Články k tématu: uprchlíci

Z Německa odešlo dobrovolně téměř 35 tisíc migrantů

30.10. 21:47

Berlín - Německo za prvních devět měsíců letošního roku dobrovolně opustilo téměř 35.000 odmítnutých žadatelů o azyl.

Statisíce dětí v ohrožení. Bez okamžité pomoci umřou v Kongu hlady

30.10. 13:32

Kinshasa - V provincii Kasai v Kongu hrozí smrt hlady více než třem milionům lidí. BBC to v neděli řekl šéf Světového programu pro výživu (WFP) David Beasley. Region v centrální části africké země sužují od srpna 2016 boje protivládních milicí s armádou.

Migranti žijí v hrozných podmínkách, Pusťte je na evropskou pevninu, volají neziskové organizace

28.10. 08:30

Atény – Organizace bojující za lidská práva vyzvaly řecké úřady, aby zlepšily životní podmínky tisíců migrantů, kteří se dostali z Turecka na řecké ostrovy. Žádají, aby země přestala držet žadatele o azyl na ostrovech v Egejském moři a aby zmírnila tlak ve státních přijímacích centrech, která často…

reklama

Kdo stojí za uprchlickou krizí? Orbán ukázal na viníka

Aktualizovali jsme 25.10.2017, 22:04, 18.10. 20:01

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán je přesvědčený, že mMigrační krize v Evropě je „řízenou operací". Zároveň tvrdí, že migrační vlna není žádný náhodný fenomén.

Novinář se vydal mezi uprchlíky a ptal se jich na zásadní otázku. Jak to dopadlo?

Aktualizovali jsme 24.10.2017, 22:08, 23.10. 08:39

Berlín - Uprchlíci přišli do Německa s nekonkrétní představou o lepším životě. Na místě je však čekalo všechno nové, dokonce i jejich víra se musela adaptovat na nové podmínky. Vše vypadalo nadějně, dokud se země neocitla před volbami. Strašákem mnohých se stala anti-migrantská kampaň AfD, která…

USA po Trumpově zákazu opět přijímají uprchlíky

24.10. 18:48

Washington - Dnes po čtyřech měsících skončila platnost dekretu prezidenta Donalda Trumpa, který až na výjimky zakazoval přijímání uprchlíků z jakékoli země. USA tak opět začínají přijímat běžence, jejichž počet by však měl být nižší než v minulých letech.

Zástupci Afriky jednají o ukončení praxe dětských sňatků

24.10. 08:04

Dakar - V hlavním městě Senegalu se dnes sešli afričtí političtí lídři, aktivisté za lidská práva a místní činitelé, aby projednali společné úsilí za odstranění praktiky dětských sňatků ze západní a centrální Afriky. Schůzka v Dakaru potrvá do středy.

AfD gratuluje Babišovi: Merkelová a Juncker svou uprchlickou politikou pobuřují stále více menších členských států

23.10. 13:08

Berlín - Volbou Andreje Babiše se Česko podle protestní Alternativy pro Německo (AfD) řadí mezi státy, které se brání proti bruselské politice přerozdělování uprchlíků. Kvóty Česko odmítalo už za končící vlády vedené sociálním demokratem Bohuslavem Sobotkou.

Nová zařízení pro uprchlíky? Austrálie vyčlení miliony dolarů na internační centrum v Papui-Nové Guinei

23.10. 10:31

Sydney - Austrálie v následujících 12 měsících investuje až 250 milionů australských dolarů (přibližně 4,2 miliardy Kč) do nových zařízení pro 800 běženců a žadatelů o azyl v novém australském internačním centru v Papui-Nové Guinei.

"Pryč s rasismem. Vítáme uprchlíky." V Berlíně proti AfD v parlamentu demonstrovaly tisíce lidí

23.10. 08:45

Berlín - V neděli se v centru Berlína konala demonstrace pod názvem "Proti nenávisti a rasismu ve Spolkovém sněmu". Někteří lidé nesli transparenty proti spolupráci se stranou Alternativa pro Německo (AfD), která v úterý zasedne poprvé ve Spolkovém sněmu.

Server Politico varuje před Babišem: V Evropě získávají vliv protiimigrantské síly

22.10. 20:45

Washington/Brusel - V Evropě získávají stále větší vliv politická uskupení, která odmítají přistěhovalectví. V hodnocení posledního vývoje, který završily české parlamentní volby, to dnes napsal portál Politico.

Zahraniční novináři zpovídali Okamuru: Co vám vadí? Migranty v Česku nemáte

Aktualizovali jsme 20.10.2017, 22:12, 20.10. 17:23

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura hodinu po zahájení voleb odevzdal svůj hlas v pražské Hostivaři. Věří, že jeho strana dosáhne ve volbách do Sněmovny dvouciferného výsledku.

V Rusku je 2,6 milionu migrantů bez povolení. Teroristé mezi nimi loví nové džihádisty

20.10. 13:29

Moskva - V Rusku klesl počet přistěhovalců bez úředního povolení k pobytu na 2,6 milionu lidí. Ještě v květnu ombudsmanka Taťjana Moskalkovová přitom uvedla, že experti odhadují počet ilegálů na osm až deset milionů.

Itálie bije na poplach: Uprchlíci ze severní Afriky se opět vydávají přes Středomoří. Tolik jsme jich neviděli léta

20.10. 11:36

Řím - Do Itálie a Španělska momentálně připlouvá více lidí, kteří do gumových člunů nenastoupili v Libyi, ale dostali se do Evropy z Tuniska, Alžírska nebo Maroka. Čísla sice nejsou - ve srovnání s desetitisíci uprchlíky z Libye - příliš vysoká, ale v Itálii vývoj sledují s obavami.

v prosinci by měli zástupci EU jednat o reformě unijního azylového systému

20.10. 08:04

Brusel - Summit Evropské unie, který se uskuteční v prosinci, se bude zabývat reformou unijního azylového systému. Novinářům to po první části dnešního summitu EU v Bruselu řekl předseda schůzky Donald Tusk. 

O Švýcarsko už není zájem? Země registruje nejméně žádostí o azyl od roku 2010

19.10. 21:39

Bern – Švýcarské vládní úřady dnes zveřejnily nejnovější statistiky. Z nich vyplývá, že země letos zaznamenala nejméně žádostí o azyl od roku 2010. 

V Bruselu začal dvoudenní summit EU, premiéři a prezidenti budou diskutovat o migraci i brexitu

19.10. 18:53

Brusel - Dnes začal v Bruselu další z řady summitů EU. Na programu jsou brexit, digitalizace a vztahy s Tureckem. Šéfové států a vlád se ale budou věnovat především otázce spolupráce se třetími zeměmi, například v Africe.

Slučování rodin: Německo počítá s příchodem 120.000 příbuzných uprchlíků

19.10. 17:00

Berlín - Do Německa by se mohlo podle Ústavu pro výzkum pracovního trhu (IAB) přistěhovat až 120 tisíc žen a dětí uprchlíků, kteří do země přišli v letech 2015 a 2016. To je výrazně méně, než se dosud odhadovalo.

Hlava polských katolíků varuje: Kněžím za akce proti migrantům hrozí suspendování

19.10. 09:42

Varšava - Podle několika průzkumů mínění je většina Poláků proti přijímání uprchlíků ve své zemi. Primas polské katolické církve a arcibiskup hnězdenský Wojciech Polak nicméně pohrozil všem kněžím ve své diecézi suspendováním, pokud se zúčastní akcí namířených proti migrantům.

Země zaslíbená: Jak se uprchlíkům skutečně žije v Německu?

Aktualizovali jsme 18.10.2017, 22:16, 17.10. 17:18

Berlín - Několik let nazpátek, dnes jedenáctiletá Moschka Mohammadi neuměla číst ani psát. Nyní dokáže plynule přecházet z němčiny na darijštinu, jedním z jazyků, kterým se hovoří v Afghánistánu. Její vzdělání je pro klasickou muslimskou rodinu velmi důležitá, i přestože je dívka, rodiče se na ni…

Austrálie může kvůli migrantům způsobit humanitární krizi

18.10. 20:53

Canberra - Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) vyzval Austrálii, aby odvrátila humanitární krizi, která hrozí při uzavření australského internačního zařízení pro běžence na ostrově Manus v Papui-Nové Guinei.

Soud na Havaji zablokoval Trumpův protiimigrační dekret

17.10. 21:50

Washington - Federální soud v Honolulu dnes zablokoval zářijový protiimigrační dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakazoval vydávání přistěhovaleckých víz občanům osmi států.

Český zpěvák promluvil o migraci: Padla slova o uříznutích hlavách, sluníčkářích a kolaboraci

Aktualizovali jsme 16.10.2017, 22:18, 15.10. 09:42

Praha - Zpěvák a muzikálový herec Bohouš Josef se sociálních sítích opět ostře vyjádřil na téma migrace. Současná Evropa podle něj bojuje s nájezdy nepřátel, jako tomu bylo i v minulosti. Ve svém komentáři se nebál sáhnout ani k ostřejším výrokům.

EU se musí změnit, nebo skončí. Euro nechci, NATO ano, říká prezidentský kandidát Hynek

16.10. 19:58

Praha - Kandidát na prezidenta Jiří Hynek varuje, že se Evropská unie musí změnit, jinak hrozí její rozpad. Hynek by si přál, aby se EU vrátila ke svým kořenům a k tomu, proč vznikla. 

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací