Články k tématu: uprchlíci

Itálie nebude přijímat vrácené migranty, hřímá Salvini

10.07. 16:56

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes zopakoval, že Itálie nebude zpátky přijímat migranty vrácené z německo-rakouské hranice. V rozhovoru pro deník Il Messaggero dále uvedl, aby migranti zachránění ve Středozemním moři byli přerozděleni mezi různé země EU.

Spor o uprchlickou politiku v Německu nekončí? Seehofer trvá na tranzitních centrech

10.07. 15:11

Berlín - Spor o uprchlickou politiku v Německu zřejmě nekončí. Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) trvá na tom, aby na německo-rakouské hranici v budoucnu vznikla tranzitní centra pro migranty.

Salvini dál brojí proti migrantům: Chce zavřít italské přístavy i pro část lodí misí EU

10.07. 08:01

Řím - Fungování námořních misí Evropské unie, které ve Středozemním moři zachraňují migranty směřující do Evropy, by se mělo změnit. Žádá to italský ministr vnitra Matteo Salvini.

reklama

Česko uprchlíky potřebuje. Kolik bychom jich podle odborníka měli přijmout?

Aktualizovali jsme 8.7.2018, 22:06, 06.07. 09:17

Praha - Summit EU o migraci minulý týden nastolil plán na vznik center v Africe, v nichž by se rozhodlo, jestli mají migranti nárok na azyl nebo ne. Zabránilo by se tím nekonečnému přívalu uprchlíků do Evropy a jejich následné deportaci. Někteří jsou ale k tomuto návrhu skeptičtí a tvrdí, že by…

Albánská vojenská loď vyzvedla z moře 41 uprchlíků, na člunu mířili do Řecka

08.07. 21:28

Tirana - Albánské vojenské plavidlo Butrinti vyzvedlo v Egejském moři 41 syrských migrantů. Na motorovém člunu směřovali z tureckého pobřeží na nedaleký řecký ostrov Chios.

Syřané z provincie Dará se podle OSN vracejí od jordánské hranice

08.07. 18:19

Damašek - Většina Syřanů, kteří uprchli v minulých dnech před boji v jižní provincii Dará, se vrátila domů. U klíčového hraničního přechodu do Jordánska je nyní jen 200 lidí, většinou mužů. K hranici se původně vydalo 320 tisíc uprchlíků, ale Jordánsko je na své území nevpustilo.

Z Česka do Bavorska přichází stále více nelegálních migrantů, tamní ministr je chce zastavit

08.07. 17:06

Mnichov - Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann si postěžoval, že z Česka přichází do největší spolkové země stále více ilegálních imigrantů. Podobná slova znějí i od ředitele unijní agentury pro ochranu vnějších hranic Frontex.

Nová brána do Evropy. Migranti využívají Maroko, Frontex je velmi znepokojen

07.07. 21:54

Berlína - Podle agentury Frontex našli uprchlíci novou cestu do Evropy, vede přes Maroko do Španělska. Za uplynulý měsíc bylo na této "západní trase" zaregistrováno 6000 osob, které nelegálně přešly hranici z Afriky.

Lidé v Německu demonstrovali na podporu organizací zachraňujících migranty na moři

07.07. 21:32

Berlín - V Německu se dnes konalo několik demonstrací na podporu nevládních humanitárních organizací, které se snaží bezpečně převážet do Evropy migranty z Afriky. Kritika se valila na spolkového ministra vnitra Horsta Seehofera.

Tragický červen ve Středomoří, utopil se každý šestý migrant

06.07. 21:08

Řím - Lodě ve Středomoří za červen zachránily 3136 migrantů, při pokusu dostat se do Evropy přišlo o život 629 uprchlíků. Je to zhruba o polovinu víc než za stejné období v loňské roce, kdy bylo přitom z mořských vln či člunů vyzvednuto 23.524 lidí.

Farmář ve Francii dostal trest za pomoc uprchlíkům. Ústavní soud se ho zastal

06.07. 19:57

Paříž - Francouzský farmář Cédric Herrou, který byl loni potrestán za pomoc dvěma stovkám migrantů přejít italsko-francouzskou hranici, se dočkal zastání u ústavního soudu. Ten konstatoval, že nelze stíhat nezištnou podporu "neregulérního pobytu", a to s odůvodněním, že jednání na "principu…

Papež František sloužil ve Vatikánu mši za uprchlíky. V kázání zkritizoval pokrytce za stavbu zdí

06.07. 17:32

Vatikán - Papež František dnes sloužil za imigranty. Poděkoval všem, kdo o běžence pečují, a kritizoval prázdné pokrytectví u těch, kteří přehlížejí chudé hledající bezpečí a důstojný život

Babiš a Morawiecki se setkali v Karlových Varech. Polsko ocenilo český postoj k uprchlíkům

06.07. 15:15

Karlovy Vary - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes jednal v Karlových Varech se svým polským protějškem Tadeuszem Morawieckým. Shodli se, že vzájemné vztahy obou zemí jsou na velmi dobré úrovni. Polsko je pro Českou republiku podle obratu druhým největším obchodním partnerem. Předběhlo i Slovensko.

Německá vládní koalice se dohodla na zpřísnění migrační politiky

06.07. 11:13

Berlín - Strany německé vládní koalice, tedy CDU/CSU a sociální demokracie (SPD), se ve čtvrtek večer dohodly na souboru opatření ke zpřísnění migrační politiky. Shoda je na rychlejším vracení migrantů do země EU, kde se poprvé zaregistrovali.

Kudy uprchlíci chodí do Německa? Hranice s Rakouskem je příliš neláká

Aktualizovali jsme 5.7.2018, 22:29, 05.07. 14:36

Mnichov/Berlín - Poté, co byla v Německu uzavřena dohoda o migrantech, zvažuje Rakousko opatření na hranicích. List Rheinische Post dnes napsal, že německo-rakouskou hranici za prvních pět měsíců letošního roku překročila jen malá část ilegálů.

Merkelová a Orbán se střetli kvůli migraci: Duší Evropy je humanita, a tu si musíme uchovat, varuje kancléřka

05.07. 19:22

Berlín - Dnešní jednání německé kancléřky Angely Merkelové s maďarským premiérem Viktorem Orbánem o migrační krizi nedopadlo dobře. Evropa se dle kancléřky nemůže odvracet od utrpení a pomoci těm, kdo to potřebují. Podle Orbána ale Evropa prokáže humanitu, když běžence nebude do EU lákat.

Německo neudělá kvůli migraci žádné kroky na úkor Rakouska, shodli se Kurz a Seehofer

05.07. 18:54

Vídeň - Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) dnes přijel do Vídně obhajovat dohodu, kterou uzavřel s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). Ujistil, že Berlín nepodnikne při řešení druhotného pohybu migrantů přes společnou hranici žádné jednostranné kroky na úkor Rakouska.

Do Jordánska míří desítky tisíc syrských uprchlíků. OSN žádá o otevření hranic

05.07. 16:59

Ammán - Před nálety a boji na jihozápadě Sýrie prchají desítky tisíc lidí. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dnes naléhavě vyzval Jordánsko, aby otevřelo hranice a poskytlo jim dočasné útočiště.

Rakousko se brání: Tvrdý postoj k uprchlíkům? S muslimy je to obtížné

05.07. 16:38

Vídeň - Rakousko odmítá kritiku své uprchlické politiky, která je prý příliš tvrdá. Kancléř Sebastian Kurz dnes připomněl, že osmimilionová země jen loni přijalo zhruba 150 tisíc lidí. Zdůraznil, že země EU musí v první řadě hledat společné evropské řešení migrační krize.

Do Francie přiletěla skupina migrantů z lodi Lifeline, prý mají právo na azyů

05.07. 15:50

Paříž/Valetta - Na pařížské letiště Charlese de Gaulla dnes z Malty přiletěla skupina 52 žadatelů o azyl, které u libyjských břehů vzala na palubu loď Lifeline. Ve skupině je 42 Súdánců, tři Eritrejci a také lidé ze Somálska, Čadu, Toga a Pobřeží slonoviny.

Kurz odmítl kritiku rakouského přístupu k migraci, chce posunout reformu unijního azylového systému

05.07. 14:52

Vídeň - Evropské unii od 1. července předsedá Rakousko. Kancléř Sebastian Kurz dnes řekl, že se pokusí dál posunout jednání o reformě unijního azylového systému, které se táhne už několik let.

Z Barmy dál prchají tisíce Rohingů. Znásilněné ženy odmítá i jejich vlastní komunita

05.07. 14:38

Neipyijto - Letos už z Barmy do Bangladéše uprchlo 11.432 muslimských Rohingů. Od loňského srpna uteklo přes 700 tisíc příslušníků této menšiny. Barmská vláda a armáda odmítají, že v zemi dochází k plošnému porušování lidských práv. Rohingové ale tvrdí, že jsou i nadále perzekvováni úřady a…

Itálie podporuje pašeráctví lidí a mučitele uprchlíků, tvrdí spisovatel

04.07. 21:52

Řím - Financování libyjské pobřežní stráže, která se podle UNHCR k migrantům chová stejně jako pašeráci lidí, znamená pašeráctví podporovat, a nikoli jej zarazit. Znamená to dávat peníze mučitelům, napsal dnes na twitteru italský spisovatel Roberto Saviano.

Rakousko je překvapeno plánem k vyřešení migrace

04.07. 19:45

Vídeň - Německý plán, domluvený počátkem týdne v Berlíně jako kompromisní řešení domácího politického sporu o přístup k migraci, překvapil rakouskou ministryni zahraničí Karin Kneisslovou.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace