Články k tématu: vandalství

Vandal poničil kříž na památku armády ruského generála Alexandra Suvorova

30.03. 15:09

Beroun - Muž u silnice mezi Žebrákem a Točníkem na Berounsku rozřezal dřevěný pravoslavný kříž vztyčený na památku vojáků armády ruského generála Alexandra Suvorova z let 1788 až 1789.

Věčný oheň v Kyjevě byl poničen. Vandalové ho zalili betonem

07.11. 14:59

kyjev - V noci na dnešek se vandalové pokusili v Kyjevě zabetonovat věčný oheň, který planul u jednoho z pomníků padlým ve druhé světové válce.

Volební stánek ANO v centru Brna znovu napadli vandalové

15.10. 14:29

Brno - Volební stánek hnutí ANO na náměstí Svobody v Brně třikrát v krátké době napadli vandalové. Poslední případ je ze sobotní noci, kdy stánek dle policie posprejovali tři lidé.

reklama

Cizinec popsal sochu na Karlově mostě arabským nápisem, čeká ho vyhoštění

18.09. 17:14

Praha - Cizinec (48), který popsal fixem sochu svatého Františka na Karlově mostě v Praze, bude vyhoštěn na tři roky. Soud trestním příkazem muži za sprejerství uložil také půlroční podmíněný trest odnětí svobody a povinnost nahradit způsobenou škodu ve výši 15.000 korun.

Vandal Kolumbově soše obarvil ruce na červeno, na sochu napsal výzvu proti nenávisti

13.09. 16:41

New York - Sochu mořeplavce Kryštofa Kolumba v newyorském Centrálním parku poškodili neznámí vandalové. Postavě nabarvili ruce na červeno a na piedestal napsali výzvu proti nenávisti. Kolumbus je jednou z historických osobností, o které se vedou v USA spory.

Opilý Němec v rychlíku do Prahy demoloval zařízení, skončil s pouty na záchytce

17.06. 18:33

Plzeň - Opilý Němec (32) dnes demoloval zařízení mezinárodního rychlíku směřujícího z Mnichova přes Plzeň do Prahy. Choval se agresivně k policistům, kteří mu nasadili pouta a odvezli ho na záchytku.

Sochu Malé mořské víly v Kodani opět poničil vandal, polil ji modrobílou barvou

14.06. 12:16

Kodaň - Vandal v noci na dnešek polil sochu Malé mořské víly v dánské metropoli modrobílou barvou. Symbol Kodaně je častým terčem útoků, víla už na sobě v minulosti měla i burku.

Neznámý vandal poničil hrob francouzského exprezidenta Charlese de Gaullea

28.05. 10:04

Paříž - Hrob francouzského exprezidenta Charlese de Gaullea v městečku Colombey-les-deux-Eglises východně od Paříže se stal terčem útoku vandala. Kopl do podstavce, na kterém stojí kamenný kříž. Ten se při pádu rozbil.

Poničení HateFree podniků? Policisté navrhli obžalovat čtyři osoby

28.02. 16:41

Praha - Pražská policie ukončila vyšetřování kauzy posprejování kaváren a obchodů zapojených do projektu HateFree neonacistickými symboly a navrhla obžlovat čtyři lidi. U pátého obviněného stíhání podmíněně zastavila.

Poprask ve Zlíně: Vandal hodil po autobusu velký kámen

Aktualizovali jsme 25.12.2016, 21:54, 25.12. 15:35

Zlín - Zatím neznámý pachatel hodil v pátek v centru Zlína proti bočnímu oknu autobusu na lince 38 velký kámen, který rozbil sklo. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Škoda se odhaduje na 20 tisíc korun, případ už řeší policie.

VIDEO: Vandal poškodil Trumpovu hvězdu slávy

27.10. 10:03

Los Angeles - Vandal poškodil na "chodníku slávy" v Hollywoodu hvězdu Donalda Trumpa. Pachatel by měl brzy dopaden, jelikož byl při činu nafilmován.

Vandalové, kteří poničili kavárny v Praze, dopadeni. Hrozí jim až tři roky vězení

19.09. 15:46

Praha - Pražští policisté po necelém půl roce vyřešili případ z dubna, kdy neznámí vandalové poničili několik pražských kaváren zapojených do kampaně bojující proti předsudkům a nenávisti.

Opilý muž se vloupal se do autosalónu s luxusními vozy. Spáchal obrovskou škodu

11.08. 17:06

Plzeň - Minimálně sedm poničených luxusních vozů, rozbité výlohy a škoda nejméně za milion korun - to je výsledek večerního řádění opilce, který se násilím dostal do autosalonu v Plzni na Lochotíně. Policisté ho tam také zadrželi.

Vandalové v Praze poničili památník obětem komunismu. Policie je zachytila na video

06.06. 17:23

Praha - Neznámí vandalové dnes v noci poničili památník obětem komunismu na pražském Újezdě. Policie zveřejnila i videozáznam celého činu. Na svědomí ho mají dva mladíci, kteří sochu zcela zřejmě chtěli úmyslně poškodit.

VIDEO: Závist? Žena poškrábala tři auta, zachytila ji ale kamera

20.05. 12:50

Buckie - Žena (44) byla na procházce se svým pejskem. Když z ničeho nic vzala klíče do ruky a poškrábala lak na třech autech. Nepočítala ale s tím, že ji při činu zachytí kamera. Celková škoda na autech činila 100 tisíc korun, kterou musí žena uhradit, jak informoval server BBC.

Vlak narazil u Hradce do hromady kamenů

28.04. 22:53

Hradec Králové - Osobní vlak z Chlumce nad Cidlinou narazil u Hradce Králové do kamenů, které neznámý pachatel nastražil přímo na železniční trať, která Hradec Králové spojuje s Prahou.

Uprchlíci, táhněte. Smrt HateFree, radikálové posprejovali pražské podniky a metro

24.04. 16:11

Praha - Neznámí vandalové poničili v noci na neděli čtyři pražské podniky a stanici metra. Na budovy nasprejovali nápisy "Smrt HateFree" a neonacistickou symboliku. Všechny podniky, které vandalové poškodili, jsou zapojeny do sítě HateFree Zone.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací