Články k tématu: uprchlíci

Ostrý výrok proti Merkelové. Rakouský prezident si nebral servítky

Aktualizovali jsme 20.3.2016, 15:54, 20.03. 13:44

Vídeň – Ode dneška začíná Řecko uplatňovat dohodu mezi Evropskou unií a Tureckem o navracení migrantů. Šance, že dohoda uspěje a zastaví proud uprchlíků mířících do Evropy, je poměrně malá, jen zhruba 35procentní až 50procentní, uvedl rakouský prezident Heinz Fischer. 

Do Atén míří 2000 uprchlíků, včera se tři utopili

20.03. 13:41

Atény – V sobotu dorazilo do aténského přístavu Pireus z řeckých ostrovů asi 640 migrantů. Úřady očekávají, že v neděli připlují další dvě tisícovky lidí.

Další skupinka křesťanských uprchlíků přiletí do Česka

20.03. 11:59

Praha – Ve 14:30 na pražském ruzyňském letišti přistane letadlo s dalšími 23 křesťanskými uprchlíky. Ti utíkají z Iráku před zvěrstvy Islámského státu.

reklama

Dnes započala dohoda EU-Turecko. Řecko bude posílat běžence zpátky

20.03. 11:37

Brusel/Atény – Počínaje dneškem se v Řecku začíná uplatňovat dohoda Evropské unie a Turecka o vracení migrantů. Tu v pátek v Bruselu uzavřeli zástupci Evropské unie a Ankary.

Tisíce lidí demonstrovaly v Evropě na podporu uprchlíků

20.03. 01:51

Londýn - Tisíce lidí v sobotu demonstrovaly na podporu migrantů v několika evropských městech. Učinily tak den po dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem, která má přispět k ukončení nejhorší migrační krize na kontinentu od druhé světové války.

Nálada v Idomeni je po summitu na bodu mrazu, mezitím do Atén dorazily další stovky uprchlíků

Aktualizovali jsme 19.3.2016, 19:09, 19.03. 14:37

Atény – Z řeckých ostrovů do Atén dnes dorazily asi čtyři stovky migrantů, další by měli dorazit během dne. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na údaje pobřežní stráže. 

Dohoda EU-Turecko? Většina je spokojena, AI ji označila za ránu lidským právům

19.03. 16:42

Brusel/Berlín/Londýn - Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International ostře odsoudila dohodu mezi Evropskou unií a Tureckem. Dokument podle ní jasně ukazuje, že se osmadvacítka k řešení migrační krize obrací zády a neváhá přitom riskovat porušení svých mezinárodních závazků.

OBRAZEM: Do Atén dorazilo na 500 uprchlíků. Lidé v Idomeni propadají zoufalství

19.03. 14:57

Atény - Do Atén dnes dorazilo z řeckých ostrovů v Egejském moři dalších 465 migrantů, tři desítky běženců připlují ještě během odpoledne. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na údaje pobřežní stráže. V přístavu Pireus a jeho blízkém okolí tak ve stanech a na ubytovnách přespává už více než…

Dohoda EU-Turecko je potvrzena, běženci se budou vracet

Aktualizovali jsme 18.3.2016, 17:30, 18.03. 17:26

Brusel - Lidří členských zemí EU a turecký premiér Ahmet Davutoglu potvrdili dohodu o vracení migrantů z řeckých ostrovů do Turecka. Na twitteru to oznámila litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová a informaci poté potvrdil předseda Evropské rady Donald Tusk. Unie však dává najevo, že to je pouze…

Mladá plavkyně uprchla ze Sýrie, nyní pojede na olympiádu za tým složený z uprchlíků

18.03. 17:17

Berlín - Mezinárodní olympijský výbor dnes v Berlíně představil první členku týmu složeného z uprchlíků, kteří nemohou reprezentovat svoji zemi. Jedná se o sedmnáctiletou plavkyni Yusru Mardiniovou ze Sýrie.

Připomíná mi to Dachau, řekl řecký ministr o uprchlickém táboře v Idomeni

18.03. 16:58

Atény - Řecký ministr vnitra Panajotis Kurumblis dnes navštívil tábor v Idomeni u makedonské hranice, kde se tísní na 10 tisíc uprchlíků. Místo přirovnal k nacistickému táboru v Dachau.

Dohoda EU-Turecko je jen show. Krizi to vůbec nepomůže, říká britský spisovatel

18.03. 15:27

Londýn - Britský spisovatel a novinář Simon Jenkins označil další summit Evropské unie za show. Podle něj je to jen předstírání, aby to vypadalo, že se něco dělá.

Uprchlíkům zdi nepomůžou, měli bychom následovat Merkelovou, žádá tajemník OSN

Aktualizovali jsme 18.3.2016, 14:40, 18.03. 12:10

Berlín - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se ohradil proti používání plotů a zdí jako prostředku pro zastavení proudu uprchlíků procházejících přes Evropu. Informovala o tom agentura AP.

Běženci ze Sýrie jsou menšina. O většině uprchlíků média neinformují, upozorňuje australská premiérka

18.03. 14:39

Washington – Svět dnes čelí uprchlické krizi způsobené situací v Sýrii. To je samo o sobě náročné a srdcervoucí. Ale tragickou pravdou je, že syrská krize je špičkou obrovského – expandujícího – ledovce, varuje někdejší australská premiérka Julia Gillardová, která v současné době působí na postu…

Turecký premiér přijel na summit: Bude souhlasit s dohodou EU?

18.03. 14:35

Brusel - Turecký premiér Ahmet Davutoglu dnes ráno přijel na summit EU a hned řekl, že pomoc všem uprchlíkům i zlepšení vzájemných vztahů osmadvacítky a Ankary je společným cílem. Evropští lídři se včera dohodli na návrhu dohody, která by měla vyřešit migrační krizi.

Plánujete dovolenou v Řecku? Seznam ostrovů, na které dolehla uprchlická krize

18.03. 14:21

Atény – Uprchlická krize Řecko zasáhla velmi tvrdě, jelikož je jedním ze vstupních států do evropského Schengenského prostoru. Řecké ostrovy přitom patři mezi oblíbené turistické lokality. Britský deník Telegraph vytvořil přehled ostrovů, na které migrační krize dolehla.

Muž napsal na internet rasistický příspěvek. Za svá slova půjde k soudu

18.03. 13:54

Vídeň – Rakouský státní zástupce obvinil předsedu krajně pravicové skupiny, která má vazbu na rakouskou stranu svobodných. Měl se dopustit rasismu a podněcování k nenávisti vůči menšinám.

Gang převážel bohatší uprchlíky letadlem. Neuvěříte za jakou částku

18.03. 13:08

Atény - Pašeráci mají v době uprchlické krize žně, jak dokáládá nejnovější případ. Řecká policie odhalila gang, který majetným migrantům nabízel pohodlnou cestu do Itálie na palubě malého jednomotorového letadla.

SOUHRN: Jaká je vlastně dohoda EU-Turecko? Na tomto se dohodli na summitu

18.03. 12:35

Brusel - Způsob fungování vznikající dohody o migraci mezi EU a Tureckem tak, jak je možné jej zrekonstruovat z informací dostupných na summitu EU.

Dánsko by chtělo uprchlíky rychle nahnat do práce, odbory ale nesouhlasí

18.03. 10:51

Kodaň – Dánská vláda ve čtvrtek uzavřela dohodu s tamními odbory a zástupci podniků, která by měla uprchlíkům pomoci zapojit se do národní pracovní sily. Odbory se ale bojí, že o práci na jejich úkor přijdou dánští pracovníci. Informoval server The Local.

Do Atén dorazily další stovky uprchlíků, situace je vyostřená. Zvyšuje se počet šarvátek

18.03. 09:28

Atény - Situace v řecké metropoli je dál napjatá. Do aténského přístavu Pireus dnes dorazilo z řeckých ostrovů Lesbos a Chios 640 dalších uprchlíků. Úřady hlásí rostoucí počet šarvátek.

Pusťte nás, volají uprchlíci. Bojí se vyhoštění do Turecka

18.03. 09:18

Brusel – Lídři Evropské unie se v noci na pátek shodli na podobě dohody s Tureckem, dnes s ní seznámí také zástupce Ankary. Klíčovým prvkem dohody by měl být systém navracení uprchlíků do Turecka, výměnou za ně pak budou do Evropy posíláni syrští uprchlíci. Amnesty International (AI) ale Evropu…

Bude tím vyřešena migrační krize? EU se shodla na návrhu dohody pro Turecko

18.03. 08:35

Brusel - Společný postoj EU k návrhu dohody s Tureckem o migraci je na světě. Změny proti předchozí verzi nejsou podle diplomatů zásadní.

Bulharsko a Makedonie budou společně chránit hranice proti běžencům

17.03. 20:32

Sofia - Tiskové středisko bulharské vlády dnes oznámilo, že Bulharsko a Makedonie provedou v souvislosti s migrační krizí koordinované pozemní a vzdušné operace k ochraně společné hranice. 

reklama
Fotogalerie