Články k tématu: uprchlíci

Nejvyšší soud umožnil Trumpovi pokračovat v zákazu přijímání uprchlíků

13.09. 08:07

Washington - Americký nejvyšší soud umožnil vládě amerického prezidenta Donalda Trumpa pokračovat v restriktivní uprchlické politice.

Tři ze čtyř dětských migrantů jsou na cestě do EU zneužiti. Špatně jsou na tom hlavně Afričané

12.09. 17:01

Brusel - Přes tři čtvrtiny dětských migrantů se při své nebezpečné cestě do Evropy přes Středozemní moře stanou obětí zneužívání. Podle dnes zveřejněné zprávy OSN se oběťmi vykořisťování stanou spíše osoby původem ze subsaharské Afriky než migranti pocházející z jiných částí světa.

Merkelová ostře zkritizovala Orbána kvůli uprchlíkům. Takové chování nelze akceptovat, tvrdí

12.09. 13:14

Berlín - Podle německé kancléčky Angely Merkelové je nepřijatelné, aby Maďarsko ognorovalo verdikt Soudního dvora Evropské unie ohledně povinných uprchlických kvót. O záležitosti bude nutné hovořit na říjnovém unijním summitu.

reklama

Končící vláda Merkelové? Do historie se zapíše kvůli migraci

Aktualizovali jsme 11.9.2017, 22:20, 11.09. 09:52

Berlín - Vláda CDU/CSU a SPD byla třetí velkou koalicí od vzniku spolkové republiky v roce 1949, ale už druhou za posledních 12 let, kdy zemi vede kancléřka Angela Merkelová. Končící kabinet se zapíše do dějin především svým postupem během takzvané migrační krize.

Horní hranice pro příjem běženců? Je nerealizovatelná, jsem proti, trvá na svém Merkelová

11.09. 22:16

Berlín - Německo by nemělo mít horní hranici pro příjem uprchlíků, tvrdí německá kancléřka Angela Merkelová. Svůj dřívější názor zopakovala dnes v v takzvané volební aréně v Lübecku, kde v přímém televizním přenosu odpovídala na otázky veřejnosti.

Jak vyřešit spor o migranty? Evropa má možná nové řešení

10.09. 12:56

Berlín - Státy Evropské unie by v budoucnu mohly dostávat 60.000 eur (1,57 milionu korun) za každého běžence přijatého podle kvót, uvedl dnes německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) .

Chovanec napsal dopis eurokomisaři. Vysvětlil mu, co dělá ČR k řešení migrační krize

09.09. 23:19

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v dopise evropskému komisaři pro migraci obhajuje postoj české vlády k uprchlickým kvótám, uvádí v něm, čím jiným Česká republika k řešení migrační krize přispívá. Uvedla to dnes Česká televize.

Německo vyhrožuje Maďarsku krácením dotací kvůli migrantům

09.09. 11:53

Berlín - Pokud bude Maďarsko pokračovat v konfrontačním kurzu v otázce uprchlíků, měla by ho za to EU potrestat. Agentuře DPA to řekl německý ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Počet uprchlíků mířících do Řecka stoupl na 3600

08.09. 21:31

Atény - Počet migrantů a uprchlíků mířících do Řecka z Turecka se v srpnu oproti červenci skoro zdvojnásobil.

Italský premiér vyzval k respektování zamítnutí žaloby na kvóty

07.09. 16:31

Lublaň - Italský premiér Paolo Gentiloni dnes navštvil Slovinsko, řeč přišla i na uprchlické kvóty. Všechny členské státy EU podle něj musí respektovat středeční rozhodnutí Evropského soudního dvora, jenž zamítl žalobu Slovenska a Maďarska na povinné kvóty při přerozdělování běženců.

Neplníte kvóty, tak žádné eurodotace, prosazuje Schulz. Ministr vnitra mu oponuje

07.09. 09:48

Berlín - V Německu se mezi politiky opět rozhořel spor, zda krátit eurodotace těm zemím, které neplní kvóty pro přijímání uprchlíků. Předseda sociální demokracie Martin Schulz chce peníze nesolidárním státům brát, proti je naopak ministr vnitra Thomas de Maizière.

Do Itálie v srpnu přišlo meziročně o 81 procent méně uprchlíků

06.09. 20:17

Řím - Počet migrantů, kteří v srpnu dosáhli italských břehů, klesl s porovnáním se stejným obdobím loni o 81 procent. Informoval o tom dnes eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

Sobotka potvrdil, že Česko uprchlíky nepřijme. Stejně tak řečnila i Szydlová

06.09. 16:29

Praha/Varšava - Polská konzervativní vláda odmítá přijímání uprchlíků na základě přidělené kvóty. A v této politice hodlá pojračovat, přestože Soudní dvůr EU dnes rozhodl o tom, že Brusel má právo přebírání žadatelů o azyl na členských státech vynucovat. Ani postoj České republiky se nemění, řekl…

Zeman nechce uprchlíky, raději by přišel o dotace

06.09. 16:09

Nový Jičín - Prezident Miloš Zeman dnes reagoval na rozhodnutí Soudního dvora EU, který zamítl žalobu Slovenska a Maďarska. Kdyby bylo nejhůř, je dle hlavy státu lepší se vzdát evropských dotací, než se podrobit migračním kvótám.

EU hrozí žalobou na Maďarsko, Česko i Polsko. Doufá ale ve změnu přístupu těchto zemí k uprchlíkům

06.09. 15:23

Brusel - Spor o přerozdělování migrantů pokračuje a Brusel je po dnešním rozhodnutí soudu EU na koni. Pokud Česko, Maďarsko a Polsko nezmění v příštích týdnech svůj odmítavý postoj ke kvótám, zváží komise podání žaloby na tyto tři země u unijního soudu.

Země EU už si rozdělily 28 tisíc uprchlíků. Česko podle Bruselu kvótu naplní

06.09. 15:02

Brusel - Mezi země EU má být přerozděleno 160 tisíc uprchlíků, kteří jsou v Itálii a Řecku. Program byl schválen v září 2015 a zatím se podařilo přesunout jen 27.695 lidí. Soudní dvůr EU dnes zamítl žaloby Slovenska a Maďarska na povinné kvóty.

Maďarsko se jen tak rozhodnutí soudu EU nepodvolí, naznačil tamní ministr zahraničí

06.09. 14:10

Berlín/Budapešť - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel uvítal dnešní rozhodnutí soudu EU, že členské země musí přijmout uprchlíky a uchazeče o azyl na základě kvót. Maďarsko naopak běsní a bude nadále všemi právními prostředky usilovat o to, aby nakonec samo rozhodovalo, komu dovolí žít v zemi.

Slovensko by se mělo s verdiktem soudu EU smířit a uprchlíky přijmout, řekl ministr zahraničí Lajčák

06.09. 13:24

Bratislava - Soud EU dnes zamítl žalobu Bratislavy proti unijnímu systém přerozdělování žadatelů o azyl na základě povinných kvót. Slovensko by se podle ministra zahraničí Miroslava Lajčáka nemělo verdiktu postavit.

Slováci i Maďaři ostrouhali, jejich žalobu na kvóty shodil ze stolu Evropský soudní dvůr

06.09. 11:20

Lucemburk - Evropský soudní dvůr dnes v plném rozsahu zamítl žalobu, kterou Slovensko a Maďarsko napadly přerozdělování žadatelů o azyl z Itálie a Řecka. Rozhodnutí o kvótách nemuselo být podle soudu přijato jednomyslně, a mohlo tak být učiněno nelegislativním postupem. Nebylo tedynutné zapojení…

Sobotka chce jednat s italským premiérem i o uprchlické krizi

06.09. 11:19

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se ve čtvrtek v Praze setká se svým italským protějškem Paolem Gentilonim. Budou jednat o migrační krizi, posílení obranné spolupráce nebo sbližování úrovně mezd v různých částech Evropské unie.

Solidarita má platit oběma směry, vzkázal Juncker Orbánovi do Maďarska

06.09. 09:11

Brusel - Budapešť nedávno poslala Evropské komisi (EK) žádost o uhrazení části nákladů na protiuprchlický plot. Brusel ale nic platit nechce. Šéf EK Jean-Claude Juncker maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi v dopise připomněl, že solidarita platí oběma směry a není možné si vybírat jen příspěvky…

Migranti se mačkali v malé dutině náklaďáku na cestě dlouhé 1000 kilometrů

05.09. 20:02

Berlín - Osm migrantů přežilo jízdu dlouhou 1000 kilometrů natěsnáno v dutině nákladního vozu vysoké jen 30 centimetrů. Přišli na ně až policisté v bavorském Waidhausu. Řidič dodávky z Rumunska byl zatčen, stejně jako jeho komplic z doprovodného vozu.

V Německu soudí Afghánce, který znásilnil a zabil studentku. Bude souzen jako mladistvý?

05.09. 12:29

Freiburg - V německém městě Freiburg dnes začal proces s migrantem, který loni na podzim znásilnil a následně zavraždil 19letou studentku. Přednostně se rozhodne, zda má být údajný Afghánec Husajn K. souzen jako mladistvý či nikoli.

Přijde do roku 2018 další milion migrantů?

05.09. 09:59

Berlín – Německá vláda očekává, že do roku 2018 bude v zemi žít přibližně 390 000 Syřanů se schváleným statusem uprchlíka, kteří budou mít nárok na využívání pravidel o sjednocení rodiny. To znamená, že do Evropy budou moci legálně přijít statisíce dalších běženců. Informují o tom německá média.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací