provedl ve 22 zemích světa průzkum veřejného mínění, který se týkal počtu uprchlíků v Evropě. Podle obyvatel starého kontinentu je jich až příliš a přitom nepřináší žádná pozitiva.

Pokud padne dohoda, z Turecka nás zaplaví statisíce migrantů, bojí se Řecko

23.08. 16:01

Atény - Řecký ministr pro migraci Jannis Muzalas dnes řekl, že případný krach dohody mezi Evropskou unií a Tureckem o uprchlících povede k další bezprecedentní migrační vlně.

Znásilňoval mě, jeho žena plakala. Zajatci IS popsali kruté praktiky radikálů

23.08. 15:32

Tripolis/Berlín - Ozbrojenci 2. června 2015 zablokovali silnici vedoucí po severním pobřeží Lybie, zastavili vozidla a na řidiče namířili zbraně. V jednom z nákladních aut se schovávala také čtyřiadvacetiletá žena Ruta Fisehayeová z Eritree. Vedle ní se tísnilo 85 mužů a žen z její vlasti. Nejméně…

Do Evropy letos připlulo 70 tisíc uprchlíků

23.08. 13:57

Berlín - Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dnes oznámila, že letos v prvním pololetí přes Středozemní moře do Itálie přeplulo už 70 tisíc uprchlíků. Cestu za lepším životem v Evropě nepřežilo 2900 osob, což je o 37 procent víc než loni za stejnou dobu.

Jak odradit migranty? Navěsit na ploty prasečí hlavy, hlásá europoslanec. Vlna kritiky na sebe nenechala dlouho čekat

23.08. 09:43

Budapešť - „Inovativní“ způsob, jak zastavit uprchlíky, aby nepřekračovali hranice, navrhl jeden z maďarských europoslanců. Ten se domnívá, že kdyby byly na ploty podél hranic navěšeny prasečí hlavy, migranty by to určitě odradilo.

Libye řeší vládní krizi, může mít negativní dopad na migraci

22.08. 20:05

Tobrúk (Libye) - Libyjský parlament v Tobrúku dnes ve sporném hlasování valnou většinou přítomných poslanců odmítl vládu v Tripolisu podporovanou OSN.

Co se děje v Německu? Švýcaři konečně promluvili o migrační krizi

22.08. 15:21

Berlín - Německo zvýšilo kontroly na hranici se Švýcarskem. Chce tak zastavit příliv nelegálních migrantů do země. Uvedl to podle agnetury Reuters švýcarský ministr financí Ueli Maurer.

Rakousko v boji proti migraci: Sobotka chce zjednodušit rušení práva uprchlíků na azyl

22.08. 13:54

Vídeň - Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka dnes navrhl, aby soudy automaticky rušily právo na azyl pro ty uprchlíky, kteří byli usvědčeni z trestného činu.

reklama
Fotogalerie