Články k tématu: uprchlíci

Testování věku uprchlíků? V Německu se vede bouřlivá debata

02.01. 13:51

Berlín - Skutečný věk uprchlíků je pro německé úřady velkým oříškem. Momentálně se debatuje o tom, zda je třeba přicházející mladistvé migranty podrobovat zdravotním testům.

Uprchlická krize začne nanovo? Migranti našli další trasu do Evropy

Aktualizovali jsme 1.1.2018, 22:16, 31.12. 17:59

Tanger (Maroko) - Řecko a Itálie jsou už pro uprchlíky příliš uzavřenou cílovou destinaci, svoje naděje nyní vkládají do Španělska. Migranti v Africe se tak shromažďují na severozápadě Afriky, kde netrpělivě vyhlížejí trajekty a lodě. Svůj sen na Evropu nevzdávají, i když je trasa nesmírně obtížná…

Papež František na novoroční mši žádal lidi o pomoc uprchlíkům

01.01. 15:04

Vatikán - Papež František dnes u příležitosti nového roku vyzval všechny lidi dobré vůle, aby neztráceli naději v lepší svět. Žádá také o pomoc uprchlíkům.

reklama

Migrační krize neustává, v některých zemích se příliv urchlíků zdvojnásobil

01.01. 11:07

Atény/Řím/Madrid - Příliv migrantů z Blízkého východu a Afriky se loni výrazně snížil v Řecku, kam připlulo z Turecka zhruba 30.000 běženců. Skoro stejně uprchlíků dorazilo v roce 2017 do Španělska, kam se ale příliv migrantů zdvojnásobil.

Statisíce uprchlíků nechce opustit Německo, soudy mají kvůli nim napilno

31.12. 14:23

Berlín - Německé soudy jsou zavaleny žalobami neúspěšných žadatelů o azyl. Ti se domáhají přehodnocení verdiktu.

Zakáže Evropa islám? Politici chtějí víru postavit mimo zákon

Aktualizovali jsme 30.12.2017, 23:02, 30.12. 12:44

Praha - Evropská extrémní pravice se nedávno sešla v Praze, kde mezi sebou političtí lídři diskutovali o budoucnosti Evropy. Jedno téma se nakonec ukázalo jako zlomové - islám v Evropě. Pravice by víru co nejradši okamžitě zakázala, evropská legislativa (a zbytek politického spektra) tomu ovšem…

Uprchlíci chtějí zpátky domů. Stěžují si na evropské tábory

30.12. 11:42

Lesbos (Řecko) - V uprchlických táborech se nedá žít a evropské vlády s tím nechtějí nic dělat, tvrdí neziskové organizace. Podle nich za tím stojí oficiální taktika, která má mezi uprchlíky šířit zoufalství a dalším ukázat, že cesta do Evropy nestojí za to.

Jak se pracuje s uprchlíky? Většina překladatelů končí v péči psychologů

30.12. 10:25

Londýn - Nezávislá studie zjistila, že překladatelé a tlumočníci syrským uprchlíkům ve Skotsku potřebují přednostní psychologickou péči, kvůli velkému stresu a depresi. Výzkum se původně měl zabývali socializací uprchlíků v Edinburgu a jakým způsobem tam funguje státní program na integraci, přišel…

Uprchlíci a práce? Téměř 60 procent azylantů v Německu pracuje jako odborná síla

29.12. 14:36

Berlín - Přibližně 60 procent lidí pocházejících z hlavních zemí původu žadatelů o azyl pracuje v Německu jako kvalifikovaná síla. Ve 43 procentech případů jde o místa, u nichž je vyžadováno alespoň absolvování dvouletého učebního oboru.

Zemím EU by mělo být v případě nutnosti nařízeno plnění povinných kvót na uprchlíky, žádají Němci

29.12. 11:32

Berlín - Většina Němců považuje ochranu vnějších hranic Evropské unie před ilegálními přistěhovalci za nedostatečnou. Požadují také povinné přijetí kvót na migranty.

Itálie pošle do Afriky vojáky, budou bojovat proti pašování migrantů

29.12. 08:06

Řím - Itálie chce poslat do středoafrického Nigeru 470 vojáků. Mají tam pomoci s bojem proti pašování lidí.

Africký uprchlík zkazil lidem v Itálii Vánoce. Jak se mu to povedlo?

Aktualizovali jsme 28.12.2017, 22:25, 28.12. 13:26

Milán - Vánoční stromky zdobí náměstí velkých i menších měst po celém světě. Nikde však nejspíš nepočítají s tím, co se stalo včera v Miláně. Ve městě vyhlášeném především módou vylezl běženec z Afriky na vánoční strom. O co mu šlo? To vysvětlil italský server Il Giornale.

Uprchlík se zavěsil pod autobus, dojel z Bělehradu do Záhřebu

28.12. 16:48

Záhřeb - Mladý uprchlík z Iráku dokázal pod podvozkem autobusu, kde se držel zadní nápravy, dojet z Bělehradu téměř až do Záhřebu.

Patnáctiletý afghánský uprchlík, který ubodal mladou Němku, byl její bývalý přítel

28.12. 15:53

Berlín - Patnáctiletý Afghánec, který ve středu v obchodě na západě Německa ubodal stejně starou německou dívku, byl její bývalý přítel. Dnes to na tiskové konferenci oznámili vyšetřovatelé.

Chraňme křesťanskou kulturu, neustupujme za betonové bloky a nedopusťme obtěžování našich žen, burcuje Orbán

28.12. 08:17

Budapešť - Viktor Orbán využil své každoroční vánoční poselství, aby vyzval Evropany k ochraně jejich křesťanské kultury. Zároveň slíbil, že Maďarsko „se na Vánoce nebude ukrývat za betonovými bloky" a nebude sledovat, jak jsou tamní ženy a dcery „obtěžovány v silvestrovském davu“, jak se to stalo…

Počet uprchlíků trojnásobně vzroste, tvrdí studie. Jaká je příčina?

Aktualizovali jsme 27.12.2017, 22:27, 27.12. 12:40

Londýn - Na první pohled to vypadá, že vrchol uprchlické krize už je za námi a situace se teď bude už jen zlepšovat. Nemusí tomu však být tak. Počet žadatelů o azyl v Evropě by mohl podle nových výzkumů dramaticky vzrůst kvůli změně klimatu, a to i za předpokladu optimistického vývoje globálního…

Macron "katem" uprchlíků?. Vydává nejtvrdší rozkazy od dob války

27.12. 15:50

Paříž - V létě prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron, že chce do konce roku dostat migranty "pryč z ulic a lesů" a do speciálních ubytoven. To se už jeho vládě nepodaří. Macronova slova zněla původně velmi vstřícně, ve skutečnosti je vůči uprchlíkům neobyčejně tvrdý.

Byl Ježíš uprchlík? Mezi odborníky se vede ostrá polemika

27.12. 10:23

Blízký východ - Nezastavitelný proud uprchlíků do Evropy mohl u řady lidí vyvolat pocit, že pro další běžence tu už není místo. Prostor se zaplnil. Migranti by měli měli zůstat za hranicemi EU. V opačném případě totiž ohrozí pracovní trh, sociální služby a zdravotnictví. V době opatrného nakládání…

Do Německa dál proudí tisíce běženců, mnozí při cestách hodně riskují

Aktualizovali jsme 26.12.2017, 22:02, 26.12. 15:32

Mnichov - Přes jižní hranici proniklo do německých spolkových zemí Bavorsko a Bádensko-Württembersko do konce listopadu letošního roku 19.600 migrantů, ve stejném období loňského roku jich bylo ještě 74.000. Jako dopravní prostředky slouží vedle osobních vlaků, autobusů a aut i vlaky nákladní.

Řecký ministr odsoudil Evropu: Nepomáháte nám s nezletilými migranty, zlobí se

26.12. 19:41

Atény - Řecký ministr pro migraci odsoudil "pokrytectví" Evropy, která podle něho odmítá sdílet břemeno stovek nezletilých migrantů bez doprovodu žijících v přeplněném táboře Moria na ostrově Lesbos.

Syrských uprchlíků v Libanonu ubývá, jejich počet klesl pod milion

26.12. 19:39

Bejrút - Počet syrských uprchlíků v Libanonu se dostal poprvé od roku 2014 pod milion. Část utečenců, které tvoří v převážné většině ženy a děti, odchází do třetích zemí a část se vrací do vlasti. Syrští rebelové a opoziční skupiny dnes odmítli ruský návrh mírových rozhovorů.

Ani zima uprchlíky neodradila, italská stráž jich z moře zachránila 250

26.12. 17:21

Řím - V centrální části Středozemního moře bylo v noci na dnešek zachráněno ze třech různých plavidel přes 250 migrantů.

Papež František odsoudil bídu migrantů, Josef a Marie byli také uprchlíci, připomněl

25.12. 07:59

Řím - Papež František včera ve svém tradičním poselství mše vánoční odsoudil bídu migrantů, kteří jsou často vyháněni z jejich zemí vůdci, již neváhají prolévat krev nevinných lidí. Papež, který je sám vnukem italských přistěhovalců do Argentiny, zároveň vyzval k pohostinnosti, uvedla agentura AFP.

Legální koridory do EU? Z Libye se dostane 10 tisíc uprchlíků bez rizika

24.12. 14:48

Řím - Podle italského ministra vnitra by až 10 tisíc uprchlíků, kteří uvázli v táborech v Libyi, mohlo příští rok využít legální humanitární trasy do Evropy. V pátek se tímto způsobem přepravila první skupina 162 uprchlíků, které do Říma převezlo vojenské letadlo.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací