Články k tématu: Armáda Francie

Francie napadne Sýrii, pokud se prokáže chemický útok

13.02. 21:59

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zdůraznil, že jeho země "udeří" v Sýrii, pokud se potvrdí, že v ní bylo použito chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu.

Macron dá víc peněz na armádu, má být schopna zasáhnout všude ve světě

19.01. 17:44

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron zvýší výdaje na obranu, aby zajistil bezpečnost státu a udržel vojenskou angažovanost v zahraničí. Také zopakoval přání posílit vojenskou spolupráci v rámci Evropské unie.

Faux pas? Marconovy vtípky na adresu afrického vůdce vzbudily polemiku

30.11. 12:50

Paříž - Návštěva francouzského prezidenta v Africe vzbudila i negativní ohlas. Emmanuel Macron dostal během diskuse se studenty otázku týkající se poruch klimatizace na univerzitě. Jeho odpověď prý byla faux pas.

reklama

Letadlo se při startu v Pobřeží slonoviny rozlámalo na kusy

14.10. 16:08

Abidžan - U města Abidžan v Pobřeží slonoviny se dnes zřítilo nákladní vrtulové letadlo. Zahynuli čtyři lidé a šest jich utrpělo zranění.

Francouzská armáda není bez spojenců soběstačná, varuje šéf generálního štánu

19.09. 21:10

Paříž - Šéf francouzského generálního štábu Jean-Pierre Bosser uvedl, že francouzská armáda není v současnosti schopná samostatné operace a musí se opírat o svoje evropské spojence. Za tuto neutěšenou situaci podle něho mohou dvě desítky let úsporných opatření.

Ozbrojený muž v Paříži zaútočil na vojáka

15.09. 10:13

Paříž – Muž ozbrojený nožem napadl v Paříži vojáka, který byl na právě na hlídce. Podle serveru The Independent o tom informovala francouzská ministryně ozbrojených sil.

Útok autem na vojáky v Paříži měl podle prokuratury teroristický motiv

23.08. 21:24

Paříž - Útok autem na skupinu francouzských vojáků, ke kterému došlo před dvěma týdny v Paříži, měl zřejmý teroristický motiv. Dnes to uvedl pařížský prokurátor.

Řidič, který najel do vojáků u Paříže, nemůže vypovídat. Stále se zotavuje v nemocnici

10.08. 11:12

Paříž – Muž, který ve středu najel autem do skupiny francouzských vojáků a kterého po několika hodinách dopadla policie, je stále v nemocnici a nemůže vypovídat.

Útok v Paříži je už šestým na protiteroristické jednotky operace Sentinelle

09.08. 16:39

Paříž - Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb připomněl, že dnešní incident v Paříži je šestým útokem na jednotky protiteroristické operace Sentinelle.

Vozidlo v Paříži najelo do vojáků, zraněno bylo šest osob

09.08. 10:25

Paříž - Neznámý řidič najel autem do skupiny francouzských vojáků. K incidentu došlo asi v 8:00 na severozápadním předměstí Paříže. Policie nyní pátrá po pachateli, uvádějí média.

Netradiční konec přehlídka v Paříži: Vojenská kapela zahrála taneční hit

14.07. 17:22

Paříž - Francouzská vojenská kapela tradičně uzavírající vojenskou přehlídku v Den Bastily svou produkci ukončila nečekaně, a to orchestrální úpravou elektronického hitu Get Lucky hudebního dua Daft Punk.

Francie má v plánu od roku 2018 zvyšovat výdaje na armádu

14.07. 07:58

Paříž – Francouzský prezident Emmanuel Macron uvedl, že výdaje jeho země na armádu v příštích letech porostou. Francie podle něj od příštího roku začne zvyšovat vojenský rozpočet tak, aby do roku 2025 dosáhla hranice dvou procent hrubého domácího produktu. 

Porážka Francie v roce 1940? Nacisté neměli silnější armádu v té době

05.05. 09:54

V květnu 1940 německý Wehrmacht zahájil bleskový útok na Francii a během několika týdnů zničil kombinované síly francouzské a britské armády. Rychlá porážka je tradičně připisována pokusům francouzského nejvyššího velení využít taktiku z první světové války. Rozhodujícím faktorem ale mohlo být také…

Francouzští vojáci zabili v Mali a Burkině Faso přes 20 radikálů

01.05. 12:39

Dakar - Vojáci francouzské armády o tomto víkendu zabili v západoafrických zemích Mali a Burkina Faso Více než 20 radikálů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Francie povolává armádu, bude střežit nedělní volby

22.04. 15:42

Paříž - Francouzský premiér Bernard Cazeneuve v souvislosti se čtvrtečním útokem v Paříži uvedl, že nedělní hlasování v prvním kole prezidentských voleb nesmí nic narušit. Úřady proto chystají na na nedělní první kolo prezidentských voleb přísná bezpečnostní opatření.

Armáda v Mali při útoku na vojenské stanoviště zabila nejméně 12 extremistů

20.04. 11:41

Bamako - Francouzské a malijské síly zabily nejméně 12 islamistických extremistů. Reagovaly na útok na vojenské stanoviště na severu Mali

Dravci budou bojovat proti dronům? Francie si cvičí armádu orlů + VIDEO

17.02. 09:21

Paříž - Hrozba ze strany dronů nad letišti a dalšími citlivými místy je v poslední době stále větší. Francouzská armáda proto začala s výcvikem orlů, kteří mají zneškodňovat nepřátelské či zbloudilé bezpilotní letouny. Nejedná se o novinku, k obdobnému kroku se přes časem úchylilo i Nizozemí.

Hollande vyrazí do Iráku, navštíví francouzské vojáky

01.01. 13:18

Paříž - Francouzský prezident François Hollande v dnešním projevu zdůraznil důležitost boje proti terorismu. V pondělí proto osobně navštíví v Iráku francouzské vojáky zapojené do koaliční operace proti teroristické organizaci Islámský stát.

Islamisté nejsou jedinou hrozbou. Za mír v Evropě je nutné se bít, burcuje francouzský generál

21.12. 13:19

Paříž - Náčelník francouzského generálního štábu Pierre de Villiers uvedl, že Francie a její spojenci čelí nejen novým a sílícím hrozbám ze strany islamistů, ale také ze strany autoritativních států v různých částech světa. Je proto nutné posílit obranu.

Parašutisté spojeneckých zemí nacvičovali ve Francii dobývání vesnice

25.09. 21:52

Caylus (Francie) - Tisíc výsadkářů z Francie, Německa, USA, Španělska a Británie se dnes zúčastnilo cvičení v jihozápadní Francii. Simulovali při něm dobývání vesnice.

Libye zuří: Tak tohle tedy ne. Francie to pořádně přehnala

Aktualizovali jsme 22.7.2016, 23:49, 22.07. 13:37

Tripolis - Libyjská vláda se pořádně naštvala na Francii. Uvedla, že evropská země s ní nekoordinovala a neprodiskutovala přítomnost svých vojáků ve východní Libyi a že nehodlá dělat kompromisy v otázce územní svrchovanosti.

Francie má armádu v Libyi. Tři vojáci už zemřeli

20.07. 14:49

Paříž - Francouzské úřady poprvé potvrdily přítomnost svých vojáků v Libyi, když oznámily, že v této severoafrické zemi byli zabiti tři členové francouzské armády.

Islámská milice sestřelila v Libyi vrtulník, zemřeli dva francouzští vojáci

19.07. 21:29

Benghází – Dva členové francouzských speciálních sil dnes zemřeli na východě Libye. Byli na palubě vrtulníku, který sestřelili členové islámských milicí.

Letiště v Nice je právě evakuováno. Na místě je armáda

Aktualizovali jsme 15.7.2016, 14:57, 15.07. 14:12

Nice (Francie) - Francouzská armáda evakuovala letiště v Nice, kde ve čtvrtek došlo k teroristickému útoku, při němž zemřelo 84 osob a dalších sto bylo zraněno. Důvodem je hrozba bombového útoku.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací