Články k tématu: uprchlíci

Řidič českého autobusu s uprchlíky: Němci nás měli za převaděče, dali nám želízka

Aktualizovali jsme 4.4.2016, 22:57, 04.04. 01:43

Praha - Řidiči českého soukromého dopravce, kteří byli zadrženi v Německu spolu s 25 křesťanskými uprchlíky z Iráku, byli propuštěni a patrně odvezou migranty zpět do Česka.

Karel Gott promluvil o uprchlících. Kdo může za tuto krizi?

04.04. 15:14

Praha - Zpěvák a ikona českého showbyznysu Karel Gott se domnívá, že uprchlická krize má za cíl oslabit Evropu. Věci jsou ale podle něj vždy jinak, než jak vypadají.

Německo zaskočilo české úřady kolem uprchlíků. Chovanec se zlobí

04.04. 14:49

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) bude chtít po německých kolezích vysvětlení, proč si 25 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří odešli z ČR, nechali na svém území. České televizi dnes také řekl, že si nechá vypracovat právní analýzu celé situace a v úterý ji zašle německému ministrovi…

reklama

Změna, iráčtí křesťanští uprchlíci zůstávají v Německu, požádali tam o azyl

04.04. 12:58

Praha - Skupina 25 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří o víkendu odjeli z České republiky, zůstává v Německu. Požádali tam o azyl, informovala na policejním webu mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Podle původní dohody měli Němci předat Iráčany dnes ráno české policii, nakonec německá…

Zástupce G21 promluvil, proč uprchlíci nechtěli zůstat v ČR. Důvod je překvapivý

04.04. 11:23

Praha – Situace kolem křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří měli najít alespoň dočasně nový domov v České republice, se v posledních dnech výrazně změnila. Jedna skupina oznámila, že se chce kvůli prarodičům vrátit domů, druhá se pokusila dostat do Německa. Jeden ze zástupců Nadačního fondu…

První lodě s uprchlíky odpluly, deportace z Řecka začala

Aktualizovali jsme 4.4.2016, 11:18, 04.04. 08:55

Atény - Jak se očekávalo, dnes začala deportace uprchlíků z Řecka. Přesun silně kritizují představitelé organizací na ochranu lidských práv. Turecko podle nich není bezpečnou zemí a panují obavy, že běženci opět skončí ve válce zmítané Sýrii.

Na rakouských hranicích budou hlídkovat vojáci

04.04. 11:05

Vídeň - Rakouský ministr obrany potvrdil, že pošlou na hranice s Itálii vojáky, kteří budou bránit uprchlíkům ve vstupu od země.

Změna, zadržení křesťanští uprchlíci budou převezeni do detenčního zařízení

03.04. 20:27

Praha - Česká policie umístí do detenčního zařízení skupinu 25 křesťanských uprchlíků, kteří byli o víkendu zadrženi v Německu a v pondělí by měli přijet do Česka. Odtud je bude chtít policie co nejrychleji vrátit zpět do země jejich původu. ČTK to dnes řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina…

Deportujte nás, ale do Evropy se stejně vrátíme jinudy, vzkazují běženci z ostrova Lesbos

03.04. 18:07

Atény - Uprchlíci z řeckého Lesbu by měli být prvními, kteří budou od zítřka deportováni do Turecka. Roste zde proto napětí i nejistota ohledně toho, co je čeká. Více informací o tom přinesl oficiální americký server Voice of America.

Nápor uprchlíků se bude zvětšovat. Německo navrhuje EU dohodu přímo s Afrikou

03.04. 18:04

Berlín - Evropská unie už uzavřela dohodu o migrantech s Tureckem a něco podobného se zvažuje i v případě severní Afriky. V Evropě rostou obavy, že se právě z tohoto regionu začnou opět hrnout běženci.

Zítra začíná deportace uprchlíků z Řecka, chybí informace a hrozí násilnosti

03.04. 15:28

Atény - Už zítra by měla začít deportace uprchlíků z Řecka do Turecka, informací k plánované operaci je ale velmi málo. Podle některých zdrojů nelze vyloučit násilnosti.

Evropa je plná dětí a nezletilých uprchlíků bez doprovodu, hrozí jím nebezpečí

03.04. 15:26

Řím - Červený kříž hledá v Evropě stovky dětí z řad uprchlíků. Italským úřadům pak dělá stále větší starosti příliv nezletilých uprchlíků, kteří přicházejí do země bez doprovodu dospělých.

Ministr Chovanec: Křesťanští uprchlíci mají sedm dní na to, aby opustili Česko

03.04. 14:07

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požádal policii, aby využila všech prostředků k vrácení 25 uprchlíků zadržených v Německu zpět do Iráku. Nyní jim běží sedmidenní lhůta, během které mají opustit Česko.

Uprchlíky z Česka zadržela německá policie. Pošlou je pravděpodobně zpátky

03.04. 10:30

Praha - Český autobus s 25 křesťanskými uprchlíky z Iráku původně ubytovanými na Jihlavsku zadržela policie v Německu. Uvedly to dnes Česká televize a Český rozhlas - Radiožurnál. Policisté pak uprchlíky následně odvezli, podle dopravce, kterému autobus patří, budou Iráčané zřejmě poslání zpět do…

Bude se znovu jednat o dohodě EU-Turecko? Rakouský prezident nevěří Turecku

02.04. 17:46

Vídeň - Rakouský prezident Heinz Fischer má vážné pochybnosti o dohodě o vracení migrantů, kterou EU uzavřela s Tureckem. Možná bude nutné opět zasednout k jednacímu stolu.

Uprchlíci z Jihlavy odmítli azyl. Skupina se přesunuje do Německa

02.04. 17:33

Praha - Skupina 25 křesťanských uprchlíků z Iráku původně ubytovaných v Okrouhlíku u Jihlavy odjíždí do Německa. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Iráčané odmítli azyl v Česku. Martin Frýdl, mluvčí Nadačního fondu Generace 21, který zorganizoval přesídlení již 89 iráckých křesťanů do Česka, už…

Deportace uprchlíků má začít v pondělí. Napětí na ostrově Lesbos roste

02.04. 12:01

Atény - V pondělí by měla začít deportace běženců z Řecka zpět do Turecka, jak stojí v dohodě, kterou nedávno uzavřela EU s Ankarou. První skupina odjede z ostrova Lesbos, jenž se stal jedním ze symbolů uprchlické krize.

Uprchlíci, kteří žijí v Praze, neplánují opustit ČR

02.04. 09:48

Praha - Žádný z 15 iráckých uprchlíků, kteří se před necelými dvěma týdny přistěhovali do Prahy díky projektu Nadačního fondu Generace 21, nechce opustit Česko.

Přijímání křesťanských uprchlíků do ČR bylo pozastaveno. Cizinci se radši vrací domů

01.04. 16:11

Praha/Ostrava - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes dočasně pozastavil projekt přesídlení křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří utíkají před Islámským státem. Dalších 25 cizinců, kterým poskytla Česká republika azyl, totiž požádalo o vrácení pasu.

Uprchlice vysvětluje proč je špatné přerozdělování běženců mezi státy

01.04. 16:02

Damašek/Atény - Řecké město Idomeni se v posledních týdnech stalo synonymem pro problémy s migrační krizí a konec nadějí pro uprchlíky. Laila, kadeřnice ze Sýrie, která zde se svými dětmi uvízla, viní ve své zpovědi pro americký deník New York Times z jejich zoufalé situace lídry Evropské unie.

Máme se tu dobře, vzkazují uprchlíci a lákají své krajany

01.04. 14:08

Londýn - Uprchlická krize, se kterou se již dlouhé měsíce potýká řada států Evropy, nekončí. K jejímu skutečnému zažehnutí teprve dojde, a bude to brzy. Ve svém prohlášení to uvedlo Centrum pro rozdmýchání a podporu migrační krize.

Merkelová se spolčila s Erdoganem. Turecko nás vydírá, znělo u Jílkové

01.04. 12:10

Praha – Dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem obsahuje devět bodů, na základě kterých by se mimo jiné měl regulovat příchod uprchlíků do Evropy. Ankara pak výměnou za to získá finanční pomoc nebo bezvízový styk. Kromě toho bude za každého Syřana navráceného do Turecka poslán do Evropy jeden Syřan…

Evropa nemá o uprchlíky zájem, jedna země se o ně ale přetahuje

01.04. 09:29

Toronto – Kanadská vláda už dříve uvedla, že dobrovolně přijme 25 tisíc uprchlíků ze Sýrie. Tamní ministr pro přistěhovalectví John McCallum však podle listu The Guardian v reakci na to, že si některé kanadské organizace „stěžovaly“, že na ně žádní uprchlíci nezbyli, uvedl, že země příjme dalších…

Osm křesťanských uprchlíku se z Brna vrací do Iráku. Chtějí umřít v rodné zemi

01.04. 00:12

Jihlava/Brno - Mluvčí nadačního fondu Generace 21 Martin Frýdl dnes oznámil, že osmičlenný rodina iráckých křesťanských uprchlíků, která je ubytovaná v Brně, se rozhodla vrátit do vlasti. Rodina, která se hodlá vrátit do Iráku z Brna, uvedla, že prarodičům se zoufale stýská a chtějí umřít v rodné…

reklama
Fotogalerie