Články k tématu: uprchlíci

Migranti nechtějí pracovat, varuje analýza. Co s nimi bude dál?

Aktualizovali jsme 18.8.2016, 18:43, 18.08. 15:01

Vídeň - Studie německé Bertelsmannovy nadace prokázala, že se žádné z devíti zkoumaných původních členských zemí EU dosud nepodařilo uspokojivě integrovat uprchlíky na trhu práce.

Calais se proměnilo ve válečnou zónu: Molotovovy koktejly a motorové pily jsou na denním pořádku

18.08. 15:23

Calais – Situace v severofrancouzském přístavu Calais se i nadále zhoršuje. Dokazuje to poslední případ napadení řidiče, o kterém informuje britský bulvární server Express. Motorista po svých zkušenostech varuje všechny řidiče, aby se místu obloukem vyhýbali.

Maďarsko inspiruje svět? Referenda by se mohly chytit další státy, tvrdí

18.08. 14:54

Budapešť - Maďarsko se připravuje na referendum, v němž se budou občané moci vyjádřit, jestli chtějí přijmout migranty na základě kvót Evropské komise. Podle předsedy tamního parlamentu by ale tento postup mohl inspirovat i ostatní státy Evropské unie, které by kvóty mohly také odmítnout.

reklama

Není to žádné řešení. Odborník zkritizoval plány na ukončení migrační krize

18.08. 10:16

Kodaň/Sydney – Evropští politici stále častěji zmiňují, že je třeba se při řešení uprchlické krize inspirovat Austrálií a jejím modelem. Jak ale poukazuje v komentáři pro deník The Guardian Nikolas Feith Tan, zástupce dánského Institutu pro lidská práva a poradce dánské Rady pro uprchlíky, je na…

Klausův muž varuje: Svět jistot leží v troskách, řítíme se úplně jinam

18.08. 08:34

Praha – Před rokem byla oficiálně zveřejněna Výzva vědců proti strachu a lhostejnosti. Od té doby text, který mluví o nutnosti nutnosti rozeznávat fakta a hypotézy týkající se uprchlíků a který se vymezuje proti rozdmýchávání etnické a náboženské nesnášenlivosti podepsalo 3419 vědců a 8860 dalších…

Policista promluvil o zločinech migrantů. Čtení pro silné žaludky

Aktualizovali jsme 18.8.2016, 03:16, 17.08. 12:22

Oslo – Norský policejní inspektor odhodil obvyklé úřednické vyjadřování a poměrně důrazně dal najevo, co si myslí o údajném rasismu a xenofobii vůči uprchlíkům. Trvale vysoká úroveň trestné činnosti spáchané migranty podle něj více než ospravedlňuje obavy týkající se cizinců. A také strach z toho,…

Koupíme migrantům dětské gilotiny a krematoria....Skandál pobouřil Německo

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 23:57, 17.08. 16:44

Berlín - Migrační krize s sebou nepřináší jen miliony uprchlíků mířících do Evropy, ale i skandály jiného ražení. O jeden se postarala německá firma PeWoBe, která zvažovala, že za státní příspěvek určený na migranty nakoupí například dětskou gilotinu.

Merkelová se zastala migrantů: Do Německa nepřinesli terorismus

17.08. 23:55

Neustrelitz (Německo) - Podle Angely Merkelové ma Německo problém s islamistickým terorismem už mnoho let, takže za něj nemůžou běženci. Řekla to dnes na předvolebním shromáždění své Křesťanskodemokratické unie (CDU) ve městě Neustrelitz.

Rakousko se obořilo na Turecko: Nepotřebujeme vás, migranty zastavíme sami

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 21:50, 17.08. 09:21

Vídeň – Na jaře uzavřela Evropská unie dohodu o uprchlících s Tureckem, opatření mělo ulehčit celé Evropě, ale především těm zemím, do kterých přijíždí nejvíce migrantů. Postupně se však z dohody stal pro Ankaru také vhodný nástroj pro „vydírání“ Evropy. A z Rakouska teď přichází silná prohlášení.

Island trpí nedostatkem mužů. Úřady platí migrantům aby si vzali tamní ženy. Má to ale jeden háček...

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 21:50, 16.08. 17:11

Rejkjavík - Nejřidčeji zalidněný evropský stát Island má problémy s nedostatkem mužů, úřady proto platí migrantům, aby přijeli a vzali si tamní ženy. Taková zpráva se objevila v některých médiích a především na sociálních sítích. A žádostí o sňatek přišla celá hromada. Má to však jeden háček.

Krize teprve začíná. Jandák pro Čechy nemá dobré zprávy

17.08. 16:43

Praha - Eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger přišel s návrhem na harmonizaci azylového práva v Evropě, a to včetně dávek pro lidi, kteří žádají o azyl. Pak by totiž podle něj nebylo nutné zavádět kvóty pro přerozdělování uprchlíků. Podle poslance Vítězslava Jandáka mu…

Afghánský žadatel o azyl údajně znásilnil malého chlapce. Jen jsem mu pomáhal na záchodě, tvrdí

17.08. 15:45

Berlín – V Německu je souzen afghánský žadatel o azyl (22). Ten údajně přímo v centu pro migranty znásilnil čtyřletého iráckého chlapce.

Merkelová přijede do Prahy, uprchlíky řešit odmítá

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 13:47, 17.08. 11:35

Praha - Už za týden navštíví Angela Merkelová Prahu, téma uprchlické krize ale na programu nebude. Migrace nemá být podle premiéra Sobotky prioritou, z programu zmizela také diskuze se studenty. Informoval o tom portál Aktuálně.cz.

Uprchlíci z Afriky i Asie prchají do USA, úřady jsou na nohou

17.08. 11:16

Washington – Nelegální přistěhovalci z Asie, Afriky a Blízkého východu už netrápí pouze Evropu. Z materiálů, které má k dispozici americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost a do kterých nahlédla agentura Reuters, vyplývá, že migranti platí velké částky, aby se dostali do Latinské Ameriky a odtud…

Útočníci zranili v Německu dva migranty

17.08. 11:00

Berlín - Ve městě Querfurt východně od Lipska došlo k útoku na uprchlíky. Dva nezletilí Syřané byli zraněni, když je napadli neznámí pachatelé.

Austrálie zavře tábor pro migranty. Co bude s uprchlíky?

17.08. 10:48

Sydney - Austrálie i přes svou velmi přsnou uprchlickou politiku souhlasí s uzavřením tábora se stovkami migrantů na ostrově Manus na severu Papuy-Nové Guineje.

Proč Slovensko nechce migranty? Důvody najdeme i v kolonizaci

17.08. 01:31

Bratislava - L’uboš Blaha se sám oslovuje jako “marxistický filozof”. Získává si stále větší popularitu v sociálnědemokratické straně SMER, ve své kanceláři má vystavené bysty s Castrem, Chávezem, Marxem nebo Guevarou. Přitom ale když přijde o evropskou uprchlickou krizi, tak Blaha neprojevuje…

V Německu pravděpodobně poroste nezaměstnanost, kvůli migrantům

16.08. 18:44

Berlín – V důsledku přílivu migrantů v Německu podle odhadů vlády v příštích letech poroste nezaměstnanost a země se s tím musí smířit. Pro agenturu DPA to řekl mluvčí tamního ministerstva financí.

VIDEO: Syrský uprchlík dojal celý svět, záběry válcují internet

Aktualizovali jsme 16.8.2016, 18:09, 16.08. 13:09

New York – Velice nesobecká až dojemný čin zachytily kamery v jedné z amerických zastaváren. Žena, která nutně potřebovala peníze, chtěla prodat rodinný šperk. Pak se ale stalo něco nečekaného.

Uprchlíci jsou lidé, mějme k nim úctu, tvrdí poslankyně. Má to ale háček

16.08. 13:33

Praha - V aktuální uprchlické krizi není podle místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové základním problémem Ženevská úmluva, ale její interpretace. Vysvětlila, že původní úmluva se v roce 1951 vztahovala pouze na uprchlíky, kteří byli uprchlíky do roku 1951, teprve až Newyorským protokolem došlo…

Sorosovy dokumenty: Uprchlická krize je normál, zvažme řízenou migraci

16.08. 12:53

Washington – Součástí materiálů, které unikly z organizací miliardáře George Sorose, jsou také dokumenty týkající se současné migrační krize. Ta by prý měla být přijata jako „nový normál“. Krize pak podle materiálů pro Sorosovy organizace znamená „nové příležitosti ovlivnit imigrační politiku v…

Varování z Calais: Uprchlíci z "Džungle" útočí pálkami na auta. Důvod je šokující

16.08. 12:07

Paříž - Obyvatelé francouzského Calais varují před útoky migrantů poblíž tábora přezdívaného "Džungle". Skupina lidí ozbrojených noži a pálkami v okolí ničí projíždějící auta, před útokem ani nekoukají, jestli ve vozech nejsou děti. Celé to podle portálu Dailymail dělají "pro legraci".

Lékaři bez hranic bijí na poplach: Uprchlíky mučí a znásilňují

16.08. 10:39

Tripolis - V Libyi dochází k masivnímu porušování lidských práv. Uprchlíci, kteří ze země utekli, tvrdí, že znásilnění, bití, týrání a únosy jsou zde na denním pořádku.

Uprchlíci chtějí demokracii. Má to ale háček, ukázal průzkum

16.08. 08:11

Berlín - Průzkum mezi běženci v Německu ukázal, že se většina z nich hlásí k demokratickému uspořádání státu, podporuje sekularismus a chce se integrovat do společnosti. Zároveň však mnozí z nich volají po silném politickém vůdci. Hodnotový žebříček migrantů se paradoxně shoduje s politikou, kterou…

reklama
Fotogalerie