Články k tématu: Zdravotnictví

Jak dopadne zákon o vzdělávání lékařů? Poslance čeká hlasování

05.01. 15:49

Praha - Sněmovna má příští týden hlasovat o tom, zda přehlasuje Senát, který v prosinci odmítl novelu zákona o vzdělávání lékařů. Lékařská komora, odbory a asociace nemocnic apelují na poslance, aby normu nepodpořili.

Chyba při umělém oplodnění: Ženám byla zaměněna embrya

Aktualizovali jsme 3.1.2017, 17:11, 03.01. 16:53

Praha - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyšetřuje případ, kdy byla dvěma ženám při umělém oplodnění na klinice zaměněna embrya. Z asistované reprodukce se podle kritiků stal v Česku výnosný byznys.

V Česku možná vzniknou ošetřovatelské domy

28.12. 18:16

Praha - V Česku by v příštím roce mohly začít fungovat ošetřovatelské domy, které by poskytovaly zdravotní i sociální služby. Klienti by si platili stravu a pobyt, na opatrování by mohli využít příspěvek od státu. Ošetřování by jim pak hradily zdravotní pojišťovny. Vyplývá to z chystané novely o…

reklama

ČSSD stáhla zákony o vzdělávání sester a kastraci

02.12. 18:05

Praha - Sněmovna se zatím nebude zabývat změnami ve vzdělávání zdravotních sester.

Nový ministr zdravotnictví Ludvík započal úřad. Chce řešit nedostatek sester a administraci

30.11. 15:12

Praha - Nový ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) chce řešit nedostatek sester v nemocnicích a snížit administrativní zátěž zdravotníků. Kromě prosazení návrhů zákonů, které připravil jeho předchůdce Svatopluk Němeček (ČSSD), řadí mezi své priority také zakotvení práv pacientů do…

Revoluce v českém lékařství: Blíží se objednávky přes internet a další novinky

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 16:49, 28.11. 13:27

Praha - Vláda dnes na svém jednání schválila Národní strategii elektronického zdravotnictví na období 2016–2020. Do čtyř let by ta v Česku fungovat například objednávání k lékaři přes internet, kde by měly být dostupné i výsledky vyšetření a kompletní zdravotní záznamy.

Migranti se nechtějí přizpůsobit naší filozofii a vytvářejí ghetta. To je nepřijatelné, zlobí se slavný lékař

28.11. 15:40

Praha – Uznávaný český profesor a kardiochirurg Jan Pirk se v rozhovor pro časopis Týden svěřil se svými názory nejen na české zdravotnictví, ale i na českou politiku či migranty. Přicházejí pětatřicetiletí muži, kteří nemají doklady a tvrdí, že jim je sedmnáct. Jak někdo může čekat, že se…

Chystají se velké změny pro lékaře i pacienty, vláda projedná strategii elektronického zdravotnictví

26.11. 17:50

Praha - Vláda na svém pondělním zasedání projedná národní strategii elektronického zdravotnictví pro období 2016 až 2020. Počítá například se sdílením informací o léčbě pacienta jednotlivými poskytovateli zdravotní péče či elektronickým objednání zdravotní péče. Materiál už dříve ve vnitřním…

Legislativní rada odmítla návrh zákona o neziskových nemocnicích

24.11. 16:59

Praha - Legislativní rada vlády dnes odmítla návrh zákona o neziskových nemocnicích, podle kterého by zařízení nemusela danit svůj zisk a mohla jej použít například k nákupu nového vybavení.

Ludvík chce omezit růst spoluúčasti pacientů. Podpořil protikuřácký zákon

22.11. 15:17

Praha - Budoucí ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) se dnes sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Po jednání uvedl, že se chce ve funkci zaměřit na to, aby zamezil růstu spoluúčasti pacientů. Podporuje také takzvaný protikuřácký zákon.

Vzdělávání lékařů? Komora je zásadně, problémy se podle ní ještě zhorší

13.11. 20:23

Praha - Sněmovnou tento týden prošla novela zákona o vzdělávání lékařů. Sjezd České lékařské komory (ČLK), který se konal v pražském luxusním hotelu Clarion, ji dnes odmítl s tím, že nové opatření zhorší postavení neatestovaných lékařů a nezajistí kvalitní výchovu mladých lékařů.

Zubaři se bouří a plánují protesty. Varují před podfinancovaním oboru a zánikem ordinací

13.11. 18:00

Plzeň - Podle stomatologů je financování zubní péče v Česku nedostatečné a nevyhovující, úhrady některých výkonů z pojištění jsou prý hluboko pod vynaloženými náklady. Chystají se proto protesty.

Kolik Čechů trpí cukrovkou? Jasno by měl udělat nový diabetologický registr

13.11. 14:38

Praha - Údaje Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) uvádějí, že loni bylo v Česku asi 928 tisíc lidí s diabetem a tento počet od roku 2007 vzrostl zhruba o 123 tisíc, tedy o 15 procent. Podle ředitele ÚZIS Ladislava Duška se ale počty cukrovkářů odhadují z nepřesných výkazů, které…

Babybox v Blansku? Nemocnice ho odmítá, zájem by ale měly Boskovice

13.11. 14:07

Blansko - Zakladatel projektu babyboxů Ludvík Hess by rád umístil jednu "bedýnku" do nemocnice v Blansku, ta to však odmítá. Naopak zdravotnické zařízení v nedalekých Boskovocích je babyboxu nakloněno.

Šmucler se stal novým šéfem stomatologické komory, vystřídá Chrze

12.11. 21:01

Plzeň - Roman Šmucler (47) se stane novým prezidentem České stomatologické komory na období 2017 až 2021. Ve funkci vystřídá Pavla Chrze, který vedl komoru dvě volební období od roku 2008.

Lékařská komora má velké plány, v Praze chce otevřít Dům lékařů

12.11. 20:36

Praha - Sjezd České lékařské komory (ČLK) dnes podpořil koupi nemovitost v širším centrum Prahy, v které by komora zřídila školicí centrum. Sloužilo by rovněž jako sídlo ČLK.

Nový ministr zdravotnictví Ludvík bude mít na změny málo času, varují lékaři

12.11. 20:29

Praha - Ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) ve funkci vystřía ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík (ČSSD). Delegáti České lékařské komory (ČLK) dnes sjezdu konstatovali, že bude mít malo času na prosazení reforem.

Poslanci schválili novelu o reexportu léků, má předcházet jejich nedostatku

09.11. 15:36

Praha - Sněmovna dnes chválila novelu, podle které se bude moci zakázat zpětný vývoz vybraných léků tak, aby v Česku nehrozil jejich nedostatek. Normu z dílny ministerstva zdravotnictví nyní projedná Senát.

Čím lakají Německo a Rakousko české lékaře? Nabízí víc než Česko

Aktualizovali jsme 22.10.2016, 16:53, 21.10. 18:05

Praha - České zdravotnictví se nadále potýká s nedostatkem lékařů, zdravotních sester a pečovatelů. Důvodem je skuteřnost, že nemocnice v Rakousku a Německu nabízejí daleko vyšší platy a také mnoho benefitů.

Krátce po vém zvolení zemřel nejmladší člen litevské vlády, bylo mu pouhých 34 let

17.10. 14:50

Vilnius - Litevský ministr zdravotnictví Juras Požela zemřel v neděli pouhý týden poté, co byl znovu zvolen do parlamentu. Bylo mu 34 let.

České zdravotnictví bojuje s nedostatkem zdravotních sester, pomoci by mohly ty z Ukrajiny

15.10. 13:03

Praha - Vláda začne v listopadu projednávat návrh ministerstva zdravotnictví (MZ), který by měl do Česka přilákat zdravotní sestry z Ukrajiny. Nemocnice se dlouhodobě potýkají s nedostatkem personálu.

Lidé budou mít nově nárok na více preventivních vyšetření

Aktualizovali jsme 13.10.2016, 16:27, 13.10. 11:29

Praha - 17. října začne platit novelizovaná vyhláška, podle které budou mít lidé nárok na více preventivních vyšetření nebo budou moci některé absolvovat už v dřívějším věku.

Policejní razie ve zlínské nemocnici byla kvůli hospodaření

Aktualizovali jsme 12.10.2016, 22:04, 12.10. 14:40

Zlín - Policie dnes potvrdila, že úterní zásah v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně byl kvůli podezření z trestné činnosti související s hospodařením nemocnice. Hejtmanův náměstek Lubomír Nečas (SPO) dnes řekl, že Zlínský kraj coby jediný akcionář chtěl po nemocnici auditní řízení.

Dnes skončila smlouva na dodávky konopí. Bude se hledat nový dodavatel

05.10. 18:42

Praha - 5. října končí smlouva, kterou měl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) s pěstitelem léčebného konopí, firmou Elkoplast Slušovice. SÚKL plánuje vypsat zakázku na nového dodavatele. Lékařské konopí je v Česku dostupné výhradně na elektronický recept s omezením. Běžně nabízené konopné…

reklama
Fotogalerie